***Wybieramy laptopa dla siebie***

Hydepark, czyli o wszystkim i o niczym. Dyskusje użytkowników nie związane bezpośrednio z pokerem.
Awatar użytkownika
wheeny
-#zasłużony
-#zasłużony

***Wybieramy laptopa dla siebie***

Postautor: wheeny » 10 maja 2012, 22:49

[center]***Wybieramy laptopa dla siebie***[/center]

Komputery stacjonarne, choć nadal masywnie wydajniejsze w 3D (gry), od dawna schodzą na dalszy plan w związku z naszym dorastaniem i drożejącymi mieszkaniami. Po prostu nie ma na nie miejsca. Dlatego prędzej czy później, każdy przesiada się na laptopa, ewentualnie czasami doświadczając luksusu jakim jest podłączenie go do wielkiego ekranu.

Najważniejsze kwestie, które trzeba rozważyć przed zakupem:

- przenośność (czyli wielkość ekranu, waga sprzętu i bateria)
- wydajność 3d (jeśli prawie w ogóle nie gramy, można tu zaoszczędzić)
- jakość wykonania (to jednak sprzęt mobilny, nie ma się rozpadać po roku używania)
- wydajność i technologia cpu (piszę cpu, ale chodzi mi o całość podzespołów i technologii, o czym później)

Przenośność

Ponieważ większość dzisiejszych laptopów kupowana jest jako desktop replacement, często zapominamy, że są inne wielkości matryc, niż nieśmiertelne 15,6 cali. Każdy zakup zaczynajmy więc ze świadomością, że są inne przekątne, a przede wszystkim: od analizy własnych potrzeb.

Czy laptop będzie noszony? Na plecach, czy wożony samochodem? Używany w różnych miejscach, gdzie przestrzeń jest ograniczona? Czy będzie długo pracował z dala od kontaktu, czy zawsze będzie gdzie go podłączyć? Ekran laptopa będzie głównym, czy często podłączymy do dużego, zewnętrznego monitora? Takie przemyślenie tematu pozwoli na sensowne dobranie przekątnej, na przykład:

Często chodzę z laptopem na własnych plecach, lubię go otworzyć w kawiarni i w łóżku, i chcę nie martwić się, że przed obejrzeniem jednego filmu padnie mi bateria. Kupię więc trzynastkę z dobrą baterią.

Albo:

Chcę zastąpić desktopa, nigdy nie wychodzę z domu z laptopem. Wtedy spokojnie możemy kupić siedemnastkę z dowolną baterią, która pełni tylko funkcję upsa.

Czym jest dobra bateria? Jeśli nie wiecie, możecie po prostu zapytać sprzedawcę. Poważni w rodzaju x-kom albo sferis nie kłamią. Powiedzą np. że producent deklaruje 5 godzin. Wtedy wiadomo, że 3-4 popracuje. Albo super pojemna sześciokomorowa, producent deklaruje do 8 godzin. To już fajny wynik, bo pewnie podziała z 6 przy spokojnym graniu w pokera.

Unikamy czterokomorowych.

Wydajność 3D

Temat rzeka, bo jeśli chcemy grać, potrzebujemy dedykowanej karty graficznej, a modeli jest zatrzęsienie. Na szczęscie jest pomoc w postaci notebookcheck.net - absolutnie bajeczna strona. Wpisujemy w google frazę 555m notebookcheck i pierwszy wynik to prawdopodobnie będzie benchmark karty geforce gt 555m na wyżej wymienionej stronie. Sprawdzamy sobie wynik w 3D marku i od razu wiemy, czy znaleziony przez nas lapek ma wydajną grafikę, czy nie. Są nawet benchmarki konkretnych gier.

Prościutki zabieg, dzięki któremu nie trzeba się w ogóle orientować w szybko zmieniających się numeracjach czipów graficznych. Wystarczy sprawdzić konkretny model - jeśli jest słaby, szukamy dalej.

Skąd wiemy, że dany wynik w benchmarku jest dobry? Za linię bazową przyjmijmy wydajność karty zintegrowanej. Pewnie większość z Was kupi laptopa opartego o i3 lub i5 w technologii sandy bridge, lub nowszego opartego o właśnie ukazane ivy bridge. Zintegrowane karty to opowiednio intel HD2000, HD3000 lub HD4000. Chcemy, żeby dedykowana była przynajmniej 2x wydajniejsza od integry (te nowoczesne integry to nie to co kiedyś - też można na nich grać!). Inaczej dopłacanie nie ma sensu.

