Dać się poznać przeciwnikom??
-
Robertho
- Posty: 0
- Rejestracja: 06 cze 2006, 00:59
Dać się poznać przeciwnikom??
Ostatnio grałem w pokera taką taktyką, żeby dać się całkowicie poznać przeciwnikowi tzn., że do gry wchodziłem tylko wtedy kiedy miałem dobrą kartę (Wtedy mocno podbijałem) lub jeśli zobaczenie kolejnych kart było dość tanie. Jeśli ktoś podbijał mocno to ja z reguły pasowałem (no chyba, że uważałem, że mam duże szanse na grę). Jeśli już grałem do końca to z reguły wygrywałem, a jeśli nie to miałem dobre karty. Tak że na blefowaniu mnie nie łapali. Po dłuższym czasie, gdy przeciwnicy mnie już dobrze poznali to od czasu do czasu blefowałem ze słabymi kartami ale konsekwentnie tzn. przed flopem, po flopie, aż ostatnia osoba nie spasowała. W ten sposób ugrałem bardzo dużo żetonów, ale przyznaje, że było to przy stoliku z pieniędzmi wirtualnymi.
I mam takie pytanie: Czy ta taktyka mogłaby być skuteczna w turniejach lub w grze za real pieniądze??
I mam takie pytanie: Czy ta taktyka mogłaby być skuteczna w turniejach lub w grze za real pieniądze??
-
sir_spider
- -#aktywny

- Posty: 253
- Rejestracja: 25 lut 2009, 20:04
-
Seko77
- -#pretendent

- Posty: 84
- Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:52
-
Robertho
- Posty: 0
- Rejestracja: 06 cze 2006, 00:59
-
Jah
- -#VIP

- Posty: 507
- Rejestracja: 27 gru 2008, 17:43
Seko77 pisze:Jest to bardzo dobra strategia przy stolikach cashowych. W turniejach jest dobra, ale tylko w początkowej fazie turnieju.
Warto zaznaczyc ze strategia tight agressive zostala przeniesiona wlasnie ze stolikow cashowych do turniejow i byla standardem w latach 80. Teraz jak to juz napisaliscie uzywa sie jej glownie w poczatkowej fazie turnieju. Zrodlo: "Harrington o Holdem"
-
Robal666
- -#pretendent

- Posty: 92
- Rejestracja: 02 paź 2009, 14:10
Nie jestem specem, ale moim zdaniem nie zawsze to sie sprawdza. Jesli gracze zobaczą jakaś prawidłowość w naszych posunięciach, to sie dostosują i na przykład nie będą sprawdzać.
Ja robię czasem tak, że mam mocny układ (np. strit) juz na floopie i daje przeciwnikowi sie wyszumieć (może blefuje, może ma dwie parki - nie ma to znaczenia). On podbija, ja tylko wchodzę, udając, ze dobieram. Na końcu on zwykle zagrywa ostro, a ja zdecydowanie podwajam stawkę. Zwykle się na to łapią. Kilka razy sam się tak wpakowałem.
Ja robię czasem tak, że mam mocny układ (np. strit) juz na floopie i daje przeciwnikowi sie wyszumieć (może blefuje, może ma dwie parki - nie ma to znaczenia). On podbija, ja tylko wchodzę, udając, ze dobieram. Na końcu on zwykle zagrywa ostro, a ja zdecydowanie podwajam stawkę. Zwykle się na to łapią. Kilka razy sam się tak wpakowałem.
-
markimark
- -#aktywny

- Posty: 103
- Rejestracja: 16 wrz 2009, 20:10
-
Seko77
- -#pretendent

- Posty: 84
- Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:52
Robal666 pisze:Nie jestem specem, ale moim zdaniem nie zawsze to sie sprawdza. Jesli gracze zobaczą jakaś prawidłowość w naszych posunięciach, to sie dostosują i na przykład nie będą sprawdzać.
Ja robię czasem tak, że mam mocny układ (np. strit) juz na floopie i daje przeciwnikowi sie wyszumieć (może blefuje, może ma dwie parki - nie ma to znaczenia). On podbija, ja tylko wchodzę, udając, ze dobieram. Na końcu on zwykle zagrywa ostro, a ja zdecydowanie podwajam stawkę. Zwykle się na to łapią. Kilka razy sam się tak wpakowałem.
Nie zawsze jest to dobrym posunięciem. W takich przypadkach, gdy grałem jak piszesz kolesiowi dochodził kolor lub coś wyższego i musiałem pasować. Wolę mieć inicjatywę w rozdaniu - pewniej się czuję .
-
ryjek88
- -#zwykly

