[NL][FR][108$][freezout] A9 3bet fold?

Szczegółowe analizy rozdan i kompleksowe dyskusje pisane przez najlepszych graczy na forum. Dostęp od 100 postów.
GrzechuTG
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 4585
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:46

[NL][FR][108$][freezout] A9 3bet fold?

Postautor: GrzechuTG » 15 lut 2011, 12:43

Zostało trzech graczy ja i Otoper mamy podobne stacki a gantros ma dwa razy mniej około 35 tys ogólnie mega loose jego zakres do 3beta jest mega szeroki wcześniej pokazywał cuda z którymi sprawdzał czy też 3betował ogólnie gdy miał naprawdę solidny zakres AJ+ JJ+ walil x5bb raz dostał all i pokazał AA robić x7bb chyba. Robiłem mu tutaj chyba 4 raz bet z sb już widziałem że go bardzo drażnię i aż go korci żeby mnie przebić. Czy A9 było tutaj dobre do 4bet praktycznie allin bo zostało mu 8 tys.


ANTES/BLINDS
GrzechuTGG posts ante (160), gantros1 posts ante (160), ONTOPER123 posts ante (160), GrzechuTGG posts small blind (800), gantros1 posts big blind (1,600),

PRE-FLOP
ONTOPER123 folds, GrzechuTGG raises to 4,000, gantros1 raises to 10,400, GrzechuTGG raises to 32,000, gantros1 calls 32,000.

FLOP [board cards: :7h, :2c, :Kc ]
GrzechuTGG bets 6,400, gantros1 calls 6,400.

TURN [board cards: :7h, :2c, :Kc, :2s ]
GrzechuTGG bets 1,600, gantros1 calls 588 and is all-in.

RIVER [board cards: :7h, :2c, :Kc, :2s, :Ad ]


SHOWDOWN
GrzechuTGG shows [ :As, :9h ]
gantros1 shows [ :Ah, :2d ]
gantros1 wins 78,456.

piotrek_nowy
-#VIP
-#VIP
Posty: 634
Rejestracja: 21 maja 2009, 09:16

Postautor: piotrek_nowy » 15 lut 2011, 13:24

Jesli wiesz ze jego zakres 3beta jest szeroki, do tego na swoje premium hands stosowal inny sizing to nie widze innej mozliwosci niz 4bet allin tutaj.

Fold poprzez Wasza historie jest za slaby, call tez, tak wiec ship it! ;)

masaker
-#VIP
-#VIP
Posty: 535
Rejestracja: 03 mar 2010, 12:08

Postautor: masaker » 15 lut 2011, 13:33

To ciekawa ręka bo rozbija się o zakres 3beta przeciwnika.
A9 vs 22+,A2s+,KJs+,A2o+,KJo+ ma tylko 48% więc tak sobie , kwestia czy chcemy flipa z takim loose donkiem i czy nie lepiej ograć go na stole.

Można znowu manipulować tym zakresem do swoich w sumie potrzeb i ta ręka będzie lepsza jak np 99-22,A2s+,K8s+,Q9s+,A2o+,K9o+,QTo+ to A9 ma juz 53%.Ale wydaje mi się to i tak za mało.

Zdecydowanie wolałbym zagrać z nim na stole.

All in pre flop grałbym TT+ AQ+, może to i wąski zakres ale pewny.


Edycja po komentarzu piotrka
Ostatnio zmieniony 15 lut 2011, 14:49 przez masaker, łącznie zmieniany 1 raz.

piotrek_nowy
-#VIP
-#VIP
Posty: 634
Rejestracja: 21 maja 2009, 09:16

Postautor: piotrek_nowy » 15 lut 2011, 14:28

Na lekko ponad 20BB chcesz szukac seta w 3betowanej puli z niskimi pp?

