Rush Poker

Zasady popularnych rodzajów gier w pokera oraz opinie na ich temat
Awatar użytkownika
Fanatyk
-#VIP
-#VIP

Rush Poker

Postautor: Fanatyk » 01 gru 2010, 11:16

Jakie macie spostrzeżenia na temat rusha ?
Gra ktoś regularnie w te odmianę.
Przyznam że mam ogromne swingi , ilość bad betów zatrważająca.

Awatar użytkownika
Porcupin
-#VIP
-#VIP

Postautor: Porcupin » 01 gru 2010, 12:20

Powiem Ci, że swego czasu 2 miesiące codziennie Rusha grałem. Swingów takich dużych nie uświadczyłem, a bad bety jak wszędzie ;) Może parę rad ode mnie:

1. Nie wiem ile stołów tam ogarniasz na raz, ale ja grałem spokojnie na dwa stoły, czasami trzy. W ten sposób mogłem utrzymać spore skupienie, nie motałem się za bardzo i mniej więcej ogarniałem przeciwników.

2. Góra 50 minutowe sesje! Potem człowiek jest już strasznie zmęczony i zaczynają się właśnie swingi, głupie decyzje itp. Po 50 min dłuższa przerwa, ew. jakieś SnG.

3. Granie bardzo tight, a jednocześnie agresywnie, granie typowo z pozycją, resteale mile widziane. Do tej odmiany może Ci pomóc wykonanie wyzwania Fergusona (http://academy.fulltiltpoker.com/pl/cha ... /video/13/), mi to sporo pomogło ;)

Jeszcze taka uwaga - poziom graczy tam jest całkiem wyrównany i zauważyłem, że są pewne charakterystyczne zagrania dla ogółu graczy z Rusha, dzięki czemu można wykonywać udane resteale, 3bety albo 4bety. Poobserwuj ich trochę, znajdź ten rytm gry i atakuj! Powodzenia :)

Osobiście bardzo polecam tę odmianę. Po względnie krótkim czasie gry tam, jakim były dwa miesiące rozwinąłem się dużo bardziej w grze niż przez ostatnie 2 lata. Czytanie na bieżąco przeciwników, szybkie i trafne wnioskowanie, częste blefy, wreszcie opanowanie gry pozycją, która jest tak bardzo lekceważona, częste nie granie kartami, a żetonami i odpowiednimi betami... Dobry trening przy odpowiednim nastawieniu i planie gry ;)
Jak tam było tak tam było i zawsze jakoś było. Nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było :)

http://thearouser.pl/

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA

Postautor: knoperss » 01 gru 2010, 15:31

tylko jezeli zamierzasz na stale grac to musisz wiedziec ze to nie jest zwykly kesz do tego sa osobne arty pozycja ma duzo mniejsze znaczenie niz na zwyklym nl... osobiscie gram nl5 2 stoly wyrabiam maly kapital i jakos daje rady grajac nita... ktos tam z wielkich opisal ze masa ludzi gra tajt i warto to wykorzystywac tylko co z tego jak liniia nonsd idzie w gore jak bkazdy woli zielona kreske srednio grasz 1k rak na h wiec predkosc gry est dobra czlowiek sie nie nudzi przerwy w sesji to robie 90min 20min na 2km w parku zasiadam 90min 1.5h obiad znowu 90min i koncze sesje. idzo mniej mnie ta odmiana tiltuje.wazne by dostosowac sie do gry i pozniej tylko kosic baksy.
TYLKO FALUBAZ!!!FORZA MILAN!!!

Awatar użytkownika
dadzio10
-#VIP
-#VIP

Postautor: dadzio10 » 01 gru 2010, 16:27

Ja grałem sng 145 man rush za 4.40 swingi są bardzo duże! 70bi to jest minimum

Ludzie grają czytelnie i mega tight poziom w miare wyrównany dlatego ilość coinow jest duża to i swingi są duże

Trochę się tym pobawiłem jakiejś dużej próbki nie zagrałem. Nie podobało mi się to zbyt chore jak dla mnie żebym miał codziennie to grać :P
Zrób to dla mnie Panie – daj mi jeszcze pięć godzin haju nim zgniecie mnie młot.

