strategia w turniejach

Gra w pokera w turniejach. Informacje na temat turniejów pokerowych - strategia i taktyka gdy się gra w pokera.

mkiller

strategia w turniejach

Postautor: mkiller » 07 lis 2007, 19:50

Witam! Chcialbym sie dowiedziec jaka strategia wielu z Was posluguje sie grajac w turniejach. gracie tight, czy wchodzicie w duza ilosc rak i wyrabiacie sobie wizerunek loose zeby pozniej moc wygrywac wieksze pule? Czy moze gracie bardzo ostoznie, wchodzicie tylko wtedy gdy macie dobra reke i duzo podbijacie? chcilabym uslyszec jaka strategi daje wam najlepsze wyniki w turniejach :)

lorrd5
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2007, 22:24

Postautor: lorrd5 » 07 lis 2007, 20:27

Ja gram tak: na początek troche loose, bo na początku mnóstwo graczy gra o tak sobie i wchodzi z niczym. Potem ostry tight. I przed miejscami płatnymi znowu loose. A potem musisz wyczuć, co najbardziej Ci się oplaca....

mkiller

Postautor: mkiller » 07 lis 2007, 20:57

ja gram podobnie do Ciebie, na poczatku staram sie zbudowac stack, ktory pozwoli spokojnie grac mi do konca.. wazne jest, by w pozniejszej fazie turnieju wyczuc styl gry swoich przeciwnikow, wiele osob blefuje by ukrasc blindy i czasami oplaci sie sprawdzi ze srednia reka aczasmi mozna zakonczyc swoja przygode z turem. czytal ktos moze ksiazki Haringtona dotyczace strategii gry w turniejach? w moim empiku nie znalazlem zadnej ksiakzi o tematyce pokerowej ;/ jakie tytuly polecacie?

Awatar użytkownika
Panterek
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 04 wrz 2007, 02:26

Postautor: Panterek » 08 lis 2007, 15:12

Ja bym powiedział odwrotnie, na początku super tight, właśnie dlatego, że masa graczy gra very loose. Potem wszystko zależy od tego, ile żetonów mają przeciwnicy.

lorrd5
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2007, 22:24

Postautor: lorrd5 » 11 lis 2007, 12:20

Panterek, ale grając na początku super tight, możesz stracić te 20min deszczu żetonów:))

mkiller

Postautor: mkiller » 11 lis 2007, 12:59

w poczatkowej fazie turnieju mozna latwo sie podwoic, trzeba tylko dobrze selekcjonowac rece z ktorymi gramy. w tej czesci turnieju gram tight, jendak gdy wejde do rozdania duzo betuje, zeby przestraszyc przeciwnikow ;)

Awatar użytkownika
radost21
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2434
Rejestracja: 21 lis 2007, 05:36

Postautor: radost21 » 26 lis 2007, 20:04

co tam strategia
liczy sie przede wszystkim cel
i kazda droga ( czyli jak kto woli strategia) jest dobra
DO OSIĄGNIĘCIA CELU

a propos celów
zawsze mam 2
jeden głowny - wygrac turniej
i drugi rezerwowy - kiedy karta nie idzie :) - ZAŁAPAC SIE NA PŁATNE MIEJSCA

mkiller

Postautor: mkiller » 26 lis 2007, 22:21

tak, kazdy gracz powinien sobie narzucic jakis cel przed turniejem. cel celem a realizacja to juz co innego. to zalezy od naszej sillnej woli i od wytrzymalosci :wink: najwazniejsza podaczas turnieju jest koncentracja, bez niej nie ma dlugofalowych sukcesow.

Awatar użytkownika
radost21
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2434
Rejestracja: 21 lis 2007, 05:36

Postautor: radost21 » 28 lis 2007, 20:43

dobry pokerzysta w turnieju wygrywa z innymi
ale ci najlepsi wygrywaja przede wszystkim sami z sobą
nad tą drugą stroną obecnie pracuję ;)

Awatar użytkownika
Sebola
-#VIP
-#VIP
Posty: 1487
Rejestracja: 29 lis 2005, 15:56

Postautor: Sebola » 25 gru 2007, 22:44

radost21 pisze:dobry pokerzysta w turnieju wygrywa z innymi
ale ci najlepsi wygrywaja przede wszystkim sami z sobą
nad tą drugą stroną obecnie pracuję ;)