Dokladnie mowiac przeciwnik ma 24BB, my inwestujemy tutaj 6,5BB flatujac 3bet. Vs range ktory podajesz, jesli mam 53% to ja tutaj wrzucam A9 i przerzucam cala presje na rywala. Akurat tutaj donk zagral call z A2, ale mysle ze nawet na takiego gracza mamy tutaj fe co jest dla nas wazne bo w sumie nie chcemy od niego dostac call z jakims QJs. Do tego on tam czasem bedzie miec jeszcze slabsze rece w stylu Q7s itp ktore nie beda callowac naszego allina, a nie masz tego uwzglednionego w jego range, co daje nam dodatkowe kilka procent.

"All in pre flop grałbym TT+ AQ+" - strasznie wasko, nawet na donka. Na 3-osobowym stole chcac nie chcac musiamy poluznic zakres, bo po prostu takiej reki mozemy nie doczekac, a nie mozemy sobie pozwolic zeby nas luzno zaczeli 3betowac i eksploatowac w ten sposob. Troszke jestesmy tutaj juz result oriented, ale dla mnie 55+/A8+ to jest allin. Szczegolnie ze mamy jeszcze stack na wypadek przegrania tego spota.

masaker
-#VIP
-#VIP
Posty: 535
Rejestracja: 03 mar 2010, 12:08

Postautor: masaker » 15 lut 2011, 14:46

Fakt pol mojej analizy wrzucilbym do kosza ale tak to bywa jak się nie czyta uważnie, call tu raczej nie wchodzi w gre z niczym. Lepiej grać fold albo all in.


Ale zakres all ina podaje ten sam, może i wysoko ale jakby nie było to 24bb, vs loose donk mamy naprawde marne FE.
Dla mnie A8+ 55+ to super za loose i jest flipem, a myślę że takiego donka spokojnie można zniszyczyc na stole naprawde sprawdzając bez pozycji w kolejnych sytuacjach

Awatar użytkownika
Glory
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 9186
Rejestracja: 04 mar 2005, 12:14

Postautor: Glory » 15 lut 2011, 18:29

Masz M=20, troche szkoda tu stacku na flipa z donkiem. Ja raczej bym zagral pasywnie, odpuscil i poszukal lepszego spota - najlepiej juz na flop lub turn.

No chyba ze gosc jest maniak i zamierza napierdzielac kazda reke - wtedy moj zakres A8+ 77+ Q9+

A9 jest moim zdaniem swietna karta na push przeciw idiocie, bo zawiera cos co roboczo nazywam "donk bonus". Osly nie umieja zrzucic zadnego asa i bardzo, bardzo czesto beda zdominowani.

masaker
-#VIP
-#VIP
Posty: 535
Rejestracja: 03 mar 2010, 12:08

Postautor: masaker » 16 lut 2011, 09:02

Glory pisze:No chyba ze gosc jest maniak i zamierza napierdzielac kazda reke - wtedy moj zakres A8+ 77+ Q9+

A9 jest moim zdaniem swietna karta na push przeciw idiocie, bo zawiera cos co roboczo nazywam "donk bonus". Osly nie umieja zrzucic zadnego asa i bardzo, bardzo czesto beda zdominowani.


Glory skoro Q9+ to czemu nie A3?
vs random hand Q9 ma mniej procent niż A3.

Jeśli chodzi o A9 vs any Ace to "tylko" 53%

Polecam zabawę pokerstove, ostatnio na nowo odkrywam to wspaniałe urządzenie.

Awatar użytkownika
Glory
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 9186
Rejestracja: 04 mar 2005, 12:14

Postautor: Glory » 16 lut 2011, 16:13

masaker bo to dochodzi ten "donk bonus" o ktorym wspominalem. Dla donka A4 jest reka nie do wyrzucenia i chce sie z nim stackowac majac A9 lub Q9, ale nie A3.

