Duolingo challenge - dyskusja, sugestie, ustalenia

Pojedynki pokerowe pomiędzy naszymi użytkownikami. Tutaj zobaczysz ich historię, pokibicujesz aktualnym uczestnikom oraz wyzwiesz dowolnego użytkownika do chalengu!
Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 4670
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:00

Postautor: knoperss » 28 gru 2014, 13:48

5$ na konto Dawida na p*- Blank84PL

Awatar użytkownika
Dawid84
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2997
Rejestracja: 27 lis 2006, 21:40

Postautor: Dawid84 » 28 gru 2014, 13:54

Zbiórkę mogę zrobić ja, nie ma problema - mój nick na p* znacie jak nie znacie to pisać pw
Najlepiej będzie na p* bo najszybciej i bezprowizyjnie.


Obrazek

Awatar użytkownika
iza_doria
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2762
Rejestracja: 20 sie 2009, 04:28

Postautor: iza_doria » 28 gru 2014, 22:27

ja też rozrywkowo ale o tak różnych porach że jak mam streak +3 to jest świetnie a uczę się codziennie :)

iza_doria

Awatar użytkownika
Dawid84
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2997
Rejestracja: 27 lis 2006, 21:40

Postautor: Dawid84 » 28 gru 2014, 23:17

Slodziak pisze:jakei macie nicki - wiem, ze juz za pozno na wplate, ale rozrywkowo sie poucze :mrgreen:


patrz: post nr 1

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 4670
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:00

Postautor: knoperss » 31 gru 2014, 20:36

najgorsze wyzwanie przed nami. dzien jutrzejszy

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 4670
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:00

Postautor: knoperss » 01 sty 2015, 15:36

jestę tak napruty że 30min powtarzałem zaległości. Podszedłem 2x do nowego tematu ale mnie rozjebał na łopatki.... ofc ojebałem kolory i jest zaliczone!!
18 dzień za mną bicz!!!!
THUG LIFE!!!!

Awatar użytkownika
Dawid84
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2997
Rejestracja: 27 lis 2006, 21:40

Postautor: Dawid84 » 01 sty 2015, 15:46

hehe ja zrobiłem przypomnienie pierwszej lekcji - man, woman, i, am, a , boy
zrobione to zrobione

Awatar użytkownika
Dawid84
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2997
Rejestracja: 27 lis 2006, 21:40

Postautor: Dawid84 » 04 sty 2015, 21:07

ci którzy upadli po drodze - zachęcam abyście wracali do nauki i każdego dnia przesuwali sobie granicę wytrzymałości. najtrudniejsza jest walka z samym sobą i swoimi słabościami. no to jak, jedziemy?

Awatar użytkownika
jon124
-#VIP
-#VIP
Posty: 1332
Rejestracja: 11 lis 2008, 13:49

Postautor: jon124 » 04 sty 2015, 21:34

eeee to można robić powtorki danych tematów? :D
rok tego używam a widzę, że nie wiem nic! :D
Ja zacząłem na nowo. Kasę dopeiro dziś przelałem bo wcześniej miał problem z zapiciem jak wróciłem do domu ;)

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 4670
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:00

Postautor: knoperss » 04 sty 2015, 21:42

Jon ja miałem 4dniówkę ale ogarnąłem i zostaliśmy we 2 z Dawidem :D
Kto pierwszy??

Awatar użytkownika
Dawid84
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2997
Rejestracja: 27 lis 2006, 21:40

Postautor: Dawid84 » 07 sty 2015, 00:38

ale ci angole mają narypane w baniakach :D
ja rozumiem czas teraźniejszy, przeszły ale czas teraźniejszy dokonany ( :shock: ), zaprzeszły ( :shock:). wiadomo że do opanowania, bo wszystko jest kwestią determinacji ale jednak pokręcony to ten język trochę jest hehhe

Awatar użytkownika
iza_doria
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2762
Rejestracja: 20 sie 2009, 04:28

Postautor: iza_doria » 07 sty 2015, 09:45

17 chyba :) A używa się może z 5 :)

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 4670
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:00

Postautor: knoperss » 07 sty 2015, 11:10

Wy to wszystko na kompie robicie?? U mnie na tablecie Jest tylko lekcja i jedziesz :D
Zero informacji na dany temat nic. Zastanawiam się jak ktoś może się nauczyć tego skoro nie zna podstaw języka.

Awatar użytkownika
iza_doria
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2762
Rejestracja: 20 sie 2009, 04:28

Postautor: iza_doria » 07 sty 2015, 11:23

Knoperss, w duolingo tych czasów przerabiają ze 4-5 chyba, ogólnie w angielskim jest 17 o ile dobrze pamiętam.

Awatar użytkownika
Dawid84
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2997
Rejestracja: 27 lis 2006, 21:40

Postautor: Dawid84 » 07 sty 2015, 12:28

knoperss, wydaje mi się że tu bardziej chodzi o załapanie mechanizmów posługiwania się językiem żeby się umieć dogadać i zrozumieć, bo raczej po tym kursie nikt wykładów anglojęzycznych na Oxfordzie wygłaszał nie będzie.

