Dać się poznać przeciwnikom??

Ogólne strategie pokerowe do stosowania w grze live jak i w sieci
Robertho
Posty: 0
Rejestracja: 06 cze 2006, 00:59

Dać się poznać przeciwnikom??

Postautor: Robertho » 24 gru 2009, 23:11

Ostatnio grałem w pokera taką taktyką, żeby dać się całkowicie poznać przeciwnikowi tzn., że do gry wchodziłem tylko wtedy kiedy miałem dobrą kartę (Wtedy mocno podbijałem) lub jeśli zobaczenie kolejnych kart było dość tanie. Jeśli ktoś podbijał mocno to ja z reguły pasowałem (no chyba, że uważałem, że mam duże szanse na grę). Jeśli już grałem do końca to z reguły wygrywałem, a jeśli nie to miałem dobre karty. Tak że na blefowaniu mnie nie łapali. Po dłuższym czasie, gdy przeciwnicy mnie już dobrze poznali to od czasu do czasu blefowałem ze słabymi kartami ale konsekwentnie tzn. przed flopem, po flopie, aż ostatnia osoba nie spasowała. W ten sposób ugrałem bardzo dużo żetonów, ale przyznaje, że było to przy stoliku z pieniędzmi wirtualnymi.

I mam takie pytanie: Czy ta taktyka mogłaby być skuteczna w turniejach lub w grze za real pieniądze??

sir_spider
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 253
Rejestracja: 25 lut 2009, 20:04

Postautor: sir_spider » 24 gru 2009, 23:47

to chyba podstawowa technika grania Tight Aggressive :) na poczatku bardzo dobra dla kazdego pokerzysty :) polecam Ci gdyz tak grajac w turniejach mozesz miec naprawde niezle wyniki; sam probuje ja szlifowac ale troche mam malo czasu na granie mtt przez 3+h w ciszy i spokoju :(

Seko77
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 84
Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:52

Postautor: Seko77 » 25 gru 2009, 06:50

Jest to bardzo dobra strategia przy stolikach cashowych. W turniejach jest dobra, ale tylko w początkowej fazie turnieju.

Robertho
Posty: 0
Rejestracja: 06 cze 2006, 00:59

Postautor: Robertho » 25 gru 2009, 12:39

Dzięki za odpowiedź. W takim razie będę konsekwentnie grał tą taktyką.

Jah
-#VIP
-#VIP
Posty: 507
Rejestracja: 27 gru 2008, 17:43

Postautor: Jah » 25 gru 2009, 14:01

Seko77 pisze:Jest to bardzo dobra strategia przy stolikach cashowych. W turniejach jest dobra, ale tylko w początkowej fazie turnieju.


Warto zaznaczyc ze strategia tight agressive zostala przeniesiona wlasnie ze stolikow cashowych do turniejow i byla standardem w latach 80. Teraz jak to juz napisaliscie uzywa sie jej glownie w poczatkowej fazie turnieju. Zrodlo: "Harrington o Holdem"

Robal666
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 92
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:10

Postautor: Robal666 » 02 sty 2010, 12:08

Nie jestem specem, ale moim zdaniem nie zawsze to sie sprawdza. Jesli gracze zobaczą jakaś prawidłowość w naszych posunięciach, to sie dostosują i na przykład nie będą sprawdzać.

Ja robię czasem tak, że mam mocny układ (np. strit) juz na floopie i daje przeciwnikowi sie wyszumieć (może blefuje, może ma dwie parki - nie ma to znaczenia). On podbija, ja tylko wchodzę, udając, ze dobieram. Na końcu on zwykle zagrywa ostro, a ja zdecydowanie podwajam stawkę. Zwykle się na to łapią. Kilka razy sam się tak wpakowałem.

markimark
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 16 wrz 2009, 20:10

Postautor: markimark » 02 sty 2010, 13:48

dobra strategia ale mi sie wydaje ze to jest bardziej na turnieje niz cash game.na cash ludzie roznie nieraz graja[zalezy od grubosci portfela] pozdro..

Seko77
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 84
Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:52

Postautor: Seko77 » 03 sty 2010, 00:12

Robal666 pisze:Nie jestem specem, ale moim zdaniem nie zawsze to sie sprawdza. Jesli gracze zobaczą jakaś prawidłowość w naszych posunięciach, to sie dostosują i na przykład nie będą sprawdzać.

Ja robię czasem tak, że mam mocny układ (np. strit) juz na floopie i daje przeciwnikowi sie wyszumieć (może blefuje, może ma dwie parki - nie ma to znaczenia). On podbija, ja tylko wchodzę, udając, ze dobieram. Na końcu on zwykle zagrywa ostro, a ja zdecydowanie podwajam stawkę. Zwykle się na to łapią. Kilka razy sam się tak wpakowałem.


