Mowa ciała itp.

Strategie i taktyki stosowane w grze na żywo, pozwalające skuteczniej czytać przeciwników i mieszać im w głowach.
nikita
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: nikita » 21 kwie 2008, 20:30

W grze online to mowy ciala nie ma praktycznie, raczej wyczucie, powtarzalnosc pewnych zachowac ale nie mowa ciala. Na zywo mowa ciala to kluczowa sprawa w grze, tak samo wazna jak dobry blef, jak silna reka, dobre podbicia. Wiekszosc graczy ma pewne zachowania ktore sie powtarzaja, warto zwracac na to uwage, na oczy i twarz nie zawsze mozna bo wiekszosc stsuje okulary, np. ja zawsze gram w okularach bo nie da sie w 100% nauczyc nie pokazywania emocji, to jest niemozliwe.

luis233
-#zwykly
-#zwykly

Postautor: luis233 » 29 kwie 2008, 16:57

Gra w pokera przy komputerze a w realu mimiki nie wycwiczysz przy komputerze jedynie technike gry bo gra sie z wieloma graczami z roznych stron.
Mowi sie ze nawet zabawa zetonami daje duzo pokazujac rozne triki bo jezeli siedzisz cicho kilka rozdan a nagle sie wylamujesz na wysokie podbicia nic nie zyszkasz bo kazdy folduje.
Warto grac w realu ale raczej wsrod znajomych do kasyna bym sie nie wybral :smile: bo pewnie bym pusty wyszedl.Lecz trening czyni mistrza jak to mowia.

Maverick
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: Maverick » 04 maja 2008, 23:00

Jeżeli o mnie chodzi to ja umiem zachować kamienną twarz z dobrą kartą jak i z niczym konkretnym :) Nie chce się tu chwalić bo to powinno oceniać ludzie grający ze mna czy tak rzeczywiście jest ale zauważyłem, że jak wchodzę do gry ludzie myślą trochę dłużej :)
Chociaż grając wczoraj u kumpla usłyszałem taki tekst "Ja to Maverick już Cie rozgryzłem. Mając dobrą kartę nachylasz się bardziej do przodu a złą bardziej do tyłu." :D Heh powiem szczerze, że nieźle się uśmiałem wtedy bo nie wiem na jakiej podstawie on to stwierdził :) Żeby było śmieszniej parę rozdań później wyciągnąłem od niego jakieś 80% stacka :) Obydwaj mieliśmy kolor z tym, że ja miałem asa :D Już nie chciałem go dobijać pytając "Co poszło nie tak w ocenie mojej gry?" :D
No ale ta cała historia to taka lekka dygresja tylko :)
Moja pozycja?

PROpozycja :D

Awatar użytkownika
alekspolak1
-#VIP
-#VIP

Postautor: alekspolak1 » 18 maja 2008, 22:55

he maverick szmieszna historia ale twoj przeciwnik przepraszam ale to byl idiota chyba ze graliscie po prostu dla artow :P bo jak mozna w pokerze powiedziec glosno ze sie kogos rozgryzlo no wiedzac to mogles sie odchylac i pochylac a on pewnie by w to wpadl haha :P

Ale szczerze mowiac to czasami nam sie nawet nie wydaje ale ruchy ciala robimy i to czesto ostatnio grajac nakrecilem nasza gre poltorej godziny i obejrzeliszmy pozniej to ja sie rozesmialem nawet nei wiedzialem ze ruszam prawa noga przy mocnych kartach albo obgryzam sobie leciutko warge blefujac szmieszna historia bo i tak tego nikt nie zauwazyl pozamna bo kto za moje normalne zachowanie no ale cos nagrywajcie wasze gry i analizujcie szmiechowa akcja :P

kamopl
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: kamopl » 21 maja 2008, 09:15

ja zawsze staram sie zachowywac tak jak zwykle
czy sa slabe karty czy dobre gram tak zeby nikt sie nie domyslil co mam ale z czasem moja stategia przy grze na zywo zostala rozgryziona :/ ale i tak to nie przeszkadza zeby wygrywac :P
czasami robie jakies dziwne ruchy zeby osmieszyc przeciwnika :P ale jak gra to i tak tylko w gronie dobrych znajomych

czarnuch-83
-#zwykly
-#zwykly

Postautor: czarnuch-83 » 30 cze 2008, 09:53

taka ciekawostka z mojej gry live:

Zauwazylem ze jezeli na stole wychodza karty na flusha czyli 2 albo 3 od jednego koloru, i gracz zaglada w swoje karty w wiekszej ilosci rozdan oznacza to ze moze zbuerac do koloru , i naprawde to sie sprawdza w ok 80% rozdan.

rahzell
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: rahzell » 02 lip 2008, 22:20

Ja chciałbym dodać od siebie, że przed flopem, ktoś kto ma całkiem niezłą rękę, będzie poganiać innych graczy, którzy np. się ociągają, rozmawiają etc.

'Graj graj!' 'Twój ruch!' 'Grasz czy nie?'

