kurs dolara :/:?:?
-
titanum
- -#VIP

- Posty: 1032
- Rejestracja: 26 gru 2007, 20:23
kurs dolara :/:?:?
Załorzyłem ten temat żebyśmy sie wszyscy zastanowili i dowiedzieli czy nasza kasa ulokowana w dolarach jest bezpieczna, to znaczy wiąże sie to z tym że ostatnio załamuje sie amerykańska gospodarka i kurs dolara szaleje i tak zastanawiałem sie czy nagle w bardzo szybkim tempie dolar nie straci całkowicie na wartości przez co i my stracimy wszyscy :/ a taka wizja niezbyt cieszy, może jest na forum ktoś kto wie jak mogą sie potoczyć nasze loosy w przypadku załamania kursu dolara i w jakim stopniu może nam zagrozić,
wolalbym zeby czegoś takiego nie było ale jakie są wasze opinie,
wolalbym zeby czegoś takiego nie było ale jakie są wasze opinie,
-
Oskarek
Mnie to smieszy juz
Bo kurs dolara jest rozny. A powiedzmy 5$ to 12zl ale no wlasnie jakbysmy z moneybookers chcieli juz przelac to pomijajac prowizje tam kurs jest inny musimy wiecej zl zaplacic... Sprawdzcie sobie u nich jest chyba dalej stary kurs. A Dolar ma nie dlugo zaczac sie podnosic wiec zarobisz jeszczE:P
-
alves
- -#VIP

- Posty: 1299
- Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:00
Panowie nie ma strachu, dolar na pewno ponizej 2 zl nie spadnie, baaaa nawet bedzie sie umacnial w najblizszym czasie,
tak samo bedzie z euro... analitycy przewiduja ze do konca roku euro pojdzie o pare pkt % w gore wiec oplaca sie inwestowac w walute, bron Boze zadnych kredytow walutowych
tak samo bedzie z euro... analitycy przewiduja ze do konca roku euro pojdzie o pare pkt % w gore wiec oplaca sie inwestowac w walute, bron Boze zadnych kredytow walutowych
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2008, 10:21 przez alves, łącznie zmieniany 1 raz.
- dviper
- -#VIP

- Posty: 778
- Rejestracja: 18 sty 2008, 15:20
To że kurs dolara spadał to nie jest tylko i wyłącznie wina tego że gospodarka w USA się załamuje. Także dlatego że złotówka od jakiegoś czasu się bardzo umacniała. Co można zobaczyć również po kursach innych walut. Jak na przykład po funtach, których kurs wynosi niewiele ponad 4zł. Na razie nie ma paniki. A za 3 lata dostaniemy w Polsce Euro i jakoś się ułoży:)
-
nbf
- -#aktywny

- Posty: 120
- Rejestracja: 24 cze 2008, 18:37
-
nbf
- -#aktywny

- Posty: 120
- Rejestracja: 24 cze 2008, 18:37
-
Sidor
- -#pretendent

- Posty: 23
- Rejestracja: 11 wrz 2008, 18:38
-
merszel
Autor tematu bał się, że dolar może stać się bezwartościowy. Z kolei teraz mamy sytuację odwrotną, dolar zyskuje na wartości w oczach. Mimo wszystko musi nastąpić na rynku korekta, wszystko to co się dzieje to jest istna wariacja. Złoty w długim okresie utrzyma się poniżej 3zł. To jest chwilowe odchylenie.
- Tosiak
- -#VIP

- Posty: 846
- Rejestracja: 12 wrz 2007, 19:51
- bazee
- -#aktywny

- Posty: 356
- Rejestracja: 27 kwie 2008, 16:13
jako ze pracuje w prasowce i co apre dni mam do czynienia z gazetami finansowymi i nie tylko...
ostatnio znalazlem 2 artykuly dotyczace prognoz walutowych..
w pierwszym - przewidywano ze kursy dolara i euro za sprawa slabnacego zlotego jeszcze rpzez jakis krotki czas moga rosnac, ale potem powinny ponownie spadac do poprzedniego lub troche wyzszego stanu
drugi - jakis analityk pisal ze kursy euro i dolara powinny lada dzien/tydzien spadac i ustabilizowac sie wyzszych poziomach niz wczesnie...
wszystko za sprawa slabego zlotego... obaj jednak byli zgodni ze zloty bedzie sie umacnial wkrotce
ale nie ma co wierzyc na slowo
jak w pokerze, zawsze jest ten crazy river....
polecam lekture na http://www.bankier.pl/inwestowanie/waluty/ dla zainteresowanych
ostatnio znalazlem 2 artykuly dotyczace prognoz walutowych..
w pierwszym - przewidywano ze kursy dolara i euro za sprawa slabnacego zlotego jeszcze rpzez jakis krotki czas moga rosnac, ale potem powinny ponownie spadac do poprzedniego lub troche wyzszego stanu
drugi - jakis analityk pisal ze kursy euro i dolara powinny lada dzien/tydzien spadac i ustabilizowac sie wyzszych poziomach niz wczesnie...
wszystko za sprawa slabego zlotego... obaj jednak byli zgodni ze zloty bedzie sie umacnial wkrotce
ale nie ma co wierzyc na slowo
polecam lekture na http://www.bankier.pl/inwestowanie/waluty/ dla zainteresowanych
- MenFromPoland
- -#aktywny

