Mowa ciała itp.

Strategie i taktyki stosowane w grze na żywo, pozwalające skuteczniej czytać przeciwników i mieszać im w głowach.
Awatar użytkownika
Sebola
-#VIP
-#VIP

Mowa ciała itp.

Postautor: Sebola » 04 sty 2008, 15:12

Okey to zakładam nowy temat w tym dziale - bo coś posucha tu lekka, a ja chętnie dowiedziałbym się jak najwięcej o grze live.

Z mojego krótkiego doświadczenia gry na żywo - w większości była to odmiana klasyczna pokera - bardzo istotnym czynnikiem jest umiejętność okazywania zdenerwowania jak sięma silny układ kart.

Są różne taktyki - w pokerze klasycznym najważniejszym etapem wg mnie jest moment wymiany kart - ja często stosowałem technikę przy otrzymaniu trzech takich samych figur - dawałem dwie karty, ale niby się wahałem cofałem i dawałem 3 karty, a później spowrotem 2 karty - ogólnie okazywałem chorobliwe niezdecydowanie. Dosyć fajnie to zaciemniało sytuację, ale oczywiście tylko za pierwszym razem.

W Texas Hold'em uwielbiam dużo mówić, denerwować przeciwników pytaniami, odpowiadać nie pytanym, gdy pytanie skierowane jest do innego uczestnika, ogólnie grzecznie i w zgodzie z regułami etycznymi i dobrego zachowania przy stole pokerowym staram się delikatnie wyprowadzić danego przeciwnika z równowagi a wtedy on tylko czeka żeby mnie wyeliminować z gry i często bezzasadnie i nielogicznie w ogóle stara się mnie sprawdzić

A Wy jakie macie doświadczenia w tym zakresie - bo może spotkamy się kiedyś w grze w realu - to będę już bogatszy o Wasze doświadczenia :wink:

marcinos
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: marcinos » 04 sty 2008, 18:02

Jeżeli przeciwnik nie ma okularów warto patrzeć w oczka :P dużo z nich można wyczytać jeżeli jest spokojny nie odwraca wzroku może miec dobrą kartę. Jednak ja nie jestem w mowie ciałą najlepszy nich ktoś inny się wypowie. A jeśli chodzi o online lubie powkurzać ludzi pisząc na czacie ;)

Awatar użytkownika
radost21
LEGENDA
LEGENDA

Postautor: radost21 » 04 sty 2008, 21:10

dawno nie grałem live ale doswiadczenie z tzw mowa ciała to mam ze hej :twisted:
poniewaz w przeszłości ( i to dalekiej) grywałem wiele razy z tymi samymi osobami
( w podobnym gronie) - napatrzyłem się - BA mozna powiedziec ze nauczyłem sie rozrózniac siłe kart przeciwnika z jego zachowania czy tez mimiki

pamietam jeden gosciu: pocił sie od trójki w góre a przy fulu to juz dostawał wypieków :mrgreen:
inny jak miał dobra karte to do czasu zanim przyszła jego kolej na licytacje to nie wiedział co zobic z rekami

jeszcze inny zawsze zapalał papierosa i mówił karta lubi dym
moze i lubi ale z jego pozycji zazwyczaj był to GGrUUUby bluff :oops:

nawet nie wiecie jak potrafiła sie zmienic normalna czynnosc jaką jest/było np. palenie (czy nawet samo zapalanie) papierosa w czasach gdy królowały zapałki
a na stole Kopernik, Mieszko czy inny miłościwie nam panujacy
żeby być kimś - trzeba być sobą

skrzychuz
-#VIP
-#VIP

Postautor: skrzychuz » 05 sty 2008, 12:09

Live gram mało, czasami w gronie znajomych, nigdy z obcymi, mowy ciała czytać raczej jeszcze nie potrafie, ale staram się jak najmniej dawać od siebie i jak wchodze za większa kwote niż zwykle staram robić się taką samą minę zaróno przy blefie jak i z dobrą kartą, nigdy nie uciekam wzrokiem ( tak mi się wydaje)

alves
-#VIP
-#VIP

Postautor: alves » 05 sty 2008, 22:12

Ja tam lubie sie posmiac jak ludzie sie wkurzaja na czacie po nieudanym zagraniu i czesto nastepna reke graja grubo reisujac albo wala all inn z byle czym, jak mam cos dobrego to nieomieszkam nie sprawdzic i przewaznie taki osobnik konczy turka i wyzywa wszystkich dookola na czacie.

swego czasu gralem sporo na livie w moim miescie z wpisowym 55 PLN gdzie gralo po 20 osob i co tydzien 70% tych samych to juz sie nauczylem ich zachowania na pamiec, niektorym nawet okulary nie pomagaly bo albo sie pocili albo dostawali wypiekow. jeden koles jak mial dobra karte to probowal zagadac innych i wszyscy wiedzieli o tym ze ma dobra reke ale dla jego pewnosci czasami ktos go tam sprawdzil.
Podstawa to niezmienna mimika twarzy i wedlug mnie odpowiedziec tylko na zadane pytania nie ciagnac dluzej rozmow.