U mnie to wygrywanie z samym sobą objawia się powstrzymaniem nieodpartej chęci sprawdzenia kart przeciwnika - czyli tzw. gf (good fold)
Jak to się uda to naprawdę więcej wygrywam no chyba że rzeczywiście karta nie idzie.

skrzychuz
-#VIP
-#VIP
Posty: 398
Rejestracja: 06 gru 2007, 12:51

Postautor: skrzychuz » 01 sty 2008, 15:55

to jest chyba najtrudniejsze

titanum
-#VIP
-#VIP
Posty: 1032
Rejestracja: 26 gru 2007, 20:23

Postautor: titanum » 03 sty 2008, 08:14

a napiszcie jaka byscie wybrali stategie w sytuacji kiedy dostajecie cały czass karty typu 46 92 67 w jednym kolorze bo ja róznie póbowałem ale efekty yły rozbierzne :wink:

Moszna23
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 30
Rejestracja: 06 gru 2007, 18:39

Postautor: Moszna23 » 03 sty 2008, 10:52

Ja z reguły w takich wypadkach gram fold. Wszystkie takie sytuacje poniżej 89 kolor generalnie odrzucam, chyba że mam czucie że może coś dojść. Zawsze mam problem z odrzuceniem np 45 kolor, bo wówczas jeszcze liczę na strita odAdo5, ale zawsze jest obawa że ktoś z ręki ma 6.
Pozdrawiam

skrzychuz
-#VIP
-#VIP
Posty: 398
Rejestracja: 06 gru 2007, 12:51

Postautor: skrzychuz » 03 sty 2008, 13:20

u mnie też w takich przypadkach różnie, raz fold raz call, to zalezy od nosa :-)

Awatar użytkownika
radost21
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2434
Rejestracja: 21 lis 2007, 05:36

Postautor: radost21 » 03 sty 2008, 14:28

titanum90 pisze: jaka byscie wybrali stategie w sytuacji kiedy dostajecie cały czass karty typu 46 92 67 w jednym kolorze bo ja róznie póbowałem ale efekty yły rozbierzne

bardziej od nosa w moim przypadku gra zalezy
1. od pozycji przy stole
2. ilości graczy w rozgrywce
3. charakterze gry rywali pozostałych w rozgrywce
a jak bym wszedł ( a nie mówie nie - warunki wejcia zdradziłem) to tylko RAISE

skrzychuz
-#VIP
-#VIP
Posty: 398
Rejestracja: 06 gru 2007, 12:51

Postautor: skrzychuz » 03 sty 2008, 15:20

radost21 pisze:
titanum90 pisze: jaka byscie wybrali stategie w sytuacji kiedy dostajecie cały czass karty typu 46 92 67 w jednym kolorze bo ja róznie póbowałem ale efekty yły rozbierzne


1. od pozycji przy stole
2. ilości graczy w rozgrywce
3. charakterze gry rywali pozostałych w rozgrywce


czyli od nosa ;)

Awatar użytkownika
nowy233
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2007, 08:44

Postautor: nowy233 » 03 sty 2008, 15:40

titanum90 pisze:a napiszcie jaka byscie wybrali stategie w sytuacji kiedy dostajecie cały czass karty typu 46 92 67 w jednym kolorze bo ja róznie póbowałem ale efekty yły rozbierzne :wink:


O jakiej strategii tu mówić. Fold, fold za każdym razem lub zmiana stolika jeżeli jest to cash game. Jeżeli tur sit out na 2-3 kolejki i ponowne wejscie na stol.

Z takimi kartami niestety nic nie zrobisz wiec po co takie pytania ??

Awatar użytkownika
rzepa
-#VIP
-#VIP
Posty: 595
Rejestracja: 19 wrz 2007, 17:08

Postautor: rzepa » 03 sty 2008, 15:53

titanum90 pisze:a napiszcie jaka byscie wybrali stategie w sytuacji kiedy dostajecie cały czass karty typu 46 92 67 w jednym kolorze bo ja róznie póbowałem ale efekty yły rozbierzne :wink:


mialem takie ostatnie dwa turnieje , jak zobaczylem statystyki to sie przerazilem , musialem miec opinie rock na stole , 85 procent kart na preflopie spasowalem , co nie przeszkodzilo mi zajac miejsca w pierwszej 20.

67 w kolorze na pozniej pozycji nie jest zle , o ile nie bylo duzego raise-a. (i od sytuacji w grze, przeciwnikow itd)
ps, w tamtych turniejach "blagalem kompa" o tego typu karte.

