gra cash na stołach 6 os. vs 9 os.

Dział dla graczy rozpoczynających przygodę z pokerem. Tu poznasz zasady pokera oraz możesz zadać choćby najbanalniejsze pytanie.
piesbert
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 4
Rejestracja: 14 sie 2010, 16:57

gra cash na stołach 6 os. vs 9 os.

Postautor: piesbert » 14 sie 2010, 17:07

witam wszystkich, jestem tu nowy. interesuje się pokerem od niedawna, w związku z tym prosze o rozwianie moich wątpliwości
gram na Poker Stars-nielegalny-w-PL-! NL0,1-0,2 (czy to sie pisze NL2?) i zauwazyłem że lepiej mi idzie kontrolowanie gry na stołach sześcioosobowych niż 9-cio. dotchczas w internecie spotykałem sie z opinią że to właśnie te mniejsze sa trudniejsze do ogarnięcia, a mnie się wydaje jednak odwrotnie..
oświeccie mnie - czy to tylko złudzenia początkującego?
imho na 6os łatwiej mi doprowadzić do sytuacji w której gram HU względnie w 3 os ogladamy flopa.. na wiekszych stołach jest przeważnie wiecej chetnych do ogladania flopa przez co prawdopodobienstwo wygranej spada...

pozdrawiam
piesbert

Awatar użytkownika
Spiegol
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2170
Rejestracja: 08 lis 2007, 00:43

Postautor: Spiegol » 14 sie 2010, 17:25

Tak, pisze się NL2 w przypadku blindów 0.01/0.02$.

Co do twojego stwierdzenia, że 6os. są łatwiejsze to raczej Ci się tylko wydaje, w 6os. trzeba grać trochę większy zakres rąk niż w 10os. żeby nas blindy zbytnio nie zjadały, a co za tym idzie trzeba bardziej ogarniać grę, żeby za szybko nie przegrać.

ALE każdy czuje się w czymś mocny i to gra, jedni turnieje MTT, inni sit&go, jeszcze inni cash game 6 osobowe lub 10 osobowe. Jeśli najlepiej Ci się gra (i największe przynosi Ci przychody) na stołach 6 osobowych to tam graj bo najważniejsze poza wiedzą i umiejętnością gry jest to by dobrze się czuć w tej odmianie którą grasz, wtedy sukces (prawie) murowany! :)

Awatar użytkownika
bizzarre
-#VIP
-#VIP
Posty: 1510
Rejestracja: 08 mar 2010, 20:16

Postautor: bizzarre » 14 sie 2010, 19:48

Ja osobiście wolę krótkie stoły, tyle że od cash wole sng.

pegi_gdy
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 18
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:22

Postautor: pegi_gdy » 31 sie 2010, 15:47

ja też wole short handed:-)) ciekawiej się gra

Supreme
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 43
Rejestracja: 02 sie 2010, 18:12

Postautor: Supreme » 20 wrz 2010, 01:58

Moim zdaniem zdecydowanie na poczatek poleciłbym stoły full ring na shorthanded twoja wiedza pokerowa musi byc dobrze rozwinieta a na 9 osobowych spokojnie z gra tight mozna powoli budowac bankroola .

elek44
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2011, 15:28

Postautor: elek44 » 28 sty 2011, 17:26

Gram wlasnie na 9os ale moj bankrool jakos nie chce sie budowac:) To zapewne jest spowodowane twierdzeniem "a moze cos wpadnie" musze nad tym popracowac:)

Awatar użytkownika
justnutsbaby
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 431
Rejestracja: 31 sty 2008, 20:02

Postautor: justnutsbaby » 29 sty 2011, 04:26

nie graj fr, nie nauczysz sie grac w ten sposob, chyba , ze dolaczysz do grona ''regularsow'' ktorzy snap folduja KK z SB :P
nie wiem, pod koniec zeszlego roku musialem gridnowac kilkadziesiat stolow naraz na P* zeby uzbierac vpp na milestona i mam jedno przemyslenie - nuuuuuda, tak obrzydliwa, ze zabija przyjemnosc z gry. 6maxy to zupelnie inna dynamika ktora wymusza kreatywnosc + rozwija Twoje umiejetnosci gry.


Wróć do „Podstawy pokera”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.