HUD - z czym to się je?

Dział dla graczy rozpoczynających przygodę z pokerem. Tu poznasz zasady pokera oraz możesz zadać choćby najbanalniejsze pytanie.
Awatar użytkownika
karwek
-#VIP
-#VIP
Posty: 1905
Rejestracja: 05 lis 2012, 23:43

HUD - z czym to się je?

Postautor: karwek » 06 gru 2012, 10:43

Zacząłem się zastanawiać, czy na pewno mam dobrze skonfigurowanego HUDa. Chodzi mi oczywiście o wyświetlane statystyki ;p

U mnie jest to tak:
nick/hands/steal from button
3 bet pre/fold to 3b pre/c bet flop
VPIP/PFR/Agression

czegoś ważnego mi brakuje? albo coś jest zupełnie niepotrzebne? Jak to jest z HUDem u was?

Awatar użytkownika
Gns
-#VIP
-#VIP
Posty: 1672
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:56

Postautor: Gns » 06 gru 2012, 11:05

Po pierwsze to zacznij od szukania na forum. Na pewno znajdziesz odpowiedzi na kilka pytań.

Na przykład w tym temacie: http://www.pokerkings.pl/holdem-manager ... t16629.htm

Po drugie określ się dokładnie do czego Ci ten HUD będzie potrzebny. Innego HUDa będziesz używał do HU innego do MTT, a jeszcze innego do CASHa. Jak już się określisz i będziesz wiedział co i jak, to możesz zadać pytanie odnośnie HUDa, dla któregoś z ekspertów.

Dla przykładu:

M@jkel pisze:W mtt(jeśli struktura na to pozwala) jest trochę więcej gry postflop a sng turbo charakteryzuje się tym, że gra się głównie na preflopie. W związku z tym HUD może się trochę różnić w tych grach ale używanie tego samego też nie będzie jakimś wielkim problem, to już zależy od samego gracza.

Mój HUD do SnG wygląda tak:
name/hands
vpip/pfr/steal/3bet
Można do niego dołożyc statystyki typu limp/fold czy steal z określonej pozycji albo sprawdzać je w pop-upie.

W mtt:
name/hands
vpip/pfr/steal/3bet/foldvs3bet
af/flop_af/cbet/foldvscbet
Tutaj można dokładać statystyki typu fold vs steal / resteal itp. albo jak wczesniej sprawdzać je na bieżąco.


Poza tym, w HM2 jest możliwość ustawienia HUDa w taki sposób żeby się zmieniał w zależności od tego czy gramy PREFLOP czy POSTFLOP. Tego nie chciało mi się ogaraniać i w sumie chyba odpuszczę sobie, bo to w jaki sposób ktoś gra postflop determinuje naszą grę preflop, więc przed rozdaniem powinniśmy w sumie już coś wiedzieć o grze rywala postflop.

Poza tym (2) w necie można znaleźć pełno dobrych HUDów w zależności od rodzaju gry.

Niezależnie od tego co będziesz grał to ja Tobie radzę żebyś pierwsze ustawił sobie statystyki VPIP/PFR w tej właśnie kolejności :)

Awatar użytkownika
Loncik
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1332
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:00

Postautor: Loncik » 06 gru 2012, 11:12

Ja używam podobnych statystyk, natomiast zdecydowanie w Twoich brakowało by mi fold to Cbet. Dodatkowo jeśli chodzi o steal to interesuje mnie nie tylko z buttona i tu mam ogolnie steal.

Awatar użytkownika
Sliwa
-#VIP
-#VIP
Posty: 796
Rejestracja: 08 kwie 2010, 18:14

Postautor: Sliwa » 06 gru 2012, 11:16

Tak patrząc na szybko dodałbym: fold to cbet, wtsd%

oraz zamienił steal from button na tot steal. Teraz bazujesz tylko na kradzieży z btn?

Ogołnie huda każdy układa pod siebie w zależności co pogrywa.

Awatar użytkownika
nomad
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1094
Rejestracja: 02 cze 2012, 09:29

Postautor: nomad » 06 gru 2012, 11:23

Sporo o konfiguracji i korzystaniu z HUDa i nie tylko można znaleźć w "Harrington on Online Cash Games - 6 Max No Limit Hold'em". Szczerze polecam.
Konfiguracje "Harrington basic/.../advanced" w HM2 bazują o ile się nie mylę na tej pozycji.
W czasie dealu z Loncikiem - korzystałem z "Harrington advanced" i choć poległem to wydaje się że to dobry punkt startowy.

Przydatne wydają się informacje o agresji na kolejnych uliczkach oraz te dotyczące Showdownów (jak czesto, ile wygranych, etc.).

EDIT: Mam pytanie chłopaki - czy ktoś z forumowiczów w ogóle pracuje? Czy też raczej wszyscy śledzą forum online?
Ostatnio zmieniony 06 gru 2012, 11:25 przez nomad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karwek
-#VIP
-#VIP
Posty: 1905
Rejestracja: 05 lis 2012, 23:43

Postautor: karwek » 06 gru 2012, 11:23

Jakoś wolę mieć VPIPi PFR na samym dole, przynajmniej dla mnie jest to widoczne.
Moje pytanie właściwie odnosiło do każdego rodzaju gry. Sam mam różną konfigurację dla różnych rozgrywek, ale ciągle nie wiem czy dobrą. Ta wyżej opisana odnosi się do cash, ta w SnG jest nieco uboższa, bo Sng to sng- tam gra uwarunkowana jest od wielkości stacka.

