Cooler

Ogólne strategie pokerowe do stosowania w grze live jak i w sieci
Awatar użytkownika
FarseerPL
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 232
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:53

Cooler

Postautor: FarseerPL » 17 wrz 2010, 12:37

Mam do was pytanie jak grac coolery (double upy) nie te turbo tylko zwykłe, sa jakieś artykuły czy też wytyczne zasady do grania ich aby byly opłacalne i na dłuższą metę przynosiły korzyści ?

z góry dzięki za pomoc

PS: Sry jesli juz był taki topic

Oskarek

Postautor: Oskarek » 17 wrz 2010, 14:16

Prosta zasada , grać Tight a na bubble agresywnie ale też musisz potrafić foldować AA czy KK preflop :D To już zależy wszystko od sytuacji na Bubble
Musisz wiedzieć kto jest pasywny gra mało rąk i takiemu trzeba kraść jak blindy wzrosną

Awatar użytkownika
FarseerPL
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 232
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:53

Postautor: FarseerPL » 17 wrz 2010, 14:43

co masz na myśli pisząc zeby foldowac AA pre floop? w coolerze widze tylko jedna taka sytuacje kiedy mógłbym to zrobic: z 10 osb zostaje 6 jestem na bb 2 ludzi z wiekszymi stackami ode mnie gra all in. w takim wypadku zrzuciłbym bo po co ryzykowac skoro ktorys z nich odpadnie no ewentualnie sporo sie skróci. Oczywiscie co innego gdyby mój stack wynosil cos w ramach 2-3 m :D to wtedy na pewno bym wpychal.

Jesli sie myle to mnie poprawcie

Awatar użytkownika
dviper
-#VIP
-#VIP
Posty: 901
Rejestracja: 18 sty 2008, 15:20

Postautor: dviper » 17 wrz 2010, 15:49

FarseerPL pisze:z 10 osb zostaje 6 jestem

No i to jest właśnie faza bubble, czyli zostaje do odpadnięcia ostatnia osoba przed płatnymi. W takim wypadku jak sam napisałeś, nie ma sensu ryzykować.
"Be yourself, no matter what they say... "

Oskarek

Postautor: Oskarek » 17 wrz 2010, 15:54

No mniej wiecej o to chodzi by spasować AA czy KK jeśli powiedzmy są blindy 100/200 na utg siedzi koles majacy 10 zetonow :D Ty masz 400 na BB i koles gra allin to jest oczywiscie easy fold i o to mi chodzi jesli ktos przed Toba zagra allin bo wiele slabych graczy nie patrzy ze jest short majacy 10 zetonow i callują :)

Awatar użytkownika
Glory
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 9529
Rejestracja: 04 mar 2005, 12:14

Postautor: Glory » 17 wrz 2010, 19:45

Czekajcie, moment. Bo albo ja czegos nie kumam, albo przyklad Oskarka nie ma sensu.

na UTG jest gosc co ma 10 zetonow, wiec jest all-in. Ktos gra all-in. Czemu na boga masz tu pasowac asy?

Przeciez opcje sa cztery przy show down:

Ty wygrywasz, UTG odpada, jestes w kasie.
Agresor wygrywa, obaj z UTG odpadacie. Ty miałeś jednak więcej żetonów odpadając = jestes w kasie

Ewentualnie:

UTG wygrywa, ale Ty jestes lepszy od agresora = zarobiles jego zetony, wyszedłeś więc mimo wszystko na +.
UTG wygrywa, Ty jestes gorszy od agresora = odpadasz

Właściwie tylko ta ostatnia opcja jest niekorzystna, ale jeśli byś grał fold to wcale w lepszej być nie był (SB i ostatni stack 1,5blinda).
Jeśli Twoje PW jest w folderze "do wysłania" to znaczy, że go jeszcze nie przeczytałem. Cierpliwości.

Oskarek

Postautor: Oskarek » 17 wrz 2010, 19:50

dlaczego koleś na UTG ma być na allinie? po prostu koleś ma 10 zetonow i na UTG zrzucil karty teraz jego kolej na bycie na BB wiec jest to easy fold :D ja bede sprawdzal prawie wszystkie karty jak taki short jest na allinie na bubble wlasnie z tych powodow co wymieniles :)

Awatar użytkownika
Glory
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 9529
Rejestracja: 04 mar 2005, 12:14

Postautor: Glory » 17 wrz 2010, 20:18

Ok, w takim przykładzie jak napisałeś wszystko się zgadza.
Jeśli Twoje PW jest w folderze "do wysłania" to znaczy, że go jeszcze nie przeczytałem. Cierpliwości.


Wróć do „Strategie Pokerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.