NL10 J8s na BB

Analizy rozdań poker texas holdem z gier sit'n go 5-6 osobowych.
Awatar użytkownika
nomad
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1089
Rejestracja: 02 cze 2012, 09:29

NL10 J8s na BB

Postautor: nomad » 18 lis 2013, 12:32

Nie widzę dobrego rozwiązania dla poniższego rozdania.
Być może poza foldem Preflop, co kłóci się jednak z próbą realizacji idei Harringtona aby oglądać jak najwięcej tanich flopów z grywalnymi rękami :evil:

Gostek z BB agresywnie gra drawy.

PokerStars-nielegalny-w-PL! - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
Hand converted by PokerTracker 4

UTG: $10.00
MP: $20.79
CO: $5.31
BTN: $10.00
SB: $15.65 (VPIP: 28.57, PFR: 19.05, AF: 2/2/2/4 , 3Bet Preflop: 14.29, Hands: 44)
Hero (BB): $11.96

SB posts SB $0.05, Hero posts BB $0.10

Pre Flop: (pot: $0.15) Hero has J:diamond: 8:diamond:

fold, MP raises to $0.30, fold, fold, SB calls $0.25, Hero calls $0.20

Flop: ($0.90, 3 players) 8:club: J:spade: 7:club:
SB bets $0.50, Hero calls $0.50, MP calls $0.50

Turn: ($2.40, 3 players) 5:diamond:
SB bets $1.20, Hero calls $1.20, fold

River: ($4.80, 2 players) 4:heart:
SB bets $2.90, Hero ???
Ostatnio zmieniony 18 lis 2013, 14:21 przez nomad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3631
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:04

Postautor: drynk » 18 lis 2013, 12:56

Trafiasz top range = na drawowatym flopie bet/bet/bet

Awatar użytkownika
karwek
-#VIP
-#VIP
Posty: 1887
Rejestracja: 05 lis 2012, 23:43

Postautor: karwek » 18 lis 2013, 13:35

raise flop, bet turn, bet river - chyba ze pojawi się ugly board

coś Ci ucieło turn - co tam było?

Awatar użytkownika
nomad
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1089
Rejestracja: 02 cze 2012, 09:29

Postautor: nomad » 18 lis 2013, 15:01

:oops: redagując wyciąłem nieco zbyt wiele. Dodałem brakującą linię.

No tak podstawowy błąd to brak solidnego rerais'a na flopie.

Nie wiem jednak czy jeśli zostanie on sprawdzony (pula coś koło 0,90 + 0,5 + 0,5 + 1,5 = $3,40) to uzasadniony jest kolejny bet ($2,5), bo jeśli i on zostanie sprawdzony to jestem pot commited a przeciwnik prawdopodobnie mnie bije slowplayowanym stritem (T9) lub setem.

Jeszcze trudniej by było gdybym grał OOP. Bo Vilian mógłby taniej dobierać i wycofać się w razie potrzeby.

W tym przypadku pozwoliłem dobrać do strita (miał 65s) Ciekawe czy dopłaciłby na flopie $1,5 z tą kartą.

Awatar użytkownika
karwek
-#VIP
-#VIP
Posty: 1887
Rejestracja: 05 lis 2012, 23:43

Postautor: karwek » 18 lis 2013, 15:07

nomad pisze:bo jeśli i on zostanie sprawdzony to jestem pot commited a przeciwnik prawdopodobnie mnie bije slowplayowanym stritem (T9) lub setem.


nie możesz z góry zakładać, że on trafia zawsze lepiej :) grasz vs jakiś tam zakres, który powinieneś z każdym zagraniem zawężać, ale nie możesz bać się wiecznie flopniętych stritów i setów.

nomad pisze:to uzasadniony jest kolejny bet ($2,5),

betujesz żeby bronić się przed drawami i dla value od powiedzmy AJ, KJ, chcesz stackować się mając lepsze ręce, a nie że boisz się być pot commited.

Sb co prawda donkuje flopa, ale nie ma powodu, by mu wierzyć, że ma lepiej, tym bardziej że ma znaczną różnicę VPIP-PFR, więc będzie tu grał sporo rąk, z których możesz ściągnać value.

Awatar użytkownika
nomad
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1089
Rejestracja: 02 cze 2012, 09:29

Postautor: nomad » 18 lis 2013, 15:46

karwek pisze:nie możesz z góry zakładać, że on trafia zawsze lepiej :) grasz vs jakiś tam zakres, który powinieneś z każdym zagraniem zawężać, ale nie możesz bać się wiecznie flopniętych stritów i setów.


Dlatego uważam, że podstawowym błędem był brak reraise na flopie. Jeśli nie wygrałby dla mnie puli to prawdopodobnie ostudziłby agresję słabszych rąk.
Jeśli jednak zostałby sprawdzony to nie jestem pewien czy z 2 parkami na takim boardzie powinienem się stackować. W takim przypadku od linii b/b/b bardziej podobają mi się te nie budujące zbytnio puli na Turnie.

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3631
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:04

Postautor: drynk » 18 lis 2013, 16:56

Ponadto imo grając tutaj na dosyć bezpiecznym turnie i riverze (choć dziwne drawy tam mogły siąść, ale nie musiały) scary, tracisz value. Chyba że to miał być slowplay, to powinieneś grać x/r river. Zależy przeciwko komu grasz, ale ode mnie dostajesz tam 3-barrel prawie zawsze od Ax trefl, QQ+, AJ, KJ, i od bluffów air :D Oczywiście od setów i gotowych układów też, ale imo dobry, agresywny gracz będzie tam często 3barrelował for bluff ze względu na FD, na który może Cię oceniać. Masę pul tak wygrywam od donków.


Wróć do „Sit'n Go short handed”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.