Boty pokerowe wykryte na szwedzkiej platformie

Wiadomości, informacje, poker w TV...
Awatar użytkownika
wiciu-ck
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3210
Rejestracja: 14 paź 2010, 22:12

Boty pokerowe wykryte na szwedzkiej platformie

Postautor: wiciu-ck » 27 lut 2013, 12:48

Szwedzki operator Svenska Spel ujawnił, iż na jego platformie wykryto i zablokowano 14 kont podejrzanych o używanie nielegalnego oprogramowania tzw. botów pokerowych. Sprawa została zgłoszona szwedzkiej policji.

Na zawieszonych kontach jest 16k$, natomiast szacuje się, że w ciągu ostatniego roku wypłacono z tych kont około 280k$. Svenska Spel zapewnia, że pokryje i zwróci wszystkie koszty oszukanym graczom, jeśli tylko potwierdzi się, że to było oszustwo.

Według informacji przedstawicieli Svenska Spel, boty grały w Holdem`a na stawkach od NL50 do NL500. Nie ujawniono nazwisk właścicieli zaangażowanych kont. Platforma jest dostępna dla obywateli Szwecji.

Ostatnim dużym wykrytym oszustwem na platformach pokerowych było w 2010 roku na PokerStars-nielegalny-w-PL! zablokowanie kont 49 chińskich graczy, któży grali w zmowie w turniejach DoN i SNG. PokerStars-nielegalny-w-PL! oddało wtedy 25 000 oszukanych graczy w sumie ponad 2.1 mln $. Niestety sprawców nie ukarano, gdyż prawo Chińskie i inne przeszkody uniemożliwiły to.

Największym skandalem jaki do tej pory się wydarzył, było wykrycie oszustw na platformie
Ultimate Bet/Absolute Poker. Wypłacone rekompensaty ofiarom oszustwa wyniosły 22.1 mln $. Według regulatra gier Kahnawake Gaming Commission są dowody, że pomiędzy majem 2004 a styczniem 2008 roku na tej platformie było używane nielegalne oprogramowanie, które wykorzystywało lukę w zabezpieczeniach platformy. Główną osobą odpowiedzialną za te oszustwa uznano Russ`a Hamiltona, WSOP 1994 Main Even Champion.

Obrazek

kaol1906
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2012, 18:41

Postautor: kaol1906 » 06 mar 2013, 13:02

ahhaahha . ciekawe ile graczy to używa

Awatar użytkownika
wiciu-ck
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3210
Rejestracja: 14 paź 2010, 22:12

Postautor: wiciu-ck » 06 mar 2013, 13:15

Uważasz, że zwykli gracze zostaliby dopuszczeni do tego? żeby ich szybko wykryto, przesłuchano i żeby sprzedali skąd mają taki program?
Wątpię

Awatar użytkownika
Soya
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2386
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:27

Postautor: Soya » 06 mar 2013, 13:37

Hmm, 14 osób kwota niecałe 50k $, czyli wychodzi że każdy jedną średnią pensje wyciągnął,słaby biznes :P


Wróć do „Wiadomości pokerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.