Najczęstsze błędy początkujących graczy

Rozbudowane teksty na temat pokera. Strategia, taktyka, analiza oraz felietony.
Awatar użytkownika
radost21
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2605
Rejestracja: 21 lis 2007, 05:36

Postautor: radost21 » 11 lut 2009, 10:00

błedem każdego gracza jest zapominanie o tym że:
jest sie tylko człowiekiem i to nie koniecznie lepszym
od drugiego
żeby być kimś - trzeba być sobą

Awatar użytkownika
Ezkalop
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 414
Rejestracja: 12 sty 2009, 22:47

Postautor: Ezkalop » 12 lut 2009, 13:49

duzo graczy nie potrafi przyznac sie do błedu...

"na flopie byłem lepszy""miał farta""cudem dobrał frajer" itd...

warto przeanalizowac przegrane rozdanie i dopatrzec sie gdzie popełnilismy błąd.

Awatar użytkownika
sh4
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 388
Rejestracja: 02 wrz 2008, 19:05

Postautor: sh4 » 21 lut 2009, 12:37

z mojego doświadczenia wynika, że największy błąd początkującego to siadanie do stołu bez pokerowej wiedzy teoretycznej. dopiero jak przegrałem trochę $ i przerobiłem literaturę, m.in. dowiedziałem się co to continuation bet, probe bet, pot-odds, zacząłem wychodzić na +. do tego cierpliwość i wiedza z zakresu bankroll management. bez przestrzegania BM szybko się bankrutuje, ale o tym pewnie Oskarek by więcej napisał.

rahzell
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 36
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:49

Postautor: rahzell » 21 lut 2009, 18:09

Przechodzenie na wyższe limity! Kiedyś, jak zaczynałem nieraz mi się to zdarzyło. Oczywiście spowodowane to było chęcia odrobienia straconej kasy, szybszym zarobkiem itd. NIGDY nie wychodzi to na dobre.
Feed the animals.

pappek
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 147
Rejestracja: 17 sty 2009, 14:10

Postautor: pappek » 23 lut 2009, 01:19

nie analizowanie swoich rozdan to jest duzy blad jest duzo programow pokazujacych Twoje bledy warto z nich skorzystac.

oszustowiec
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 78
Rejestracja: 25 sty 2009, 09:18

Postautor: oszustowiec » 25 lut 2009, 11:05

Moim zdaniem największym błędem jest zbyt szybka wiara w siebie "jaki ze mnie kozak" co idzie za tym zbyt małe ogranie - z biegiem czasu powinno być lepiej - jeżeli nie widać poprawy w stylu gry, czytaniu gry - proponuje przerzucić się na bierki. Natomiast ciekawi mnie zgłębienie jakiej literatury pomoże wyjść na + (pytanie do sh4). Początkującym którym uda się trafić coś grubszego, zajść dalej w MTT - proponuje nie popaść w samozachwyt - czas spędzony przy grze, oglądanie najlepszych w akcji, literatura itp. powinno pomóc,

mbmaly
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 98
Rejestracja: 31 sty 2008, 20:37

Postautor: mbmaly » 07 mar 2009, 13:25

rowniez popelniam ten sam blad , granie zbyt duzej liczby rak, lub granie ze slaba karta liczac na farta

Awatar użytkownika
sh4
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 388
Rejestracja: 02 wrz 2008, 19:05

Postautor: sh4 » 07 mar 2009, 21:33

oszustowiec pisze:Moim zdaniem największym błędem jest zbyt szybka wiara w siebie "jaki ze mnie kozak" co idzie za tym zbyt małe ogranie - z biegiem czasu powinno być lepiej - jeżeli nie widać poprawy w stylu gry, czytaniu gry - proponuje przerzucić się na bierki. Natomiast ciekawi mnie zgłębienie jakiej literatury pomoże wyjść na + (pytanie do sh4). Początkującym którym uda się trafić coś grubszego, zajść dalej w MTT - proponuje nie popaść w samozachwyt - czas spędzony przy grze, oglądanie najlepszych w akcji, literatura itp. powinno pomóc,