- Posty: 19
- Rejestracja: 01 mar 2010, 01:59
-
azulpf
- -#pretendent

- Posty: 23
- Rejestracja: 04 sie 2008, 22:46
-
Goshti
- -#aktywny

- Posty: 129
- Rejestracja: 22 cze 2009, 18:25
Jak dla mnie wszystko zależy od rangi gry, bo jeśli są to stoły cash o niskich stawkach bądź turniej bez lub z niskim wpisowym to nie ma co grać imagem. W takich grach możesz zrzucić 50 rąk pod rząd a i tak Twojego AI sprawdzi ktoś z any two bo tak mu się podoba i co z tego że jesteś tight. Ale jeśli chodzi o turnieje z wyższym wpisowym gdzie zaczynają przeważać gracze myślący to granie wizerunkiem potrafi być bardzo opłacalne ale działa to w obie strony. Wszystko zależy od stolika jak oni grają loose agressive to graj tight albo na odwrót.
-
PiTeRr
- -#zwykly

- Posty: 8
- Rejestracja: 14 cze 2009, 17:57
-
benito82pl
- -#zwykly

- Posty: 1
- Rejestracja: 07 kwie 2010, 19:50
-
mukE
- -#pretendent

- Posty: 26
- Rejestracja: 15 gru 2009, 18:53
-
abecadło
- -#zwykly

- Posty: 19
- Rejestracja: 09 kwie 2010, 21:59
dziś miałem taką sytuację:
K, K, 10 wszyscy spokój
K - koles podbił na 200, ale ja sprawdziłem, a reszta (3) pas,
A i podbiłem na 100 z niczym, miałem 6 i 4<pokazałem>. koleś nie sprawdził i zgarnąłem małą pulę, ale zawsze coś ;] z reguły nie pokazuję kart, ale z tym wypadku to była konieczność przez co wszyscy myśleli, że tylko blefuję, a z tymi dobrymi kartami później zgarniałem niezłe pule tylko, że mój stolik szybko się rozpadł, ale jak już się na budowałem to później było lepiej.
K, K, 10 wszyscy spokój
K - koles podbił na 200, ale ja sprawdziłem, a reszta (3) pas,
A i podbiłem na 100 z niczym, miałem 6 i 4<pokazałem>. koleś nie sprawdził i zgarnąłem małą pulę, ale zawsze coś ;] z reguły nie pokazuję kart, ale z tym wypadku to była konieczność przez co wszyscy myśleli, że tylko blefuję, a z tymi dobrymi kartami później zgarniałem niezłe pule tylko, że mój stolik szybko się rozpadł, ale jak już się na budowałem to później było lepiej.
- skuter
- -#VIP

- Posty: 651
- Rejestracja: 24 mar 2007, 17:11
- mefius
- -#VIP

- Posty: 1127
- Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:43
skuter pisze:- i tak sobie zostaw.mukE pisze:przez pewnien czas moich początków z pokerem miałem ustawioną opcję auto muck cards
Jak przeciwnicy chcą zobaczyć co miałeś niech zapłacą
"auto muck cards" u mnie różnie z tym bywa, ale uważam że opcja przydaje sie do zgarnięcia dożego blinda od osoby która jest po tobie. chodzi o to że jeśli wszystkie osoby przed tobą spasują i zostajesz ty i osoba z big b. wchodzisz allin z bardzo dobrą kartą i pokazujesz mu te karty, a potem jak wchodzisz allin to już raczej bedzie pasował (oczywiscie nie zawsze). taka jest moja strategia
- skuter
- -#VIP

- Posty: 651
- Rejestracja: 24 mar 2007, 17:11
mefius pisze:osoba z big b. wchodzisz allin z bardzo dobrą kartą i pokazujesz mu te karty, a potem jak wchodzisz allin to już raczej bedzie pasował (oczywiscie nie zawsze). taka jest moja strategia
-a jak myślisz czy pokazując karty za darmo przeciwnik nie wie po co to robisz???
btw: w kolejnej wojnie blinds ode mnie dostaniesz call w 95% jak zagrasz all in.
- mefius
- -#VIP

