Początki bywają trudne

Ogólne strategie pokerowe do stosowania w grze live jak i w sieci
TraczU
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2010, 22:45

Początki bywają trudne

Postautor: TraczU » 20 kwie 2010, 19:07

Witam Wszystkich. Wcześniej nie udzielałem się na tym forum, zasadniczo czerpałem wiedzę i doświadczenie garściami :) jednak tego wszystkiego zabrakło mimo że skill rośnie w szybkim tempie. Jestem początkującym graczem, staram się myśleć analizować i chciałbym udzielić kilku rad graczom którzy też zaczynają. Zabrałem się bo poziom gówna dziś przekroczył maksimum :P

No więc wybrałem sobie serwis party-brak-polskiej-licencji! Poker, dlaczego ten? zasadniczo nie wiem ale to chyba mniej istotne. Funduszem swoim dysponuję więc nie bawiłem się we freeroll'e (co by złych nawyków nie nabierać).

Wpłacona kwota 50pln :P i zaczynamy. Pelen werwy i gotowości ruszyłem na podbój stolików.

W stawkach nie szalałem aby za szybko budżety nie stracić. (I TU BYŁ BŁĄD)

Wybrałem stawki bb 0,02 sb 0,01(limit) z myślą że powoli się rozegram i wskoczę wyżej. NIC BARDZIEJ MYLNEGO. Chcąc wygrywać na takich stawkach albo musisz swój poziom zdegradować do bezmyślnych warzyw co i tak Cię przebiją, i nie wspominam już że czekają do rivera mając na ręce 2/3 bo może coś im dojdzie. W ten sposób poziom mojej frustracji drastycznie wskoczył.

Postanowiłem zmienić typ rozgrywki. -=-> SnG za 1$wjazd. 6 osób 2 miejsca wypłacane.
Ogółem sympatyczniej, aczkolwiek strata 1$ w góra 20 min to duża strata dla kieszeni. Jak trafiali się normalni gracze to dało radę trochę powygrywać. Z idiotami jak wyżej. Oczywiście ja musiałem najczęściej uderzać w 3 miejsce co skutkowało straconym czasem / 1$ i dużą ilością bluzgów do kompa :P. Wydaje mi się że chyba brakuje mi trochę umiejętności skoro często byłem 3. Z racji że budżet sie beznadziejnie zmieniszał, zrobiłem zmianę.

Cash game - stawki 0,05 0,10. (limit) zasadniczo to samo co na 0,02 ... Nie opisuję swojej reakcji gdy poszły mi tak 2$ z ostatnich 5 :P

Cash game - -//- bez limitu - sytuacje w których z AA na ręce na flopie A524... i uwaga 7
koleś dozbiera do strita... mimo mojej agresywnej gry ;/

Drogi początkujący... osobiście gdy za miesiąc wpłacę sobie kolejne 50zł na ten zasadniczo miły sposób spędzania czasu, nie zagram na żadnej z tych opcji. Wolę przegrać szybciej z dobrymi graczami, gdzie nauczę się grać na pieniądze a nie na czas i nerwy...

OLWEAM NISKIE STAWKI.

Z góry przepraszam że ponawiam gadkę o tych niskich dupnych stawkach ale jestem dość mocno zirytowany :) Z chęcią przyjmę krytykę doświadczonych graczy a jeszcze lepiej ich pomysły i innowacje które mogą pomóc mi i wielu innym graczom na początku "kariery" pokerowej :D Pozdrawiam i powodzenia przy stole :)

samol
-#VIP
-#VIP
Posty: 545
Rejestracja: 10 kwie 2009, 13:10

Postautor: samol » 20 kwie 2010, 19:23

Moja rada - odpuść wyższe stawki. Skoro ze słabymi graczami nie dajesz sobie rady to tym bardziej z lepszymi sobie nie dasz rady.

Trochę więcej pokory. Przeanalizuj swoją grę. Każde rozdania. Zobacz gdzie dużo traciłeś $$ i popraw grę.

Napisz na forum 20 postów i będziesz miał dostęp do działu z blogami. Możesz tam znaleść wiele blogów graczy, którzy te stawki zniszczyli.

