Samodzielna analiza gry

Dział dla graczy rozpoczynających przygodę z pokerem. Tu poznasz zasady pokera oraz możesz zadać choćby najbanalniejsze pytanie.
Head
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 22
Rejestracja: 14 paź 2013, 14:44

Samodzielna analiza gry

Postautor: Head » 05 lis 2013, 00:04

Cześć wszystkim, w wielu artykułach dotyczących pokera czytam że najlepszą metodą rozwoju umiejętności jest analizowanie swoich decyzji po sesji. Brzmi pięknie i wzniośle ale cholera nie mam bladego pojęcia od czego zacząć. Dajmy na to że skończyłem właśnie 6 godzinną sesję, zażądałem historii rozdań z P*, mam przed sobą zapis kilku turniejów i na czym ta analiza ma polegać? Mam lecieć rozdanie po rozdaniu i sprawdzać ile miałem outów do układu gwarantującego mi zwycięstwo? Przecież nie zaśmiecę forum kilkudziesięcioma rozdaniami w których nie byłem pewien co zrobić. ;] Będę wdzięczny za wskazówki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 4810
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:00

Postautor: knoperss » 05 lis 2013, 08:32

analizy nigdy nie zasmiecaja forum
TYLKO FALUBAZ!!!FORZA MILAN!!!

Awatar użytkownika
nomad
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1094
Rejestracja: 02 cze 2012, 09:29

Postautor: nomad » 05 lis 2013, 08:58

Zainstaluj jakiś soft trackujący (PokerTracker, Holdem Manager) zasysający Twoje rozdania, udostępniający 100-ki przeróżnych analiz z możliwością filtrowania danych na 1000-ce sposobów. Dodatkowo dostajesz HUD'a, który pomaga ci w podejmowaniu decyzji przy stolikach. Obie wspomniane programy dostępne są w wersji Trial, których możesz przez jakiś czas bezpłatnie używać.

A potem to już hulaj dusza!

Możesz na przykład zaznaczać podczas gry rozdania (1 klik), które sprawiły ci problem, albo w których popełniłeś błąd, albo ... i tym przyjrzeć się w pierwszej kolejności podczas przeglądu sesji.

Możesz odpalić narzędzie Leak Tracker, które na bazie X-tysięcy rozdań wskaże Twoje "odbiegające od normy graczy wygrywających" wskaźniki (VPIP, PFR, 3Bet, AF, ...). W ten sposób możesz znaleźć elementy gry wymagające poprawy. Dalszej szczegółowej analizy tych zagrań ich skuteczności i rezultatów możesz dokonać wykorzystując właściwe raporty i statystyki w połączeniu z filtrami (np. tylko rozdania w których 3-betowałem).

Warto coś poczytać. Sporo o analizie znalazłem w "Harrington on Online Cash Games" ale pewnie są lepsze pozycje, fora, etc.

Szczególnie ciekawe/problematyczne rozdania wrzucaj na forum warto posłuchać/przeczytać co na Twoim miejscu zrobiliby inni gracze.

Na początek powinno wystarczyć.

slawoo
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2013, 15:22

Postautor: slawoo » 09 lis 2013, 16:11

Jeżeli grasz sng możesz wrzucić zapisane rozdania do sng wizarda, w którym będziesz mógł zanalizować wszystkie decyzje push/ fold ;) Jest to chyba najszybszy sposób na rozwójw sng ;)


Wróć do „Podstawy pokera”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.