ja narazie to jestem leszczykiem :grin: wprawdzie udało mi się raz doczłapać do ft turka na ponad 800 osób i kilka razy zajść dosyć wysoko, ale bez przesady. na rapidshare wisi pokaźna paczka literatury. napewno warto wszystko przeczytać, ale jest tego sporo. ja przerobiłem harringtona cz. 1 i 2 i mi te pozycje dały bardzo dużą wiedzę, 'na szybko' tez kilka innych pozycji (chyba super system 2 i coś sklanskiego). są różne książki, i do cashówek, do sng, do mtt, do online poker, itd. ale przede wszystkim trzeba dużo grać. warto też liznąć torchę matematyki (ja akurat rozdział o pod-odds ominąłem bo mi się po angielsku ciężko go czytało, ale z innych źródeł coś tam o tym wiem). trening czyni mistrza :smile:

Awatar użytkownika
polak13
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28

Postautor: polak13 » 13 kwie 2009, 00:56

granie po pijaku to moja zmora,a do tematu to jeszcze dodał bym ostrą grę z niczym
POLAND PRIDE

samol
-#VIP
-#VIP
Posty: 558
Rejestracja: 10 kwie 2009, 13:10

Postautor: samol » 13 kwie 2009, 12:38

jestem poczatkujacy i tak jak was czytam to widze, ze nie tylko ja robilem takie bledy :D
podstawowy blad co juz wspominaliscie - 15$ na koncie i wejscie np. na turniej za 6$ :-) gdzie tu sens i logika?:D no i zajalem 3/6 miejsce :( najgorsze miejsce.
blad o jakim nikt jeszcze nie wspomnial - zle rozeznianie o pokeroomach. JA gram niestety na party-brak-polskiej-licencji! poker. I gry typu S&G (najlatwiej mi w nich grac) w kwotach za 1$ i 3$ sa to gry turbo :/ Jak na poczatku karta nie idzie to pozniej blindy moga zabic. I tyle jesli chodzi o gre tight. Trzeba blefowac. Pierwszy turniej jaki zagralem przegralem. Za drugim razem jak grałem to go wygrałem. Ale to byla jedna wielka loteria w pewnym momencie. Mnostwo razy trzeba tam blefowac.A wiadomo kazdy blef to ryzyko. Wiec mam przy okazji pytanie do was: na jakim poker roomie znajde gry S&G za 1$ i sa tam normalne czasy wzrastania blindow?

Gra po pijaku. Pierwsze swoje pieniadze jakie wplacilem zrobilem to po pijaku. Opowiadanie dalej tej historii jest chyba zbedne :P powinni zrobic tokeny przy logowaniu jak na rapidzie:D pijany czlowiek nie ma szans, by je odczytac :D

jedyny blad jakiego chyba nie popelnilem to to, ze duzo rozegralem gier treningowych :-) jakies 90% S&G za wirt. pien. konczylem w top3. Do tego 2 lata gra przy piwku z kumplami powiedzmy co 2. tydzien. Uznalem, ze warto sprobowac. Po czesci i oni mnie do tego przekonali, bo na ich tle wyroznialem sie gra :) dzisiaj na razie dobra passa, moze uda sie odrobic wczorajsza strate 6$ :)

Jaka blad mozna powiedziec, ze nowi gracze juz na poczatku pokera chca ttraktowac jako zarobek. Ja uwazam, ze na poczatku to trzeba traktowac jako rozrywke za ktora trzeba placic, a i przy okazji moze uda sie cos wygrac ;-)

Jesli chodzi o wypominanie bledow bardzo mi sie spodobala ksiazka superstar. Praktycznie wszystko co piszecie w tym temacie jest tam zamieszczone i jeszcze wiecej.

Awatar użytkownika
badzio
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2009, 10:04

Postautor: badzio » 13 kwie 2009, 12:51

Kilka najczęstszych błędów popełnianych przeze mnie na początku mojej "kariery" to przede wszystkim wchodzenie we wszystko i ze wszystkim. Nieważne czy na ręku miałem AA czy 28, 93 czy cokolwiek. Zawsze wchodziłem, a jak się wszystko kończyło, to już chyba nie muszę mówić.

