Rakeback w praktyce

Dział dla graczy rozpoczynających przygodę z pokerem. Tu poznasz zasady pokera oraz możesz zadać choćby najbanalniejsze pytanie.
foxx
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2010, 11:52

Rakeback w praktyce

Postautor: foxx » 18 lut 2011, 17:26

Wiem na czym polega rake i wiem, że rakeback to zwrot części zapłaconego rake'u.
Może to się wyda wam śmieszne, ale kompletnie nie mam pojęcia jak to ugryźć w praktyce. Chciałbym żeby mi wracał jakiś % rake'u :o

1. Jakie kroki w praktyce trzeba podjąć żeby to zadziałało
2. Jak to możliwe, że ktoś chce graczom zwracać rake? Co ten ktoś z tego ma?
3. Czy jeżeli mowa jest o NL2 to zostanę wyśmiany za gadanie o rakebacku? Jeżeli tak to od jakiego limitu to ma sens?

Michal
-#VIP
-#VIP
Posty: 671
Rejestracja: 20 lut 2009, 21:53

Postautor: Michal » 18 lut 2011, 17:40

rakeback/ programy lojalnościowe to obecnie norma roomy daja je po to aby przyciągnąć klientów
ale na NL2 to chyba za wiele bys nie dostał :/

GrzesVP
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3445
Rejestracja: 25 lip 2008, 09:17

Re: Rakeback w praktyce

Postautor: GrzesVP » 18 lut 2011, 17:40

foxx pisze:1. Jakie kroki w praktyce trzeba podjąć żeby to zadziałało

Np. zapytać supportu czy jest możliwość dostać program lojalnościowy, reload bonus, i na jakich zasadach.

foxx pisze:2. Jak to możliwe, że ktoś chce graczom zwracać rake? Co ten ktoś z tego ma?

Ten ktoś czyli "pokerrom" ma tyle z tego, że oferując graczowi RB na dobrych warunkach on wybierze grę u niego (np. Chili) a nie grę na innym roomie (np. Titan Poker) i dzięki temu też ma zysk gdyż nie wraca wszystkiego ale część u nich zostaje.

foxx pisze:3. Czy jeżeli mowa jest o NL2 to zostanę wyśmiany za gadanie o rakebacku? Jeżeli tak to od jakiego limitu to ma sens?

Wyśmiany nie zostaniesz, zapytać zawsze można. Jednak na NL2 ugrasz bardzo mały rake i na zwroty nie możesz liczyć bo to nie opłacalne dla pokerroomu (chyba że gra 24h na dobę to coś tam więcej zgromadzisz. Trudno powiedzieć od jakiego limitu. Bo jedni grają na niskich stawkach bardzo dużo i też mogą liczyć na RB. Pokerroom Ci zaproponuje ofertę pewnie że dostaniesz RB, czy tam reload bonus, program lojalnościowy (wszystko praktycznie to samo) jeśli ugrasz min ileś tam punktów pokerowych. Ty sobie sam obliczasz ile potrzebujesz ugrać rake na tyle punktów. I później sobie analizujesz, obliczasz i zobaczysz że np. na NL2 będziesz musiał grać mniej więcej 12h dziennie przez miesiąc żeby ugrać tyle rake i dostać zwrot, na większym limicie Ci to wyjdzie inaczej.

Mam nadzieję że zrozumiesz, jak coś pytaj.

foxx
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2010, 11:52

Postautor: foxx » 18 lut 2011, 17:45

Ok, czyli po prostu napiszę do roomu w którym gram pytanie czy coś mają do zaoferowania.

Jeżeli chodzi o kwoty to wydaje mi się, że po 60k rąk zapłaciłem na NL2 około 130$ rake więc w sumie sporo jakby patrzeć na proporcje do kwot, którymi na tym limicie się zwykle obraca.

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdy googlowałem "rakeback" to trafiałem przeaważnie na strony, w których pisało żeby się zarejestrować przez daną stronę na konkretne pokerroomy i wtedy, z tego co zrozumiałem, za pośrednictwem tej strony polecającej wraca część rake. Czy standardem jest korzystanie z takich pośredniczących stron czy raczej tak jak piszecie - bezpośredni kontakt z roomem?

Dzięki za odpowiedzi.

foxx
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2010, 11:52

Postautor: foxx » 18 lut 2011, 18:23

I jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób traktujecie rakeback? Nie jest on uwzględniany na wykresie np. HEM więc powstaje rozdźwięk między rzeczywistą wysokością bankrolla, a tym co się do tej pory wygrało samą tylko grą. Do tego można dostać jeszcze bonusy. Która kwota jest brana przez was pod uwagę np. przy decyzjach dotyczacych przechodzenia na wyższe stawki?

Innymi słowy - gdybym wyrobił teraz bonus który otrzymałem to podwoiłbym swój roll i teoretycznie mógłbym grać wyżej niż gram. Ale nie do końca mi się takie coś podoba z oczywistych powodów. Jednocześnie nie podoba mi się, że będę miał np. większy niż potrzebny roll ale będę grał niżej bo 30% z tego rolla to rakeback i bonusy.

