PKPT Ciechocinek [AKo] [NL100]

Analizy rozdań poker teksas holdem z turniejów wielostolikowych live.
Awatar użytkownika
mara
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3121
Rejestracja: 18 lis 2010, 20:35

Postautor: mara » 17 kwie 2012, 13:36

Po flopie uwagę przyciąga draw flush. Kolejna informacja, że Justyna gra za czyjąś kasą, więc musi być bardzo mocna i trzeba spodziewa? się AA. W sytuacji gdzie nie ma możliwości zobaczenia kolejnej karty ja nie gram! No na masówce to wiadomo call ;)

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3631
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:04

Postautor: drynk » 17 kwie 2012, 15:47

Niestety trochę nakłamałeś, bo Berba nie grał wtedy jako oddzielny player, tylko grał za Elfa, grającego w tym czasie w ping ponga. Btw. nie wiem czy wtedy przy stole grał w ogóle knoperss bo to by było 11osób :oops:
Co do samego zagrania: imo było złe, bo preflop nie ma żadnego info, oprócz tego że gra przeciwko dwóm murkom. Calluje, i tak naprawdę modli się o to, żeby nic nie trafić i wyrzucić to na flopie... w takim razie po co w ogóle calluje? (co Berba sam przyznał, że rozpatrywał tam bardzo poważnie fold). Myślę, że zachowawcza linia fold byłaby tutaj najlepszą - ze Słodziakiem grającym przy tym samym stoliku na pewno znajdą się lepsze spoty :mrgreen: . Zagraniem również rozsądnym w mojej ocenie jest informacyjny 4bet preflop do ~25zł i wtedy jest cień szansy, że Słodziak nie dorzuci z Any2 i że, któryś z pierwotnie betujących murków zagra reraise, do którego Berba gra z czystym sumieniem fold, ewentualnie dostanie call (rzadziej calle) tylko od któregoś z murków i wtedy postflop gra HU z pozycją, co już jest dużo przyjemniejsze, niż 4osobowy spot, w którym dalej nie wiemy co się dzieje.

Awatar użytkownika
gama
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2880
Rejestracja: 06 lut 2009, 18:56

Postautor: gama » 17 kwie 2012, 16:01

My gralismy NL100?! Berba jakby zagral reraise to kto byl w Skorzecinie to by sfoldowal. Ja zrzucilam AQ tylko dlatego, ze on byl w rozdaniu i juz wiedzialam, ze ma lepiej :p

Awatar użytkownika
Glory
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 9186
Rejestracja: 04 mar 2005, 12:14

Postautor: Glory » 17 kwie 2012, 16:31

Slodziak, jak juz wrzucasz rozdanie to przynajmniej staraj sie to zrobic dobrze

1. Gram za Elfa
2. Mam AKs a nie AKo co stanowi mega roznice w 4 osobowym pocie
3. Justyna gra na flopie bet i to ja tam zagrywam all-in

A co do analizy - AKs ciezko jest zrzucic na prawdziwym cashu, a co dopiero w grze zabawowej. Za chwile dojdziemy do tego ze bedziemy zrzucac KK. Murek murkiem, jednak jak widac jest tam mozliwosc ze AKs jest najlepsza reka pre flop.

Tylko call jest wlasnie zagraniem optymalnym, bo pozwoli nam zobaczyc flopa w 4 osobowej puli. Mamy karty suited, bedziemy tez graz z POZYCJA bedac 100bb deep. 4bet nie ma tu najmniejszego sensu, bo wtedy ta pozycje na 100% utracimy upraszajac gre do preflop i zrzucajac sie do all-in od ktoregos z murkow.

Skoro wiec juz jednak zagralismy z tym AK i trafilismy asa to jest to rozdanie bez ucieczki. Z rak startowych murkow bijemy wszystko poza asami, a te wlasciwie sie wyklucza skoro sa to jedyne brakujace asy.

PS. Uznajac ten call z AKs za slaby to nie bardzo rozumiem co Ty tam robisz w rozdaniu callujac z 75s...
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2012, 16:41 przez Glory, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 4670
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:00

Postautor: knoperss » 17 kwie 2012, 16:44

Gama lol! cały czas graliśmy 1/1 więc jaki to limit??
4bet pf.
post flop jeżeli trafił TPTK to innej decyzji podjąć nie mógł tylko sprawdzić.