- Posty: 129
- Rejestracja: 24 mar 2008, 21:28
Zajmuje się transakcjami walutowymi więc napiszę parę słów.
Jeśli macie spore bankrolle w USD lub EUR i chcecie zrobić wypłatę to nie ma na co czekać.
Dolar nie dojdzie już nigdy do 4zł, a obecny kurs ~3-3.10zł. jest naprawdę wysoki.
Autor napisał pierwszy post, gdy kurs dolara wynosił nieco ponad 2zł - to były czasy
Pozdrawiam
Jeśli macie spore bankrolle w USD lub EUR i chcecie zrobić wypłatę to nie ma na co czekać.
Dolar nie dojdzie już nigdy do 4zł, a obecny kurs ~3-3.10zł. jest naprawdę wysoki.
Autor napisał pierwszy post, gdy kurs dolara wynosił nieco ponad 2zł - to były czasy
Pozdrawiam
- nowy233
- -#aktywny

- Posty: 403
- Rejestracja: 30 kwie 2007, 08:44
-
merszel
nowy233 pisze:prognozowany kurs dolara na koniec roku to 2.2-2.3, a euro 3,42 więc cieszcie się chwilą.
Prognozy prognozami. Jednak można wziąć pod uwagę to, że kursy już nie wrócą do tak niskiego poziomu, a będą trochę wyższe. I tak też te prognozy wyglądają. Ale co się jeszcze wydarzy na rynkach finansowych?
-
titanum
- -#VIP

- Posty: 1032
- Rejestracja: 26 gru 2007, 20:23
- martini
- -#VIP

- Posty: 1429
- Rejestracja: 08 kwie 2008, 18:54
titanum90 pisze:no ale np. biorac pod uwage p. paradise-brak-polskiej-licencji! jezeli mam tam na przyklad 200E i zaloguje sie ktoregoś dnia gdy kurs będzie wynosił np. 3, 30 przy obecnym 3,90 to czy pokaże mi że z konta zakładów moge pobrać np. 185 ?? czy kurs w takich miejscach jest sztywny ??
Kiedys pamietam taką sytuacje, ze gralem sobie na paradise-brak-polskiej-licencji! i wtopilem praktycznie wszystko co mialem. Wyszedlem ze stolika i za tą koncowke co mialem (po prostu praktycznie minimalny buy in na w ogole wejscie na stolik hehehe - takie to ciezkie czasy mialem
- dviper
- -#VIP

- Posty: 778
- Rejestracja: 18 sty 2008, 15:20
Akurat na paradise-brak-polskiej-licencji! zawsze jak wchodzisz do pokerroomu to Ci wymieniają kasę po aktualnym kursie. Ale na innych poker roomach, jak na przykład cdpoker, gdzie trzymasz kasę w euro cały czas, to 200 euro to jest 200 euro. I nie ma że się kurs zmienił. Tylko przy wypłacie wtedy jest różnica bo na moneybookers na przykład Ci wymienią po aktualnym. Chyba że MB też masz w euro 
-
GrzechuTG
- -#Site Admin

- Posty: 4585
- Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:46
- nowy233
- -#aktywny

