Znowu podatki

Tutaj możesz zamieszać i komentować informacje dotyczące różnych wydarzeń ze świata pokera.
Awatar użytkownika
Mlody
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1789
Rejestracja: 28 sty 2008, 23:07

Znowu podatki

Postautor: Mlody » 08 lis 2010, 13:28

Moze mi ktos to wreszcie wytlumaczyc?

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... olsce.html

czyli ide do us z kwitkiem ze wygralem Sunday Million, place 10% i mam to w du*e? bo zagubilem sie:( ;)

Jedno prawo wyklucza drugie w tym chorym kraju
So tell that someone that you love
Just what you're thinking of
If tomorrow never comes

Awatar użytkownika
dviper
-#VIP
-#VIP
Posty: 901
Rejestracja: 18 sty 2008, 15:20

Postautor: dviper » 08 lis 2010, 14:15

Z tego co ja zrozumiałem, to jak wygrasz jakiś turniej w unii europejskiej, to tak, przyjeżdżasz, płacisz 10% i już, po problemie. A jak wygrasz coś w turnieju w Polsce, to nie możesz zapłacić 10%, bo poker w Polsce jest nielegalny :) (oczywiście mówimy o pokerze poza kasynem).
Tylko, że teraz znowu jest coś nie tak, bo...
Jeżeli podatnik osiągnął dochody z tytułu wygranej w kasynach, konkursach, grach i zakładach wzajemnych prowadzonych przez podmiot położony w państwie, z którym Polska zawarła umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania (bez znaczenia w tej sytuacji jest fakt, że dochody te podatnik osiągnął np. za pośrednictwem internetu), będą one podlegać opodatkowaniu na podstawie przepisu umowy dotyczącego „innych dochodów”, a zatem najczęściej będą podlegać opodatkowaniu tylko w Polsce, na zasadach określonych w ustawie o PIT.


Czyli z tego wynika, że za wygrane w internecie też można odprowadzić podatek 10%, jeśli pokerroom jest zarejestrowany w UE. Tylko, że granie przez internet jest w Polsce zabronione.

Hmm, no to jednak ja też tego nie rozumiem :P
"Be yourself, no matter what they say... "

Awatar użytkownika
apolinary83
-#VIP
-#VIP
Posty: 736
Rejestracja: 29 lis 2007, 18:30

Postautor: apolinary83 » 08 lis 2010, 14:25

"Z tego co ja zrozumiałem, to jak wygrasz jakiś turniej w unii europejskiej"

wtedy w ogole nie placisz:)


"W przypadku gdy kasyna prowadzone są przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach i zakładach wzajemnych obowiązujących w państwie Unii lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, dochody takie zwolnione są od podatku"

Awatar użytkownika
wheeny
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1346
Rejestracja: 23 mar 2009, 09:54

Postautor: wheeny » 08 lis 2010, 14:45

PokerStars-nielegalny-w-PL! nie jest w unii europejskiej. Pamiętajcie o tym.

Więc jeżeli coś chcecie wygrać większego, to sprawdźcie to wcześniej. :-)

(wspominam o tym, bo padło tu sunday million)
Najlepszy gracz forum.

Awatar użytkownika
Mlody
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1789
Rejestracja: 28 sty 2008, 23:07

Postautor: Mlody » 08 lis 2010, 20:50

no moze z SM przesadzilem ale inne roomy sa zarejestrowane w UE. Tylko teraz pytanie ktore prawo ma wyzszosc nad innym? :| Pewnie urzedasy sami nie maja pojecia...
So tell that someone that you love

Just what you're thinking of

If tomorrow never comes

Awatar użytkownika
RandomOne
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 279
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:17

Postautor: RandomOne » 09 lis 2010, 22:03

Prawo UE > Prawo krajowe
[Dzisiaj 20:00] knoperss: poker verry funy :D Ale Edek zmotywował mnie :o

Awatar użytkownika
Loncik
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1332
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:00

Postautor: Loncik » 25 maja 2011, 12:05

Trochę się podczepię do tematu, bo szukałem właśnie informacji jak obecnie wygląda sprawa z podatkami za wygrane w pokerze online. Czy trzeba coś płacić? A co jak wygram większą sumkę, a za jakiś czas przegram inną? A może to, że poker jest nielegalny załatwia cały problem i wszelkie moje wygrane są również nielegalne i jedynym słusznym rozwiązaniem jest ukrywanie się z nimi?

