moje drobne obserwacje

Dział dla graczy rozpoczynających przygodę z pokerem. Tu poznasz zasady pokera oraz możesz zadać choćby najbanalniejsze pytanie.
juzwiakABW
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 23
Rejestracja: 14 sty 2013, 08:19

moje drobne obserwacje

Postautor: juzwiakABW » 15 sty 2013, 12:39

Witam.
Ostatnio w innym temacie się przedstawiałem, ale zrobię to jeszcze raz przy okazji mojego pierwszego tematu. Jestem juzwiak, studiuje w lublinie a pochodzę z pewnej pięknej miejscowości na północnym zachodzie.

Ostatnio pogrywam w turnieje na PokerStars-nielegalny-w-PL! i zdarzyło mi się zająć jakieś tam punktowane miejsce, ale do rzeczy.

Czy możliwe jest, że soft na turnieju celowo daje lepsze karty?
Proszę sobie wyobrazić, początek turnieju, dostaję do ręki QQ, jestem na średniej pozycji, wchodzę więc przebijając na 200, blindy były wówczas na 35/70. Oczywiście następny za mną wchodzi w 1000, a dwie kolejne osoby all-in. Też wchodzę all-in gdyż miałem no zdaje się świetną rękę, to samo robi osoba po mnie. Karty się okrywają. U sąsiada za mną jest AT, następna osoba ma JJ, następna 99. W flopie wychodzi QK9 - myślę - jest - i cieszę się jak Macierewisz. Ale dwie następne karty to już porażka. Wychodzi T, i J, i wygrywa koleś ze AT, mając strita.
Następne rozdanie - dokonałem re-bay, i dostaje na rękę dwa króle. Sytuacja podobna, znów kilka osób all-in. Pokazują się ręce, 5 osób w all-inie, same mocne karty, kolega wyżej - AA. wygrywa, bo na stół schodzą dolne kart a na piątą na złość dochodzi mu jeszcze A.

Stąd moje pytanie - czy na turnieju - darmowym free-roll przypadkiem soft celowo nie daje dorych kart aby gra była szybka? zdarzają się tam tak nieprawdopodobne ukłay, że nigdy nic podobnego nie wiedziałem w normalnej grze.

Awatar użytkownika
MrGordon
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2117
Rejestracja: 26 paź 2009, 14:00

Postautor: MrGordon » 15 sty 2013, 12:45

Nic takiego nie jest możliwe. :) We wszystkich turniejach, niezależnie od wpisowego, różne takie sytuacje mają miejsce. Pograsz więcej i sam zobaczysz. :) Albo możesz sobie też wziąć talię kart i samemu próbować - również dziwne przypadki zauważysz. ;)

juzwiakABW
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 23
Rejestracja: 14 sty 2013, 08:19

Postautor: juzwiakABW » 15 sty 2013, 13:01

myślę, że Ci wierzę.
ale dalej uważam, że w pokerze trzeba mieć też trochę farta... :D na silnych rękach wchodzą w all-in, a potem już wszystko zależy od tego co wyjdzie na stół...

Awatar użytkownika
magik89z
-#VIP
-#VIP
Posty: 708
Rejestracja: 06 wrz 2012, 21:37

Postautor: magik89z » 15 sty 2013, 13:06

juzwiakABW, przestaniesz grac freerolle a zaczniesz za buyiny to zoabczysz ze turnieje wygyrywa sie niekoniecznie na allinah preflop.

Ja tu na forumowym bodajze tydzien temu bylem okolo 10/40 grajac przez godzine i 15 minut , tylko z jedym allinem i tylko jednym showdownem ( pokazaniem kart ) i to dopiero na nim odpadlem , stack startowy to bylo bojadjze 1500 chipsow a ja uzbieralem kolo 5k bez pokazywania kart , sama gra.

jednak no wiadomo troche farta potrzeba, ale i bez farta mozna zachodzic daleko w turniejach.

Jednak musisz wziac pod uwage ze freeroll to nie turniej , pczynajmniej przez pierwsze 15-20 minut ludzie graja kompletnie inaczej niz na turnijach z buyinem.

Awatar użytkownika
toadie3k
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 402
Rejestracja: 03 sty 2011, 13:10

Postautor: toadie3k » 15 sty 2013, 13:09

Chyba każdy kiedyś dochodzi do wniosku, że soft "oszukuje", ale prędzej czy później zdaje sobie sprawę, że tak nie jest.

juzwiakABW pisze:zdarzają się tam tak nieprawdopodobne ukłay, że nigdy nic podobnego nie wiedziałem w normalnej grze.


Mało widziałeś :mrgreen: Z biegiem czasu i ilością rozegranych turniejów przekonasz się, że takie układy właśnie w "normalnej grze" się zdarzają, tym częściej im więcej graczy bierze udział w rozdaniu.

Awatar użytkownika
Soya
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2398
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:27

Postautor: Soya » 15 sty 2013, 14:47

Z sytuacji na żywo AA vs QQ vs JJ flop QQJ(bodajże 2 rozdanie turnieju), full z flopa na runner runner pokera, czy set na flushdraw na turnie set zmienił się w karetę a na river fd dostał gs do pokera ;] I mnóstwo innych dziwnych rozdań choć mniej spektakularnych, taki po prostu jest poker że póki ostania karta nie spadnie wszystko może się zdarzyć :]
"Diabli mi zrobili żart
Joba mam na punkcie kart"

3mil
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 60
Rejestracja: 06 mar 2010, 17:37

Postautor: 3mil » 15 sty 2013, 15:19

Wczoraj wnocy zagralem frerolla PCA 10. Okolo 20tys graczy i tez przez pierwsze 20 minut mozna powiedziec magiczne rozdania. Tylko takie cos spowodowane bylo tym ze kto dostal wmiare dobry uklad i dazyl do allina. W rezultacie co rozdanie trzech, czterech graczy gralo za wszystko i ktos musial odpasc. Takie zagrania wymusza struktura turbo turnieju , ogromnej ilosci graczy, i malymi wygranymi .