Wygląda mi na to, że najlepiej bonusy wypłacać i wydawać bo i tak nie powinno się ich traktować jako "legalnego" bankrolla. Nie jestem pewien jak to jest z rakebackiem, może podobnie? Z drugiej strony rakeback po prostu zmniejsza koszt gry, czemu miałbym na siłę ten koszt zawyżać i wypłacać rakeback... Jak wy takie kwestie rozwiązujecie?

Jah
-#VIP
-#VIP
Posty: 582
Rejestracja: 27 gru 2008, 17:43

Postautor: Jah » 18 lut 2011, 20:49

Rakeback i bonusy najlepiej wypłacać i przeznaczać na przyjemności ;) Bo jeżeli dajmy na to z gry jesteś na 0 ale dzięki bonusom i rakebackowi możesz wejść już na wyższe stawki to robi się nieciekawa sytuacja. Na aktualnym limicie nie jesteś wygrywającym graczem, a wyżej różnica się tylko powiększa. Ogólnie zasada jest taka, że najpierw trzeba ogarniać dany limit i dopiero potem myśleć o przejściu dalej.

GrzesVP
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3445
Rejestracja: 25 lip 2008, 09:17

Postautor: GrzesVP » 18 lut 2011, 21:19

Jah pisze: Bo jeżeli dajmy na to z gry jesteś na 0 ale dzięki bonusom i rakebackowi możesz wejść już na wyższe stawki to robi się nieciekawa sytuacja.

Jak grasz pod rakeback to bardzo dobra sprawa przechodze wyżej bo więcej RB wtedy ugrywasz, tylko oczywiście nie możesz być na - z gry, a stać np. na zero.

Awatar użytkownika
Ted Forester
-#VIP
-#VIP
Posty: 946
Rejestracja: 02 gru 2008, 16:07

Postautor: Ted Forester » 18 lut 2011, 21:34

Jah pisze:Rakeback i bonusy najlepiej wypłacać i przeznaczać na przyjemności ;) Bo jeżeli dajmy na to z gry jesteś na 0 ale dzięki bonusom i rakebackowi możesz wejść już na wyższe stawki to robi się nieciekawa sytuacja. Na aktualnym limicie nie jesteś wygrywającym graczem, a wyżej różnica się tylko powiększa. Ogólnie zasada jest taka, że najpierw trzeba ogarniać dany limit i dopiero potem myśleć o przejściu dalej.


A najlepiej wypłacać całego rolla co miesiąc i po 5 latach gry męczyć cały czas freerolle...

Awatar użytkownika
Szfiecu
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2133
Rejestracja: 08 wrz 2009, 10:58

Postautor: Szfiecu » 18 lut 2011, 21:37

według mnie rakeback jest właśnie idealny do przyśpieszenia zdobywania wyższych limitów, o ile oczywiście tak jak wspomnieli koledzy wyżej - z gry nie jesteś na 0 ;)

z tymi stronami polecającymi to pic na wodę, po prostu reklama, żebyś przez dany banner się zarejestrował, a bonusy dostaniesz raczej te co są ogólnie dostępne - ogólnie rzecz biorąc rejestruj się przez tutejsze bannery, a co do zwrotu prowizji nie będzie problemów w późniejszym czasie po wykorzystaniu np pierwszego bonusa od wpłaty.

edit: dodam, że gdzieś to właśnie czytałem kilkukrotnie, że jednym z największych błędów graczy niskich limitów - jest wypłacanie pieniędzy, zamiast składania coraz większego bankrolla w celu grania na solidnych limitach i wtedy dopiero zarabiać "miesięcznie".

Awatar użytkownika
radost21
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2605
Rejestracja: 21 lis 2007, 05:36

Postautor: radost21 » 18 lut 2011, 21:45

Ted Forester pisze:A najlepiej wypłacać całego rolla co miesiąc i po 5 latach gry męczyć cały czas freerolle...
nie no ted nie mów ze tak robisz :shock:
ja to co innego

gram jak wypije - a ze ryzyko przegrania po pijaku wzrasta
nie ryzykuję - grając freerole

potem znów - wygrywam
wypłacam i piję

a jak już nie gram i nie piję
to robie sobie przerwe na pisanie takich głupot
jak teraz :mrgreen:

ps. i jeszcze mi avatara zmieniają jakby nie wiedzieli ze grywam
NA DOPINGU...
żeby być kimś - trzeba być sobą

Oskarek

Re: Rakeback w praktyce

Postautor: Oskarek » 18 lut 2011, 22:28

foxx pisze:Wiem na czym polega rake i wiem, że rakeback to zwrot części zapłaconego rake'u.
Może to się wyda wam śmieszne, ale kompletnie nie mam pojęcia jak to ugryźć w praktyce. Chciałbym żeby mi wracał jakiś % rake'u :o

1. Jakie kroki w praktyce trzeba podjąć żeby to zadziałało
2. Jak to możliwe, że ktoś chce graczom zwracać rake? Co ten ktoś z tego ma?
3. Czy jeżeli mowa jest o NL2 to zostanę wyśmiany za gadanie o rakebacku? Jeżeli tak to od jakiego limitu to ma sens?



