Duży błąd?

Analizy rozdań poker teksas holdem z turniejów wielostolikowych live.
sopel26
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 141
Rejestracja: 03 cze 2012, 01:55

Duży błąd?

Postautor: sopel26 » 22 cze 2012, 14:52

Otóż dzwonił do mnie mój przyjaciel z którym gramy ligę i spytał co bym zrobił w takiej sytuacji:

NLH

Turniej 26 osób bez rebuy i addon

II poziom Blindy 50/100
płatne 3 miejsca
graczy przy stole 9
Hero - UTG+2 6600 stack agressiveloose
Gracz 2 - button 7800 stack rozsądny lubiący często blefować generalnie solidny gracz jak na poziom ligi



Hero call do buttona fold
Gracz 2 call
SB-fold
BB-check

Flop- :4c :Jd :9s

Hero - raise 450
Gracz 2 - call
BB- fold

T- :3d

Hero- check
Gracz 2 all- in

Hero- call

Hero - :Jh :9c

Gracz 2- :3c :3h


River zupełnie nie znacząca gracz odpada a później przez następne 45 minut denerwował się jak można było sprawdzić to zagranie co wy na to?

Awatar użytkownika
Gns
-#VIP
-#VIP
Posty: 1560
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:56

Postautor: Gns » 22 cze 2012, 16:22

No to na początek, to przede wszystkim według mnie to na limp nigdy miejsca nie ma.

Hero jest 66 BB deep i dostaje trójki na UTG+2, czyli tak naprawdę na MP. Jedyne wyjście w tym momencie to jest otwarcie. Wysokość otwarcia zależy od tego jak się gra. Ja bym otwierał za 2,5 BB.

Dalej. Imo opis Gracza 2 nie zgadza się z jego zachowaniem. Gdyby był rozsądnym graczem, to by nie limpował jako drugi w tym rozdaniu. Tam na jego miejscu to bet lub fold.

Spada flop. Donk bet od Hero imo bez sensu, do tego za ponad pulę. Bez agresji na preflopie. Ma najniższa para. Bez pozycji. Flop trafia w range Gracza 2, który według mnie może tam mieć niższe broadwaye czy też wyższe connectory. W związku z tym nie ma co palić kasę. Imo check/fold.

Co do Gracza 2, to w sumie taki call z jego strony jest ok.

Turn przynosi seta dla Hero, który tym razem czeka. W ogóle ta linia nie trzyma się kupy. Skoro overbetował na flopie, to tym bardziej 3 nie powinna go straszyć ani wnosić cokolwiek. Powinien znów pójść bet. Strata value.
Gracz 2, wypala allinem nie wiadomo z jakiej okazji. Bet za 6+ pota. Beka. Kolejna strata value. Ewidentnie się czegoś boi i chce już teraz zakończyć to rozdanie. No i jak teraz nie callnąć tego z setem trójek?

Co tu więcej napisać. Po drodze jakieś głupie zagrania, do tego charakterystyka obydwu graczy nie współgra z ich faktyczną grą. Ktoś tu słabe 'notki' robi. Obydwaj gracze mają problem z sizingiem. A co do ostatniej decyzji, to nie ma co gadać. Według mnie nikt przy takim przebiegu rozdania nie zrzuci seta.

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 4670
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:00

Postautor: knoperss » 23 cze 2012, 05:39

dlaczego fold pf??
w live to nie jest aż tak tragiczna ręka ale mając taki stack to lepsze rozwiązanie jest zrzucić takie trudne ręce bo trafiając np właśnie 2pary ciężko jest wycofać się już z gry.
moim zdaniem fold do puszu i szukamy łatwiejszych spotów.

Awatar użytkownika
jon124
-#VIP
-#VIP
Posty: 1332
Rejestracja: 11 lis 2008, 13:49

Postautor: jon124 » 23 cze 2012, 11:13

Gns, eee to ja jakiś poryty jestem czy tu się opis zmienia ciągle, ale Hero nie ma 33 tylko J9?

sopel26
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 141
Rejestracja: 03 cze 2012, 01:55

Postautor: sopel26 » 23 cze 2012, 12:00

od początku Hero miał J9 panowie!

Awatar użytkownika
jon124
-#VIP
-#VIP
Posty: 1332
Rejestracja: 11 lis 2008, 13:49

Postautor: jon124 » 23 cze 2012, 12:04

no to podtrzymuje to co napisałem na blogu u Ciebie ;)

sopel26
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 141
Rejestracja: 03 cze 2012, 01:55

Postautor: sopel26 » 23 cze 2012, 12:20

Kolega musiał, źle spojrzeć ja kopiowałem z bloga wiec nie powinno być pomyłek:) Dziekuję

Awatar użytkownika
Gns
-#VIP
-#VIP
Posty: 1560
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:56

Postautor: Gns » 23 cze 2012, 12:20

Ja pierdziele. Nic już z tego nie kumam.

W każdym razie podtrzymuję większość z tego co napisałem.

Przede wszystkim wielkie NIE dla limpowania. Zwłaszcza na BTN. Przy jednym limperze z J9o to easy open, potem cbet, second barrel i call pusha. Jak by gość do tego momentu dojechał z tym 33 pasywnie callując, to nie możemy mieć do siebie żadnych pretensji.


Wróć do „Turnieje LIVE”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.