Nie zawsze jest to dobrym posunięciem. W takich przypadkach, gdy grałem jak piszesz kolesiowi dochodził kolor lub coś wyższego i musiałem pasować. Wolę mieć inicjatywę w rozdaniu - pewniej się czuję .

MistrzGry
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2010, 23:21

Pok

Postautor: MistrzGry » 08 sty 2010, 13:20

Jestem świeżym pokerzystą i od pewnego czasu zaczołem grac tą taktyka i musze powiedzieć ze jak narazie to nie wypala co z tego że jeden blef ci sie uda jak złapią cie na dwóch i mozesz sie pozegnac z turniejem.

ryjek88
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 19
Rejestracja: 01 mar 2010, 01:59

Postautor: ryjek88 » 17 mar 2010, 22:30

ja to zawsze po tym jak podbijam ... to na koniec pokazuje jakie mialem karty ... Mysle ze w ten sposob też się dobrze blefuje ... Technika mieszana ;) ale przeważnie mam dobre karty.... ze slabymi nie wchodze

azulpf
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 23
Rejestracja: 04 sie 2008, 22:46

Postautor: azulpf » 24 mar 2010, 14:01

tez gralem ta taktyka ale tak jak koledzy juz napisali sprawdza sie tylko w poczatkowej fazie turnieju

Goshti
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 22 cze 2009, 18:25

Postautor: Goshti » 25 mar 2010, 22:45

Jak dla mnie wszystko zależy od rangi gry, bo jeśli są to stoły cash o niskich stawkach bądź turniej bez lub z niskim wpisowym to nie ma co grać imagem. W takich grach możesz zrzucić 50 rąk pod rząd a i tak Twojego AI sprawdzi ktoś z any two bo tak mu się podoba i co z tego że jesteś tight. Ale jeśli chodzi o turnieje z wyższym wpisowym gdzie zaczynają przeważać gracze myślący to granie wizerunkiem potrafi być bardzo opłacalne ale działa to w obie strony. Wszystko zależy od stolika jak oni grają loose agressive to graj tight albo na odwrót.

PiTeRr
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 8
Rejestracja: 14 cze 2009, 17:57

Postautor: PiTeRr » 28 mar 2010, 13:50

Czesto mozna stosowac taka taktyke z ludzmi z ktorymi gramy 1-szy raz i niekoniecznie sa wysokiej rangi graczami. udajemy troche niezorientowanych w temacie, gramy troche glupio na poczatku azeby pozniej ich zadziwic :]

benito82pl
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2010, 19:50

Postautor: benito82pl » 26 kwie 2010, 18:40

mam pytanko czy warto pokazawyć karty wygrywajace. tzn jak blefowałem pokazuje zeby zmylic przeciwnika i czekac pózniej na lepszy układ i wejsc konkretnie liczac ze przeciwnik mysli ze znowu blefuje,

mukE
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 26
Rejestracja: 15 gru 2009, 18:53

Postautor: mukE » 26 kwie 2010, 19:54

przez pewnien czas moich początków z pokerem miałem ustawioną opcję auto muck cards. Teraz częściej pokazuję karty, i to nie tylko wtedy kiedy blefowalem, ale tez wtedy kiedy mialem mocna karte, zeby pokazać, ze nie blefowałem;)

abecadło
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 19
Rejestracja: 09 kwie 2010, 21:59

Postautor: abecadło » 27 kwie 2010, 21:52

dziś miałem taką sytuację:
K, K, 10 wszyscy spokój
K - koles podbił na 200, ale ja sprawdziłem, a reszta (3) pas,
A i podbiłem na 100 z niczym, miałem 6 i 4<pokazałem>. koleś nie sprawdził i zgarnąłem małą pulę, ale zawsze coś ;] z reguły nie pokazuję kart, ale z tym wypadku to była konieczność przez co wszyscy myśleli, że tylko blefuję, a z tymi dobrymi kartami później zgarniałem niezłe pule tylko, że mój stolik szybko się rozpadł, ale jak już się na budowałem to później było lepiej. :mrgreen:

Awatar użytkownika
skuter
-#VIP
-#VIP
Posty: 651
Rejestracja: 24 mar 2007, 17:11

Postautor: skuter » 04 maja 2010, 08:14

mukE pisze:przez pewnien czas moich początków z pokerem miałem ustawioną opcję auto muck cards
- i tak sobie zostaw.
Jak przeciwnicy chcą zobaczyć co miałeś niech zapłacą :mrgreen:

Awatar użytkownika
mefius
-#VIP
-#VIP
Posty: 1127
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:43

Postautor: mefius » 26 maja 2010, 20:29

skuter pisze:
mukE pisze:przez pewnien czas moich początków z pokerem miałem ustawioną opcję auto muck cards
- i tak sobie zostaw.
Jak przeciwnicy chcą zobaczyć co miałeś niech zapłacą :mrgreen:


