Jak grać na przeciwników którzy mają zły bet sizing??

Ogólne strategie pokerowe do stosowania w grze live jak i w sieci
Markar
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 29 sty 2010, 18:06

Jak grać na przeciwników którzy mają zły bet sizing??

Postautor: Markar » 19 sty 2011, 19:34

Jak w temacie napisałem chciałem sie dowiedzieć jak grac przeciwko zawodnikom których bet sizing nie jest prawidłowy?? Ostatnio grywam live z osobami które właśnie tak postępują i staram się tylko sprawdzać ich podbicia jeżeli nie mam mocnej reki czy słusznie??
Może powinienem ich częsciej przebijać? Jakie wy macie zdanie na ten temat??

Od razu jeszcze pod kreślę że rzadko graja all-in(chyba ze jest pozna faza).

koczwi
-#VIP
-#VIP
Posty: 708
Rejestracja: 04 lip 2009, 13:28

Postautor: koczwi » 19 sty 2011, 21:58

Ale w jaki sposób nieprawidłowy?

Markar
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 29 sty 2010, 18:06

Postautor: Markar » 19 sty 2011, 22:30

nieprawidłowy czyli za mniej niż 30% puli :razz:

koczwi
-#VIP
-#VIP
Posty: 708
Rejestracja: 04 lip 2009, 13:28

Postautor: koczwi » 19 sty 2011, 23:04

to jest jak najbardziej prawidłowy bet xD tylko łatwo jest go wykorzystać dla własnych celów.
Przede wszystkim nie raisować drawów tylko dokładać - zauważyłem że tacy gracze lubią zagrać na flopie(1000 w puli) 300 i na turnie też 300. Co daje znakomite odds do drawowania.
Bardzo łatwo jest floatować takiego przeciwnika - za małą sumę daje ci szansę żebyś mógł ograć go na turnie.
Po trzecie dla równowagi callowałbym też z mocnymi rękoma i podbijał dopiero na turn / river.

Warto dodać takie zagrania za 1/3 puli do swojego repertuaru - przede wszystkim chodzi o value bet na river i cont bet na bardzo suchych flopach.

Markar
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 29 sty 2010, 18:06

Postautor: Markar » 20 sty 2011, 15:42

Nie wiem czy do konca mnie zrozumiales ale pokarze ci to na przykladzie:

Mam przykladowo K5 i sprawdzam przeciwnika nad ktorym mam pozycje.
Trafiam na flopie króla ale moj kicker jest bardzo slaby.
Co powinienem robic jeżeli moja sytuacja sie poprawi a przeciwnik bedzie gral bet na flop turn i river za nie wiecej niz 30% to powinienem go tlyko sprawdzac czy przebijac?
Ja jestem za tylko sprwdzaniem takich przeciwnikow bo zakres z jakim robia takie zagrania jest spory od as high do over par z ktorymi boja sie grac wiecej bo maja wrazenie ze przeciwnik ma strita.

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3631
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:04

Postautor: drynk » 20 sty 2011, 21:05

Najprościej byłoby po prostu nie grać "K5 z pozycji". No ale skoro już dokładasz z monsterem, na flopie masz ulepszenie monstera, a na turnie rocket fiula... to raisujesz łotra 2,5x jego przebicie żeby mu się "opłaciło" sprawdzić i zasysasz gorące żetony.

Markar
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 29 sty 2010, 18:06

Postautor: Markar » 20 sty 2011, 22:27

Nie wiem czy do konca mnie rozumiecie ale wyjasnie to tak czy gra typu srednia srednia reka male pule dobra reka duze pule jest prawidlowa??

koczwi
-#VIP
-#VIP
Posty: 708
Rejestracja: 04 lip 2009, 13:28

Postautor: koczwi » 20 sty 2011, 22:32

To jest najbardziej oczywista rzecz w pokerze o której mówisz

stolceki
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2012, 13:03

Postautor: stolceki » 04 lut 2012, 10:09

tak jest prawidlowa

Semien
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 40
Rejestracja: 21 sie 2013, 14:47

Postautor: Semien » 04 lis 2013, 20:56

a co z graczami w turniejach online co cbetują za 1,2 BB i na turnie znów te same zagranie?

NaVy
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 70
Rejestracja: 20 sty 2008, 21:18

Postautor: NaVy » 13 lis 2013, 00:20

Semien pisze:a co z graczami w turniejach online co cbetują za 1,2 BB i na turnie znów te same zagranie?


Zależy czy zawodnik gra tak standardowo zawsze (mało prawdopodobne) czy nie. Trzeba po prostu zauważyć jaki schemat reprezentuje tym zagraniem i co komunikuje. Jeśli gra tak mając coś a my mamy outy i jego podbicie daje nam oddsy do sprawdzenia to sprawdzamy/przebijamy, można próbować reraise blefu itp. jeśli podejrzewamy, że to pokaz słabości.

karoines
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2020, 19:42

Re: Jak grać na przeciwników którzy mają zły bet sizing??

Postautor: karoines » 10 mar 2020, 19:42

czesc


Wróć do „Strategie Pokerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.