Awatar użytkownika
Gns
-#VIP
-#VIP
Posty: 1560
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:56

Postautor: Gns » 20 kwie 2010, 19:26

Ja tam super doświadczony to nie jestem, ale powiem Ci parę rzeczy:
1. Cash na PartyPoker to jest zły pomysł, lepiej zagrać na innych roomach.. grałem dużo te mikrostawki na party-brak-polskiej-licencji!... ostatnio gram trochę na Tobet i o wiele lepiej się tam czuję..
2. wbrew pozorom Limit a Nolimit to całkiem inne gry... w Limit ta para asów preflop wcale nie jest taka dobra, conectory są o wiele lepsze (imo).. do tego nie dziw się, że dostajesz ciągłe calle od kart typu 32 bo po prostu nie jesteś w stanie ich wyrzucić z rozdania
3. ja bym nie inwestował na twoim miejscu własnej kasy bo to strata, zwłaszcza że w ogóle nie przestrzegasz bankroll managment.. większość z osob na tym forum nie zainwestowało złotówki w pokera online, a wyciągnęło sporo.
4. graj freerolle dalej, do tego forumowe turnieje
5. możesz spróbować przez jakaś stronkę się zarejestrować która daje bonus bezdepozytowy
6. jak olejesz niskie stawki i będziesz grał na wyzszych to pograsz krótko, bo będziesz grał swoim hajsem i cały czas będziesz o tym myślał, więc będziesz grał strachliwie i przeciwnicy to wykorzystają...
7. nic na siłę, spokojnie, jak i skill podrośnie to i wygrane przyjdą

Tyle ode mnie. Może mądrzejsi i bardziej doświadczeni coś więcej powiedzą. Powo.

Awatar użytkownika
dviper
-#VIP
-#VIP
Posty: 778
Rejestracja: 18 sty 2008, 15:20

Postautor: dviper » 20 kwie 2010, 19:28

TraczU pisze:osobiście gdy za miesiąc wpłacę sobie kolejne 50zł

TraczU pisze:OLWEAM NISKIE STAWKI.


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Następnym razem po wpłaceniu 50zł, około 17$, chcesz wejść na cash na NL25 (bb 0.25$) ? No to kariery Ci za długiej nie wróżę.
Początkowo wybrałeś stawki NL2 limit. Gra z limitem to jedna z najtrudniejszych odmian pokera. I nie dziw się, że dobierają do river, bo tak się tam gra.
Mówisz, że czerpiesz wiedzę garściami, to Ci się chwali, ale chyba gdzieś po drodze zagubiłeś artykuł o bankroll managment. Wchodzenie na sng 1$ mając nawet z 17$ to jest mała pomyłka.
Gdybyś miał odpowiedni bankroll, ta sytuacja
TraczU pisze:Cash game - -//- bez limitu - sytuacje w których z AA na ręce na flopie A524... i uwaga 7

nie zrobiła by na Tobie żadnego wrażenia.
Więc lepiej wróć jeszcze do czytania i pograj jednak te freerolle, bo na prawdę szkoda kolejnych 50zł.

TraczU
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2010, 22:45

Postautor: TraczU » 20 kwie 2010, 19:39

Hmm cenne uwagi do których się teraz zastosuję :) mam nadzieję że zakończyłem etap w którym pokerowi wyjadacze zyskali mój prywatny hajs :P hehe. Dziękuję

Awatar użytkownika
zubr
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 77
Rejestracja: 07 lut 2008, 13:05

Postautor: zubr » 21 kwie 2010, 09:10

Gratulacje - otrzymales platna lekcje pokory :P Tez bylem na etapie wplaty kasy na pokeroom i przegraniem wszystkiego w ciagu tygodnia. Ale wyciaglem z tego lekcje. Ochlon troche, nie wplacaj juz kasy, poszukaj roomu bez depozytu (jak fulltilt-brak-polskiej-licencji! Poker czy CD poker) dostaniesz tam od 25 do 50 $ czyli tyle ile straciles ;P I graj na niskich stawkach albo jezeli wolisz na turniejach max 1$. W ten sposob nastepna lekcja pokory bedzie juz darmowa :P

abecadło
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 19
Rejestracja: 09 kwie 2010, 21:59

Postautor: abecadło » 21 kwie 2010, 18:03

coś ode mnie. jak gram na unibecie. zagrałem pare freerollów, a później zacząłem grać stawkami o,5E żeby wyciągnąć co i jak się tam dzieje, a z czasem na coś większego sie skuszę tylko to jeszcze kilka tygodni, żeby właśnie tak nie tracić.. choć to też jest nieuniknione ;/

AdamM
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2010, 13:46

Postautor: AdamM » 21 kwie 2010, 20:16

Potraktuj swoje 50zł jako niewielkie korepetycje pokera. Wyciągnij z tej lekcji jak najwięcej. Dobrze że napisałeś, inni też zyskają. ;)

kr0w4
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 36
Rejestracja: 05 sie 2009, 19:38

