Norweski poker pro kontra rząd.

Wiadomości, informacje, poker w TV...
Jah
-#VIP
-#VIP
Posty: 507
Rejestracja: 27 gru 2008, 17:43

Norweski poker pro kontra rząd.

Postautor: Jah » 10 gru 2013, 19:16

Norweski pokerowy pro Ola Amundsgaard aka Odd Oddsen zaproponował posłom z jego kraju, żeby zagrali z nim w pokera. Zasady? Heads up, Omaha, 10000 rąk. Jeżeli po 10k rąk Ola okaże się gorszy od ochotnika wypłaci mu $170k. Zgłosił się jeden poseł Erlend Wiborg. Mimo pokerowych podstaw, po rozegraniu ok. 1000 rozdań poseł został dosłownie zmasakrowany przegrywając 26BI i uznał wyższość przeciwnika poddając się.

Powodem dla którego Odd Oddsen zdecydował się na taki challenge, było pokazanie, że poker to gra umiejętności i chęć zwrócenia uwagi na sytuację pokera w jego kraju. Wiborg po wyzwaniu przyznał pokerowemu pro rację i uważa, że poker powinien być uregulowany.

Myślicie, że w Polsce by coś takie przeszło? Któryś z naszych (p)osłów zgodziłby się na takie coś? Na pewno takie wyzwanie nie przeszłoby bez echa w mediach.

Link do artykułu po angielsku

Awatar użytkownika
Gns
-#VIP
-#VIP
Posty: 1560
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:56

Postautor: Gns » 10 gru 2013, 19:36

Kurde, a czeka mnie wyjazd 10cio dniowy do Norwegii i miałem nadzieję, że w hotelu sobie wieczorami będę pykał.. a tu takie kwiatki, że illegal. Szkoda.. lepiej nie ryzykować i nie klikać z jakiegoś netu w hotelu.

Awatar użytkownika
lion_victor
-#VIP
-#VIP
Posty: 1897
Rejestracja: 02 sty 2013, 15:38

Postautor: lion_victor » 11 gru 2013, 10:55

No i dostał polityk w pytę :D

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3631
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:04

Postautor: drynk » 11 gru 2013, 13:15

Jah pisze:1000 rozdań poseł został dosłownie zmasakrowany przegrywając 26BI i uznał wyższość przeciwnika poddając się.


O ja... dobra torba :D Co trzeba grać, żeby przegrać 26BI w 1k rozdań, to nie wiem.

W Polsce? Powodzenia. U nas sukces polityczny = słupki sondaży = kolejna kadencja przy korycie. Nikt nie zaangażuje się w tak niepewny deal, bo zdecydowanie więcej może na tym stracić, niż zyskać. Zderzamy się codziennie z ignorancją i znieczulicą partyjną (choćby 4razy "tak" platformy i ponad 700k przemielonych podpisów), w której głos obywateli ma dokładnie takie samo znaczenie, co mój pierd na końcu świata, więc szanse powodzenia takiej prowokacji to szóstka w totka...

Awatar użytkownika
wiciu-ck
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3210
Rejestracja: 14 paź 2010, 22:12

Postautor: wiciu-ck » 11 gru 2013, 14:00

drynk pisze:
Jah pisze:1000 rozdań poseł został dosłownie zmasakrowany przegrywając 26BI i uznał wyższość przeciwnika poddając się.


O ja... dobra torba :D Co trzeba grać, żeby przegrać 26BI w 1k rozdań, to nie wiem.

To proste.... trzeba grać licząc właśnie na szczęście i farta, a w kolejnych przegranych nie trzymać się podstawowych zasad tylko liczyć że "teraz spadnie i się odegram", bez strategii, bez większego myślenia, bez mózgu ;) jak w totolotka

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3631
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:04

Postautor: drynk » 11 gru 2013, 15:58

wiciu-ck, no nie wiem, właśnie takie granie raczej będzie mniej wariancyjne, niż granie "ewidentnie złe" czyli blefowanie w złych momentach, wyrzucanie top range'u bo "ktoś na pewno ma lepiej" etc. :smile: Na przykład imo robienie -35% ROI w sng w longrunie jest naprawdę sporym wyzwaniem.

msqraster
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 14
Rejestracja: 08 lis 2013, 14:07

Postautor: msqraster » 11 gru 2013, 20:45

Dobre jest w tym to że ten norweski poseł mógł na koniec stwierdzić że w pokerze są ważne umiejętności i psycha, a nie jak większość że jest to loteria:D Myślę że u nas w rządzie też sporo osób sobie pogrywa z tym że nikt się do tego nie przyzna

Awatar użytkownika
MrGordon
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2090
Rejestracja: 26 paź 2009, 14:00

Postautor: MrGordon » 12 gru 2013, 09:47

msqraster pisze:Myślę że u nas w rządzie też sporo osób sobie pogrywa z tym że nikt się do tego nie przyzna
Swego czasu chyba L. Dorn się przyznał, że gra w pokera :P

Awatar użytkownika
Soya
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2386
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:27

Postautor: Soya » 12 gru 2013, 13:20

msqraster pisze:Myślę że u nas w rządzie też sporo osób sobie pogrywa z tym że nikt się do tego nie przyzna


http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent. ... P&Zesp=255

msqraster
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 14
Rejestracja: 08 lis 2013, 14:07

Postautor: msqraster » 12 gru 2013, 19:24

haha tomaszewski nawet pogrywa:D


Wróć do „Wiadomości pokerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.