Gdy udało mi się to wyeliminować, to dalej grałem nieudacznie, bo wchodziłem we wszystko co przyszło na turn i zaczynało się oczekiwanie na farta. Teraz jak sobie to przypominam to na dobrą sprawę było to jeszcze gorsze, niż wchodzenie z samą ręką, bo nie dość, że więcej kasy się przegrywało, to na dodatek prawdopodobieństwo ugrania czegokolwiek (przy niesprzyjającym flopie) było jeszcze mniejsze.

I ostatni błąd popełniany często przeze mnie, to gra po pijaku, ale nad tym czasem się nie da zapanować ;)

Oskarek

Postautor: Oskarek » 13 kwie 2009, 13:28

Ostatnio widzac rozdania do analizy widzialem mnostwo bledów typu koles ma QQ a na flopie K35 powiedzmy i pierwsza ich reakcja jest kurde K na flopie... A Tu wlasnie betujemy a nawet mocniej musimy sprawdzic czy ma tego K czy nie... a wiekszosc widzac K na flopie gra CHECK...

sallahadin
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 53
Rejestracja: 08 kwie 2009, 08:25

Postautor: sallahadin » 13 kwie 2009, 14:15

Ja u siebie widze jeszcze jeden błąd. Wielu początkujących po przegranym rozdaniu próbuje odrobić straty i wchodzi all-in, ja mam natomiast tak że "podpalam" się po udanych zagraniach i za wszelką cene chce pokazac że jestem lepszy i w kolejnym rozdaniu ostro wchodze.

Awatar użytkownika
gama
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2954
Rejestracja: 06 lut 2009, 18:56

Postautor: gama » 13 kwie 2009, 14:18

Nasunęła mi się na myśl jeszcze jedna ważna kwestia, która dobijała mnie na początku. Otóż nie wytrzymywałam presji psychicznej w rozdaniu z agresywnym graczem. Zdarzało się, że miałam naprawdę bardzo dobry układ kart na flopie, ale przeciwnik od początku agresywnie podbijał, trzymał się tego dalej na flopie i pomimo wcześniejszego wkładu do puli, pasowałam. Po prostu nie potrafiłam dotrzymać do końca mocniejszej licytacji. Teraz już to mija, ale na początku była katastrofa - przeciwnicy pokonywali mnie presją, a nie kartami.

Kepasa198
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 88
Rejestracja: 10 mar 2009, 22:24

Postautor: Kepasa198 » 13 kwie 2009, 14:55

Ja na samym poczatku nie za bardzo wiedzialem,jak mam wchodzic za ile i co w danym momencie robic,ale musze przyznac,ze po miesiacy gry juz cos tam wiem,ale to i tak ciagle malo,bo czasami popelniam te same bledy:P Musze to eliminowac jak najszybciej i zeby si enie powatrzalo wiecej

Awatar użytkownika
polak13
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28

Postautor: polak13 » 13 kwie 2009, 17:19

no ja przy mojej początkowej grze zauważyłem że nazbieram w turku jakieś 20k i zamiast już grać tylko z mocną ręką to wchodze poprostu we wszystko i ani się obejrzę a już bo 2 godzinach grania odchodze od kompa bez niczego,muszę się naumieć cierpliwości i czeźwości umysłu :grin:
POLAND PRIDE

Awatar użytkownika
gama
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2954
Rejestracja: 06 lut 2009, 18:56

Postautor: gama » 14 kwie 2009, 14:32

A z utrzymaniem wysokiej pozycji to też mam problem. Gram turek, stack robi się naprawdę okazały, aż tu nagle w mgnieniu oka klapa, nawet nie wiem kiedy i wylatuję. Najgorsze jak dzieje się to tuż przed płatnymi miejscami...