Sprawdza się całkiem często :)
Feed the animals.

Awatar użytkownika
riksza
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: riksza » 06 lip 2008, 17:29

Kiedyś probowałem czytac przeciwników podczas gry live, mialem ulatwione zadanie bo gramy tylko z kumplami z paczki i wiekszosc osob zna sie od dawna. mimo tego nic nie moglem wyczytac......dochodzilo do tego ze jaki kolwiek ruch, mrugniecie, kichniecie, smarkniecie wydawalo mi sie podejrzane.. ja tego nie potrafie robic i pewnie sie nie naucze. zapewne rowniez nigdy nie bede mistrzem... :oops:

hoffander
-#zwykly
-#zwykly

Postautor: hoffander » 09 lip 2008, 18:59

rahzell pisze:Ja chciałbym dodać od siebie, że przed flopem, ktoś kto ma całkiem niezłą rękę, będzie poganiać innych graczy, którzy np. się ociągają, rozmawiają etc.

Sprawdza się całkiem często :)

True. To jeden z najprostszych readow i najczesciej sie sprawdza :)
To co juz bylo napisane, gada i rozglada sie przy blefie, przy dobrej karcie jest cisza. Mozna wprowadzic zamiesznie i rzucic podczas oczekiwania na ruch rywala "co tam w tej tv mowili? dajcie glosniej", "wiecie co, moze zmienie muzyke" i koniecznie odwrocic przy tym wzrok lub cale cialo od stolu. Smierdzi blefem na kilometr ;)
Jeszcze jedno moje spostrzezenie, przy mocnych kartach zazwyczaj wlacza sie ludziom nieodparta chec siegniecia po cos do picia.
Niezle jest tez pytanie "ile masz zetonow?" Odpowiedz szybka i niezwruszona zwiastuje cos mocnego, oczywiscie mozna to oszukac ale sekunde zawahania przed udawaniem pewniaka da sie zauwazyc w 80% przypadkow.

ps-do kolegi alekspolak, chlopaku uzywaj moze interpunkcji bo chaos bije po oczach i czytac sie nie da. I zluzuj moze z wyzwiskami...

Tadzik1
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: Tadzik1 » 22 sie 2008, 21:32

Na na live praktycznie nie gram :evil: jedynie z kumplem ale to nie to samo, tam gramy na luzie i nie przejmujemy się "mową ciała". Zakładając że gram na jakimś turnieju to cały czas jestem spokojny :)

Gdy gram na PokerStarsie często to słyszę... trochę mnie to irytuje ciągle w tym "czaciku" to słyszę.

Boczek1989
-#zwykly
-#zwykly

Postautor: Boczek1989 » 25 sie 2008, 18:40

Ja moge rozpoznawac czy ktos ma dobre karty czy zle tylko po tym jak licytuje:/ poniewaz gram tylko przez interner poniewaz w moim otoczeniu nich nie chce grac w karty na żywo:/ a szkoda:/

squnisz
-#zwykly
-#zwykly

Postautor: squnisz » 29 sie 2008, 20:11

w necie powtarzaja sie pewne schematy (all iny masowe na poczatku frerroli) lub all in desperata który pzregrał rozdanie z dobrą ręka.jednym słowem tzreba być czujnym

nikita
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: nikita » 30 sie 2008, 00:32

Z jednym sie zdecydowane zgodze, slaby gracz jak przegra silna reke to zaraz sie odgrywa w glupi spsoob warto takieog atakowac i sprawdzac. Moze sie oczywiscie zdarzyc, ze ma znow super reke ale najczesciej nie.

Tadzik1
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: Tadzik1 » 30 sie 2008, 11:47

Tylko po co ... ? Ja bym go nie sprawdzał, lepiej poczekać aż sam siebie wykończy.

nikita
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: nikita » 30 sie 2008, 14:16

To co znaczy sam siebie wykonczy? Przeciez chodzi o to ze kiedy przy stole jest fish komus musi oddac zetony, albo to bedziesz Ty albo ktos inny i tu masz odpowiedz na to zagadnienie, glupota ejst raczej czekanie az odda komus innemu bo co z tego ze siebie wykonczy jak nic na tym nie zyskasz :)

Awatar użytkownika
Mayor
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: Mayor » 30 sie 2008, 23:17

Oglądałem kiedyś całkiem ciekawy film związany z profesjonalną grą real w pokera "The Deal"

Były wybitny karciarz przekazuje tajniki gry młodemu adeptowi. Z czasem ich drogi rozchodzą się. Po pewnym czasie znów się spotykają, tym razem w finale pokerowych mistrzostw świata rozgrywanych w światowej stolicy hazardu Las Vegas. Kto okaże się lepszy stary mistrz, czy jego uczeń?

