TELESINA

Zasady popularnych rodzajów gier w pokera oraz opinie na ich temat
Awatar użytkownika
apolinary83
-#VIP
-#VIP
Posty: 736
Rejestracja: 29 lis 2007, 18:30

TELESINA

Postautor: apolinary83 » 09 sty 2008, 01:31

Poker Telesina jest rozgrywany „francuską” talią 32 kart, od asa do siódemek.

Gracze
W jednej grze może brać udział maksymalnie 6 graczy.

Rozdający
Karty są rozdawane w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, rozpoczynając od pierwszego aktywnego gracza po osobie oznaczonej przyciskiem rozdającego.

Stawka
W pokera Telesina gra się ze stawką początkową. Każdy gracz musi ją obstawić przed rozpoczęciem rozdania.

Rozdanie
Każdy gracz dostaje 2 karty, jedną zakrytą i jedna odkrytą. Pierwsza karta jest kartą własną. Pozostali gracze nie mogą jej zobaczyć. Jest ona oznaczona szarym tłem. Później każdy z pozostałych graczy dostaje 3 karty odkryte. Po rozdaniu 5 karty każdemu z graczy i zakończeniu rundy obstawiania rozdający kładzie jedną kartę na środku stołu. Jest to karta wspólna Vela i mogą jej użyć wszyscy gracze w celu dobrania jak najlepszej kombinacji. Wyłożenie karty Vela rozpoczyna ostatnią rundę obstawiania.

Początek obstawiania
Gracz z najwyższą kartą po rozdaniu musi rozpocząć obstawianie (tzw. „bring-in”). W tym wypadku stawka stanowi zazwyczaj 2-krotność stawki bazowej. Może ona także być wyższa, jeśli nie przekracza limitu. Dla określenia bring-in, remis między rangą kart wygrywa kolor wg następującej kolejności: pik, kier, karo oraz trefl (w kolejności malejącej). Po rozpoczęciu obstawianie jest kontynuowane w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara i trwa ono do końca rundy.

Kolejność obstawiania
W pokerze Telesina obowiązuje 5 rund obstawiania. Pierwsza odbywa się, gdy każdy z graczy otrzyma pierwsze dwie karty. Wówczas każdy gracz otrzymuje 3., 4. i 5. kartę. Po każdej kolejnej karcie ma miejsce runda obstawiania. Ostatnia runda obstawiania ma miejsce po odkryciu karty Vela.

Wyłożenie kart
Jeśli zakończyło się obstawianie, po rozdaniu wszystkich kart i odkryciu karty Vela gracze wykładają karty i jest wyłaniany zwycięzca. Pulę wygrywa osoba z 5 najlepszymi kartami. Jeśli dwóch lub więcej graczy ma takie same karty, pulę dzieli się między tych graczy. Nieparzysty żeton pozostały po podziale puli przypada graczowi siedzącemu najbliżej rozdającego.

Jeśli obstawiano przy 6. karcie (tzw. „5th street), gracz, który obstawiał lub podbijał jako ostatni, musi pokazać karty jako pierwszy. Jeśli nie obstawiano, jako pierwszy karty pokazuje pierwszy pozostały gracz po lewej stronie rozdającego.

Klasyfikacja kart w pokerze Telesina
Poker
Kareta
Kolor
Full
Strit
Trójka
Dwie pary
Para
Wysoka karta

Wysoka karta
Karty są sklasyfikowane od asa do siódemki i od kierów przez karo i trefl do pika. Na przykład gracz, który ma asa kier i damę trefl wygrywa z graczem, który ma asa karo i króla trefl.

Para
Dwie karty o takiej samej wartości. Jeśli dwóch graczy ma taką samą parę, wygrywa gracz z najwyższą kartą dodatkową (tzw. „kicker”). Jeśli najwyższe karty obu graczy są równe, o wygranej decyduje kolor najwyższego kickera.

Dwie pary
Klasyfikacja różnych dwóch par jest następująca:
Z dwóch graczy posiadających dwie pary wygrywa ten, którego jedna z par ma najwyższą wartość. Jeśli najwyższe pary obu graczy są takie same, wygrywa osoba z najwyższą druga parą. Jeśli gracze mają także takie same drugie pary, o wygranej decyduje najwyższa piąta karta. Jeśli najwyższym kickerem decydującym o wygranej dwóch graczy z takimi samymi dwiema parami jest karta Vela, wygrywa osoba, która ma wyższy kolor w najwyższej parze.

Trójka
Trzy karty o takiej samej wartości.
Jeśli trójkę ma dwóch lub więcej graczy, wygrywa ten, który ma trójkę o najwyższej wartości.