Awatar użytkownika
Krisso
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 04 sty 2007, 11:36

Postautor: Krisso » 14 kwie 2009, 14:44

gama87, zdobywasz zapewne większy stack i przechodzisz na bardziej loose gre a co za tym idzie wchodzisz z gorszymi kartami, a później dorzucasz po flopie, bo akurat może się coś ułoży. Przynajmniej wcześniej ja tak grałem.
Teraz zdobywajac spory stack tylko lekko zmieniam styl i póki nie mam sporej przewagi na swoim stole staram się grać tak jakbym dopiero startował.
Dzień dobry zbieram na waciki.

bushmk
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2009, 14:15

Postautor: bushmk » 14 kwie 2009, 14:55

Przede wszystkim wiele osób (także ja swego czasu) robi bardzo głupi błąd. Gdy gra idzie dobrze to jest fajnie i w ogóle oby tak dalej. Kiedy jednak nawet jak się ma dużo żetonów i się przegra to od razu się chcę odrabiać straty co skutkuje wchodzeniem ze wszystkim. Przychodzą takie dziwne myśli typu: teraz się nie udało to następnym razem nie mogę mieć tyle pecha.

Awatar użytkownika
gama
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2954
Rejestracja: 06 lut 2009, 18:56

Postautor: gama » 14 kwie 2009, 22:40

Krisso85 zdaje się, że masz rację. Faktycznie mając duży stack zaczynam częściej wchodzić do gry. Wezmę sobie do serca Twoją radę i postaram się cały cza grać tak samo, czyli zdecydowanie tight.

bialymaly
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 16 lut 2009, 19:09

Postautor: bialymaly » 14 kwie 2009, 22:47

A ja mając duży stack przegrywam z reguły wszystko za szybko, nie wchodzę zbyt długo i zaczynam się nudzić... i wchodzę w słabe karty... na flopie brakuje mi np. 5 do strita a i tak betuje mocno... moja zmora to nuda, dlatego nie lubię mtt trzeba mieć dużo czasu, i strategię :P cashówki żądzą :P
Na większości room'ach mambomam93 ;)

Awatar użytkownika
Kosira
-#VIP
-#VIP
Posty: 1050
Rejestracja: 23 mar 2009, 18:03

Postautor: Kosira » 18 maja 2009, 18:21

marcinos pisze:Tilt, myślenie że przeciwnik blefule i przebijanie z niczym, nie moc zrzucania np QQ gdy mamy na stole A, K lub flusha.



Popieram, też tak mam do teraz. Nie mogę się tego wyzbyć.

Morsik
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 28
Rejestracja: 14 maja 2009, 02:44

Postautor: Morsik » 21 maja 2009, 13:36

tilt... ;) Jestem początkujący i wiem, że jest to najbardziej werdna opcja pokera która siedzi w naszych głowach... Czasem tyle przegrywam, że tilt rośnie na maxa i chcę się odegrać... zgadnijcie co sie wtedy dzieje? PRZEGRYWAM - zazwyczaj mnie to nie dziwi haha, ale zanim przegram to dochodzę do wniosu, że może wygram... ehhh... poker ;)

hzl-
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 63
Rejestracja: 17 maja 2009, 21:58

Postautor: hzl- » 21 maja 2009, 16:28

Morsik pisze:tilt... ;) Jestem początkujący i wiem, że jest to najbardziej werdna opcja pokera która siedzi w naszych głowach... Czasem tyle przegrywam, że tilt rośnie na maxa i chcę się odegrać... zgadnijcie co sie wtedy dzieje? PRZEGRYWAM - zazwyczaj mnie to nie dziwi haha, ale zanim przegram to dochodzę do wniosu, że może wygram... ehhh... poker ;)

Podobnie jest z KENO, albo ze zdrapkami. Inwestujesz jakies tam grosze myslac 'moze wygram', a tu dupa :).

Awatar użytkownika
BLAZO
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 15 lut 2009, 14:41

Postautor: BLAZO » 27 maja 2009, 18:02

1.Granie zbyt wielu rąk
2.Brak cierpliwości
3.Granie niezgodnie z BM(chociaż tutaj jest kwestia indywidualnego podejścia)
4.Ryzykowanie bez potrzeby(tzw. może sie uda)
5.Niemoc zrzucenia przegranego układu(np AAA gdy na stole 4 karty w jednakowym kolorze


Wróć do „Artykuły o pokerze”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.