Awatar użytkownika
radost21
LEGENDA
LEGENDA

Postautor: radost21 » 05 sty 2008, 22:25

tak grajac w realu w powtarzającym sie cyklicznie gronie ludzi mozna sie nieźle usmiać z ludzkich "niekontrolowanych" zachowań
niektórzy z tej racji powinni powiedziec pass zanim zasiądą do stołu

skrzychuz
-#VIP
-#VIP

Postautor: skrzychuz » 06 sty 2008, 12:21

Najgorzej jest jak wie się że ktoś nie ma zupełnie nic i to wiadomo a ja nie mam też kompletnie nic żeby to sprawdzić :/

Awatar użytkownika
rzepa
-#VIP
-#VIP

Postautor: rzepa » 06 sty 2008, 12:42

skrzychuz pisze:Najgorzej jest jak wie się że ktoś nie ma zupełnie nic i to wiadomo a ja nie mam też kompletnie nic żeby to sprawdzić :/

i to jest wyzwawanie , gralem z kumplami , o pare zlotych ,na stole był draw do stright-a , koloru , wiedzialem ze moj przeciwnik nie ma nic i tak samo gra jak ma mocna karte i tak samo jak blefuje. Tylko moj J high wystarczy. Gdy zagrał za wszystko na river-erze , powiedzial " wchodze za wszystko" , to gdy to mówil głos mu się zaciął, no to wszytko jasne. mój call i J high wygrywa gre , kumpel wyeliminowany.

Awatar użytkownika
zielony0528
-#VIP
-#VIP

Postautor: zielony0528 » 07 sty 2008, 21:42

zauwazyliscie ilu zawodnikow zawodowo grajacych w pokera w czasie swojej gry ma zalozone czarne okulary no i bardzo czesto dochodza jeszcze czapki Moim zdaniem najbardziej moga nas zdradzic oczy no i glos hehe tak jak w przypadku wyzej jak ktos nie czuje sie na silach to lepiej nic nie gadac Przeciez kazdy nie jest Tony G

Awatar użytkownika
Sebola
-#VIP
-#VIP

Postautor: Sebola » 07 sty 2008, 23:19

No zgadza sie - okulary ważne i według mnie przy pierwszym spotkaniu przy stoliku także ubiór - według mnie z ubioru można wyczytać też rodzaj gracza.
Co o tym sądzicie?

Ps. Okulary nie lustrzane a matowe - bo to juz przerabialem z okularami i sprawdzalismy z kolegami i w lustrzanych przy odpowiednim świetle naprawdę widać karty. Dlatego wyrafinowani gracze oglądają tylko rogi kart leżących na stole - w ogóle ich nie podnosząc do ręki

Awatar użytkownika
zielony0528
-#VIP
-#VIP

Postautor: zielony0528 » 07 sty 2008, 23:34

Sebola pisze:Ps. Okulary nie lustrzane a matowe - bo to juz przerabialem z okularami i sprawdzalismy z kolegami i w lustrzanych przy odpowiednim świetle naprawdę widać karty. Dlatego wyrafinowani gracze oglądają tylko rogi kart leżących na stole - w ogóle ich nie podnosząc do ręki

Bardzo dobre spostrzezenie :) hehe mozna jeszcze sobie wziac tak jak Tony G wachlarzyk zeby moc sobie pomachac jak jest nam goraco

Awatar użytkownika
nowy233
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: nowy233 » 08 sty 2008, 00:36

Sebola pisze:No zgadza sie - okulary ważne i według mnie przy pierwszym spotkaniu przy stoliku także ubiór - według mnie z ubioru można wyczytać też rodzaj gracza.
Co o tym sądzicie?

Ps. Okulary nie lustrzane a matowe - bo to juz przerabialem z okularami i sprawdzalismy z kolegami i w lustrzanych przy odpowiednim świetle naprawdę widać karty. Dlatego wyrafinowani gracze oglądają tylko rogi kart leżących na stole - w ogóle ich nie podnosząc do ręki

Z ubioru niestety nic nie wyczytasz raczej.
Popatrz sobie na relacje z WSOP main event jak ludzie sa ubrani - chociazby humberto brenes - wyglada jak klaun gdy gra w tym swoim kapeluszu a swietny gracz. Pelno tam dziwnych strojow i nie zawsze oddaja swoje znaczenie.

