Jaką wybrać książkę ?

Lektury zwiększające umiejętności oraz soft pokerowy pozwalający podejmować skuteczniejsze decyzje w czasie gry.

Jasza
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 16
Rejestracja: 28 kwie 2008, 13:50

Postautor: Jasza » 29 kwie 2008, 14:53

Niektórzy są jak niewierny Tomasz, jak nie dotkną to nie uwierzą;)
Też tak miałem, ale dotknąłem i uwierzylem. Przekopałem internetowe księgarnie, serwisy aukcyjne i zasoby biblioteki sląskiej (gdzie znalazlem jedną knige o pokerze jeszcze z czasów IIRP:)-ale to już nieaktualne, inne zasady były wtedy) i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że poważnej ksiązki o pokerze po polsku nie ma. Z tych dostępnych mam Piotra Fili-coś tam "Poker cos tam" (ta wydana przez I4Poker) gdzie można się dowiedziec o takich niuansach pokera jak to, czy kolor jest wyższy od strita lub czym się różni Sit'N'Go od normalnego turnieju;)
http://malypoker.spam - mój pokerowy blogas:)

nikita
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2008, 22:34

Postautor: nikita » 29 kwie 2008, 20:27

No dobra ale jesli dany autor pisze opowiadanie to wiadomo, ze sie tlumaczy na polski, ianczej ludzie czytaliby tylko ksiazki polskich autorow wiec mnie chodzi o to czy jest ksiazka PO POLSKU ale nie polskieog autora tylko przetlumaczona. Normalnie w ksiagarni a nie jakies tlumaczenie przypadkowe.

invidia

Jakiś konkretny tytuł?

Postautor: invidia » 29 kwie 2008, 20:38

Tak czytam i czytam tw wasze wypowiedzi i oprócz:
Krzysztof Pawłowicz
"Poker współczesny. Texas Hold'em i inne odmiany pokera."
To nikt nie podał nic konkretnego POLSKIEGO :)
Zależy mi na tym bo chciałabym pewną osóbkę obdarować. Więc prosze: Z jakiej książki jako pokerzyściu ucieszylibyście się najbardziej?

Malv20
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 161
Rejestracja: 12 lis 2007, 20:17

Postautor: Malv20 » 29 kwie 2008, 22:12

Ja słyszałem że swego czasu mieli tłumaczyć Harringtona pierwszą część. Jak dla mnie to jest jedyna godna polecenia książka która jest w języku polskim o ile już ją przetłumaczyli.

miroslawpepik11
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 86
Rejestracja: 04 wrz 2007, 11:50

Postautor: miroslawpepik11 » 01 maja 2008, 09:12

a nie wiecie może czy w naziemnych sklepach typu empik można kupić jakieś książki pokerowe? niekoniecznie w języku polskim ale np. po angielsku.jak tak to jakie angielskie tytuły byście mogli polecić?

tezapl
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 209
Rejestracja: 29 lip 2007, 20:50

Postautor: tezapl » 01 maja 2008, 09:59

masz szukajke przeciez http://www.empik.com/wyszukiwarka/wynik ... SearchForm


a moze wybierzemy ksiazke najlepsza z najlepszych, sciepniemy sie i sie przetlumaczy profesjonalnie ?
tu jest jakas strona - http://www.tlumaczenia-angielski.info/t ... sowych.htm

30 zk za 1500 znakow, orientowalby sie ktos ile by to wyszlo ?

nikita
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2008, 22:34

Postautor: nikita » 06 maja 2008, 16:12

Znazlem dwie ksiazki na allegro, jedno na 100% po polsku, druga nie wiem, moze ktos je zna i sie wypowie? Ewentualnie mile widziane zdanie nt. autorow.

POKER I JEGO SEKRETY - Fortunat Pionier

TEXAS HOLD'EM Stephan M. Kalhamer (PO POLSKU)

Bardoz prosze o wpisy, bede wdzieczny za wszystkie opinie.

sherdog
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2008, 17:17

Postautor: sherdog » 08 maja 2008, 17:25

Ja polecam Harrington on Cash, ksiazka o graniu NL holdem Full Ring :-) dwa tomy

Awatar użytkownika
AjApok
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 194
Rejestracja: 09 maja 2008, 15:34

Postautor: AjApok » 11 maja 2008, 10:08

Ja posiadam Supersystem przetłumaczony po polsku jak ktoś chce to pisać na PW adres email to wyśle. mam przetłumaczone rozdziały holdem (bo poco mi razz czy seven)

Kakens
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2008, 22:09

Postautor: Kakens » 02 cze 2008, 03:14

Tez szukalem polskiej ksiazki o pokerku ale nie znalazlem nic ciekawego. Wzialem sie za czytanie "winning Low-Limit Hold'em" i na pierwszy rzut oka ksiazka jest dobra. Cos tam na poczatku bylo napisane ze to ksiazka dla ludzi ktorzy maja pojecie o pokerze ale tak na prawde wystarczy znac jakie sa uklady i to wystarczy :wink: Nie ma co liczyc na cud w postaci polskiej wersji ktorejs z ksiazek tylko slownik i jedziemy z koksem :mrgreen:
Mam jeszcze pytanko do starych wyjadaczy. Czy na poczatku albo w trakcie przygody z pokerem zaglebialiscie sie w lektury ksiazek o pokerze? A jezeli tak to czy byly pozniej efekty?

Tadzik1
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 76
Rejestracja: 06 sie 2008, 17:40

Postautor: Tadzik1 » 22 sie 2008, 20:50

Ja jestem w trakcie czytania "Poker współczesny. Texas Hol'dem i inne rodzaje pokera" i muszę powiedzieć ze książka jest fajnie napisana prostym językiem, z ilustracjami, wszystko pięknie wytłumaczone.