Awatar użytkownika
Porcupin
-#VIP
-#VIP

Postautor: Porcupin » 01 gru 2010, 18:21

Ale ale ale to SnG Rush na 145 to jest akurat chore. W trybie turbo, bez bardzo dużej ilości szczęścia (czyli: dużo udanych kradzieży, jak najmniej wejść na blindy na wyższych poziomach, brak posuchy w kartach) to to przy nawet najlepszej grze będzie ciężko. Jakby to chociaż nie było turbo to by było do przeżycia. Przy cashu, szczególnie ring masz komfortową sytuację bo nie tracisz w tak zatrważającym tempie stacka na samych blindach. Tak więc nie ma porównania ;)
Jak tam było tak tam było i zawsze jakoś było. Nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było :)

Markar
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: Markar » 04 sty 2011, 22:46

Grałem w tą odmiane i nie byłem z tego zadowolony. Sporo beat betów dostawałem i duze downsingi miałem ale może to wszystko przez to ze rush poker wtedy dopiero wchodzil i nie wiedziałem tak na prawde jak w to grac. Jedno trzeba przyznać FTP lecą bardzo szybko wiec jak ktos ma jakis rake back to rush sie nadaje. Ostatnio myslalem czy znowu nie sprobować
kolega mi mowił tak jak wspominał tutaj porcupin ze spokojnie na 3 stolach mozna wszystko ogarnąć. Jeśli by ktoś miał jakis filmik w ktorym jest pokazana i omówiona gra w rush poker to byłbym wdzieczny może w najbliższym czasie pojawie sie na Full "Tilcie". ;)
Motywacja do gry mniej niż 0% ;/

Awatar użytkownika
Porcupin
-#VIP
-#VIP

Postautor: Porcupin » 05 sty 2011, 15:15

W takim razie cierpliwości, niedługo, jak już uzbieram odpowiednie fundusze, które właśnie na rushu zdobywam, zakładam bloga nakierowanego na tę odmianę, w którym będzie można (mam taką nadzieję ;p) nieco więcej dowiedzieć się o sposobie gry w tamtejszych realiach rushowych i podyskutować nieco :D a co do filmików do po wpisaniu w google "rush poker video" wyskoczy Ci sporo filmików, żadnego nie oglądałem tak więc nie będę niczego konkretnego polecał.

Markar
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: Markar » 05 sty 2011, 22:43

W takim razie z nie cierpliwością czekam na twojego bloga :tak:
Motywacja do gry mniej niż 0% ;/

blade08111991
-#VIP
-#VIP

Postautor: blade08111991 » 08 cze 2011, 21:52

Powiem wam ze w tym rush poker kazdy czeka na jakąs wysoką pare.ja jak tam grałem to nigdy nie wchodzilem niczym mniejszym niz AA AK KK QQ JJbo jak wszedłem 1010 to czesto nadziewałem sie na QQ lub AK

maxaugust
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: maxaugust » 08 cze 2011, 22:09

blade08111991 pisze:Powiem wam ze w tym rush poker kazdy czeka na jakąs wysoką pare.ja jak tam grałem to nigdy nie wchodzilem niczym mniejszym niz AA AK KK QQ JJbo jak wszedłem 1010 to czesto nadziewałem sie na QQ lub AK

Według mnie QQ i JJ to mało ciekawa karta. Każdy się czai na najwyższe pary i często można się naciąć. Osobiście Rush mi nie przypadł do gustu.

blade08111991
-#VIP
-#VIP

Postautor: blade08111991 » 09 cze 2011, 08:43

ale ogólnie pomysl dobry dla poczatkujacym którzy nie chca czekac az rozdanie sie skonczy, niestety ta gra nie ma juz tyly wdzieku co TH lub Omaha...

Wróć do „Rodzaje gier w pokera”