- Posty: 403
- Rejestracja: 30 kwie 2007, 08:44
-
tomekmaly
- -#pretendent

- Posty: 41
- Rejestracja: 17 lis 2008, 19:05
Dolar ma tendecje wzrostowa od momentu kiedy kosztowal 2zl ( zaraz przed wakacjami). Od tej pory dolar rosnie. Wraz ze wzrostem napotyka korekty tak jak po wzroscie z 2.02 do 2.475 spadl do 2.22 ale szybko je odrabia - z 2.22 wzrosl do 3.13 i nastepnie spadl do poziomu okolo 2.69. Z 2.69 znow wzrasta i na piatek 21.11 godzina 19:55 wynosil 3.08.
Kursy walut mozna sledzic na zywo wystarczy wpisac w googlach forex live ( forex to gielda walut) i ogladac sobie aktualizowane co sekundy kursy.
Kurs dolara jest w pewnym sensie powiazany z cena ropy - kiedy dolar osiagal swoje minimum - 2 zl cena ropy szalala lamiac kolejne bariery i maksymalnie kosztowala okolo 145-150$ za baryłkę. Teraz kiedy dolar sie umacnia ropa sporo potaniala do 50$.
( Z tego powodu benzyna i olej napedowy u nas w kraju stanialy nie duzo bo spadajaca cene ropy zniwelowal rosnacy dolar, ale ostatnio przynajmniej ceny spadly ponizej 4zl, choc glownie za wysoka cene paliw odpowiada rzad i ustalona przez niego akcyza)
Kursy walut mozna sledzic na zywo wystarczy wpisac w googlach forex live ( forex to gielda walut) i ogladac sobie aktualizowane co sekundy kursy.
Kurs dolara jest w pewnym sensie powiazany z cena ropy - kiedy dolar osiagal swoje minimum - 2 zl cena ropy szalala lamiac kolejne bariery i maksymalnie kosztowala okolo 145-150$ za baryłkę. Teraz kiedy dolar sie umacnia ropa sporo potaniala do 50$.
( Z tego powodu benzyna i olej napedowy u nas w kraju stanialy nie duzo bo spadajaca cene ropy zniwelowal rosnacy dolar, ale ostatnio przynajmniej ceny spadly ponizej 4zl, choc glownie za wysoka cene paliw odpowiada rzad i ustalona przez niego akcyza)
- Albert
- -#VIP

- Posty: 635
- Rejestracja: 10 lis 2008, 22:54
W ostatnim czasie dość mocne było przesacowanie wartości złotówki, ale powinna ona zmaleć. Ale dlaczego tak się stało? Czyżby nasz rząd chciał sprowadzić Polaków spowrotem do ojczyzny?
Właściwie to chciałbym, żeby dolar spadł do 1 zł, wygrałbym ich tysiące, a jak by się kryzys skończył, to sprzedałbym
A co do benzyny to wina rządu, w USA benzyna jest tania jak barszcz
Tylko że oni tam wszędzie swoimi monstrami jeżdżą to spali w jeden dzień tyle, co Polak w tydzień
:D
- MenFromPoland
- -#aktywny

- Posty: 129
- Rejestracja: 24 mar 2008, 21:28
-
tomekmaly
- -#pretendent

- Posty: 41
- Rejestracja: 17 lis 2008, 19:05
Niewiem czy wklejanie linkow nie jest sprzeczne z regulaminem, ale nie odmowie pomocy innemu uzytkownikowi
Bezposredni link to http://waluty.com.pl/wraper.php?url=not ... orex24.php
Dzisiaj niedziela gielda nie pracuje , wiec kursy sa jeszcze z zamkniecia piatkowej sesji, ogolnie to kursy walut zmieniaja sie od poniedzialku do piatku. I sa dwa kursy bid i ask, bid to kupno, ask to sprzedaz.
A ogolnie portal jest o walutach, sa tam rozne artykuly itp. jak kogos interesuja kursy walut lub rozwaza mozliwosc inwestowania na gieldzie walut to napewno mu sie przyda.
Wracajac do tematu oslabienia zlotowki, to czytalem ostatnio artykul chyba w rzeczpospolitej gdzie byly podane przyczyny dalszego umacniania sie dolara, nie pamietam co to byly za przyczyny ale trafily do mnie, ponadto tez na jakims forum czytalem ze amerykance nie pozwola spasc dolarowi bo duza czesc sily roboczej stanowia latynosi, i jesli dolar by spadl to rynek pracy moglby sie zalamac.
Bezposredni link to http://waluty.com.pl/wraper.php?url=not ... orex24.php
Dzisiaj niedziela gielda nie pracuje , wiec kursy sa jeszcze z zamkniecia piatkowej sesji, ogolnie to kursy walut zmieniaja sie od poniedzialku do piatku. I sa dwa kursy bid i ask, bid to kupno, ask to sprzedaz.
A ogolnie portal jest o walutach, sa tam rozne artykuly itp. jak kogos interesuja kursy walut lub rozwaza mozliwosc inwestowania na gieldzie walut to napewno mu sie przyda.
Wracajac do tematu oslabienia zlotowki, to czytalem ostatnio artykul chyba w rzeczpospolitej gdzie byly podane przyczyny dalszego umacniania sie dolara, nie pamietam co to byly za przyczyny ale trafily do mnie, ponadto tez na jakims forum czytalem ze amerykance nie pozwola spasc dolarowi bo duza czesc sily roboczej stanowia latynosi, i jesli dolar by spadl to rynek pracy moglby sie zalamac.
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.
