Pytanie o All-in

Dział dla graczy rozpoczynających przygodę z pokerem. Tu poznasz zasady pokera oraz możesz zadać choćby najbanalniejsze pytanie.
jackson
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2011, 06:46

Pytanie o All-in

Postautor: jackson » 30 lip 2011, 06:56

Witam, czy może mi ktoś wyjaśnić następną sytuację, ponieważ spotkałem się już z nią ale nie pamiętam w jakich przypadkach.

Sytuacja następująca,
Cash game NL Texas Holdem:

Gracz A 2000 j
Gracz B 500 j
Gracz C 1000 j

Przed folpem:
Gracz A na SB (100j)
Gracz B na BB (200j)
Gracz C dealer

Gracz C sprawdza
Gracz A podbija do 400 j
Gracz B wchodzi all-in
Gracz C sprawdza
i teraz czy gracz A może wejść all-in czy tylko sprawdzić, bo już miałem podobną sytuację w turniejach,że mogłem wcisnąć tylko 2 możliwości albo pas albo sprawdzić gracza na all-in (nie można było przebić).

Mam nadzieję, że zrozumiale napisałem.
Dziękuję z góry za odpowiedzi.

69cuzo69
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 29
Rejestracja: 11 kwie 2010, 15:38

Postautor: 69cuzo69 » 30 lip 2011, 12:33

Gracz A nie może już nic zrobić gdyż pojawia się turn:

Gracz A - podbicie
Gracz B - wejście all in
Gracz C - sprawdzenie

W powyższej sytuacji nie doszło do przebicia przez gracza C więc nadchodzi kolejna licytacja... po pojawieniu się turna na stole gracz A może albo spasować (ale mu się to nie opłaca), czekać, lub podbić jeżeli gracz A nic nie zrobi to gracz C może to samo co gracz A...

Mam nadzieje że wytłumaczyłem Ci to dobrze i że dobrze zrozumiałem pytanie ;)

Pzdr.

jackson
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2011, 06:46

Postautor: jackson » 30 lip 2011, 13:16

Trochę mało ściśle to ująłem:

Zagrania mają miejsce przed flopem, Gracz A podbił do 400j , All-in Gracza B to 500j, Gracz C sprawdził (jeszcze nie ma flopa) a ruch ma Gracz A który może spasować, bądź też dobić 100j jako sprawdzenie Gracza B. I teraz moje pytanie czy Gracz A może zagrać swój All-in, który wynosi 2000j?

Pytanie takie ponieważ grając w turnieju będąc Graczem A mogłem tylko sprawdzić All-in Gracza B lub spasować.

Awatar użytkownika
toadie3k
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 402
Rejestracja: 03 sty 2011, 13:10

Postautor: toadie3k » 30 lip 2011, 13:47

Gracz A może tylko sprawdzić ponieważ all-in gracza B przebija go tylko o 100j. Dopóki przebicie jest mniejsze niż 1BB (200j) i nikt dalej nie przebija, gracz A może tylko sprawdzić.

Tak mi się wydaje, niech lepiej ktoś potwierdzi :mrgreen:

Awatar użytkownika
Porcupin
-#VIP
-#VIP
Posty: 1314
Rejestracja: 27 sie 2008, 10:06

Postautor: Porcupin » 30 lip 2011, 13:51

69cuzo69, coś tutaj zamotałeś ;)

jackson, Gracz A może jedynie sprawdzić lub spasować. Dzieje się tak, gdyż przebicie Gracza B nie wynosiło minimalnej wartości, tj. 200. Przebił jedynie o 100, tak więc ruch ten teoretycznie nie jest traktowany jako przebicie, a bardziej jako call. Gracz C mógłby jeszcze przebijać, gdyż do niego poszedł raise 300. Pozdrawiam ;)
Jak tam było tak tam było i zawsze jakoś było. Nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było :)

http://thearouser.pl/

69cuzo69
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 29
Rejestracja: 11 kwie 2010, 15:38

Postautor: 69cuzo69 » 30 lip 2011, 15:28

Porcupin pisze:69cuzo69, coś tutaj zamotałeś ;)


Ta... faktycznie :) przepraszam za błąd ale pomyliło mi się po pierwsze wydawało mi się że to jest już po flopie ;D a po drugie ilość żetonów ;D

Przepraszam...

jackson
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2011, 06:46

Postautor: jackson » 30 lip 2011, 16:11

Dzięki chłopacy za odpowiedzi, od teraz jestem mądrzejszy :)


Wróć do „Podstawy pokera”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.