Co do stroju moim zdaniem nic nie wyczytasz natomiast okulary jak najbardziej, ale takze one ci nic nie dadza jesli jestes z natury zbyt nerwowy - wtedy niestety reaguje cialo i ty o tym czasem mozesz nie miec pokecia (np. rozne niechciane tiki przy stole ktorych zwyczajnie nie masz)

Swoja droga teraz w WSOP 2007 byl niewidomy gosciu - doszedl do platnych (mial swojego ziomka ktory mu mowil jakie ma karty, jaki jest flop otd.)

dam1anov
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: dam1anov » 08 sty 2008, 01:37

marcinos pisze:Jeżeli przeciwnik nie ma okularów warto patrzeć w oczka :P dużo z nich można wyczytać jeżeli jest spokojny nie odwraca wzroku może miec dobrą kartę. Jednak ja nie jestem w mowie ciałą najlepszy nich ktoś inny się wypowie. A jeśli chodzi o online lubie powkurzać ludzi pisząc na czacie ;)

Dodam jeszcze, że nasze źrenice mają taki "paskudny" nawyk zwężania i rozszerzania się. Nie kontrolujemy tego - tak jesteśmy po prostu biologicznie skonstruowani. Co zaś można wyczytać ze "zwierciadeł duszy"? Rozszerzone źrenice przy grze w pokera to na ogół oznaka dobrej karty/układu, zwężone zaś blef lub słaba karta/układ. Domyślam się, że to jest głównym powodem mody na okulary przy profesjonalnych stolikach :smile:.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
radost21
LEGENDA
LEGENDA

Postautor: radost21 » 08 sty 2008, 09:24

wszystko ładnie opisujecie (opisujemy :oops: ) ale czy zastanawialiscie sie nad tym czy wy sami jestescie gotowi do takiej gry

ja mysle ze gra przed monitorem tez jest swego rodzaju treningiem
jesli przed własnym kompem potrafisz zachować niewzruszona postawę (podczas doboru poszczegolnych kart)
to znaczy ze pora spróbowac live

jesli nie to i okulary nic nie pomogą :mrgreen:

Awatar użytkownika
nowy233
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: nowy233 » 08 sty 2008, 10:59

radost21 pisze:wszystko ładnie opisujecie (opisujemy :oops: ) ale czy zastanawialiscie sie nad tym czy wy sami jestescie gotowi do takiej gry

ja mysle ze gra przed monitorem tez jest swego rodzaju treningiem
jesli przed własnym kompem potrafisz zachować niewzruszona postawę (podczas doboru poszczegolnych kart)
to znaczy ze pora spróbowac live

jesli nie to i okulary nic nie pomogą :mrgreen:

wiesz niektorzy juz mieli okazje grac kilkanascie razy live i to nie ze znajomymi ;)

Awatar użytkownika
Sebola
-#VIP
-#VIP

Postautor: Sebola » 08 sty 2008, 11:00

Hehehe - dobre sobie - zona by chyba pekla ze smiechu jakbym gral z niewzruszona mina i ciemnych matowych okularach i np w czapce przed monitorem - mówiąc że ćwiczę grę live.

A najtrudniejsze byłoby podnoszenie tylko rogów kart, ale obiecuję że spróbuję ;) :mrgreen:

PS. Tak poważnie to zupełnie nie jestem gotów na taką grę mimo że w pokera na żywo już trochę grywałem i w standardowego i w holdema, ale nie przyjąłem sobie jeszczej żadnej taktyki do gry live

Awatar użytkownika
maximus86
-#VIP
-#VIP

Postautor: maximus86 » 08 sty 2008, 22:25

ja jeszcze nie grałem na żywo ale myślę że okulary u mnie to byłaby podstawa i do tego jakaś zabaw z żetonami zęby ręce mi się nie trzęsły hehe :)
"Najważniejsze to wchodzić w wygrane ręce"
+ jak w każdej grze i w pokerze potrzebne jest szczęście... :)

peku1986
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: peku1986 » 11 sty 2008, 19:31

he he dobry temat:)
ja tez nigdy nie grałem w kasynie jedynie z kumplami:)
ale przed komputerem jest inn agra nie widzi sie przeciwnika trudniej go rozgrysc:)
ale okulary odpadają:)

