Kiedy się wycofać (emocje)

Gra w pokera - strategie i taktyki stosowane w grze w sieci pozwalające maksymalizować wygrane podczas gra w pokera.
Danielw88
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 93
Rejestracja: 09 mar 2009, 11:47

Postautor: Danielw88 » 13 lip 2010, 16:20

jak sie utopi pare Bi to ok.ale jak sie utopi pare Bi i zaczyna się grać inaczej niż zawsze czyli po prostu tiltować to odrazu trzeba wyłączyć bo odda się kolejne kilka zamiast cokolwiek odrobić :)

andrew9
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 11
Rejestracja: 11 lip 2010, 14:06

Postautor: andrew9 » 15 lip 2010, 20:32

Podłączę się pod temat bo miałem teraz nie miłą sytuację, za to obytego chyba przeciwnika.

Moja ręka (pozycja dealera)
:Ts :Ah

PreFlop
Gracz 4 podbija pulę o 0.08, sprawdza go kolejnych 4 graczy. Czyli 5 w grze, w tym ja oczywiście.

Flop
:5h :7h :Kh

Wszyscy check, i ja podejmuję decyzję jako ostatni. Skoro wszyscy check to wygląda na to że się obawiają u innych graczy flusha. Tak więc sobie myślę sfoldują wszyscy. Podbijam o 1E, no i jeden z graczy sprawdza. Trochę się zmieszałem, ale ok gramy dalej w nadziei że dojdzie mi hearts, ale na turnie i riverze nic z tych rzeczy.. Między czasie popodbijał przeciwnik a ja poszedłem za nim i niestety 3,20E poszły się walić na jego dwóch parkach K i 7.


Jakbyście postąpili? Wycofalibyście się? Szło mi całkiem nieźle, a stolik do mocnych nie należał bo wszyscy bardzo ostrożnie grali.

hermes06
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 134
Rejestracja: 14 maja 2010, 02:58

Postautor: hermes06 » 17 lip 2010, 04:32

Konwertuj ręce.

Fold preflop. Masz średniego asa, ręka jest off suited, zawsze jesteś tutaj zdominowany i nawet pozycją tego nie nadrobisz, bo ATo to fatalna ręka w multipocie.
Nie podajesz stacków ani nawet limitu, ale jeśli jest na flopie jest 6 graczy to w puli masz jakieś 0.5E a Ty overbetujesz 2xpot jako semiblef. Po co? Budujesz pule kiedy nie masz nic, a Twoje folding equity też nie jest wysokie, bo jedyne silniejsze ręce jakie wyrzucisz to slabsze drawy.
Nie wiem co tak naprawdę działo się potem, ale jeśli oponent przejął inicjatywę to po prostu powinieneś policzyć oddsy i sprawdzić czy drawowanie Ci się opłaca.

andrew9
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 11
Rejestracja: 11 lip 2010, 14:06

Postautor: andrew9 » 17 lip 2010, 11:02

Dobra, zrozumiałem swój błąd, teraz kolejne rzeczy o które chciałbym zapytać.


1# Przy stoliku 4 graczy, Blindy 0,02/0,04E NL.
Jestem na pozycji dealera, moje karty to :7s :6d
Zaczynamy rozdanie, SB fold dwóch graczy po nim wchodzi ale bez podbicia. Ja 76o i nie wiedziałem czy wchodzić więc fold. Na flopie od razu miałbym strita i pięknie..
Warto wchodzić z takimi kartami przy małej ilości osób? Bo wielu rozdaniach doszedłem do wniosku że warto, ale nie za często bo średnio udaje się z takich kart strita skompletować na 1/10 rozdań.


2# Kolejne rozdanie ten sam stolik za to 10 graczy. Moje karty bez rewelacji ale po dłuższym namyśleniu wchodzę bo nikt nie podbił, kilka foldów. Byłem na SB.

Moje karty:
:7d :Jc

Na flopie pada:
:6s :5d :8h
Nikt nie podbija więc daję check z nadzieją na strita.
Turn:
:9d
I już myślę jak to rozegrać, podbijam oczywiście ale nie za dużo. Jestem na wczesnej pozycji, chciałem zobaczyć co zrobią przeciwnicy. 3 gości weszło za mną.
River:
:7s

No i co teraz? Na stole już jest strit, wystarczy że ktoś ma T i już po ptokach, ktoś podbił niedużo, dwóch fold sprawdziłem to no i miał T. Fakt dużo nie straciłem, ale jak wy byście się zachowali w takiej sytuacji ?

hermes06
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 134
Rejestracja: 14 maja 2010, 02:58

Postautor: hermes06 » 17 lip 2010, 14:28

Jeszcze raz proszę: konwertuj ręce. Wejdź sobie do hand history pokerroomu i wklej rozdanie choćby TU.

