Matematyka w pokerze

Rozbudowane teksty na temat pokera. Strategia, taktyka, analiza oraz felietony.
Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 15 lip 2008, 22:47

nikita pisze:Oczywiscie, ze matematyka nie ma zadnego znaczenia w pokerze.


Piszesz straszne bzdury kolego.
Matemtyka ma w pokerze ogromne znaczenie - jezeli nie potrafisz liczyc nie osiągniesz dlugofalowych sukcesów. Oczywiscie dużo zależy od tego w co grasz - poker 10-osobowy LIMIT to zupelnia inna gra niz NL HU - ale tak czy inaczej - matma to podstawa.



nikita pisze:Matematyka nie daje nic, za to gracze (...) (po szkole) sa nudni i schematyczni, bardzo latwo sie ich ogrywa.


A gracze bez szkoły piszą bzdurne posty na forum i trudno sie ich czyta :-)

Pozdrawiam

Sith Jarr

nikita
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2008, 22:34

Postautor: nikita » 16 lip 2008, 03:00

Jesli oceniasz drugiego czlowieka nie majac wiedzy o jego zyciu to jestes prostakiem. Nie masz pojecia jaka szkole ukonczylem wiec nie pisz takich rzeczy bo to Cie kompromituje. Kazdy ma prawo do wlasnego zdania, wg mnie matma nie ma znaczenia, Ty masz prawo myslec inaczej. Ja Twoje zdanie toleruje a Ty starasz sie mnie obrazic, albo jestes pusty albo niewychowany.

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 16 lip 2008, 07:52

nikita pisze:Jesli oceniasz drugiego czlowieka nie majac wiedzy o jego zyciu to jestes prostakiem. Nie masz pojecia jaka szkole ukonczylem wiec nie pisz takich rzeczy bo to Cie kompromituje.


Ale z jakiegoś powodu obruszył Cię ten post, więc coś jest na rzeczy :-)

Jeżeli piszesz, że graczy po szkole się łatwo ogrywa, to znaczy ze nie za dobrze z Twoim wykształceniem.

A ponieważ piszesz w dziale Artykuły o pokerze, który powinien z zasady zawierać teksty merytorycznie poprawne - to nie dziw się, że jak piszesz bzdury, to zostaje to wytknięte.


Pozdrawiam

Sith Jarr

invidia

Postautor: invidia » 16 lip 2008, 10:35

SithJarr, nikita,
Dajdzie moze sobie po razie na pw.

Bo tak jak napisałeś:
SithJarr pisze:A ponieważ piszesz w dziale Artykuły o pokerze, który powinien z zasady zawierać teksty merytorycznie poprawne

A wasze kilka ostatnich postów nie jest w zadnym stopniu zwiazane z artykułem. Więc o ocenie merytorycznej tez nie ma tu mowy.
pozdrawiam.

nikita
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2008, 22:34

Postautor: nikita » 16 lip 2008, 13:43

Jesli wg Ciebie w zadnym stopniu nie jest zwiazany wpis z artykulem to oznacza, ze nie czytalas/es atykulu. Nawet jesli przegladnie sie wpisy od poczatku tego tematu to zdania sa podzielone jednak wiekszosc uwaza, ze matematyke nie odgrywa wiekszej roli. Wiadomo, ze trzeba umiec liczyc ale to chyba kazdy potrafi, nie zakladam, ze do pokera siadaja ludzie o takim niskiej inteligencji jak sithjarr lecz ja wyraznie mowie i zupelnych podstawach liczenia. W trakcie gry role kluczowa odgrywaja inne elementy, matematyka w stopniu prawie zerowym. Grywam z osobami po matmie i widze jak sie zachowuje. Totalne sztywniactwo, brak fantazji, brak blefow. Najgorsza taktyka do gry w pokera z mozliwych.

