Najpierw trzeba zadać pytanie z czym się robi taki overbet.
Głównie dlatego, by zyskać FE. Set w takim razie odpada.
Straight draw lub flushdraw są idealne do all in. Patrząc na leżacą pulę i stack zagranie staje się opłacalne.
Czasami będzie to blef lub w/w top para.
Praktycznie zostajemy sprawdzeni tylko przez seta i top pare. Małe szanse, że ktoś trzyma 3/4 na ręku i będzie jeszcze z nimi callował.
Jeśli postawiłeś przeciwnika na draw do koloru - to jest drawing death, a masz szanse nawet wygrać jak nic Tobie nie dojdzie.
Przeciwko jakimś chorym układom typu 75o jesteś mocno z przodu.
U donka nie można też wykluczyć ręki Q4, J4 itd. I masz dobre oddsy, by sprawdzić prawie 1:2. Do tego Twój stack będzie wciąż na bezpiecznym poziomie. A jak nie teraz to później donk się wypłaci.
Zakres rąk jest ogromny i w niewielu tych przypadkach jesteś z tyłu.
Minusem sprawdzenia jest to, że możesz utracić płynność gry jaką masz mając największy stack. A powiększenie go o te 8k wcale Ciebie nie stawia w dużo lepszej sytuacji, a utrata tych 8 może mieć wpływ na zmianę stylu gry.
Ciężko mi napisać czy bym zagrał call, czy nie. Wolałbym jednak najpierw zobaczyć inne z nim rozdania. Bet pattern u donkow zazwyczaj latwo wylapac i wystarczy kilkanascie rozdan

Ale na pewno w podobnych sytuacjach zdarzyło mi się callować i dobrze na tym wyszedłem.