Ps. Pytam czysto teoretycznie (na przyszłość) ;)

Oskarek

Postautor: Oskarek » 25 maja 2011, 13:15

Loncik, jest nielegalny i nie ma podatków

Awatar użytkownika
Loncik
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1332
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:00

Postautor: Loncik » 25 maja 2011, 13:47

I jak ja się teraz wytłumaczę przed US z nowego Jaguara, ehh..

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3710
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:04

Postautor: drynk » 25 maja 2011, 21:04

Loncik Wysłany Dzisiaj 13:05 "(...) Ps. Pytam czysto teoretycznie (na przyszłość) ;)"

...

Loncik Wysłany: Dzisiaj 14:47 "(...)I jak ja się teraz wytłumaczę przed US z nowego Jaguara, ehh.."

Ale Ty grindujesz chUopie...!


Czyli dalej nie ma jednoznacznej odpowiedzi? Czy odpowiedź Oskarka jest jednoznaczna. Z tym że ocb z tym artykułem w takim razie?
He deals the cards to find the answer
The sacred geometry of chance

Awatar użytkownika
Loncik
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1332
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:00

Postautor: Loncik » 25 maja 2011, 21:44

drynk pisze:Ale Ty grindujesz chUopie...!


Różnica między nami jest taka, że ja "nabijam posty" jak napiszę coś luźniejszego, a pod Twoimi postami pewnie było by kilka fajnych komentarzy w tym samym luźnym klimacie.

Dla mnie ten post był po prostu zamiast słowa dziękuję dla Oskarka (gdybym napisał "dziękuję" to też grindowanie?) Przeczytałem mnóstwo tematów już na Waszym forum, bo traktuję to jak miejsce nauki. Przy okazji zauważam, że niechęć niektórych osób do forumowiczów poniżej 20 postów jest wyczuwalna gdzieś między wierszami.

Ja mam niestety 18 postów i praktycznie żadnego nie napisałem z myślą o nabijaniu. Jeśli boli was to, że mogę napisać 20, 100 czy więcej postów, co da mi jakieś niesamowite przywileje, to z tego miejsca piszę, że proszę mi ich nie przyznawać i już. Na naszych turniejkach forumowych raczej się nie dorobię bogactwa. Mam trochę wyższe cele i myślałem, że korzyść na przyszłość może być obustronna.

Jeśli się nie zrozumieliśmy to przepraszam, a przede wszystkim przepraszam za ten OT.

Awatar użytkownika
Mikael
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 331
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:44

Postautor: Mikael » 25 maja 2011, 21:46

Pisząc "grindujesz" Drynk pewnie miał na myśli to, że w 102 minuty dorobiłeś się Jaguara ;-)
Wszystko w żartach.
[center]Zmiana nicka. Było: mc1908 -> jest Mikael[/center]

Awatar użytkownika
Loncik
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1332
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:00

Postautor: Loncik » 25 maja 2011, 21:54

Tak myślałem, że może nie do końca dobrze zrozumiałem (eh ten młodzieżowy slang), dlatego na końcu na wszelki wypadek przeprosiłem :)

Choć to co napisałem rzeczywiście trochę mnie drażniło w niektórych tematach i gdzieś tam jest wyczuwalne. Nie mówię oczywiście o ewidentnych przykładach idiotycznego "dorabiania się" postów, bo niektóre zasługują na spuszczenie w kiblu.

Wróćmy lepiej do podatków.

