Ja wchodze w partie w ktorych on pasuje i wyciagam z biedoty
turnieje - zdecydowany lider
-
Bartol3
- -#pretendent

- Posty: 41
- Rejestracja: 19 sie 2009, 19:39
turnieje - zdecydowany lider
Juz wygralem 2 freerole pokerstarsa ale zawsze mam problem kiedy na stole pojawia sie jeden zdecydowany lider powiedzmy ja 5000$ reszta okolo 1 - 2 tys jeden ze 6 i lider ktory ma 70 000 (nie wiem czemu gosc jest zawsze z argentyny
) .
Ja wchodze w partie w ktorych on pasuje i wyciagam z biedoty
albo gram jak jestem na ciemnej. Ma ktos pomysl na gre z takim kolega?
Ja wchodze w partie w ktorych on pasuje i wyciagam z biedoty
- gama
- LEGENDA

- Posty: 2880
- Rejestracja: 06 lut 2009, 18:56
Pierwszy i najbardziej oczywisty sposób - samemu być chip leaderem i problemu nie ma
A tak poważnie teraz. Jak ja jestem w podobnej sytuacji, to po pierwsze gram naprawdę tight, a po drugie czekam na takie karty, z którymi jestem niemal pewna zwycięstwa i specjalnie wchodzę do gry z liderem, żeby wyciągnąć z niego jak najwięcej, a tym samym pokazać mu, że pomimo o wiele mniejszego stacka jestem dla niego zagrożeniem (raz przegrał ze mną i może nie ubyło mu super dużo, ale jak przegra tak jeszcze z 2 , 3 razy to może stracić swoją pozycję). Wiadomo, że czasami można się przejechać, niemniej w wielu sytuacjach działa. Chętnie jednak poznam inne sposoby, bo zdarza się, że lider wymusza na mnie allina i głupim fuksem wygrywa
A tak poważnie teraz. Jak ja jestem w podobnej sytuacji, to po pierwsze gram naprawdę tight, a po drugie czekam na takie karty, z którymi jestem niemal pewna zwycięstwa i specjalnie wchodzę do gry z liderem, żeby wyciągnąć z niego jak najwięcej, a tym samym pokazać mu, że pomimo o wiele mniejszego stacka jestem dla niego zagrożeniem (raz przegrał ze mną i może nie ubyło mu super dużo, ale jak przegra tak jeszcze z 2 , 3 razy to może stracić swoją pozycję). Wiadomo, że czasami można się przejechać, niemniej w wielu sytuacjach działa. Chętnie jednak poznam inne sposoby, bo zdarza się, że lider wymusza na mnie allina i głupim fuksem wygrywa
-
Bartol3
- -#pretendent

- Posty: 41
- Rejestracja: 19 sie 2009, 19:39
-
denamrk666
- -#aktywny

- Posty: 123
- Rejestracja: 27 kwie 2009, 20:39
kijowa sytuacja, bo chip lider ma znaczna przewage, no ale gralbym tak jak pisze gama.
granie tight w takiej sytuacji jest niezbedne, granie pozycja tez, musisz liczyc sie z tym ze jak limpujesz badz przebijasz 3x BB to ze za swojego all ina tez w to wejdziesz, bo big stack z taka przewaga raczej za darmo wam flopa ogladac nie da, chyba ze jest fishem xD
granie tight w takiej sytuacji jest niezbedne, granie pozycja tez, musisz liczyc sie z tym ze jak limpujesz badz przebijasz 3x BB to ze za swojego all ina tez w to wejdziesz, bo big stack z taka przewaga raczej za darmo wam flopa ogladac nie da, chyba ze jest fishem xD
-
Bartol3
- -#pretendent

- Posty: 41
- Rejestracja: 19 sie 2009, 19:39
a wczoraj mi sie udalo ogolic troche takiego goscia z kasy - zabralem mu ponad polowe i przeniesli mnie na inny stol.
gralem tak ze patrzylem jak wchodzi (siedzial przede mna) i raz mu sporo zabralem AA a drugi raz setem 10
jak nie wchodzil zmienialem taktyke na troche luzniejsza:)
Turniej dla mnie skonczyl sie glupim all inem na parze dam;D
rzeczywiscie tigh sie sprawdza najlepiej
Turniej dla mnie skonczyl sie glupim all inem na parze dam;D
rzeczywiscie tigh sie sprawdza najlepiej
-
Michau_T-ów
- -#zwykly