Edit:
całkiem inna bajka na pf. call
innej decyzji podjąć się nie da.

drynk ma rację: ja chyba spałem pod stołem już :D

Awatar użytkownika
gama
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2880
Rejestracja: 06 lut 2009, 18:56

Postautor: gama » 17 kwie 2012, 16:50

Wydawało mi się, że się wkupowałam 2 razy po 50pln ;p ale może half stackiem grałam :P Zresztą, napisał Słodziak:

Slodziak pisze:było mi nie lać piwa za piwem, bym lepiej pamiętał ;p


Było mi nie lać wódki za wódką, bym lepiej pamiętała :P

Awatar użytkownika
buba78
-#VIP
-#VIP
Posty: 1059
Rejestracja: 14 sie 2007, 19:21

Postautor: buba78 » 17 kwie 2012, 19:13

tak blisko mojej miejscówki taka gruba impreza ??
dajcie następnym razem wcześniej znać hehehe
a co do analizy najbardziej przemawia do mnie wypowiedź Berby

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3648
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 17 kwie 2012, 19:17

Poza tym - gama dolozyla preflop, zrzucila sie dopiero na flopie...

Gralas gama halfstackiem - BI bylo od 50 do 300 pln

A Glorego decyzja nie byla zla... wezie pod uwage, ze

1. Justyna - widac bylo po niej megapodniecenie, podniosla karty, widac bylo ze nie moze opanowac emocji, blagalnie krzyczy "Koczwi...". Czyli ma dobrze, ale nie musza to byc AA i KK, spokojnie AK, AQ, JJ, TT... czyli reka na 100% grywalna, dobra, ale nie musi byc to monster preflop.

2. Wahi wiadomo - ma any2, zaplaci jak sie zahaczy w jakikolwiek sposb na stole - ogolnie donk i bankomat, warto z nim wejsc w taka reke, ale majac taki edge, jaki mial glory - nie warto bawic sie w jakas loterie

3. Gama - wcale tak nie murowala, zanim sie nawalila sporo flopow ogladala, dopiero potem postanowila ze bedzie grala bardziej tight, bo co jej po ogladaniu flopow, skoro kolorow nie odroznia, nie mowiac juz o wartosci kart.

Tak wiec Glory mogl wcisnac allina albo skomitowac sie 4betem - dostac call od kazdej lepsze reki (AA i KK), wywalic zas z rozdania wszystkie slabsze, mogl zas zrobic call wiedzac, ze jak trafi flopa, to zaplaci mu AQ/AJ (bo pewnie gdyby nie Justyna to Gama by wrzucila swoj halfstack), zaplaci mu Wahi z kazdym drawem, para, gutshotem, backdoorem, drawem do trzeciej pary i drawem do runner runner tripca, wyblefuje Justyne jak nie trafi flopa ani on ani ona, a jak on nie trafi a ona bedzie nadal wygladala mocno, to zrzuci sie do AA/KK nie tracac stacka.

Na poczatku wydawalo sie to rozdanie kontrowersyjne, ale patrzac na spokojne, bylo calkiem przemyslane.

Awatar użytkownika
Tosiak
-#VIP
-#VIP
Posty: 846
Rejestracja: 12 wrz 2007, 19:51

Postautor: Tosiak » 17 kwie 2012, 23:58

Ja od poczatku nie moglem zrozumiec fenomenu tego rozdania i tych wszystkich nadmiernych emocji po rozdaniu (ale takie burzliwe analizy szczegolnie w duecie Glory-Grzechy to chyba norma:) ). Zwazajac na przeciwnikow Glorego, to call jest wedlug mnie najlepszym jak nie jedynym wyjsciem - co z tego , ze podbiciem by MOZE (chociaz to tez watpliwa sprawa) nie pozwolil Wahiemu wejsc w to rozdanie, skoro ma jeszcze 2 agresorow, z ktorymi wedlug mnie z checia by gral na flopie, bo znacznie przewyzsza ich swoim doswiadczeniem w grze. Pomijam juz same okolicznosci tych naszych gier;)

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3631
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:04

Postautor: drynk » 18 kwie 2012, 12:01

Tosiak pisze:Pomijam juz same okolicznosci tych naszych gier;)


A to błąd, bo generalnie te okoliczności potrafią przewrócić całą analizę do góry nogami :D


Wróć do „Turnieje LIVE”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.