Awatar użytkownika
asape
-#VIP
-#VIP
Posty: 480
Rejestracja: 01 lut 2008, 18:30

Postautor: asape » 16 lip 2008, 13:54

Kolego, albo kolezanko jak sadze po nicku :) Nie obrazaj innych uzytkownikow tego forum, bo w ten sposob daleko nie zajdziesz... Poza tym o ile dobrze widze, nikt nie powiedzial, ze poker to gra oparta JEDYNIE na matematyce.. Wiec nie mow, ze ludzie liczacy outsy itp nie potrafia blefowac i graja bez fantazji.. Ja licze, a jakos stac mnie i na blefy i na fantazje. Najlepsi gracze na swiecie maja fantazje i blefuja, a po kazdym swoim zagraniu znaja swoje szanse procentowe.. Przemysl to jeszcze raz i wyciagnij wnioski..

olczykandre
-#VIP
-#VIP
Posty: 636
Rejestracja: 03 cze 2008, 15:29

Postautor: olczykandre » 16 lip 2008, 13:58

nikita pisze:Grywam z osobami po matmie i widze jak sie zachowuje. Totalne sztywniactwo, brak fantazji, brak blefow.


to grasz z jakimis dziwnymi ludzmi, matematyka pomaga nawet w blefowaniu, dzieki niej mozesz policzyc jaka kwote podbic zeby przeciwnik mogl spasowac ale za razem jak najmniej stracic, to dziek imatematyce mozemy obliczyc szanse przeciwnika na dobry uklad i ze sprawdzi ten blef

nikita
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2008, 22:34

Postautor: nikita » 16 lip 2008, 15:32

Kto kogo obraza? Ja tylko reaguje na wpis czlowieka ktory stara sie mnie za wszelka cene obrazic, jesli Ty chcesz sobie tak dawac w rozmowach z innymi prosze bardzo ale mnie byle kto nie bedzie obrazac.

Przedstawiam tylko swoja wizje, mozna sie z nia zgadzac lub nie, an tym polega dyskusja na forum. Jesli do niej dorosles to dolacz, jesli nie masz zdania to nie pisz nic.

paleczka
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 6
Rejestracja: 15 lip 2008, 08:08

Postautor: paleczka » 16 lip 2008, 17:46

nikita ma racja jak ktos gra tylko przez liczenie odsow i pot odsow to bedzie czesto odpuszczal, nie sprawdzal belfow, ale nie mozesz takiej osoby nazywac po matmie. znam takie osoby gra sie z nimi dosc prosto ale oni nie zawsze sa przegranymi.Szczegolnie w grze limit.

gospi85
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 15
Rejestracja: 26 kwie 2008, 10:39

Postautor: gospi85 » 16 lip 2008, 18:35

na limitach to tak ale w nl to liczenie nie zawsze wygra.

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 16 lip 2008, 21:48

nikita pisze:Matematyka nie daje nic, za to gracze (...) (po szkole) sa nudni i schematyczni, bardzo latwo sie ich ogrywa.
SithJarr pisze:A gracze bez szkoły piszą bzdurne posty na forum i trudno sie ich czyta
nikita pisze:Kto kogo obraza? Ja tylko reaguje na wpis czlowieka ktory stara sie mnie za wszelka cene obrazic.





Heh - ciekawe czemu tak do siebie to wziałeś z tą szkołą? Kompleksy jakieś? Nie łam się, nigdy nie jest za późno!

Po wakacjach wystartuje nowa liga, zglos sie - zobaczymy kto ma racje i dlaczego bedzie to apolinary?

A poza tym to ide za radą Invidii - PLONK dla kolegi i EOT

Pozdrawiam
SithJarr

Awatar użytkownika
Fanatyk
-#VIP
-#VIP
Posty: 658
Rejestracja: 02 cze 2008, 17:45

Postautor: Fanatyk » 30 lip 2008, 15:53

Nie zgadzam sie z twierdzeniem ze matematyka ma niewiele wspolnego z pokerem .
Pzrewszytskim długoterminowe planowanie gry . O co mi chodzi bo moze nie wszyscy łąpia
Jesli garsz powiedzy 1000 rak to matma ma spore znaczenie gdy na flopie sa karty ktore otwieraja ci droge do strita i wtedy sie zastanawiasz sprawdzic podbic czy chcek , jesli dobzre rachujesz wiesz keidy sprawdzenie jest oplacalnie i ile maksymalnie warto wlozyc w
rozdanie . Po kilku czy kilkunastu zagraniach moze sie wydac ze nie potzrebujesz nic liczyc
ale dluzsza mete pewne zagrania staja sie oplacalne ( stystycznie ) niz wyglada to po kilku czy kilkunastu rozdaniach .

jacek11235
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 37
Rejestracja: 18 wrz 2008, 19:08

