Propozycje zmian w regulaminie

Zagraj w naszej unikalnej lidze pojedynków pokerowych. Niedługo start 7 sezonu.

Największa liga HU wznawia grę! Zapisz sie do 7go sezonu !
Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3648
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Propozycje zmian w regulaminie

Postautor: Sith » 04 sty 2012, 21:32

Dzisiaj bede tworzyl nowy regulamin, bo ostatni okazal sie tak dziurawy, jak pamięć Yerzego :D

Prosze o sugestie odnosnie zmian

Interesuje mnie przede wszystkim, jak widzielibyscie

1. Ilosc gier - bo myslimy o jednej tygodniowo

2. Problem walkowerow - bedzie na pewno zapis, ze czwarty walkower wyklucza z ligi - czy uwazacie, ze mecze historyczne powinny byc zerowane na walkowery w przypadku wykluczenia gracza? Bo caly czas nie wiemy jak to rozwiazac, zeby bylo sprawiedliwie dla wszystkich.

Wszystki inne uwagi prosze zglaszac tutaj, wezme je pod uwage, bo dzisiaj siadam do roboczej wersji regulaminu.

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3648
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 04 sty 2012, 21:41

Aha, i jakie jest Wasze zdanie w kwestii dopuszczenia remisu 1-1 i rezygnacji z dogrywki? Ewentualnie robienie dwoch dogrywek i dopuszczenie wynikow:

2-0 - wtedy pkt 3-0
2-2 - wtedy pkt 1-1
3-1 - wtedy pkt 3-0

?

Awatar użytkownika
Ted Forester
-#VIP
-#VIP
Posty: 898
Rejestracja: 02 gru 2008, 16:07

Postautor: Ted Forester » 04 sty 2012, 22:07

Moja propozycja - przy równej ilości punktów najpierw decyduje bezpośredni pojedynek.

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3648
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 04 sty 2012, 22:36

Ted Forester pisze:przy równej ilości punktów najpierw decyduje bezpośredni pojedynek.


Tez sie nad tym zastanawiam... pytanie jest takie:

gracz A

2-0
2-0
2-0
2-1
0-2 z Tobą - 11 pkt

gracz B - Ty

2-1
2-1
2-1
2-1
2-0 - z nim - 11 pkt

Kto tak naprawde pokazal wieksze umijętności?

Przy grze o takiej wariancji jak poker - mozna spokojnie wygrac 4 coinflipu w dogrywce i miec wynik 2-1, prawie nei pokazujac przeagi nad rywalami, natomiast wygrac 3-4 gry 2-0 - to juz cos tam znaczy...

Ale sprawa do dyskusji, kwestia czy Berba przepisze program liczacy tabele?
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 11:35 przez Sith, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
radost21
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2434
Rejestracja: 21 lis 2007, 05:36

Postautor: radost21 » 04 sty 2012, 22:42

Sith pisze:Kto tak naprawde pokazal wieksze umijętności?
ten kto miał mniej przyznanych walkowerów -czytaj:wygranych 2-0
czyli gracz nr 2

jestem za bezpośrednim pojedynkiem
w końcu wygrana z mistrzem smakuje najlepiej

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3648
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 05 sty 2012, 00:57

Czytam

radost21 pisze:ten kto miał mniej wygranych 2-0
czyli gracz nr 2


Aha, to moze w ogole zrobimy tak, ze 2-0 daje mniej pkt niz 2-1? Na przyklad za 2-1 3 pkt, a za 2-0 jeden pkt?

Awatar użytkownika
MrGordon
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2090
Rejestracja: 26 paź 2009, 14:00

Postautor: MrGordon » 05 sty 2012, 03:57

ja bym jednak był za liczbą wygranych ;) w przypadku bezpośrednich meczów może być zamieszanie, jeśli wyjdzie np 4-5 graczy z tą samą liczbą punktów :P chyba, że macie program, który od razu samoczynnie wszystko będzie układał ;)

Awatar użytkownika
Szfiecu
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2056
Rejestracja: 08 wrz 2009, 10:58

Postautor: Szfiecu » 05 sty 2012, 08:13

a ja jednak nadal jestem za dogrywką do 3 wygranych. Skoro Sith piszesz, że można w dogrywce wygrać 3 coiny, to tak samo odpada wynik pojedynku bezpośredniego bo tam też mógł ktoś wygrać 2:0 po 2 coinach. A tutaj przynajmniej jest świadoma dogrywka i każdy wie o co walczy ;)

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3648
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 05 sty 2012, 10:09

Szfiecu - a jak bedzie 4 graczy z taka sama iloscia pkt? Dogrywka miedzy nimi?

