turnieje - zdecydowany lider

Ogólne strategie pokerowe do stosowania w grze live jak i w sieci
Bartol3
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 41
Rejestracja: 19 sie 2009, 19:39

turnieje - zdecydowany lider

Postautor: Bartol3 » 12 wrz 2009, 02:14

Juz wygralem 2 freerole pokerstarsa ale zawsze mam problem kiedy na stole pojawia sie jeden zdecydowany lider powiedzmy ja 5000$ reszta okolo 1 - 2 tys jeden ze 6 i lider ktory ma 70 000 (nie wiem czemu gosc jest zawsze z argentyny :wink: ) .
Ja wchodze w partie w ktorych on pasuje i wyciagam z biedoty :mrgreen: albo gram jak jestem na ciemnej. Ma ktos pomysl na gre z takim kolega?

Awatar użytkownika
gama
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2880
Rejestracja: 06 lut 2009, 18:56

Postautor: gama » 12 wrz 2009, 10:56

Pierwszy i najbardziej oczywisty sposób - samemu być chip leaderem i problemu nie ma :mrgreen:
A tak poważnie teraz. Jak ja jestem w podobnej sytuacji, to po pierwsze gram naprawdę tight, a po drugie czekam na takie karty, z którymi jestem niemal pewna zwycięstwa i specjalnie wchodzę do gry z liderem, żeby wyciągnąć z niego jak najwięcej, a tym samym pokazać mu, że pomimo o wiele mniejszego stacka jestem dla niego zagrożeniem (raz przegrał ze mną i może nie ubyło mu super dużo, ale jak przegra tak jeszcze z 2 , 3 razy to może stracić swoją pozycję). Wiadomo, że czasami można się przejechać, niemniej w wielu sytuacjach działa. Chętnie jednak poznam inne sposoby, bo zdarza się, że lider wymusza na mnie allina i głupim fuksem wygrywa :D

Bartol3
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 41
Rejestracja: 19 sie 2009, 19:39

Postautor: Bartol3 » 12 wrz 2009, 23:16

No wlasnie tu jest pies pogrzebany, czy wchodzic z nim w pojedynek czesto z all inem czy starac sie kosztem innych do niego zblizyc? :wink:

Poza tym zauwazylem ze w starciu z takim nie czesto oglada sie flopa, to tu jest chyba to slynne pokerowe ryzyko :mrgreen:

denamrk666
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 123
Rejestracja: 27 kwie 2009, 20:39

Postautor: denamrk666 » 13 wrz 2009, 12:26

kijowa sytuacja, bo chip lider ma znaczna przewage, no ale gralbym tak jak pisze gama.
granie tight w takiej sytuacji jest niezbedne, granie pozycja tez, musisz liczyc sie z tym ze jak limpujesz badz przebijasz 3x BB to ze za swojego all ina tez w to wejdziesz, bo big stack z taka przewaga raczej za darmo wam flopa ogladac nie da, chyba ze jest fishem xD

Bartol3
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 41
Rejestracja: 19 sie 2009, 19:39

Postautor: Bartol3 » 13 wrz 2009, 22:28

a wczoraj mi sie udalo ogolic troche takiego goscia z kasy - zabralem mu ponad polowe i przeniesli mnie na inny stol. :mrgreen: gralem tak ze patrzylem jak wchodzi (siedzial przede mna) i raz mu sporo zabralem AA a drugi raz setem 10 :wink: :wink: jak nie wchodzil zmienialem taktyke na troche luzniejsza:)
Turniej dla mnie skonczyl sie glupim all inem na parze dam;D
rzeczywiscie tigh sie sprawdza najlepiej

Michau_T-ów
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 11
Rejestracja: 04 wrz 2009, 13:47

Postautor: Michau_T-ów » 14 wrz 2009, 21:39

W takich sytuacjach najlepiej sprawdza się oczywiście gra tight i czekanie aby rozegrać przeciwko liderowi jakieś premium hands. Wtedy easy all in i podwojenie.

Bartol3
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 41
Rejestracja: 19 sie 2009, 19:39

Postautor: Bartol3 » 14 wrz 2009, 23:58

Wiesz co tight przynajmniej tak nie ryzykujesz:)
Kolega z Tarnowa:)

Awatar użytkownika
Mlody
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1765
Rejestracja: 28 sty 2008, 23:07

Postautor: Mlody » 20 wrz 2009, 20:22

gama87 pisze:A tak poważnie teraz. Jak ja jestem w podobnej sytuacji, to po pierwsze gram naprawdę tight, a po drugie czekam na takie karty, z którymi jestem niemal pewna zwycięstwa i specjalnie wchodzę do gry z liderem, żeby wyciągnąć z niego jak najwięcej, a tym samym pokazać mu, że pomimo o wiele mniejszego stacka jestem dla niego zagrożeniem (raz przegrał ze mną i może nie ubyło mu super dużo, ale jak przegra tak jeszcze z 2 , 3 razy to może stracić swoją pozycję).


mam dokladnie takie samo podejscie. Nie wiem czemu ale wiekszosc graczy twierdzi zeby nie wdawac sie w przepychanki z big stackiem tylko skupic sie na skubaniu tych mniejszych. A ja mysle, ze gdy jest okazaj to nie powinno sie miec zadnych oporow zeby z takim grac bo czesto przeciwnik z duzym stackiem okazuje sie po prostu ferma zetonow z ktorej nalezy brac i sie nie dzielic :mrgreen:

Awatar użytkownika
Glory
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 9186
Rejestracja: 04 mar 2005, 12:14

Postautor: Glory » 23 wrz 2009, 05:00

Mlody, granie przeciwko big stackowi oznacza jego zerowe fold equity. Pytanie bardziej polega na tym z jaką kartą i w jakim momencie chcemy się z nim all-inować.