Awatar użytkownika
buba78
-#VIP
-#VIP
Posty: 1059
Rejestracja: 14 sie 2007, 19:21

Postautor: buba78 » 03 sty 2008, 17:00

moja taktyka to przede wszystkim DYSCYPLINA względem własnych założeń.
No i także kontrola pozycji na stole

master
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 38
Rejestracja: 22 gru 2007, 04:39

Postautor: master » 03 sty 2008, 20:20

w pierwszej fazie turnieju staram sie podwoic. pozniej wszystko zalezy od mojego staku i od gry przeciwnikow. starma sie zmienaic style gry, zeby nie byc przewidywalnym.

Awatar użytkownika
Sebola
-#VIP
-#VIP
Posty: 1487
Rejestracja: 29 lis 2005, 15:56

Postautor: Sebola » 04 sty 2008, 14:58

titanum90 pisze:a napiszcie jaka byscie wybrali stategie w sytuacji kiedy dostajecie cały czass karty typu 46 92 67 w jednym kolorze bo ja róznie póbowałem ale efekty yły rozbierzne :wink:


Ja w grze na stoliku na 6 próbowałbym z raz albo dwa razy poblefować od początku i w razie folda pokazać że nic nie miałem - takie przygotowanie podkładu pod późniejszy dobry układ i wyrobienie sobie opinii typowego blefera na stole - przecież nie można ciągle foldować

W stoliku o składzie 10 osobowym rzeczywiście bym sobie odpuścił grę na jakiś czas - bo blef wtedy ma dużo mniejsze szanse powodzenia.

Aaaaa i jeszcze istotna rzecz w turniejach freeroll też bym sobie odpuścił jakiekolwiek wchodzenie do gry z takimi kartami - zwłaszcza na niskich blindach - ewentualnie można coś popróbować na wysokich blindach bo wiadomo że ludzie wtedy tylko z wysokimi układami wchodzą a kolorek zawsze może się trafić nawet już po flopie :)

marcinos
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2007, 21:32

Postautor: marcinos » 04 sty 2008, 15:18

Jeżeli są to freerolle pierw szukać szcześćia wchodzic w wiecej rozdan gdyz mozemy uzbieraz pare k zetonow od all inowcow szalencow. Pozniej gramy tight az dojdziemy do platnych pozniej gramy agresywnie zeby dojsc do final table tam to juz zalezy od naszego stacka przeciwnikow itd i na koniec gdy zostaje nas 3 znow agresywnie.

Awatar użytkownika
radost21
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2434
Rejestracja: 21 lis 2007, 05:36

Postautor: radost21 » 04 sty 2008, 15:22

własnie sebola
nie dodałem zajwazniejszego gdybym wszedł z wspomnianym raise
to tylko na stoliku 6 osobowym
w ogóle ostatnio nie grywam na 10-ach z uwagi na obecnosc zbyt wielu graczy w rozgrywce
- ato w przypadku kart typu 46 92 67 daje liche szanse powodzenia
ktoś w koncu musi miec jakąś figurę
i nie spękać :cry:

Ajmdemen
Kucharz Numer 1
Kucharz Numer 1
Posty: 25
Rejestracja: 14 lip 2007, 10:38

Postautor: Ajmdemen » 05 sty 2008, 17:49

Na freerollach stosuję podobną strategię jak marcinos- choć w końcówce moja agresywność zależy już od wysokości blindów i stylu innych graczy, choć agresywna, ale zdyscyplinowana gra jest tu na pewno wskazana- problem w tym, by ową dyscyplinę zachować ;)

Awatar użytkownika
radost21
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2434
Rejestracja: 21 lis 2007, 05:36

Postautor: radost21 » 05 sty 2008, 22:48

jesli chodzi o freerole to stategia gry zalezy przede wszystkim od tego ilu graczy przystapiło do rozgrywki, jak szybko zmieniaja sie stawki i najwazniejsze ile miejsc w turnieju jest płatnych > w moim przypadku decyduje tez czynnik czasu - niestety nie zawsze go mam na tyle by w sposób ciagły zasiadac przy stoliku.

ostatnio zreszta nie wchodze do turnieju (freerola) gdzie zasiada wiecej niz 600-700 ludzi
zbyt długie tury i zbyt meczaca rozgrywka - przewaznie płatne miejsca nie warte zachodu


Wróć do „Strategia w turniejach pokerowych”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.