Awatar użytkownika
Ted Forester
-#VIP
-#VIP
Posty: 898
Rejestracja: 02 gru 2008, 16:07

Postautor: Ted Forester » 05 sty 2012, 10:25

Idąc za zasadami w sporcie - 2 graczy ma taką samą ilość punktów - liczy się bezpośredni pojedynek, 3 lub więcej graczy ma tyle samo punktów - liczą się małe punkty.

Awatar użytkownika
wiciu-ck
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3210
Rejestracja: 14 paź 2010, 22:12

Postautor: wiciu-ck » 05 sty 2012, 11:32

Sith pisze:
Ted Forester pisze:przy równej ilości punktów najpierw decyduje bezpośredni pojedynek.


Tez sie nad tym zastanawiam... pytanie jest takie:

gracz A

2-0
2-0
2-0
2-1
0-2 z Tobą - 11 pkt

gracz B - Ty

2-1
2-1
2-1
2-1
0-2 - z nim - 11 pkt

Tu coś jest źle chyba, skoro gracz A przegrał ze mną (graczem B) 0:2, to ja (gracz B) nie mogłem też z nim (graczem A) przegrać 0:2 skoro nie gra się dwóch pojedynków tylko jeden.

Po za tym jeśli by wygrał tyle razy 2:1 a drugi gracz tyle razy 2:0 to nie będą mieli chyba jednakowej ilości punktów i oczywiste jest że gracz co ma więcej 2:0 jest lepszy. A jeśli jest to możliwe tzn że punktacja jest źle ustawiona.

Ja uważam, że powinno być liczone: najpierw punkty, jeśli remis to wynik pojedynku między remisowymi graczami, jeśli nadal remis (tylko przy 3 lub więcej remisowych graczach jest to możliwe) to małe punkty, małe punkty liczone w sposób: ilość meczy 2:0 ilość meczy 2:1 ilość meczy 1:2 ilość meczy 0:2 - porównać bilanse i kto ma lepszy ten wyżej.


1. Ilosc gier - bo myslimy o jednej tygodniowo

1 tygodniowo jest ok, kolejka niech trwa od poniedziałku do niedzieli żeby nie nachodziły na siebie terminy jak ostatnio. Jeszcze zapis że mecz można rozegrać wcześniej lub po informacji o "wyjeździe" umówić się później, lub jeśli oboje graczy ustali też później, w innym przypadku po zakończeniu danej kolejki ten co próbował się skontaktować ma wygraną.
To już było ale też ważne, że gospodarz ma obowiązek kontaktu jeśli tego nie zrobi w czasie trwania kolejki to przegrywa.

2. Problem walkowerow

3-4 walkowery i wykluczenie.
wg mnie musi być przyznany wszystkim walkower skoro ktoś "karnie" został wykluczony.

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3648
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 05 sty 2012, 11:37

2-0 3pkt
2-0 3 pkt
2-0 3pkt
2-1 2 pkt
0-2 z Tobą 0 pkt

11 pkt

gracz B - Ty

2-1 2pkt
2-1 2pkt
2-1 2pkt
2-1 2 pkt
2-0 3 pkt

11 pkt

Awatar użytkownika
wiciu-ck
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3210
Rejestracja: 14 paź 2010, 22:12

Postautor: wiciu-ck » 05 sty 2012, 11:44

Dobra nie zrozumiałem problemu wcześniej (albo skupiłem się na czym innym), bo widzę że może być sytuacja, że ja jestem lepszy mimo iż się prześliznąłem ledwo ledwo wygrywając.
Czyli wg mnie coś z punktacją nie bardzo, skoro taka sytuacja występuje
Może w takim razie lepiej by było:

2:0 - 4 pkt
2:1 - 2 pkt
1:2 - 1 pkt

lub

2:0 - 3 pkt
2:1 - 1 pkt
1:2 - 0 pkt

?
Nie przeliczyłem tego dokładnie ale nie powinno już takich sytuacji być

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3648
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 05 sty 2012, 11:57

albo wlasnie

2-0 3 pkt
1-1 1 pkt

Awatar użytkownika
Szfiecu
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2056
Rejestracja: 08 wrz 2009, 10:58

Postautor: Szfiecu » 05 sty 2012, 12:25

dokładnie, bez odróżniania na 2:1 czy 2:0, wygrana to wygrana. Po co komplikować? a jeśli mają być remisy to tylko będzie 2:0 albo 1:1 i tyle.

Shaggyx
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 61
Rejestracja: 08 sty 2011, 00:51

Postautor: Shaggyx » 05 sty 2012, 12:58

a moze zagrajmy z taka punktacja jak w siatkówce ?? Co wy na to ?
Czyli gramy do 3 wygranych meczow z jednym przeciwnikiem max 5 pojedynkow.
Wygrany dostaje 2 punkty, przegrany 1 punkt, a pozniej licza sie czastkowe wygrane, i nie powinno byc zadnych nieporozumien.