Btw, przeleciałem kilka stron i nie znalazłem nic o HUDzie, więc nowy temat to chyba nie tragedia :P a temat może się przydać, chętnie się dowiem co inni wyświetlają na swoich HUDach, aż tak wielką tajemnicą to raczej nie jest :P

EDIT: o kurde, nie korzystałem wcześniej za bardzo z opcji popup w HUdzie, ale odjazd, ide dalej konfigurować :D

codziennie coś nowego, jakże się wczoraj zdziwiłem gdy jednym przyciskiem można odejść od wszystkich stołów na P* :)

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 06 gru 2012, 12:01

nomad pisze:EDIT: Mam pytanie chłopaki - czy ktoś z forumowiczów w ogóle pracuje? Czy też raczej wszyscy śledzą forum online?


Każdy po zdobyciu rangi Niebieskiej ma 6 m-cy na rzucenie pracy i zostanie pro - inaczej traci range, wiec niebiescy+ raczej nie pracuja :D
...kto nie złapie dyni, ten płaci patola...

Awatar użytkownika
Loncik
-#graczroku
-#graczroku
Posty: 1332
Rejestracja: 26 kwie 2011, 13:00

Postautor: Loncik » 06 gru 2012, 13:18

Sith, szczerze się uśmiałem. Ale nie powiem.. działa na wyobraźnię i aż się uśmiecham widząc oczami wyobraźni siebie, który idzie do szefa i mówi "teraz to mi to lotto" :) I te szerokie ze zdziwienia oczy wszystkich, którym mówisz, że utrzymujesz się z pokera :)

Wracając na ziemię to niestety ja pracuję Nomad. W zasadzie trochę ryzykuję, bo monitorują nam laptopy i nie powinienem chodzić po żadnych stronkach. Do tego jest bryndza teraz u nas w firmie z robotą i wszyscy trzęsą portami, że będą zwalniać lub zlikwidują oddział. W ogóle jakaś chora, ciężka i podejrzliwa atmosfera. Postanowiłem nie przejmować się jednak rzeczami, na które nie mam wpływu...

Awatar użytkownika
Gns
-#VIP
-#VIP
Posty: 1672
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:56

Postautor: Gns » 06 gru 2012, 13:24

Loncik pisze:Wracając na ziemię to niestety ja pracuję Nomad. W zasadzie trochę ryzykuję, bo monitorują nam laptopy i nie powinienem chodzić po żadnych stronkach. Do tego jest bryndza teraz u nas w firmie z robotą i wszyscy trzęsą portami, że będą zwalniać lub zlikwidują oddział. W ogóle jakaś chora, ciężka i podejrzliwa atmosfera. Postanowiłem nie przejmować się jednak rzeczami, na które nie mam wpływu...


Loncik, nie pierwsza i nie ostatnia firma która padnie, bądź z której możesz zostać zwolniony :mrgreen: Taka specyfika branży :mrgreen:

Jęśli chodzi o mnie to jestem bezrobotny i utrzymuje mnie urząd pracy. 500zł miesięcznie w zupełności wystarcza na przeżycie. Polecam każdemu!

Awatar użytkownika
Spiegol
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2170
Rejestracja: 08 lis 2007, 00:43

Postautor: Spiegol » 06 gru 2012, 13:51

Oczywiście, że pracuje! Popołudniami prowadzę treningi, a przed południem sprawy organizacyjno-biurowe załatwiam w domu, także nawet teraz jestem w pracy ;)

Aby nie robić całkiem OT, to w sprawie huda, u mnie wygląda on tak:

nick/hands
vpip/pfr/agr/3bet/fold to 3bet
cbet/fold to cbet/steal tot/fold to steal

Jak dla mnie brakuje zatem total steal (a nie tylko button) + fold to steal (będziesz wiedział komu zawsze kraść), fold to cbet można dołożyć, ale można też w pop up sprawdzić ;)

Awatar użytkownika
gama
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2954
Rejestracja: 06 lut 2009, 18:56

Postautor: gama » 06 gru 2012, 13:52

Tak, ja też kiedyś najbardziej chwaliłam w mojej firmie pewność zatrudnienia :D Do czasu grupowych zwolnień zupełnie znienacka. I tak oto zostałam zmuszona do tego by pozostać poker pro - szczęście, bo za tydzień minie mi 6 miesięcy od otrzymania rangi i bym ją straciła, gdyż nadal utrzymywałabym się z normalnej pracy :twisted:

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 06 gru 2012, 19:24

Loncik pisze:I te szerokie ze zdziwienia oczy wszystkich, którym mówisz, że utrzymujesz się z pokera


Taaaa, te szerokie oczy naczelnika Urzędu Celnego :D. Takich rzeczy się nie mówi :D
...kto nie złapie dyni, ten płaci patola...

Awatar użytkownika
justnutsbaby
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 431
Rejestracja: 31 sty 2008, 20:02

Postautor: justnutsbaby » 06 gru 2012, 19:38

ummm a do jakiej odmiany/formuly ma byc ten hud ? kwestia gierek w jakie grasz, w kazdej bedziesz kladl wiekszy nacisk na specyficzne statystki, nie da sie stworzyc uniwersalnego huda.


Wróć do „Podstawy pokera”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.