Dudak1
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2008, 15:47

Postautor: Dudak1 » 20 gru 2008, 16:54

Powiem jedno: Harrington o Hold'em :)
Zapraszam na mojego bloga!

Tadzik1
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 76
Rejestracja: 06 sie 2008, 17:40

Postautor: Tadzik1 » 22 gru 2008, 18:10

Witam.
Chętnie odkupie od kogoś z forum książkę "Harrington on Holdem" - wersję w języku polskim.
Stan książki nie musi być super, wystarczy żeby dało się ją przeczytać a strony były na swoim miejscu.
(Nie wiedziałem gdzie to napisać, więc stwierdziłem że ten temat będzie najodpowiedniejszy)
Wszystkie oferty proszę na PW.
Pozdro :wink:

Oskarek

Postautor: Oskarek » 22 gru 2008, 18:55

Tadzik1 pisze:Witam.
Chętnie odkupie od kogoś z forum książkę "Harrington on Holdem" - wersję w języku polskim.
Stan książki nie musi być super, wystarczy żeby dało się ją przeczytać a strony były na swoim miejscu.
(Nie wiedziałem gdzie to napisać, więc stwierdziłem że ten temat będzie najodpowiedniejszy)
Wszystkie oferty proszę na PW.
Pozdro :wink:



do mnie tez prosze pisac gdyz bylem dzis w empiku nawet i mieli tylko angielskie ksiazki po 109zl :/

skrzychuz
-#VIP
-#VIP
Posty: 436
Rejestracja: 06 gru 2007, 12:51

Postautor: skrzychuz » 05 sty 2009, 21:06

No ja wkońcu skusiłem się i zakupiłem tego Harringtona, kurcze spodziewałe się chyba czegoś innego, ale w sumie jeszcze chyba nie przeszedłęm do sedna :p po pierwszych 50 stronach szału nie było po nastepnych 50 było troche lepiej po kolejnych 50 jest już dobrze, mam nadzieje że po przeczytniu całości wysoko ocenię tę księgę, dam znać tutaj, jak nei bede zadowolony to pewnie sprzedam, może chce ktoś kupić 11 numerów CardPlayera?

Awatar użytkownika
Kosira
-#VIP
-#VIP
Posty: 1050
Rejestracja: 23 mar 2009, 18:03

Postautor: Kosira » 09 kwie 2009, 18:54

Ja aktualnie czytam Super System Doyla i i uważam że niezła pozycja, ale raczej dla doświadczonych graczy.

Oskarek

Postautor: Oskarek » 09 kwie 2009, 19:06

kosira81, słucham? Chyba dla totalnych amatorów :) tam nic nowego nie ma :P

Awatar użytkownika
falkor81
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 239
Rejestracja: 15 paź 2008, 12:46

Postautor: falkor81 » 09 kwie 2009, 19:23

SuperSystem 2 napisana przez Doyla Brunsona to książka z jednej strony dla początkujących a z drugiej dla weteranów ponieważ nie traktuje tylko o holdemie a o różnych odmianach pokera i dlatego nawet zaawansowany gracz może znaleźć tam coś ciekawego (no chyba że tutaj wszyscy znaja takie odmiany jak Draw poker, Seven-card stud, Lowball, Seven-card stud high-low split)

sallahadin
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 53
Rejestracja: 08 kwie 2009, 08:25

Postautor: sallahadin » 12 kwie 2009, 18:17

Poszukuje linków do Harrington o Hold'em. Ale koniecznie w wersji polskiej. Znalazłem link na exsite.pl ale niestety wygasły juz one. Napewno ktos stamtąd ściągnał więc pozycja dostępna na necie ale ja cos nie mogę znależć.

Prezes87
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 65
Rejestracja: 25 maja 2008, 21:54

Postautor: Prezes87 » 12 kwie 2009, 19:32

sherdog pisze:Ja polecam Harrington on Cash, ksiazka o graniu NL holdem Full Ring :-) dwa tomy


Mógłbyś coś bliżej powiedzieć o tych książkach ;>?

Mr RtheB
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:03

Postautor: Mr RtheB » 13 gru 2009, 15:41

Dopiero zaczynam grać w pokera i chciałbym przeczytać na start jakąs wartościową lekturę.
Są na allegro do kupienia za 80 zł książki Harrington o Holdem w polskiej wersji. Warto zainwestować ?

Awatar użytkownika
Stefano1988
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 354
Rejestracja: 16 mar 2009, 20:24

Postautor: Stefano1988 » 13 gru 2009, 16:02

Tak warto póki co jest to najlepsza ksiązka na polskim rynku w całkowicie polskiej wersji językowej :razz:
Chuck ma dobrego reada xD

Awatar użytkownika
Gns
-#VIP
-#VIP
Posty: 1672
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:56

Postautor: Gns » 13 gru 2009, 19:49

ale mozesz kupic sobie taka ksazke troche taniej niz za 80zł ale nie na allegro..ostatnio widzialem na jakichs stronach z ksiazkami jakies 70zł + 7 przesyłka..

PS: znalazlem link: www.bilard-sklep.pl

Oskarek

Postautor: Oskarek » 13 gru 2009, 19:55

Ja w kasynie Hyatt widzialem ta ksiazke za 70zl :)

Awatar użytkownika
BLAZO
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 15 lut 2009, 14:41

Postautor: BLAZO » 14 gru 2009, 01:04

Ja kupiłem za 86 zł razem z przesyłką pobraniową ktora doszła w 1 dzień :D


Wróć do „Książki i programy pokerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.