Zmuckowany all-in ?????

Strategie i taktyki stosowane w grze na żywo, pozwalające skuteczniej czytać przeciwników i mieszać im w głowach.
salvatore33
-#pretendent
-#pretendent

Zmuckowany all-in ?????

Postautor: salvatore33 » 07 gru 2010, 11:48

Chcialbym prosić kogoś o komentarz i wyjaśnienie sytuacji którą ostatnio miałem, bo wydaje mi się to troche dziwne.
Podczas turnieju live jeden ze shortstacków wsuwa all-in z wczesnej pozycji, wszyscy po kolei pasują, zostaje tylko BB, który zaczyna się zastanawiać, i w tym momencie gracz który zagrał tego alla, myśląc, że wszyscy spasowali, rzucił karty na środek stołu. BB od razu stwierdził, że był to muck, i pula nalezy się jemu? Czy wogóle jest coś takiego możliwe, bo TD nakazał rozegrać to rozdanie jak by tego mucka nie było.

Awatar użytkownika
Oziris
-#VIP
-#VIP

Postautor: Oziris » 07 gru 2010, 16:05

Jeżeli chodzi o decyzję w tym momencie to wydaje mi się, że TD miał zdecydowanie rację - BB nie powiedział nawet "call" więc w ekstremalnej sytuacji może wygrać pulę, ale jedynie z limpem od short stacka.
Generalnie wszystko zależy od indywidualnych zasad. Na różnych turniejach inaczej rozumie się nawet pojęcie mucka. Na dużych turniejach (WSOP, EPT) karty są zmuckowane w momencie kiedy dotkną kupki kart spalonych/spasowanych, a spotkałem sie z turniejami gdzie zmuckowane karty to takie wyrzucone przez zawodnika (jak w Twoim przypadku).

Awatar użytkownika
Glory
-#Site Admin
-#Site Admin

Postautor: Glory » 08 gru 2010, 19:23

Z tego co pamietam, to jesli istnieje mozliwosc odtworzenia kart ze 100% pewnoscia (czyli niedotknely spalonych, innych etc) to nalezy postapic z duchem gry i to uczynic.
Jeśli Twoje PW jest w folderze "do wysłania" to znaczy, że go jeszcze nie przeczytałem. Cierpliwości.

rafcio1410
-#zwykly
-#zwykly

Postautor: rafcio1410 » 09 gru 2010, 15:09

Glory wszystko zalezy od tego w jakich miejscach sie gra, tak jak to napisal Oziris. Wedlug mnie powinno to byc w koncu dokladnie sprecyzowane w zasadach ogolnych pokera.

MrM1lo
-#zwykly
-#zwykly

Postautor: MrM1lo » 09 gru 2010, 21:03

Ale to jest sprecyzowane... jest to jeden ze sposobow oszukiwania innych graczy... zalozmy ze dochodzi do showdownu i gosciu ktory nic nie ma mowi ze ma strita i mowi to pewnie a przeciwnik rzuci karty do strefy spasowanych to pali karty i mimo tego ze mial wygrana to przegrywa przez swoj blad a tamten co mowil o stricie wygrywa bo tylko jego karty zostaja w grze...

To samo sie tyczy Twojej sytuacji. gosciu spalil swoje karty i pula nalezala do BB wiec powinien wziac goscia AI bo tamten przegral poprzez spalenie swojej reki :)

Awatar użytkownika
Glory
-#Site Admin
-#Site Admin

Postautor: Glory » 14 gru 2010, 19:26

MrM1lo, to nie takie proste. W turnieju i tak musisz pokazac reke jesli byl call, bez wzgledu czy ktos karty zrzucil czy nie. Wiec robiac taka akcje jak piszesz zostaniesz po prostu oszustem.
Jeśli Twoje PW jest w folderze "do wysłania" to znaczy, że go jeszcze nie przeczytałem. Cierpliwości.

artiz15
-#zwykly
-#zwykly

Postautor: artiz15 » 25 kwie 2011, 21:11

Skoro pokazał karty bez decyzji gracza z BB to jasna sprawa że pula należy do gracza z BB, bo błąd popełnił short! Mogło też wydawać się shortowi że ten z BB powiedzial pas ale to raczej mało realne..po prostu gapiostwo jego.

Wróć do „Strategia i taktyka w grze live”