2-7 (deuce to seven) triple draw poker

Zasady popularnych rodzajów gier w pokera oraz opinie na ich temat
Awatar użytkownika
M@jkel
-#VIP
-#VIP

2-7 (deuce to seven) triple draw poker

Postautor: M@jkel » 17 sie 2008, 20:37

To gra w której wygrywa najniższy układ. Jest to rodzaj „lowball”, a jednocześnie jest to poker dobierany, co znaczy, że każdy gracz otrzymuje 5 kart na rękę.
Można wymienić od zera do pięciu kart.
W Triple Draw można karty wymieniać trzy-krotnie lub zrezygnować z wymiany w każdej chwili (tzw. stand pat).

W 2-7 strity i kolory nie liczą się do niskich układów. Asy są uznawane jako najwyższe karty. Najlepszym układem jest 7, 5, 4, 3, 2.
Poker Zasady gry w 2-7 Triple Draw

W pokerze dobieranym gra się z blindami tak samo jak w odmianach z flopem. Każdy gracz dostaje na rękę pięć kart.
Pierwszy gracz siedzący po lewej od gracza który postawił „big blind” ma do wyboru trzy opcje: odrzucić, sprawdzić, podbić. . Akcja toczy się dookoła stołu zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Po zakończeniu pierwszej rundy licytacji następuje pierwsza wymiana. Każdy z graczy wybiera karty które chciałby wymienić poprzez zaznaczenie ich. Powtórne zaznaczenie karty cofachęć jej wymiany.
Proces wymiany toczy się dookoła stołu zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Gdy nadchodzi twoja kolej, potwierdzasz wymianę poprzez naciśniecie odpowiedniego przycisku.

Po pierwszej wymianie następuje druga runda licytacji, zaczynając od pierwszego gracza na lewo od „buttona’a”.

Są jeszcze dwie fazy wymiany. Po każdej następuje faza licytacji. W sumie mamy wiec trzy wymiany i cztery rundy licytacji. Sekwencja wygląda następująco:

• rozdanie pięciu kart

• pierwsza runda licytacji (zaczynając od gracza po lewej od big blinda)

• pierwsza wymiana kart

• druga runda licytacji (zaczynając od gracza po lewej od button’a)

• druga wymiana kart

• trzecia runda licytacji (zaczynając od gracza po lewej od button’a)

• trzecia wymiana kart

• czwarta runda licytacji (zaczynając od gracza po lewej od button’a)

• pokazanie kart (jeśli konieczne)

GrzesVP
LEGENDA
LEGENDA

Postautor: GrzesVP » 17 sie 2008, 22:26

To nowa odmiana pokera? nie wiem bo nie słyszałem wczesniej o niej, moze dlatego ze nieinteresują mnie zabardzo inne odmiany niz holdem i Omaha. Coraz wiecej odman pokera, które według mnie nie co zabijają ten sport. Ludzie chcą wprowadzac coś nowego, cos zmieniać, ulepszac. Ja nie widze sensu grania wtaką odmiane, jesli grac to wcos gdzie trzeba byc najlepszym i wygrac, ale nie w sensie najlepszym = najgorszy, gdzie tu najsłabszymozna powiedziec wygrywac.

KarolCh
-#zwykly
-#zwykly

Postautor: KarolCh » 29 lis 2009, 09:55

Deuce to seven lowball inaczej nazywany Kansas City lowball nie jest nowym rodzajem pokera. Ja osobiście uwielbiam jego odmianę gdzie dobiera się tylko raz. Tu także trzeba być najlepszym żeby wygrać bo dobiera się przecież do najlepszego układu (tylko że innego niż w pokerach High). Co może świadczyć o wielkości tej odmiany to to, że np. jest on ulubionym rodzajem legendy pokera Billy'ego Baxtera, Phil Ivey wygrał w niego w tegorocznym WSOP. Kilka lat temu zastanawiano się nawet czy nie uczynić z niego Main Eventu na WSOP (ale pozostało przy TH). Jest to gra, w którą bez umiejętności i wiedzy praktycznie nie da się wygrać.

skorius
-#zwykly
-#zwykly

Postautor: skorius » 22 lut 2010, 12:32

Ja dzisiaj po raz pierwszy spotkalem sie z tym typem gry buszujac z nudow po freerolach. Calkiem ciekawa gra. gram Dokladniej w odmiane single draw gdzie z tego co sie doczytalem nalezy grac raczej tight wiec probuje szczescia. Moze to bedzie moja nowa ulubiona odmiana pokera? :)

dolarkarola
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: dolarkarola » 17 sty 2012, 17:46

Polecam poogladac jak graja najlepsi na blindach 1/2k cos wspaniałego:)
Dolar

aCme1987
-#zwykly
-#zwykly

Postautor: aCme1987 » 25 kwie 2012, 16:25

Swietna odmiana pokera napewno lepiej sie gra w 2-7 niz studa czy raza. tyle ze graczy np na PokerStarsie gra malo ludzi czesto sa to gora 3/4 stoly na stawkach 0.50$/1$
KKKK

Wróć do „Rodzaje gier w pokera”