"auto muck cards" u mnie różnie z tym bywa, ale uważam że opcja przydaje sie do zgarnięcia dożego blinda od osoby która jest po tobie. chodzi o to że jeśli wszystkie osoby przed tobą spasują i zostajesz ty i osoba z big b. wchodzisz allin z bardzo dobrą kartą i pokazujesz mu te karty, a potem jak wchodzisz allin to już raczej bedzie pasował (oczywiscie nie zawsze). taka jest moja strategia

Awatar użytkownika
skuter
-#VIP
-#VIP
Posty: 651
Rejestracja: 24 mar 2007, 17:11

Postautor: skuter » 26 maja 2010, 21:02

mefius pisze:osoba z big b. wchodzisz allin z bardzo dobrą kartą i pokazujesz mu te karty, a potem jak wchodzisz allin to już raczej bedzie pasował (oczywiscie nie zawsze). taka jest moja strategia


-a jak myślisz czy pokazując karty za darmo przeciwnik nie wie po co to robisz???
btw: w kolejnej wojnie blinds ode mnie dostaniesz call w 95% jak zagrasz all in.

Awatar użytkownika
mefius
-#VIP
-#VIP
Posty: 1127
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:43

Postautor: mefius » 27 maja 2010, 18:50

skuter pisze:
mefius pisze:osoba z big b. wchodzisz allin z bardzo dobrą kartą i pokazujesz mu te karty, a potem jak wchodzisz allin to już raczej bedzie pasował (oczywiscie nie zawsze). taka jest moja strategia


-a jak myślisz czy pokazując karty za darmo przeciwnik nie wie po co to robisz???
btw: w kolejnej wojnie blinds ode mnie dostaniesz call w 95% jak zagrasz all in.


masz rację, ale gram troche w pokera i to nprawde skutkuje, na pewno w pokerze online jest więcej amatorów, niż doświadczonych graczy, zresztą przedtem napisałem że różnie z tym bywa, na stole trzeba być nieprzewidywalnym i tyle.

Cannabis
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 50
Rejestracja: 31 maja 2010, 18:40

Postautor: Cannabis » 27 sty 2011, 17:34

jak dla mnie bez sensu jednak

areczkens
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 37
Rejestracja: 04 sty 2011, 12:17

Postautor: areczkens » 28 sty 2011, 21:47

moim zdaniem najlepiej byc takim zawodnikiem po ktorym nie wiadomo czego sie spodziewac, szczegolnie jesli chodzi o turnieje

Kermitoos
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2011, 13:01

Postautor: Kermitoos » 06 lut 2011, 15:29

racja, gra bez schematu się opłaca, ale tylko w grach on-line

Misiacz3k
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2009, 10:13

Postautor: Misiacz3k » 22 lut 2011, 15:11

właśnie mnie oświeciło(oba przypadki po 3 graczy wraz ze mną), odpadłem ostatnio 2 razy i przy każdym ze stołów był taki Tight Aggressive, z początku myślałem, że totalny asekurant, nie może mi zaszkodzić i skupiałem się żeby rozgryźć pozostałego gracza, pewność siebie i złudne przekonanie pozwoliły mi oddać całą pulę;f

Awatar użytkownika
shack4l
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 30
Rejestracja: 17 wrz 2011, 21:12

Postautor: shack4l » 08 paź 2011, 01:18

spotkałem się ostatnio z dość ciekawą strategią przeciwnika, a że niejako ma to związek z rozpoznaniem umieszczę to tutaj i nie będę zakładał nowych tematów...

gracz dominujący w turnieju jest na moim stole, ma jakieś 40% więcej żetonów niż kolejna trójka, jest jakaś środkowa faza turnieju ... agresywnie gra all-iny na mniejszych graczy z dobrymi kartami (kilkukrotnie sprawdzany) ... następnie przez wiele rąk większość pass, nikt nie chce wdawać się z nim w pojedynek.

I w tym momencie koleś znika (status : nie gra )... jest poza grą przez dłuższy czas, niektórzy łącznie ze mną zaczynają walczyć o jego BB, i tak koleś oddając swoje żetony przeczekał może z jakieś 4 całe kolejki ? ... ale przez cały czas obserwował stół, przy naprawdę ładnej puli z pozycji BB jak tylko dostał dobre karty gdzie wszyscy zaczęli podbijać ... wsadza na końcu przed flopem all-ina, nie brałem udziału akurat w tym rozdaniu bo podbicia były zbyt wysokie a ja na wczesnej pozycji, ale wysadził w powietrze 3 graczy jednym ruchem - zrobiło to na mnie naprawdę wielkie wrażenie.


Teraz jak myślę o tym to nie jest chyba najlepsza strategia, w końcu jakie są szansę na nutsa z BB na coś takiego może sobie pozwolić jedynie koleś z kolosalną przewagą... ale jeśli chodzi o kwestie zmylenia przeciwnika ? takie posunięcie to mistrzostwo świata ;>


Wróć do „Strategie Pokerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.