Postautor: kr0w4 » 04 gru 2010, 16:34

Dokładnie, małe stawki a nie z grubej rury od razu

sheckin
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 17
Rejestracja: 13 wrz 2010, 17:11

Postautor: sheckin » 10 sty 2011, 20:39

Ja miałem tak, że wygrałem jakieś małe pieniądze w darmowym turnieju. Bodaj 2.4Euro. W ciągu kilku dni zrobiłem z tego 18 Euro, potem 24 i dalej nie mogłem. Przez 2 tygodnie grałem i zazwyczaj spadałem gdzieś do 15 E, a potem znowu szedłem w górę do około 20. Denerwowało mnie to, że nie mogę się odbić wyżej, więc wszedłem na wyższe stawki i w ciągu kilkunastu minut przegrałem dosłownie wszystko. Wcześniej grałem na stawkach 0.02 - 0.04

Cannabis
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 50
Rejestracja: 31 maja 2010, 18:40

Postautor: Cannabis » 27 sty 2011, 17:39

graj narazie za małe stawki, jak już będziesz czuł, że ogarniasz i masz po prostu szczęscie zacznij grac o wiecej

Ian
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2011, 13:47

Postautor: Ian » 27 sty 2011, 17:43

Cannabis pisze:graj narazie za małe stawki, jak już będziesz czuł, że ogarniasz i masz po prostu szczęscie zacznij grac o wiecej

A jak niby ma poczuć, że ma szczęście? Rada bez sensu. Należy grać tam gdzie czujesz, że dasz sobie rade i bankroll ci na to pozwala.

areczkens
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 37
Rejestracja: 04 sty 2011, 12:17

Postautor: areczkens » 28 sty 2011, 21:49

mysle, ze ogolnie na poczatku lepiej siedziec na mikro, zeby oswoic sie z tym ze grac sie na hajs, co uczy wygrywania jak i spokojnego przegrywania. a dopiero z czasem jak wzrasta doswiadczenie wspinac sie na coraz to wyzsze stawki

Cbool555
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 69
Rejestracja: 10 maja 2011, 12:49

Postautor: Cbool555 » 10 maja 2011, 18:41

najlepiej sie stosowac do zasad zarządzania bankrollem, wygrane przyjdą z czasem. Trzeba byc cierpliwym

Trampp
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 30
Rejestracja: 25 cze 2010, 12:42

Postautor: Trampp » 27 maja 2011, 17:39

Polecam sng 6/10 osob - wbrew pozorom grajac po 4 turnieje na raz da rade w nich uzyskac fajne ROI i jakis tam progres

maxaugust
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 84
Rejestracja: 25 mar 2011, 09:28

Postautor: maxaugust » 27 maja 2011, 17:55

Trampp pisze:Polecam sng 6/10 osob - wbrew pozorom grajac po 4 turnieje na raz da rade w nich uzyskac fajne ROI i jakis tam progres


Niech najpierw ogarnie grę przy jednym stole. Budowanie bankrolla, uważna gra i obserwacja graczy. Przy 4 stołach trochę ciężko obserwować zachowanie oponentów.

Pabianix
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2011, 19:29

Postautor: Pabianix » 18 lut 2012, 22:28

Stosowanie sie do bankrolla to podstawa ale i tak 100 razy bardziej preferuje sng lecz myślę, że zdecydownie 1 turniej bo jak napisał maxaugust obserwacja graczy jest najważniejsza a przy 4 stołach to raczej liczymy na szczęście

dominik156
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2011, 02:20

Postautor: dominik156 » 20 lut 2012, 12:45

Też kiedyś myślałem, że na wyższych stawkach się szybko wzbogace bo przecież co to za problem ograć kilku "leszczy" :) Jakie było moje zdziwienie gdy w zakładce Kasjer zobaczyłem cyfrę 0 :shock:
Teraz zaczynam praktycznie od nowa bo nawyków wyrobionych ze starych czasów trzeba się jak najszybciej pozbyć. Możesz mieć przez pewien czas szczęscie na wyższych stawkach, ale koniec końców i tak wyjdziesz na tym źle. Uwierz mi wiem co mówie :) No i na niższych stawkach możesz się bardziej skoncentrwować na grze a nie na tym, że jak przegrasz to stracisz znaczny procent swojego bankrolla


Wróć do „Strategie Pokerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.