Awatar użytkownika
radost21
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2434
Rejestracja: 21 lis 2007, 05:36

Postautor: radost21 » 05 sty 2012, 13:10

Szfiecu pisze:będzie 2:0 albo 1:1 i tyle.
jestem za

dwa sety i wóz albo przewóz
a potem decyduje ilość wygranych
przy takiej samej ilości bezpośredni pojedynek
przy remisie w bezpośrednim starciu? no własnie

niech bedzie ilość postów jako motywacja do aktywnego udziału w zyciu forum :oops:

Awatar użytkownika
wiciu-ck
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3210
Rejestracja: 14 paź 2010, 22:12

Postautor: wiciu-ck » 05 sty 2012, 13:42

Podejrzewam, że kiedyś ktoś nie chciał remisów w tej lidze HU (we wcześniejszych edycjach bo reg jest z nich ściągnięty) bo w pokerze w danym pojedynku/turnieju etc. jest się lepszym lub gorszym i koniec :) to nie siatkówka czy piłka nożna.

Ale jeśli remisy już będą to musi być liczony bilans któryś (przy rozwiązaniu punktowym sitha).
Przy tych moich prawdopodobnie bilans już nie musi być zliczany, zawsze jest wygrany w każdym pojedynku i jeśli na koniec w tabeli jest remis to rozstrzyga mecz pomiędzy tymi dwoma osobami.

Oba rozwiązania dobre raczej, trzeba tylko zdecydować czy poprawiać program/arkusz całkowicie żeby zliczał bilanse lub admini żeby mieli robotę, czy zostawić tak jak jest mniej liczenia, a tylko zmienić punktację.

Awatar użytkownika
Szfiecu
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2056
Rejestracja: 08 wrz 2009, 10:58

Postautor: Szfiecu » 05 sty 2012, 14:03

radost21 pisze:przy takiej samej ilości bezpośredni pojedynek
przy remisie w bezpośrednim starciu? no własnie

niech bedzie ilość postów jako motywacja do aktywnego udziału w zyciu forum :oops:


Nie no już w wypadku takiego remisu to można zagrać tą dogrywkę do 2 wygranych czy coś chyba nie będzie problemu ;)

- no chyba, że z tymi postami chcesz się zabezpieczyć na przyszłość? ;);) chociaż też mam nie mało...

wiciu-ck pisze:bo w pokerze w danym pojedynku/turnieju etc. jest się lepszym lub gorszym i koniec :) to nie siatkówka czy piłka nożna.


No, ale gdzie problem? w 1 pojedynku będzie jeden lepszy, a w drugim drugi no i mamy remis który pokrywa się z łatwym liczeniem oraz z tym co napisałeś o lepszym i gorszym :)

Ogólnie co by nie gadać, te przegrane 2 do 1 , wygrane 2 do 1 sraty pierdaty są całkowicie nie potrzebne, nawet tabelę tak na szybko ciężko sobie przeliczyć żeby np w połowie sezonu znać swoje szanse na wygranie czy tam coś.

PS: Grało w lidze tyle osób, a wypowiada się raptem kilka...

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3648
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 05 sty 2012, 16:25

Panowie - nawet nie mylscie o wygrywaniu pojedynkow iloscia postow - juz dosc jest roboty z pilnowaniem nowych, nabijajacych dla dzialu freerolli... a jak zacznie sie taki radost z Szfiecu bic na posty, to juz bedzie dramat...

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3648
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 05 sty 2012, 16:26

aha, w razie czego informuje radost, ze mam tyle samo co Ty..

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3648
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 05 sty 2012, 16:26

A nie... nawet o jeden wiecej...

Awatar użytkownika
radost21
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2434
Rejestracja: 21 lis 2007, 05:36

Postautor: radost21 » 05 sty 2012, 16:43

Sith pisze:aha, w razie czego informuje radost, ze mam tyle samo co Ty..
ta ale nie w mojej drugoligowej piaskownicy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3648
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 05 sty 2012, 17:01

no to masz racje - ale i tak na wszelki wypadek - mam o dwa wiecej caly czas :D

Awatar użytkownika
Fanatyk
-#VIP
-#VIP
Posty: 567
Rejestracja: 02 cze 2008, 17:45

Postautor: Fanatyk » 08 sty 2012, 12:46

Jak dla mnie to zbyt długo te HU trwały . Z niektórymi ludzmi zeszło ponad 1,5 h .
Jestem za zmniejszeniem czasu blindw do 8/7 min , 2 HU jednoczesnie . Jeden mnie osobiscie nudzi .


Wróć do „Pojedynki pokerowe liga hu”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.