Awatar użytkownika
gama
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2954
Rejestracja: 06 lut 2009, 18:56

Postautor: gama » 15 sty 2013, 17:37

juzwiakABW, obejrzyj ten filmik, myślę że dealer na World Series of Poker nie rozdawał tak celowo, żeby przyspieszyć grę, bo za dużo tam graczy :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ad3wgGQSIa8[/youtube]

juzwiakABW
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 23
Rejestracja: 14 sty 2013, 08:19

Postautor: juzwiakABW » 15 sty 2013, 17:51

dzięki za rady :D
gościu z filmiku w 7 minucie co dochodzi mu strita wygląda jak Robert Deniro. Może to on?

A wracając do pokera.

Jak często mieliście sytuację np: macie fulla, gracie allin, a ktoś ma karetę?
albo inne bardzo dobre układy w których przegrywaliście? Tego chyba nie da się uniknąć, ani matematycznie obejść i trzeba się z takimi stratami liczyć. Jak uważacie?

Awatar użytkownika
lion_victor
-#VIP
-#VIP
Posty: 1907
Rejestracja: 02 sty 2013, 15:38

Postautor: lion_victor » 15 sty 2013, 18:53

Wczoraj przegrałem karetą króli z karetą asów... Life is brutal and full of zasadzkas ;-)

juzwiakABW
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 23
Rejestracja: 14 sty 2013, 08:19

Postautor: juzwiakABW » 15 sty 2013, 19:05

to nie było przyjemne.

Co powiecie o takiej mojej taktyce wchodzenia na stół z minimalną stawką tj. 0.8, i w wypadku ugraniu $2 wychodzeniu ze stołu? taką taktyką trochę ugrywam, mogę wejść w All-in bez ewentualnej dużej straty. Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
magik89z
-#VIP
-#VIP
Posty: 708
Rejestracja: 06 wrz 2012, 21:37

Postautor: magik89z » 15 sty 2013, 19:38

juzwiakABW, to jest tkz strategia short stack , wpisz sobie ta fraze w necie i znajdziesz duzo o niej :)

powiem tak dla pcozatkujacego gracza to moze i sposob na jakis zarobek , ale na dluzsza mete to bardzo slaba taktyka, przynajmniej takie moje zdanie.

blade08111991
-#VIP
-#VIP
Posty: 733
Rejestracja: 08 cze 2011, 14:25

Postautor: blade08111991 » 15 sty 2013, 19:47

Zarobek moze jest jakis... Ale przy wyzszych limitach gracze traktuja ci jako nita i juz nie bedzie prawie zadnego profitu. aczkolwiek na poczatek , zeb opanowac podstawy jest ok.

Awatar użytkownika
Samyazza
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 194
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:05

Postautor: Samyazza » 15 sty 2013, 23:58

juzwiakABW pisze: zdarzają się tam tak nieprawdopodobne ukłay, że nigdy nic podobnego nie wiedziałem w normalnej grze.


W normalnej grze (czyt. grze live ?) ? . Wiesz live grasz dużo mniej rąk niż online. Online karty rozdawane są niemal natychmiastowo, nie gadasz z graczami i nie masz określonego czasu na podjęcie dezycji. Im więcej rąk masz rozegranych, tym większe prawdopodobieństwo na bardzo rzadkie układy :)

juzwiakABW pisze:albo inne bardzo dobre układy w których przegrywaliście?


Przeciwnik ze 3 dni temu przegrał ze mną mając Kolor (high As) vs Poker . Także mocno się zdziwił i jedyne co napisał to ' lol ' :P

juzwiakABW
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 23
Rejestracja: 14 sty 2013, 08:19

Postautor: juzwiakABW » 16 sty 2013, 01:08

dlatego gram na małych limitach

omgiwinlol
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 16 sty 2013, 02:36

Postautor: omgiwinlol » 16 sty 2013, 02:53

:) najgorsze co może być to narzekanie an soft... jeżeli połamią Ci asy jesteś zły an cały świat i mówisz że to oszustwo... Jeżeli TY komuś połamiesz nawet tego nie zapaaietasz to jest poker jeżeli zawsze by wygrywała lepsza ręka to co to by był za sport? nie ma co narzekać :)

Awatar użytkownika
MrGordon
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2117
Rejestracja: 26 paź 2009, 14:00

Postautor: MrGordon » 16 sty 2013, 10:53

omgiwinlol pisze:jeżeli zawsze by wygrywała lepsza ręka to co to by był za sport?


Nie wiem jaki sport by to był, ale wiem, że byłbym bogaty. :D

Awatar użytkownika
Samyazza
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 194
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:05

Postautor: Samyazza » 16 sty 2013, 12:34

MrGordon pisze:Nie wiem jaki sport by to był, ale wiem, że byłbym bogaty.

Taa i każdy by grał Super Extra Tight tylko z AA. :D


Wróć do „Podstawy pokera”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.