To "szkolenie" właśnie opierało się na mowie ciała innych graczy - polecam

Mango
-#zwykly
-#zwykly

Postautor: Mango » 10 wrz 2008, 20:04

Nieco odświeżę, przyznając się do tego, że niestety gdy gram z bratem heads upa w domu, kompletnie nie potrafię zachować powagi. Dobra karta i śmiech gwarantowany. Ostatnio jednak staram się nad sobą panować, ale jakoś nie wyobrażam sobie, żebym mogła grać na żywo w jakimś turnieju, bo naprawdę umarłabym ze śmiechu :]

ChIcK3n
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: ChIcK3n » 19 wrz 2008, 14:45

mam ten sam problem na poczatku kazdej gry ... normalnie jak dostane KD AA AJ to zaraz usmiech jednak prubuje to załagodizc tym że jak dostane 22 23 25 to czasami tez staram sie czieszyc zeby mneoi nie wyczuli ^^
devil paintball To cos co cieszy i to cos co kocham !

dedoel
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: dedoel » 20 wrz 2008, 13:26

heh musisz byc jeszcze poczatkujacym graczem i dostanie takiej karty wzbudza w tobie takie fajne emocje :) kazdy chyba to z nam przezywal na poczatku gry..piekne czasy

Awatar użytkownika
mihi
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: mihi » 20 wrz 2008, 13:44

Mango pisze:ale jakoś nie wyobrażam sobie, żebym mogła grać na żywo w jakimś turnieju, bo naprawdę umarłabym ze śmiechu :]

oj mysle, ze bylabys tak zdenerwowana, ze na smiech miejsca by nie bylo

midel
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: midel » 20 wrz 2008, 20:58

Raz jak grałem z kolegami to tak dosyć się czaiłem cały czas. Grał z nami taki jeden, co wchodził w każde rozdanie i potrafił iść all-in z niczym :) Raz miałem QQ i na stole było 44 i coś jeszcze. No to ja spokojnie sprawdzałem go. Doszła dama na riverze i zastanawiam się jak z gościa wyciągnąć kasę, a ten podbija za 1/2 swojego stacka :D Nie wytrzymałem i w śmiech, podbiłem tak, żeby wszedł all-in - oczywiście poszedł - miał 4 czyli trójkę 4 :D Do dzisiaj twierdzi, że miałem fuksa w rozdaniu :D

edit:

może to nie jest odpowiedni dział, ale skojarzyło mi się z poprzednimi postami (uśmiechy, smiech)

Awatar użytkownika
MenFromPoland
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: MenFromPoland » 18 paź 2008, 13:36

mihi pisze:
Mango pisze:ale jakoś nie wyobrażam sobie, żebym mogła grać na żywo w jakimś turnieju, bo naprawdę umarłabym ze śmiechu :]

oj mysle, ze bylabys tak zdenerwowana, ze na smiech miejsca by nie bylo

Dokładnie. Podczas gry ze znajomymi często trudno jest się powstrzymać i zachować "kamienną" twarz, ale gdy gram na żywo w większym gronie to zamiast rozbawienia i śmiechu pojawia się ogromne zdenerwowanie i właśnie nad nim najtrudniej jest zapanować.
Pozdrawiam

ware16
-#zwykly
-#zwykly

Postautor: ware16 » 02 lis 2008, 18:38

Wedlug mnie najlepiej byc soba podczas grania.Przeciwnicy patrza na ciebie co robisz i z jaka karta nawet potrafia zaplacic za to zeby zobaczyc twoja karte. A ty mozesz to wykorzystac podobnie sie zachowujac w innej sytuacji. Najlepiej caly czas stosowac inne rejsy inny styl gry zeby sie nie powtarzala czynnosc grania z taka sama reka.
Mozna robic notatki jak kto gra z dana reka moze akurat gra zawsze tak samo z AA czy tam z inna reka.Mozesz to wykorzystac i sie wiecej nauczyc. Predzej czy pozniej i tak sie tego nauczycie pod warunkiem ze bedziecie grac przynajmniej raz na dwa tygodnie. Praktyka robi swoje!

Robinmaster
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: Robinmaster » 09 gru 2008, 21:52

ja tez jak gram z kolegami z paczki to nic nie moge wyczytac wam powiem , moze wplywa na to ilosc wypijanego alkoholu , sam nie wiem , ale powiem ze dla mnie to ze ktos sie akurat po glowie podrapie czy kogos pospiesza nie mowi duzo bo to moze zupelnie przypadkowe naprawde i tak jest w wiekszosci sytuacji .

Awatar użytkownika
Slodziak
-#Site Admin
-#Site Admin

Postautor: Slodziak » 09 gru 2008, 22:17

niektore zachowania na pewno mozna odczytac.

Z drugiej strony mozna sie w pewien sposob zachowywac, aby inni je jakos odczytali. Ale tu jest pytanie czy trafisz na inteligenta czy debila. Nie raz tak mialem, ze zachowywalem sie naprawde dobrze na odwrot, a on nie zauwazyl :)
Usmiechnij sie :smile:
"Z pamietnika hazardzisty" - czyli odwiedz moj blog!
Statystycznie najlepsi - a Ty lubisz rywalizacje?
Artykuły - czytaj, ucz się i komentuj w jednym miejscu

Wróć do „Strategia i taktyka w grze live”