Jaki pokerroom i rodzaj gry?

Dział dla graczy rozpoczynających przygodę z pokerem. Tu poznasz zasady pokera oraz możesz zadać choćby najbanalniejsze pytanie.
lewo
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2009, 23:15

Jaki pokerroom i rodzaj gry?

Postautor: lewo » 15 lis 2012, 11:36

Cześć, chciałem spytać jaki rodzaj gry polecacie początkującemu?
To że Holdem NL to wiem, jednak chodzi mi o formę gry. Myślałem o jakiś niskich stawkach i graniu SnG a czasami freerolli jednak czy na początku lepiej szlifować umiejętności w jednym, danym typie gry czy mozna tak urozmaicać?

Co do pokerroomu to mam takie wymagania
- aby rake mocno mnie nie obciążały, grałbym na początku z bardzo małym kapitałem więc zależy mi na niskich rake/ wysokich rakebackach na niskie stawki i SnG.
- świetnie by było jakby był darmowy kapitał bez depozytu z przejrzystymi zasadami, nie że muszę grać nie wiadomo ile w dniu, zbierać jakieś tam pkt VIP itp a jak nie to go stracę ( Tu widziałem narazie jedyną oferte Poker770 co daje 7,70$ na start bez depozytu )
- częste freerolle w normalnych godzinach z pulami przynajmniej nie żałosnymi typu większość płatnych miejsc to nagrody mniej niż powiedzmy 0,5dolara a osób 1tysiąc :D
- niezależy mi tak na programach VIP itp, jeśli będą dobre warunki rakebacku
- najlepiej niski poziom, chociaż pewnie na niskich stawkach wszędzie taki się trafia.

I jak działa bonus typu 100% do 2k przy depozycie? Pewnie nie mogę tego wypłacić ale co z tym zrobić? muszę ileś ugrać / stracić żeby coś wybrać?

Awatar użytkownika
L00SECANN0N
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 205
Rejestracja: 04 paź 2012, 17:46

Postautor: L00SECANN0N » 15 lis 2012, 21:30

Ciężko będzie znaleźć poker room który spełnił by wszystkie wymienione przez ciebie warunki, ja proponuję PokerStars-nielegalny-w-PL!. Masz tam dostęp do turniejów z bardzo małym wpisowym (zaczyna się nawet od $0.02 chociaż osobiście nie polecam bo to zwykła ruletka) normalnie można pograć np 45man za $0.25 na czym można zbudować rolla nawet z jakichś ochłapów o ile się ogarnia cokolwiek.

Jeżeli chcesz coś osiągnąć to radził bym się skupiać na jednej odmianie pokera i formie gier. Są gracze którzy zarabiają dobrze zarówno na cash games jak i SnG ale dla początkującego to nie jest dobry pomysł aby mieszać jedno z drugim, ja osobiście polecał bym cash games bo tam można się nauczyć gry postflop co później w razie zmiany na SnG czy MTT może się przydać. Ale tu nie ma reguły bo jeżeli cash games ci nie leży to zawsze możesz grać turnieje (ja osobiście wolę turnieje od cashówek) ale wszystko ma swoje minusy bo o ile w cash games możesz przerwać sesję w każdej chwili o tyle w SnG już nie masz tej wygody.

Na PokerStars-nielegalny-w-PL! masz praktycznie najniższy rake ze wszystkich sieci pokerowych ale rakeback rozsądny zaczyna się niestety od tych wyższych poziomów VIP, można mieć dobry rakeback deal na jakimś krzaku ale to będzie krzak room i cięzko po nim oczekiwać więcej niż dobry deal dla grinderów.
Na PokerStars-nielegalny-w-PL! masz przyjazny soft i pomocny support w razie problemów (odpowiadają naprawdę szybko). Co do freerolli to nie ma niestety takich z pulą GTD jest turniej w którym wygrywa się wejściówkę do turnieju z pulą w $$ i mimo dużego fieldu grając względnie dobrze nie jest ciężko wygrać tego ticketa. Jednak w kwestii freerolli to masz na PokerStars-nielegalny-w-PL! turnieje organizowane przez PokerKings gdzie pula wynosi 100$ a field jest bardzo mały.

Darmowego kapitału bez depozytu nie ma, tu trzeba pójść do roboty (jeżeli nie zamierzasz zarobić dużo to możesz porobić 2 dni :mrgreen: ) i zrobić minimalny depozyt jeżeli coś się na temat pokera wie to można na najniższych stawkach zrobić rolla z tych groszy, albo próbować swojego szczęscia we freerollach bo i tak ludzie rolle budowali.

Poziom jest niski, jednak wielu twierdzi że wyższy niż na malych krzakach, to logiczne bo jest duży ruch i dobry soft co przyciąga regów. Jednak nie jest większym problemem znaleźć fishe na niskich/srednich limitach jeżeli robi się dobry table selection.