Generalnie na tym limicie trzeba grać bardzo tight, a może wręcz być nitem. Na pewno przyniesie to korzyści, więc rozgrywanie jakiś marginalnych rąk nie jest dobrym pomysłem. Czasem zdarzy się, że przed flopem zrzucisz np. J3 a na flopie okaże Ci się, że miałbyś pięknego fula. Z każdą ręką można wygrać, ale nie z każdą należy grać.

A co do rozdań. Zapamiętaj sobie bardzo ważną zasadę: nie limpuj, a w każdym razie jak najrzadziej. A już nigdy przenigdy nie limpuj z pozycji dealera. (Oczywiście zawsze są wyjątki, jeśli siedzisz na BU i trzymasz parę 22 i do Ciebie jest kilka limpów podbicie raczej nie będzie miało sensu.)
Jeśli jesteś na pozycji i trzymasz solidną rękę możesz starać się izolować limperów podbiciem. Oczywiście musisz zwrócić uwagę jak często grają oni limp/call, jak często się składają i jak Ty sam czujesz się w grze post flop.

Ad 1
SB podejmuje decyzję po Tobie więc nie bardzo wiem jak może pierwszy zrobić fold. Twoja ręka jest średnia, to off suited konektory, więc tak jak pisałem jednego limpera możesz próbować izolować, fold jest jak najbardziej poprawnym zagraniem.
Jeśli już chcesz grać konektory (co na NL4 wcale nie musi być koniecznością) to zapamiętaj 3 rzeczy: odpuszczaj te nie w kolorze, graj je tylko z pozycją bo najczęściej będziesz rozgrywał drawy i zwracaj uwagę na implied oddsy - np. ekstremalnie tight gracz podbije powiedzmy 5-6BB z UTG i widzac takie zagranie łatwo stawiamy go na wysoką parę czy AK. W tej sytuacji jeśli na BU czy CO widzisz powiedzmy 65s, 87s, albo niskie pary bez wahania sprawdzaj podbicie. Tacy gracze praktycznie nie są w stanie zrzucić over pary czy top pary, więc, jeśli trafisz przyjemny flop w postaci seta i strita, zawsze odda Ci swój cały stack. A jeśli flopa nie trafisz możesz bardzo łatwo i bez żalu zagrać fold.

Ad 2
Przede wszystkim rozdanie jest nieczytelne. Nie wiadomo kto wszedł, za ile z jakim stackiem itd. Jeśli nie będziesz konwertował rak, nikt na forum nie będzie Ci w stanie udzielić jakiś rad.
Ale z tego co napisałeś wynika, że od początku do końca rozegrane jest to fatalnie. Twoja ręka to typowa trash hand, czyli śmieć. Po kilku limpach dokładasz z SB - po co? Co chcesz trafić na flopie? Nawet łapiąc top parę z waletem nie czujesz się wygodnie bo ktoś może w tym rozdaniu trzymać wałka z wyższym kickerem. Trafienie siódemki też Ci nic nie daje. Strita ani koloru nie dostaniesz bo Twoje karty zupełnie nie współpracują. W dodatku jesteś bez pozycji. Po prostu jest to fold preflop.

Na flopie zagrałeś prawidłowo, nie wrzucasz nic do puli, ale masz OESD więc chętnie tanim kosztem zobaczysz następna kartę. Na turnie trafiasz bingo, bije Cię tylko T7. I wytłumacz mi teraz dlaczego podbijasz niedużo? Najmądrzejsza zasada dotycząca gry na mikrostawkach brzmi: jak masz to uderzaj, wrzucaj pieniądze do puli, buduj pota, wyciągaj value! W tym momencie na stole leży flush draw, dalej są str8 drawy, ktos się mógł zahaczyć z parą czy dwoma - te wszystkie ręce Ci tutaj zapłacą, Powinieneś uderzać za jakieś 2/3, 3/4 puli. Na river niestety spada najgorsza karta w talii, twoje karty w ręce nie grają, nie bijesz nic.

Widzę, że jesteś początkującym graczem, więc polecam Ci poczytać artykuły o strategii gry np. na portalu PokerTexas.pl, nie wiem czy regulamin forum nie zabrania reklamy konkurencji, ale możesz zainteresować się też strona spam.com. W każdym razie: czytaj, uczyć się, wrzucaj ręce do analizy i powodzenia przy stołach :)


Wróć do „Strategia i taktyka w grach stolikowych”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.