Strit
Pięć kolejnych kart w różnych kolorach.
As może być najwyższą (A, K, Q, J, T) lub najniższą (T, 9, 8, 7, A) kartą w stricie.
Jeśli dwóch graczy ma strita, wygrywa ten, który ma najwyższą kartę.
Jeśli dwóch graczy ma strity z najwyższą kartą i o takiej samej wartości, wygrywa gracz, którego najwyższa karta ma najwyższy kolor.

Full
Trójka i para.
Jeśli dwóch graczy ma fulla, wygrywa ten, który ma najwyższą trójkę.

Kolor
Pięć kart w jednym kolorze Jeśli dwóch graczy ma kolor, wygrywa ten, którego karty są wyższego koloru (klasyfikacja kolorów malejąco: kier, karo, trefl i pik).

Kareta
Cztery karty o takiej samej wartości. Jeśli dwóch graczy ma karetę, wygrywa ten, którego kareta ma wyższą wartość.

Poker
Pięć kolejnych kart w jednym kolorze
Jeśli dwóch graczy ma pokera, wygrywa ten, który ma najwyższą kartę. Jeśli mają oni takie same najwyższe karty, wygrywa ten, który ma wyższy kolor.
Jest jedna reguła specjalna: jeśli w grze pozostaje tylko dwóch graczy, najwyższy poker (A, K, Q, J, T kier) przegrywa z najniższym pokerem (T, 9, 8, 7, A pik).


Informacje zamieszczone na podstawie witryny www.https://www.i4poker.com

pawlak73
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 81
Rejestracja: 10 gru 2007, 17:15

Postautor: pawlak73 » 01 mar 2008, 21:48

Hehe, mi na samym początku przypomniała się gra która też ma karty od asa do siódemek, Upadek Japonii, niektórzy może wiedzą jaka jest druga nazwa tej gry ;) , ale jej nie będę pisał lepiej. A co do tej gry to może być niezła, fajnie się zapowiada. I ponawiam zdanie kolegi wyżej gdzie w nią można pograć? Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
komix22
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 231
Rejestracja: 29 paź 2007, 16:24

Postautor: komix22 » 02 mar 2008, 15:54

Nawet fajnie sie w to gra ale wiele w tej grze zalezy od farta takie jest przynajmiej moje zdanie. poza tym właśnie przegrałem w telesine 15 euro które wczesniej w nią wygrałem :mrgreen: Możesz w nią zagrac na i4poker albo na pokerium.
A jeżeli nie masz konte na pokerium to tam dają teraz 5euro bonusa za rejestracje.
Ale o tym możesz już przeczytac w temacie Promocje i bonusy.

kubusdagus
-#VIP
-#VIP
Posty: 528
Rejestracja: 08 lut 2008, 23:20

Postautor: kubusdagus » 18 mar 2008, 16:54

Nienawidzę tej odmiany!! Moim zdanie wogóle nie przypomina pokera! Za dużo od szczęścia zależy i najgorsze jest to, że nie można analizować rozdań, bo tak naprawdę nie wiemy, czy dobrze, że spasowaliśmy, czy źle... Wiadomo, że umiejętność licytacji robi tu swoje, ale brak możliwości zobaczenia dlaszego przebiegu gry, gdybyśmy nie pasowali, jest ogromnym minusem!! Polecam jedynie do celów rozrywkowych! Coś w stylu rozdania texas holdem. Każdy po ręce dostaje, karty na stół i jedno rozdanie o kasę ;) Liczy się tylko szczęście. Dziś go nie miałem i 10 zeta przebąbałem z kumplami ;d
Nie jestem pro zawodnikiem, ale niekoniecznie gorszym od Ciebie. Szanuj moje opinie, bo mam prawo mieć własne zdanie.

Awatar użytkownika
barthek
-#VIP
-#VIP
Posty: 849
Rejestracja: 24 lut 2008, 18:40

Postautor: barthek » 08 kwie 2008, 14:02

nom wlasnie dzisiaj zagralem sobie 3rollka na i4poker w tej odmianie pokera.. pierwszy raz w nia gralem i nawet nie zauwazylem ze zarejestrowalem sie do takiego dziwolaga :)

pierwsze wrazenia pozytywne, ale grac w to non-stop raczej bym nie chcial :) rzeczywiscie cholernie ciezko przewidziec czy wchodzic dalej czy nie wchodzic.. trudno ocenic sytuacje..

no, ale moze to kwestia treningu? w konco moze da rade ocenic kiedy mamy wieksze szanse :) tym bardziej ze w zasadzie widzimy 90% kart przeciwnika :PP
"caly swiat wsiakl"

andrzej7777
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2010, 15:54

Postautor: andrzej7777 » 08 mar 2012, 12:35

A ja nie cierpię tej odmiany. Raz zagrałem i dziękuję.


Wróć do „Rodzaje gier w pokera”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.