Bonus do 2k dajmy na to działa tak że po wpłacie dostajesz bonus do uwolnienia (nie dostajesz od razu gotówki) i wraz z wyrobionym rake uwalniasz jakąś część bonusu po uwolnieniu której dostajesz ilość gotówki odpowiadającą częsci bonusu jaki wyrobiłeś. Jeżeli nie grasz na średnich stawkach to gwarantuję ci już teraz nie masz się co napalać na takie bonusy bo ich po prostu nie wyrobisz. Poza tym jest ograniczenie czasowe na niekórych roomach wręcz okrutne które w praktyce uniemożliwia wyrobienie całego bonusu (na PokerStars-nielegalny-w-PL! masz jeden z najlepszych pod względem warunków bonus od Pierwszego depozytu).

luki1118
-#VIP
-#VIP
Posty: 485
Rejestracja: 06 lis 2011, 20:24

Postautor: luki1118 » 19 lis 2012, 20:32

Moje zdanie może być trochę subiektywne bo PS był moim pierwszym roomem na którym zacząłem grać ale wydaje mi się że dla początkujących graczy jest idealny. Na większość roomów rake na micro stawkach Cię zniszczy bo wynosi zazwyczaj 20% na Poker Stars-nielegalny-w-PL-! 4-18%. Stoły na innych roomach dużo wolniej się wypełniają niż na PS co na początku może nie sprawiać Ci wielkich kłopotów ale z czasem jak będziesz dokładał więcej stołów może to być uciążliwe.


Co do freeroli na Poker Stars-nielegalny-w-PL-! jak dokonasz pierwszej wpłaty to otrzymasz bonus 100% do 600$ oraz dostęp do 4 freerolli dziennie przez 30 dni z pulą 1000$ możliwe są rebuye więc pula dochodzi do 3000$ jednak gra tam średnio 20000 osób ale za to do kasy łatwo się wbić. Osobiście nie nastawiałbym się zbytnio na granie jakichkolwiek freerolli ponieważ poświęcony czas nie jest warty tego co możesz zyskać ponieważ przeważnie jest to parę centów.

Bardzo mały kapitał tzn.? Min. wpłata to 10$ wtedy możesz grać turnieje za 25c 45os. blindy co 10 min więc przy dosyć tight grze można luźno bez większego doświadczenia dochodzić do płatnych miejsc. Jednak ten sposób pomimo że to najmniej swingowy sposób na budowanie rolla to zysk będzie bardzo powolny. Jeśli jednak wpłaciłbyś 30-60$ tu już możesz bardziej szaleć. Najlepsze turnieje dla początkujacyh graczy to knockout 90os. 1,5$ blindy co 15 min płatne 12 miejsce i 27c za wyeliminowanie jednego przeciwnika lub Fifty50 1,5$ 10os. z czego gdy zostaje połowa graczy turniej się kończy i każdy z pozostałych graczy otrzymuje zwrot wpisowego -rake plus hajsy w zależności od posiadanych żetonów chyba 4c za 100 żetonów

Calanau
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 12
Rejestracja: 21 lis 2012, 23:10

Postautor: Calanau » 21 lis 2012, 23:24

Na poczatku chcialbym wszystkich przywitac, bo jestem na tym forum nowy :)

Co do pytania, to mysle, ze najlepiej dla poczatkujacego zawodnika grac S&G z malymi stawkami oraz budowac bankroll na freerollach oraz micro MTT.

Moim zdaniam najlepszy dla poczatkuajcego zawodnika bylby jakis w miare spokojny pokerroom z mniejsza liczba zawodnikow. Dla przykladu jesli zaczniesz na PokerStars-nielegalny-w-PL! to mozesz liczyc sie z tym, ze w turnieju freeroll z pola nagrod $100 bedzie ponad 5 tysiecy zawodnikow. Oczywiscie szybko sie wykrusza ale nie zmienia to faktu, ze dojscie do pieniedzy po przejsciu przez 4,800 innych zawodnikow nie bedzie proste. Lepiej zagrac we freerollu z pula $50 ale max zawodnikow to 400/500. Wtedy masz wieksze szanse nauczyc sie czegos dobrego a nie patrzec jak gracze wchodza za wszystko z byle jaka karta.

Mozesz tez grac S&G ale maja one inna atmosfere od MTT i ja osobiscie ich nie trawie. Ale o gustech sie nie dyskutuje wiec sproboj bo moze to bedzie dla ciebie najlepsze wyjscie.

Co do czestych Freerolli to sprawdz moj podpis, tam znajdziesz rozklad jazdy dla freerolli w danym dniu. Zobacz gdzie sa najlepsze i tam sie zarejestruj. :)

Co do pokerromu ktory byl proponowal to Bet Victor Poker badz 888Poker. Powodzenia


Wróć do „Podstawy pokera”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.