Ty zas mowisz o wyliczeniach vs random hand. Tylko ze donk nie sprawdzi nas z random, a z dosc specyficznym zakresem

GrzechuTG
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 4585
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:46

Postautor: GrzechuTG » 16 lut 2011, 17:39

Zgodzę się tutaj z glorym donki z reguły bardzo rzadko są w stanie spasować Ax a mimo wszystko A9 to już przy tylu graczach bardzo dobry kicker. Ogólnie miałem to spasować na tego 3beta ale jednak na chwilę się zatrzymałem przemyślałem i stwierdziłem że muszę być tutaj z przodu albo a w najgorszym wypadku mam flipa. Na stole ciężko było tutaj cokolwiek grać bo raczej nie było flopów wszystko kończyło się pre flop. Do tego po prawej miałem bardzo agresywnego dobrego gracza raczej nie wchodziliśmy sobie w drogę i mieliśmy nie pisany pakt zagrania ze sobą hu jednak donk nam wszsytko pokrzyżował i to on wygrał turniej :)

Na początku myślałem że może i źle tutaj zagrałem ale teraz jednak uważam że to było dobre zagranie w tej fazie turnieju. Jak widać nie pomyliłem się jeśli chodzi o read i miałem mega przewagę pre flop ale czasem i 3 outówka musi spaść też miałem w tym turnieju trochę szczęście więc nie mam o co mieć pretensji.

Myślę też że nie za bardzo możemy się opierać na pokerstove gdyż tutaj bardziej liczy się historia gry z graczem do tego jego irytacja wobec mnie gdyż ciągle mu kradłem a do tego to on mnie z reguły podwajał jakimiś głupi sprawdzeniami.

masaker
-#VIP
-#VIP
Posty: 535
Rejestracja: 03 mar 2010, 12:08

Postautor: masaker » 17 lut 2011, 09:20

Glory, napisałeś że jeśli donk będzie sam napierdzielał każdą rękę, więc zakres jest bez sensu,bo vs random A3 jest lepsze niż Q9.
Poza tym nie wiem czy wiesz że A3 vs A4 ma więcej szans niż Q9 vs A4.

Obaj macie rację, że donk nie wyrzuci Asa,ale moim zdaniem wszystko mimo wszystko będzie tu się rozbijać o coin flipa, a z takim donkiem myślę że można spokojnie wycisnąć więcej biorąc grę na flopie w innych sytuacjach.

Dlatego moim zdaniem nie jest to najlepsze zagranie.

GrzechuTG
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 4585
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:46

Postautor: GrzechuTG » 17 lut 2011, 13:19

Oj chyba coś Ci się pomyliło przecież A3 v A4 to jakieś 20% na wygraną a 50% na split a Q9 v A4 42% v 57% więc "prawie flip" :P

masaker
-#VIP
-#VIP
Posty: 535
Rejestracja: 03 mar 2010, 12:08

Postautor: masaker » 17 lut 2011, 14:42

Wiesz chodziło mi ze dugim okresie będziesz wygywał z tą ręką wiecej niż z Q9.Więc na pewno mi sie nie pomyliło :)

GrzechuTG
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 4585
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:46

Postautor: GrzechuTG » 17 lut 2011, 14:58

Jak w długim okresie będzie więcej razy wygrywał przecież przeciw A4 ma 20% więc wygra 1/5 a z Q9 wygra 2/5.

masaker
-#VIP
-#VIP
Posty: 535
Rejestracja: 03 mar 2010, 12:08

Postautor: masaker » 17 lut 2011, 16:01

Lepiej to napisac tak tyle ze A3 wygra 2,2/10 a Q9 4/10 ale A3 przegra 2,8/10 a Q9 przegra 6/10. pomnoż teraz jaką chcesz kwotę i zobacz wynik.

A3 jest lepsze niź Q9 nie tylko vs random ale i vs A4.

GrzechuTG
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 4585
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:46

Postautor: GrzechuTG » 17 lut 2011, 16:06

Rzeczywiście masz racje. Nie wziąłem pod uwagę splita.


Wróć do „Eksperci”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.