Ja z bigstackami gramy tylko face cards, licząc, że na flopie trafię parę i mi się ona przy all-in utrzyma. Nie gram za to żadnych niskich par ani konektorów.

Awatar użytkownika
Mlody
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1765
Rejestracja: 28 sty 2008, 23:07

Postautor: Mlody » 23 wrz 2009, 09:13

Wiadomo, ze grajac przciwko big stackowi trzeba odpowiednio dobrac strategie. Na pewno jego zakres bedzie wiekszy niz innego gracza i dlatego ja z takim przeciwnikem gram bardziej tight.
Zeby wygrac trzeba grac, a to ze ktos ma wielki stack w cale nie swiadczy o jego umiejetnosciach wiec grajac odpowiednio pod niego predzej czy pozniej i tak nam go odda (o ile wczesniej nie rozda) bo bedzie luzniej sprawdzal all iny itp.

Przyklad z naszego PKPT w Sopocie. Jeden z graczy wzbudzil kontrowersje bo w kazdym rozdaniu gral all in i eliminowal graczy majac OLBRZYMI stack. W tym przypadku nalzalo grac wrecz odwrotnie, trzeba bylo poluznic gre bo wiadome jest ze nie moze miec dobrej reki w kazym rozdaniu. Doczekalem sie na tym stole KT, zagralem all ina, doczekalem sie oczywiscie sprawdzenia z jakims trashem i sie podwoilem :) Chociaz nie mowie, to jest ryzykowne ale jak widac duzy stack wcale nie oznacza skilla a czasami tylko dawce zetonow do ktorego trzeba sie dostosowac.

Awatar użytkownika
tommko
-#VIP
-#VIP
Posty: 1685
Rejestracja: 22 lip 2008, 17:42

Postautor: tommko » 29 wrz 2009, 13:12

ja zawsze czekam jak on wchodzi do gry i w jaki sposób, czasami tylko sprawdza floopa, a jak podbija to znaczy, że ma coś ciekawszego na ręku.

trzeba wtedy dobrze ważyć rękę, żeby się nie przejechać, myślę, że nie ma na to jakiejś złotej rady :)

szwejoslaw
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwie 2008, 12:39

Postautor: szwejoslaw » 02 gru 2009, 09:51

a są freerolle na P*? moim zdaniem tylko satelity do innych? których się nie wygrywa tylko dochodzi się do konkretnych miejsc i bilet? :oops: jeśli już to się nie spotkałem

Cbool555
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 69
Rejestracja: 10 maja 2011, 12:49

Postautor: Cbool555 » 10 maja 2011, 18:49

ja myśle że trzeba wyczekac odpowiedni moment, a najlepiej na wysoką parę na ręce xD( rzadko się to zdarza ale warto wyczekac ) i zazwyczaj ( przynajmniej ja tak zauważyłem) jeśl ja mam parę to kilka osób też i wtedy poczekac na niego aż podbije:D

Kaznox
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 258
Rejestracja: 24 kwie 2010, 08:21

Postautor: Kaznox » 12 maja 2011, 21:56

Ja gram tight czekam az z czasem rozda troche zetonow przez co stanie sie bardziej ostrozny albo wykonczy kilku gosci co przyblizy mnie do wiekszej wygranej.

Trampp
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 30
Rejestracja: 25 cze 2010, 12:42

Postautor: Trampp » 27 maja 2011, 17:34

sa 2 drogi zaleznie od poziomu blindow - na niskim ich poziomie raczej taight a na wysokim starasz sie grac agresywnie vs shortstacki

maxaugust
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 84
Rejestracja: 25 mar 2011, 09:28

Postautor: maxaugust » 27 maja 2011, 18:02

szwejoslaw pisze:a są freerolle na P*? moim zdaniem tylko satelity do innych? których się nie wygrywa tylko dochodzi się do konkretnych miejsc i bilet? :oops: jeśli już to się nie spotkałem


Jakbyś dobrze poszukał to byś znalazł. Te darmowe oferowane przez PokerStars-nielegalny-w-PL! mi nie odpowiadają. Dużo osób i ciężko cokolwiek ugrać. Ale w specjalnych masz turnieje dla społeczności z facebooka. I tutaj jet o niebo łatwiej ;P

Pabianix
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2011, 19:29

Postautor: Pabianix » 18 lut 2012, 22:19

Freeroli na PS jest coraz wiecej :) tylko trzeba sie zainteresować i popatrzyć w prywatnnych a wracając do tematu to myśle ze recepta jest granei tight a czasem poprostu wejscie do gry ze slabymi kartami w kolorze lub slaba parka w nadziei, że cos wpadnie a przeciwnik bedzie myślał że masz AK :)


Wróć do „Strategie Pokerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.