Postautor: jacek11235 » 13 paź 2008, 05:49

Matematyka to podstawa gry w pokera. Nawet jeśli nie używasz jej świadomie to robisz to podświadomie. Jak masz średnią parę i ktoś podbija 10x pot to wiesz, że jest to nie opłacalne bo jest nikła szansa że coś Ci dojdzie i zgarniesz pule i stosujesz matematykę podświadomie(liczysz odds i outs ale nie zdajesz sobie z tego sprawy). To dlaczego nie stosować tej zasady cały czas tylko świadomie.

nbf
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 132
Rejestracja: 24 cze 2008, 18:37

Postautor: nbf » 29 paź 2008, 21:19

Panie i Panowie a w szczegolnosci nikita, skoro uwazasz ze matematyka w pokerze jest nie potrzebna to podaj mi 1 profesionalnego gracza ktory nie liczy, szczegolnie w duzych turniejach jest jak najbardziej wskazana i przydatna

nikita
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2008, 22:34

Postautor: nikita » 01 lis 2008, 20:54

Majac czasem kilka sek. na decyzje chcesz liczyc? Powodzenia, widac, ze o pokerze masz marne pojecie.

Awatar użytkownika
dviper
-#VIP
-#VIP
Posty: 901
Rejestracja: 18 sty 2008, 15:20

Postautor: dviper » 01 lis 2008, 21:03

W turniejach live masz trochę więcej czasu na decyzję, więc sobie możesz liczyć. Poza tym niektóre sytuacje przy stole są stałe i wypadało by wiedzieć ile masz na przykład outs w danej sytuacji. Przykładowo zawsze jeśli masz dwie karty w ręku w tym samym kolorze i dwie kolejne na stole to masz 9 outs do flusha. Jeśli znasz większość takich danych, to liczenie szans jest dużo szybsze i prostsze.
"Be yourself, no matter what they say... "

nikita
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2008, 22:34

Postautor: nikita » 02 lis 2008, 01:42

No sorry ale taka matematyka to sie przydaje nawet jak idziesz kupic buty, liczysz ile na nog - dwie super no to kupujesz jeden but i drugi but, ach cudowna matma ale ma super zastosowanie, genialna nauka dzieki niej kupilem dobra ilosc.

Badz powazny bo dyskusja schodzi na poziom kabaretowy. Na ilu turniejach live byles i na ilu liczyles sobie wszystko dokladnie? Zapewne zero.

Awatar użytkownika
dviper
-#VIP
-#VIP
Posty: 901
Rejestracja: 18 sty 2008, 15:20

Postautor: dviper » 02 lis 2008, 10:51

Podałem tu tylko prosty przykład, żeby pokazać o co mi chodzi. Nie musisz od razu przechodzić do skrajności. Takich przykładów do liczenia jest zdecydowanie więcej, o których możliwe że nie wiesz. Poczytaj sobie książkę Harringtona gdzie to jest lepiej wyjaśnione jak sobie liczyć na przykład potoddsy w turnieju. I nie chodzi mi tu tylko o turnieje live, bo online też sobie możesz liczyć takie rzeczy.
"Be yourself, no matter what they say... "

piter84
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 47
Rejestracja: 24 lip 2008, 12:11

Postautor: piter84 » 04 lis 2008, 11:38

nikita trochę po bandzie idzie, mówiąc trochę w żargonie rajdowym :)
W którym to turnieju ma się kilka sekund na decyzję nikita ? No chyba ze ktoś śpi i go nagle obudzą :P We wszystkich turniejach live jest czasu więcej niż potrzeba, zostaje nawet na trochę gry aktorskiej gdzie wiemy już co zrobić i chcemy zachowaniem zmylić przeciwnika. Online tez jest kupa czasu, trzeba tylko trochę wprawy i ćwiczeń w pokerowej matematyce i potem to przychodzi tak naturalnie że nie musimy się nad tym nawet szczególnie skupiać.
Polecam nikita przeczytaj harringtona, tam jest to doskonale wytłumaczone i opisuje dokładnie co myślą zawodowcy gdy podejmują decyzję, i robią to bardzo szybko i da się tego nauczyć. I nie wyobrażam sobie grać w pokera kompletnie ignorując matematykę. Potem widzi się takich ludzi na stolikach którzy sprawdzają wysokie bety mając jakiś draw, i fakt może i czasami im dojdzie, ale po kilku takich nieopłacalnych sprawdzeniach to będą bardziej na minusie niż na plusie.

