Na zawieszonych kontach jest 16k$, natomiast szacuje się, że w ciągu ostatniego roku wypłacono z tych kont około 280k$. Svenska Spel zapewnia, że pokryje i zwróci wszystkie koszty oszukanym graczom, jeśli tylko potwierdzi się, że to było oszustwo.
Według informacji przedstawicieli Svenska Spel, boty grały w Holdem`a na stawkach od NL50 do NL500. Nie ujawniono nazwisk właścicieli zaangażowanych kont. Platforma jest dostępna dla obywateli Szwecji.
Ostatnim dużym wykrytym oszustwem na platformach pokerowych było w 2010 roku na PokerStars-nielegalny-w-PL! zablokowanie kont 49 chińskich graczy, któży grali w zmowie w turniejach DoN i SNG. PokerStars-nielegalny-w-PL! oddało wtedy 25 000 oszukanych graczy w sumie ponad 2.1 mln $. Niestety sprawców nie ukarano, gdyż prawo Chińskie i inne przeszkody uniemożliwiły to.
Największym skandalem jaki do tej pory się wydarzył, było wykrycie oszustw na platformie
Ultimate Bet/Absolute Poker. Wypłacone rekompensaty ofiarom oszustwa wyniosły 22.1 mln $. Według regulatra gier Kahnawake Gaming Commission są dowody, że pomiędzy majem 2004 a styczniem 2008 roku na tej platformie było używane nielegalne oprogramowanie, które wykorzystywało lukę w zabezpieczeniach platformy. Główną osobą odpowiedzialną za te oszustwa uznano Russ`a Hamiltona, WSOP 1994 Main Even Champion.