Awatar użytkownika
justnutsbaby
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 431
Rejestracja: 31 sty 2008, 20:02

Postautor: justnutsbaby » 25 maja 2011, 23:52

bez obrazy ale imo w wiekszosci to sa plonne dyskusje na temat legalnosci pokera/ ew odprowadzania podatkow od wygranych.
Nie wiem czy zauwazyliscie, ale w takich tematach nie udziala sie nigdy zaden zawodowiec. dlaczego?

no bo jak ktos zaczyna zarabiac sensowne pieniadze to otwiera mu sie milion furtek dzieki ktorym US dalej bedzie traktowal go jak zwyklego bezrobotnego bez zębów. Szwajcarskie banki/aktywa na licznych gieldach/wymiany za $pokerowe na gotowke ze znajomymi pokerzystami zza granicy...
moim zdaniem rozstrzasanie tego tematu tylko szkodzi i przez to wszystko us faktycznie moze w koncu zaczac dobierac sie do dupy ludzia ktorzy wygraja kilka $ online. takie jest moje odczucie po lekkim drinku :)

A wiekszosc teorii spiskowych i cytowania coraz to nowych ustaw przez ludzi ktorzy sie tym podpalają ( ktore faktycznie brzmia groznie, ale tak naprawde nie sa jakims legislacyjnym szałem ) tez traktowalbym z przymruzeniem oka... gdamit, jeszcze nikt za to nie poszedl siedziec ;)

peace

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3710
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:04

Postautor: drynk » 26 maja 2011, 18:13

Loncik w mojej odpowiedzi nie było żadnego ataku, tylko rozbawił mnie odstęp czasowy od "luźnych czysto hipotetycznych założeń" do "nowego jaguara" :). To że ktoś ma poniżej 20postów, nie oznacza że jest laikiem, tylko że jest akurat świeży na TYM konkretnym forum, a ja nie zamierzam oceniać tu ludzi po ilości postów/kolorze nicka itd. Jak widzisz mam różowy nick po 426postach, bo piszę bardzo nieregularnie i miałem kilkumiesięczne przerwy od pokera.

A wracając do meritum, też mnie ta sprawa mocno interesuje, i to trochę w innym wymiarze, niż pisze justnutsbaby. Mianowicie chciałbym potraktować pokera jako zastępstwo wakacyjnej pracy. Biorąc pod uwagę, że po 2roku studiów o robotę ciężko, to pewnie skończyłbym w jakiejś knajpie/biedronce czy innej robocie, która oczywiście, jak każda inna, nie hańbi, ale da mi dochód rzędu 1-1,5k. Wiem że w pokera mogę spokojnie zarobić to samo albo więcej robiąc to co lubie, nie męcząc się w robocie i przede wszystkim mając możliwość dostosowania sobie godzin pracy.

I tu rodzi się pytanie - jak takie pieniądze bezpiecznie wypłacić nie zwracając uwagi żadnego z organów nieudolnego ścigania i egzekwowania durnego prawa? Oczywiście na całym interesie chciałbym jak najmniej stracić na prowizjach.
Aktywa bankowe w Szwajcarii i inne tego typu klimaty wydają mi się przy takich kwotach przerostem formy nad treścią. Znajomych pokerzystów za granicą nie mam. Jakby jakiś reg z forum mógł napisać na PW, co byłoby najbardziej optymalne, to byłbym niezwykle wdzięczny.
He deals the cards to find the answer
The sacred geometry of chance

Awatar użytkownika
justnutsbaby
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 431
Rejestracja: 31 sty 2008, 20:02

Postautor: justnutsbaby » 26 maja 2011, 19:08

nie ma potrzeby wysylania pw ;)
moneybookers/netteler i ich karty do wyplaty w Twoim przypadku. jestes nie do namierzenia przez us.
Jesli to nie beda jakies kosmiczne kwoty moge Ci pomoc z wyplata mniejszych sum, kupic $ pokerowe za gotowke w pln'ach.
pzdr

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3710
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:04

Postautor: drynk » 27 maja 2011, 22:41

Kosmicznych kwot zdecydowanie bym się nie spodziewał :). No właśnie długi czas się zastanawiałem nad kartą, ale do karty trzeba by dołożyć token, żeby środki były w pełni bezpieczne. No i to jednak generuje spore koszty prowizyjne (względem mBanku, w którym wypłacam wszystko za darmo i nic nie płacę za prowadzenie), chociaż, w przypadku portfeli internetowych od prowizji się raczej uciec nie da. Jeden plus to taki że mogę wypłacać we wszystkich bankomatach i się nie przejmować, czy to Polska, czy nie Polska, czy jadę na turniej live, czy wypłacam przed warzywniakiem.