I nie zastanawia cię nikita że wszyscy zawodowcy dużą uwagę kładą na ten aspekt pokera ? No przecież coś w tym musi być, prawda ? To nie jest tak że oni wygrywają mając samo szczęście, po prostu podejmują znacznie więcej słusznych decyzji niż przeciętny gracz. Wkładają pieniądze do puli gdy mają większe szanse na wygranie niż przeciwnik, a nie bo czują że to wygrają. Słuszne decyzje biorą się m.in. z trafnych wyliczeń, bo poprawne odczytanie ręki przeciwnika to połowa sukcesu, trzeba jeszcze dobrze do tej ręki obstawić.

Sheriff
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 25
Rejestracja: 10 mar 2009, 15:29

Postautor: Sheriff » 17 mar 2009, 03:45

Matematyka odgrywa bardzo ważna rolę w pokerze i niema co do tego żadnych wątpliwości. Od wyliczenia matematycznego prawdopodobieństwa uzależniona jest decyzja czy opłaca nam się sprawdzić przeciwnika jeżeli podbił XX w puli jest YY a VV kart zapewnia nam zwycięstwo. Jeżeli znamy w % jakie mamy prawdopodobieństwo na uzyskanie danego układu na turnie czy riverze znaczne ułatwia to podjęcie właściwej decyzji. W grze przez internet rola prawdopodobieństwa jest szczególnie ważna bo dobrych graczy przez internet się rozczytać nie da.

Bolec88
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2008, 11:50

Postautor: Bolec88 » 17 mar 2009, 10:01

Matematyka jest najwazniejszym czynnikiem w pokerze niezaleznie czy gra sie na zywo czy online , oczywiscie reszta czynnikow wplywajacych na gre rowniez ma ogromne znaczenie ale umowmy sie , grajac matematycznie powiedzmy grajac uklady ktore daja CI prawdopodobienstwo wygrania minimum 65-70% na dluzsza mete zawsze wygramy , liczby nie klamia , to ze sie czlowiek natenie pare razy z AA albo majac 95% szans na zwyciestwo nic ine oznacza , zawsze musimy pamietac o czynniku pecha , taka gra jakby prawdopodobienstwo zawsze mialo byc w 100% wiarygodne to poker nie mialby sensu a gra byla by monotonna

Awatar użytkownika
BLAZO
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 15 lut 2009, 14:41

Postautor: BLAZO » 18 mar 2009, 14:54

nikita pisze:Majac czasem kilka sek. na decyzje chcesz liczyc? Powodzenia, widac, ze o pokerze masz marne pojecie.


OMG że tak powiem, to ty nie masz zielonego pojęcia o prawdziwym pokerze, nawet w te głupie 10 sek. możesz określić swoje szanse na wygraną, policzyć pot odds. No ale jeżeli masz małe problemy z liczeniem to przykro mi ale ja nic na to nie poradzę.

Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba porzucenie pokera i powrót do szkoły podstawowej.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
polak13
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28

Postautor: polak13 » 18 mar 2009, 20:49

ja też uważam że matematyka ma się nijak do pokera,nie wiem jak komuś mogło przyjsc do głowy takie cos hhahaha nie matematyka a logika panowie jest kluczem do zwycięstwa w pokerze tak tak panowie to własnie myślenie logiczne :twisted:
POLAND PRIDE

Awatar użytkownika
justnutsbaby
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 431
Rejestracja: 31 sty 2008, 20:02

Postautor: justnutsbaby » 18 mar 2009, 22:42

Polak nie liczysz oddsow, outsow? do tego potrzeba matematyki. Jezeli tego faktycznie nie robisz to powiedz gdzie grasz, chetnie zagram jakis cash z Toba bo ostatnio coś krucho z kasa:P

Destro
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 75
Rejestracja: 17 lut 2009, 21:46

Postautor: Destro » 18 mar 2009, 23:16

polak13 pisze:ja też uważam że matematyka ma się nijak do pokera,nie wiem jak komuś mogło przyjsc do głowy takie cos hhahaha nie matematyka a logika panowie jest kluczem do zwycięstwa w pokerze tak tak panowie to własnie myślenie logiczne :twisted:


Jakby nie patrzec - logika to takze matematyka :P


Wróć do „Artykuły o pokerze”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.