- Posty: 1127
- Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:43
skuter pisze:mefius pisze:osoba z big b. wchodzisz allin z bardzo dobrą kartą i pokazujesz mu te karty, a potem jak wchodzisz allin to już raczej bedzie pasował (oczywiscie nie zawsze). taka jest moja strategia
-a jak myślisz czy pokazując karty za darmo przeciwnik nie wie po co to robisz???
btw: w kolejnej wojnie blinds ode mnie dostaniesz call w 95% jak zagrasz all in.
masz rację, ale gram troche w pokera i to nprawde skutkuje, na pewno w pokerze online jest więcej amatorów, niż doświadczonych graczy, zresztą przedtem napisałem że różnie z tym bywa, na stole trzeba być nieprzewidywalnym i tyle.
-
areczkens
- -#pretendent

- Posty: 37
- Rejestracja: 04 sty 2011, 12:17
-
Kermitoos
- -#zwykly

- Posty: 5
- Rejestracja: 05 lut 2011, 13:01
-
Misiacz3k
- -#pretendent

- Posty: 22
- Rejestracja: 19 mar 2009, 10:13
właśnie mnie oświeciło(oba przypadki po 3 graczy wraz ze mną), odpadłem ostatnio 2 razy i przy każdym ze stołów był taki Tight Aggressive, z początku myślałem, że totalny asekurant, nie może mi zaszkodzić i skupiałem się żeby rozgryźć pozostałego gracza, pewność siebie i złudne przekonanie pozwoliły mi oddać całą pulę;f
- shack4l
- -#pretendent

- Posty: 30
- Rejestracja: 17 wrz 2011, 21:12
spotkałem się ostatnio z dość ciekawą strategią przeciwnika, a że niejako ma to związek z rozpoznaniem umieszczę to tutaj i nie będę zakładał nowych tematów...
gracz dominujący w turnieju jest na moim stole, ma jakieś 40% więcej żetonów niż kolejna trójka, jest jakaś środkowa faza turnieju ... agresywnie gra all-iny na mniejszych graczy z dobrymi kartami (kilkukrotnie sprawdzany) ... następnie przez wiele rąk większość pass, nikt nie chce wdawać się z nim w pojedynek.
I w tym momencie koleś znika (status : nie gra )... jest poza grą przez dłuższy czas, niektórzy łącznie ze mną zaczynają walczyć o jego BB, i tak koleś oddając swoje żetony przeczekał może z jakieś 4 całe kolejki ? ... ale przez cały czas obserwował stół, przy naprawdę ładnej puli z pozycji BB jak tylko dostał dobre karty gdzie wszyscy zaczęli podbijać ... wsadza na końcu przed flopem all-ina, nie brałem udziału akurat w tym rozdaniu bo podbicia były zbyt wysokie a ja na wczesnej pozycji, ale wysadził w powietrze 3 graczy jednym ruchem - zrobiło to na mnie naprawdę wielkie wrażenie.
Teraz jak myślę o tym to nie jest chyba najlepsza strategia, w końcu jakie są szansę na nutsa z BB na coś takiego może sobie pozwolić jedynie koleś z kolosalną przewagą... ale jeśli chodzi o kwestie zmylenia przeciwnika ? takie posunięcie to mistrzostwo świata ;>
gracz dominujący w turnieju jest na moim stole, ma jakieś 40% więcej żetonów niż kolejna trójka, jest jakaś środkowa faza turnieju ... agresywnie gra all-iny na mniejszych graczy z dobrymi kartami (kilkukrotnie sprawdzany) ... następnie przez wiele rąk większość pass, nikt nie chce wdawać się z nim w pojedynek.
I w tym momencie koleś znika (status : nie gra )... jest poza grą przez dłuższy czas, niektórzy łącznie ze mną zaczynają walczyć o jego BB, i tak koleś oddając swoje żetony przeczekał może z jakieś 4 całe kolejki ? ... ale przez cały czas obserwował stół, przy naprawdę ładnej puli z pozycji BB jak tylko dostał dobre karty gdzie wszyscy zaczęli podbijać ... wsadza na końcu przed flopem all-ina, nie brałem udziału akurat w tym rozdaniu bo podbicia były zbyt wysokie a ja na wczesnej pozycji, ale wysadził w powietrze 3 graczy jednym ruchem - zrobiło to na mnie naprawdę wielkie wrażenie.
Teraz jak myślę o tym to nie jest chyba najlepsza strategia, w końcu jakie są szansę na nutsa z BB na coś takiego może sobie pozwolić jedynie koleś z kolosalną przewagą... ale jeśli chodzi o kwestie zmylenia przeciwnika ? takie posunięcie to mistrzostwo świata ;>
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.
ale przeważnie mam dobre karty.... ze slabymi nie wchodze