A odnośnie zamiany pokerowych $ na PLN, to będę miał to na uwadze ;) Tylko niezupełnie rozumiem jak by to miało potencjalnie wyglądać?
He deals the cards to find the answer
The sacred geometry of chance

Awatar użytkownika
Szfiecu
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2133
Rejestracja: 08 wrz 2009, 10:58

Postautor: Szfiecu » 29 maja 2011, 12:20

Ty przelewasz jemu $ np na mb, a on Tobie pln'y na Twoje konto w Mbanku.
No pain, no game ...
That's it, That's all.

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3710
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:04

Postautor: drynk » 29 maja 2011, 15:12

Czyli równie dobrze mógłbym wypłacić z mb na konto bankowe, bo przecież US nie będzie widział różnicy w tym, czy mam "niewyjaśnioną kwotę pieniędzy" na koncie bankowym pochodzącą z przelewu z MB czy od jakiejś nieznanej osoby bez opłacenia podatku od darowizny. Raptem trafia do mnie 15k pln na konto od Jana Kowalskiego, i niby za co, po co, skąd ta kasa? Łapówka? Haracz? Pożyczyłem koledze "na piwo" gotówkę a on mi oddał przelewem :D?
He deals the cards to find the answer
The sacred geometry of chance

kr0w4
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 37
Rejestracja: 05 sie 2009, 19:38

Postautor: kr0w4 » 29 maja 2011, 19:29

Teoretycznie tak, praktycznie też. Nie ma opcji aby Cię za to ścigali czy cholera wie co.

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3710
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:04

Postautor: drynk » 29 maja 2011, 21:21

kr0w4 pisze:Teoretycznie tak, praktycznie też. Nie ma opcji aby Cię za to ścigali czy cholera wie co.


Mógłbyś rozwinąć myśl?
He deals the cards to find the answer
The sacred geometry of chance

kr0w4
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 37
Rejestracja: 05 sie 2009, 19:38

Postautor: kr0w4 » 29 maja 2011, 23:29

To jest tak, jeżeli lecisz przez coś czy to jest MB czy cokolwiek innego, pobierasz pieniądze z tego źródła drugiego tak więc nie są w stanie ogarnąć czy masz je z pokera czy z przelewu od babci ze Stanów.

Awatar użytkownika
wheeny
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1346
Rejestracja: 23 mar 2009, 09:54

Postautor: wheeny » 29 maja 2011, 23:48

kr0w4, świetny post, proszę o więcej.
Najlepszy gracz forum.

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 31 maja 2011, 00:10

justnutsbaby pisze:no bo jak ktos zaczyna zarabiac sensowne pieniadze to otwiera mu sie milion furtek dzieki ktorym US dalej bedzie traktowal go jak zwyklego bezrobotnego bez zębów. Szwajcarskie banki/aktywa na licznych gieldach/wymiany za $pokerowe na gotowke ze znajomymi pokerzystami zza granicy...



Tylko jest jedno ale - jak ten bezrobotny bez zębów postawi sobie dom - to się może US zapytac skąd mial na to sianko, a jak nie bedzie mial dobrej podkladki, to moga byc problemy.

Jak dla mnie jak ktoś ma kase z pokera dużą, najlepiej kupić małe gospodarstwo i zostać po prostu rolnikiem, płaci KRUS, ma opieke medyczną, śmiesznie niski podatek zryczłtowany, dochód nieoznaczony - poza tym nie ma w tym kraju takiego co by sie odważył chłopa ruszyć ;-)
...kto nie złapie dyni, ten płaci patola...

koczwi
-#VIP
-#VIP
Posty: 724
Rejestracja: 04 lip 2009, 13:28

Postautor: koczwi » 31 maja 2011, 02:16

SithJarr, bardzo ciekawy pomysł, na prawdę :D Tylko jednak większość z nas nie poświęci życia w mieście po to by się przeprowadzić na wieś i hodować tam 2 kury.

Ja radzę wszystkim zrobić tak jak ja - czekać co przyniesie sytuacja, nie wypłacać, po prostu na chwilę zamrozić $ na kontach pokerowych. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Może trzeba będzie szczęścia szukać za granicą, a może nie będzie się działo kompletnie NIC? Czas pokaże.

Na prawdę ja chętnie zapłacę podatek, byle się tylko dało...


Wróć do „Ciekawostki pokerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.