- Posty: 11
- Rejestracja: 04 wrz 2009, 13:47
-
Bartol3
- -#pretendent

- Posty: 41
- Rejestracja: 19 sie 2009, 19:39
- Mlody
- -#zasłużony

- Posty: 1765
- Rejestracja: 28 sty 2008, 23:07
gama87 pisze:A tak poważnie teraz. Jak ja jestem w podobnej sytuacji, to po pierwsze gram naprawdę tight, a po drugie czekam na takie karty, z którymi jestem niemal pewna zwycięstwa i specjalnie wchodzę do gry z liderem, żeby wyciągnąć z niego jak najwięcej, a tym samym pokazać mu, że pomimo o wiele mniejszego stacka jestem dla niego zagrożeniem (raz przegrał ze mną i może nie ubyło mu super dużo, ale jak przegra tak jeszcze z 2 , 3 razy to może stracić swoją pozycję).
mam dokladnie takie samo podejscie. Nie wiem czemu ale wiekszosc graczy twierdzi zeby nie wdawac sie w przepychanki z big stackiem tylko skupic sie na skubaniu tych mniejszych. A ja mysle, ze gdy jest okazaj to nie powinno sie miec zadnych oporow zeby z takim grac bo czesto przeciwnik z duzym stackiem okazuje sie po prostu ferma zetonow z ktorej nalezy brac i sie nie dzielic
- Glory
- -#Site Admin

- Posty: 9186
- Rejestracja: 04 mar 2005, 12:14
Mlody, granie przeciwko big stackowi oznacza jego zerowe fold equity. Pytanie bardziej polega na tym z jaką kartą i w jakim momencie chcemy się z nim all-inować.
Ja z bigstackami gramy tylko face cards, licząc, że na flopie trafię parę i mi się ona przy all-in utrzyma. Nie gram za to żadnych niskich par ani konektorów.
Ja z bigstackami gramy tylko face cards, licząc, że na flopie trafię parę i mi się ona przy all-in utrzyma. Nie gram za to żadnych niskich par ani konektorów.
- Mlody
- -#zasłużony

- Posty: 1765
- Rejestracja: 28 sty 2008, 23:07
Wiadomo, ze grajac przciwko big stackowi trzeba odpowiednio dobrac strategie. Na pewno jego zakres bedzie wiekszy niz innego gracza i dlatego ja z takim przeciwnikem gram bardziej tight.
Zeby wygrac trzeba grac, a to ze ktos ma wielki stack w cale nie swiadczy o jego umiejetnosciach wiec grajac odpowiednio pod niego predzej czy pozniej i tak nam go odda (o ile wczesniej nie rozda) bo bedzie luzniej sprawdzal all iny itp.
Przyklad z naszego PKPT w Sopocie. Jeden z graczy wzbudzil kontrowersje bo w kazdym rozdaniu gral all in i eliminowal graczy majac OLBRZYMI stack. W tym przypadku nalzalo grac wrecz odwrotnie, trzeba bylo poluznic gre bo wiadome jest ze nie moze miec dobrej reki w kazym rozdaniu. Doczekalem sie na tym stole KT, zagralem all ina, doczekalem sie oczywiscie sprawdzenia z jakims trashem i sie podwoilem
Chociaz nie mowie, to jest ryzykowne ale jak widac duzy stack wcale nie oznacza skilla a czasami tylko dawce zetonow do ktorego trzeba sie dostosowac.
Zeby wygrac trzeba grac, a to ze ktos ma wielki stack w cale nie swiadczy o jego umiejetnosciach wiec grajac odpowiednio pod niego predzej czy pozniej i tak nam go odda (o ile wczesniej nie rozda) bo bedzie luzniej sprawdzal all iny itp.
Przyklad z naszego PKPT w Sopocie. Jeden z graczy wzbudzil kontrowersje bo w kazdym rozdaniu gral all in i eliminowal graczy majac OLBRZYMI stack. W tym przypadku nalzalo grac wrecz odwrotnie, trzeba bylo poluznic gre bo wiadome jest ze nie moze miec dobrej reki w kazym rozdaniu. Doczekalem sie na tym stole KT, zagralem all ina, doczekalem sie oczywiscie sprawdzenia z jakims trashem i sie podwoilem
- tommko
- -#VIP

- Posty: 1685
- Rejestracja: 22 lip 2008, 17:42
-
szwejoslaw
- -#zwykly

- Posty: 9
- Rejestracja: 29 kwie 2008, 12:39
-
Cbool555
- -#pretendent

- Posty: 69
- Rejestracja: 10 maja 2011, 12:49
-
Kaznox
- -#aktywny

- Posty: 258
- Rejestracja: 24 kwie 2010, 08:21
-
Trampp
- -#pretendent

- Posty: 30
- Rejestracja: 25 cze 2010, 12:42
-
maxaugust
- -#pretendent

- Posty: 84
- Rejestracja: 25 mar 2011, 09:28
szwejoslaw pisze:a są freerolle na P*? moim zdaniem tylko satelity do innych? których się nie wygrywa tylko dochodzi się do konkretnych miejsc i bilet?jeśli już to się nie spotkałem
Jakbyś dobrze poszukał to byś znalazł. Te darmowe oferowane przez PokerStars-nielegalny-w-PL! mi nie odpowiadają. Dużo osób i ciężko cokolwiek ugrać. Ale w specjalnych masz turnieje dla społeczności z facebooka. I tutaj jet o niebo łatwiej ;P
-
Pabianix
- -#pretendent

- Posty: 24
- Rejestracja: 03 sty 2011, 19:29
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości
Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.