dkwho13
-#zwykly
-#zwykly

Postautor: dkwho13 » 11 sty 2008, 21:37

Ostatnio zagrałem z kumplami w prawdziwego pokera, a nie tego przed ekranem i to jest całkiem inne doświadczenie. Mowa ciała, a więc gesty, mimika i inne niewerbalne sygnały, to podstawa, aby poznać przeciwnika i jego styl gry. Chyba całkiem mi to dobrze wyszło, bo ograłem wszystkich pozostałych :)
Glory, glory Man Utd

alves
-#VIP
-#VIP

Postautor: alves » 11 sty 2008, 23:46

Zrobilismy kumplami maly eksperyment i postanowilismy zagrac w pokera:)
gralismy u mnie w domu przy stole bilardowym :/
wejsciowe bylo 100 PLN ale to nie wazne, wazniejsza byla zabawa i cel ( za kase z buy in bedziemy cos licytowac na WOŚP juz w najblizsza niedziele)

ale do rzeczy:
bylo nas 8 i jak juz gramy na kase to kazdy chcial wypasc jak najlepiej i postanowilismy ze nagramy wszystko na kamerke ktora stala sobie z boku tak aby lapala wszystkich oraz stol.
Po zakonczeniu rozgrywki ( poltorej godziny trwala, bylem drugi) usiadlismy przed TV i obejzelismy sobie wszystko i tam dopiero widac jakie zachowania maja gracze, co robia jak maja dobre karty i co jak blefuja.
wniosek z tego taki ze malo kto potrafi nie okazywac emocji na twarzy i w gestach, kazdego zdradzil jakis szczegol.
Uwielbiam Australian Open !!

skrzychuz
-#VIP
-#VIP

Postautor: skrzychuz » 12 sty 2008, 10:55

WOW - NIEZLE
Gratuluje pomysłu, zarówno z kamerą jak i z WOŚP
graliście cash czy turka ?

alves
-#VIP
-#VIP

Postautor: alves » 12 sty 2008, 11:00

skrzychuz, - gralismy typowego turka
Uwielbiam Australian Open !!

Awatar użytkownika
nowy233
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: nowy233 » 12 sty 2008, 11:20

alves pisze:Zrobilismy kumplami maly eksperyment i postanowilismy zagrac w pokera:)
gralismy u mnie w domu przy stole bilardowym :/
wejsciowe bylo 100 PLN ale to nie wazne, wazniejsza byla zabawa i cel ( za kase z buy in bedziemy cos licytowac na WOŚP juz w najblizsza niedziele)

ale do rzeczy:
bylo nas 8 i jak juz gramy na kase to kazdy chcial wypasc jak najlepiej i postanowilismy ze nagramy wszystko na kamerke ktora stala sobie z boku tak aby lapala wszystkich oraz stol.
Po zakonczeniu rozgrywki ( poltorej godziny trwala, bylem drugi) usiadlismy przed TV i obejzelismy sobie wszystko i tam dopiero widac jakie zachowania maja gracze, co robia jak maja dobre karty i co jak blefuja.
wniosek z tego taki ze malo kto potrafi nie okazywac emocji na twarzy i w gestach, kazdego zdradzil jakis szczegol.

Dlatego kowbojski kapelusz + okulary + broda i bedziece ...... jak "jesus" fergusson :twisted:

Gosc jest tak niewidoczny zawsze ze naprawde nie da sie nic dostrzec u niego.

ramzi

Postautor: ramzi » 12 sty 2008, 18:23

U mnie jest tak, ze emocji na twarzy nie okazuje...kamień:)
Może z tego względu, że taki mam charakter?
Nie wiem jak z tymi źrenicami, ale gram bez okularów :)
Co do gestów tego nie jestem pewien, ale raczej jest ich mało u mnie...
Za 3 miesiące wyprowadzam się do Wrocławia, tam spróbuje swoich sił live...u mnie w mieście, niezbyt często mogę pograć.

adamo90
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: adamo90 » 13 sty 2008, 00:00

Hmm ja niestety nie potrafie w pelni maskowac sie kiedy gram...
Kiedy mam super karty na rece to od razu sie usmiecham... Za nic nie moge tego sie pozbyc. Dlatego staram sie nadrabiac i caly czas usmiechac, lecz wtedy czuje sie az nadto sztucznie... Ogolnie nie wierze ze ktos jest jak kamien... Zwykle mrugniecie okiem moze nas zdradzic... Najgorzej ma ten, kto podczas gry siedzi spokojnie i nagle nie moze sie powstrzymac z ruchami rak... Albo kiedy cos ma zaczyna sie bawic...

Dlatego unikam gier w realu... Na szczescie przez internet nie mam problemow :P

Wróć do „Strategia i taktyka w grze live”