Na kompie jest tak samo jak na tablecie.


e: czasami w zakładce Dyskusja można znaleźć jakeiś info nt. gramatyki, wyjaśnienie problemu albo można sięgnąć po szkolny podręcznik do nauki języka od rodzeństwa/dziecka
Ostatnio zmieniony 07 sty 2015, 12:33 przez Dawid84, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 4670
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:00

Postautor: knoperss » 07 sty 2015, 12:32

Tak wiem. Nie o to mi chodzi.
Bo ja np ucząc się tak na prawdę przypominam sobie wiedzę nabytą na kursie. A taki laik skąd niby ma wiedzieć kiedy użyć had, went czy spoke skoro nie wie jaki to czas.
Muszę sprawdzić jak to działa na kompie bo na tablecie jest jak mówię. Podany grupa ćwiczeń i jedziesz. Zero jakichkolwiek wyjaśnień tylko podane znaczenia słownictwa. Ale dlaczego tak się konstruuje to już nie wyjaśnione. Ja tam nie narzekam bo ok. Ale szkoda że nie ma kursu PL>ES :( Bo z EN>ES to w życiu się nie podejmę :D

Awatar użytkownika
iza_doria
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2762
Rejestracja: 20 sie 2009, 04:28

Postautor: iza_doria » 07 sty 2015, 12:38

knoperss pisze:Bo z EN>ES to w życiu się nie podejmę :D


Ja sobie chwalę, jak znasz mniej więcej nawet angielski to raczej łatwo pójdzie, spróbuj przynajmniej, nie trzeba znać 17 czasów :)

Awatar użytkownika
iza_doria
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2762
Rejestracja: 20 sie 2009, 04:28

Postautor: iza_doria » 07 sty 2015, 12:55

Mi też przypomina o akcentach, bo mi się ich nie chce wklepywać :)

Co do a/the - ja załapałam jakoś po dwóch-trzech lekcjach niezawodny sposób :) Jak masz po hiszpańsku el/la/los/las to masz the. Jak masz un/una to na angielski będzie a/an. Easy :)

Awatar użytkownika
Loncik
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1318
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:00

Postautor: Loncik » 07 sty 2015, 16:56

Widzę, że rozmowa schodzi na złe tory (czasy). Obejrzyjcie sobie zapodany filmik, jeśli ktoś jeszcze nie widział. Fajny, na temat i dla mnie osobiście - motywujący.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=78FpZVVEpk8[/youtube]

Awatar użytkownika
Dawid84
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2997
Rejestracja: 27 lis 2006, 21:40

Postautor: Dawid84 » 07 sty 2015, 17:57

Slodziak pisze:iza_doria, sam to skumałem xD
ale nigdy nie pamiętam. Dla mnie w ogóle to brednia i używam losowo :mrgreen:


Gambler zawsze pozostanie gamblerem ;)

Awatar użytkownika
iza_doria
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2762
Rejestracja: 20 sie 2009, 04:28

Postautor: iza_doria » 08 sty 2015, 08:31

Loncik pisze:Widzę, że rozmowa schodzi na złe tory (czasy). Obejrzyjcie sobie zapodany filmik, jeśli ktoś jeszcze nie widział. Fajny, na temat i dla mnie osobiście - motywujący.



Zabieraj tego szowinistę ode mnie :) Właśnie jestem po lekturze jednej z jego książek. Wieczny Piotruś Pan, mężczyznom pisze żeby byli jak on, kobietom żeby się na to godziły. Współczuję jego żonie. Ale przynajmniej ma obezwładniające poczucie humoru więc nie uważam czasu i pieniędzy za stracone :)

Awatar użytkownika
Loncik
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1318
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:00

Postautor: Loncik » 08 sty 2015, 17:55

iza_doria pisze:
Loncik pisze:Widzę, że rozmowa schodzi na złe tory (czasy). Obejrzyjcie sobie zapodany filmik, jeśli ktoś jeszcze nie widział. Fajny, na temat i dla mnie osobiście - motywujący.



Zabieraj tego szowinistę ode mnie :) Właśnie jestem po lekturze jednej z jego książek. Wieczny Piotruś Pan, mężczyznom pisze żeby byli jak on, kobietom żeby się na to godziły. Współczuję jego żonie. Ale przynajmniej ma obezwładniające poczucie humoru więc nie uważam czasu i pieniędzy za stracone :)


Aż tak bardzo się nie interesowałem, aby znać jego poglądy na temat kobiet. Widziałem tylko kilka jego "wystąpień" i fajnie się to ogląda. A w tym konkretnie temacie, nauki języka, to co mówi też jakoś do mnie przemawia. A że pisze mężczyzną by byli jak on.. cóż.
Poczucie własnej wartości i pewność siebie to podstawa :)

Awatar użytkownika
Dawid84
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2997
Rejestracja: 27 lis 2006, 21:40

Postautor: Dawid84 » 27 mar 2015, 09:07

I znów coś odkryłem - a mianowicie przy powtarzaniu tematu można użyć opcji "Zacznij ćwiczenie na czas" dzięki temu pojawia się presja czasu ale do naszego planu dziennego zostają zaliczone pkt za każdą dobrą odpowiedź.

Tak więc przy odpowiadaniu bez presji czasu błędne odpowiedzi eliminują nas i musimy zaczynać temat jeszcze raz mając 0 pkt, a przy czasówce nawet jak skończy nam się czas i zdążyliśmy 7 razy dobrze odpowiedzieć to mamy już 7 pkt zdobytych do dziennego wykonania planu.


Wróć do „HU4ROLLZ”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.