1.Spróbuj zarejestrować się na CHILI Poker, dostaniesz bonus od wpłaty plus tam punkty lecą już gdy z puli zabierany jest 0.01$ rake! Więc na pewno punkty będziesz ugrywał.
2.Sporo osób z tego nie korzysta ale Ci co wiedzą że jest takie coś jak rakeback to idą tam gdzie go dostaną. Więcej ludzi=więcej rake dla pokerroomu mimo że oddają nam część
3. Policz sobie że nawet jak oddasz 20$ rake a Twój zwrot wyniesie powiedzmy 8$ to już masz zwrócone 4BI! Więc sam zdecyduj czy to się nie opłaca? Nawet na nl2 jest to bardzo ważne bo szybko pójdziesz wyżej

areczkens
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 40
Rejestracja: 04 sty 2011, 12:17

Postautor: areczkens » 19 lut 2011, 01:54

moim zdaniem najgorsze jest to ze kazdy pokerroom liczy sobie rakeback tak jak chce, zauwazylem ze na FTP, licza go bardzo dziwnie i co raz po prostu % rake'a mi sie nie zgadzal, wie ktos moze, czy oni robia to specjalnie, czy to moze ja jestem az taki slaby w liczeniu?

Oskarek

Postautor: Oskarek » 19 lut 2011, 07:16

areczkens, na podstawie czego liczyłeś sobie oddany rake? HM lub PT3? Bo tam nie zawsze dokladnie jeśli się gra Cash pokazuje. A na fulltilt-brak-polskiej-licencji! jest tez tak że jak cos ze sklepu sie bierze lub ma sie bonusy to moga ucinac :)

foxx
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2010, 11:52

Postautor: foxx » 19 lut 2011, 12:50

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Wykminiłem sobie na ich podstawie, że rakeback może być traktowany jako naturalna część bankrolla bo jest to po prostu obniżenie rake'u i jeżeli ma się dodatnie BB/100 to można na podstawie tak powiększonego rolla decydować się na zmiany limitów.

Bonusy można potratktować tak samo, ale z tym mam ciągle taki problem, że bałbym się przechodzić wyżej na podstawie sztucznie napompowanego rolla. Może to nie jest realne zagrożenie, ale taka myśl mi przychodzi do głowy. Chodzi o to, że wyobrażam sobie że zawsze potem lepszy okaże się ten gracz, który zbudował rolla tylko na własnej grze od tego, który poskładał bonusy i wszedł wyżej.

Z drugiej strony wyżej też będą bonusy (większe) i rakeback (większy) więc skoro dają kasę to czemu nie brać... Zawsze można się cofnąć jak nie idzie wyżej i jeszcze nie jest czas. Podsumowując - dopóki się wygrywa to można nawet kasę od babci wrzucać do rolla :)

Awatar użytkownika
Fanatyk
-#VIP
-#VIP
Posty: 658
Rejestracja: 02 cze 2008, 17:45

Postautor: Fanatyk » 19 lut 2011, 13:03

Tu masz stronkę gdzie zostało przedstawione ile rake płacisz...
http://www.pokertableratings.com/poker- ... -hold%27em

Awatar użytkownika
jon124
-#VIP
-#VIP
Posty: 1373
Rejestracja: 11 lis 2008, 13:49

Postautor: jon124 » 19 lut 2011, 17:14

A czy w przypadku gdy otrzymujemy rakeback to np. po miesiącu, tygodniu w zależności jak to jest rozliczane, kasowane są za to punkty VIP, FPP itp?

foxx
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2010, 11:52

Postautor: foxx » 19 lut 2011, 17:23

Przewiduję, że tak bo np. na party-brak-polskiej-licencji! nie ma rakebacku jako takiego tylko możesz "kupić" ileś 10$ za ileś punktów czyli tracisz je. Jeżeli o to chodziło bo zakładam, że punkty VIP, FPP to coś podobnego do punktów party-brak-polskiej-licencji! Points.

Awatar użytkownika
Spiegol
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2170
Rejestracja: 08 lis 2007, 00:43

Postautor: Spiegol » 19 lut 2011, 17:37

Na Chili chyba nie są kasowane, po prostu robią się nie aktywne i nie możesz ich w żaden sposób użyć, ale zostają byś mógł sobie sprawdzić ile ich ugrałeś do tej pory ;)

tygrytron18
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 313
Rejestracja: 27 paź 2008, 19:57

Postautor: tygrytron18 » 19 lut 2011, 17:41

Ja znam stronki gdzie za 100fpp na party-brak-polskiej-licencji! albo za 500fpp na stars i tak mozna bardzo łatwo zbudowac bankroll na mikro stawka

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 4810
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:00

Postautor: knoperss » 19 lut 2011, 18:31

na FTP masz chyba 27%rb i za pkt można zamieniać na bilety ciuchy itd.
wiadomo że jakąś cząstkę z rb wtedy zabierają.
ale nie jest tak jak na ipoker że albo pkt albo rb :|
TYLKO FALUBAZ!!!FORZA MILAN!!!


Wróć do „Podstawy pokera”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.