Ten ostatni pogrubiony punkt jest dosyć ważny - jeśli w ogóle nie gramy, nowoczesna integra intela na prawdę nam wystarczy. Dość powiedzieć, że nawet Diablo 3 jest zupełnie grywalne na HD4000.

Do worka wydajności 3D dorzucę jeszcze jedną kwestię. Rozdzielczość matrycy. Jeśli wybieramy laptopa do grania i nie mamy zewnętrznego ekranu w rodzaju telewizora lcd, to uważajmy na zbyt dużą rozdzielczość matrycy. Powoli wkraczają na rynek laptopy full-hd (1920x1080), które mają 15 cali. Dla mnie to nieporozumienie, w windowsie literki malutkie, a do takiej rozdzielczości potrzebna jest dużo lepsza wydajność 3d. Tak tylko ostrzegam.

Jakość wykonania

Rozumie się samo przez się - jeśli laptopy są podobnej klasy, podobne części, a jeden jest o 500zł droższy, to pewnie jest z lepszych materiałów. Osobiście uwielbiam stopy metali/magnezu i alumium, w dowolnych proporcjach. Ale za to się dopłaca nawet i 1000zł do ceny bazowej, jeśli mówimy o normalnym, ludzkim przedziale 2 - 4 tysiące zł. Coś za coś.

W zamian dostajemy lepszą trwałość. Kwestia całkowicie indywidualna, ale jeśli jest możliwość - warto nasz wybór zobaczyć wcześniej na żywo, czy przypadkiem pokrywa nie wygina się na wszystkie strony, a całość nie skrzypi pod palcami jak drzwi starego auta...

Technologia (proces technologiczny?)

Ostatni akapit wymaga odrobinę większej wiedzy. Zawsze można poczytać lub zapytać kolegi z forum. Chodzi o to, żeby nie kupić przestarzałego lapka. Bo np. popularny procesor core i5 może być starym i5, nowszym i5 sandy bridge, lub najnowszym i5 ivy bridge. Wypada wiedzieć, który jest lepszy i dlaczego. I uważać na oznaczenia.

Dobry przykład to i7, który występuje w wersjach 4 rdzenie - 8 wątków oraz 2 rdzenie - 4 wątki. Różni się literką Q w oznaczeniu modeli. Tu także pomoże notebookcheck!

Nie ma sensu, żebym opisywał różnice między sandy a ivy bridge tutaj, skoro można znaleźć je w sieci. Nie są też super interesujące dla osoby, która po prostu chce kupić nowego laptopa. Dodaję tę wzmiankę tylko po to, by uczulić, że "najnowszy" z opisu allegro to czasem wcale nie najnowszy. :mrgreen:

Zapomniałem o jednym, wrzucę do jednego worka technologii: ram jest teraz tak tani, że nie ma sensu mieć innej ilości niż 8GB (nowe laptopy czasem przyjmują 16GB, ale to już przegięcie w inną stronę, nie wiem jakie aplikacje to wykorzystają - z tych, które chcemy uruchamiać na lapku). To wymusza posiadanie na nas systemu 64bitowego.

Pozostaje też kwestia dysku twardego - z innych moich postów można już się domyślić, że jestem wielkim fanem SSD, ale to dodatkowe ~500zł za 120GB. Jeśli nie ma budżetu (a naprawdę warto, bo to nowe życie każdego lapka), to pozostaje zwrócić uwagę na rpm - dysk 5400 jest odczuwalnie wolniejszy niż 7200 i tylko ten ostatni bym rozpatrywał do laptopa. Oczywiście to nie taka różnica jak między zwykłym dyskiem a SSD, ale daje się odczuć.

Powodzenia!
Ostatnio zmieniony 28 lip 2012, 17:26 przez wheeny, łącznie zmieniany 2 razy.
Najlepszy gracz forum.

Awatar użytkownika
wheeny
-#zasłużony
-#zasłużony

Postautor: wheeny » 10 maja 2012, 22:50

a w kolejnych odcinkach możemy pogadać o szczegółach takich jak usb3 / ssd / thunderbolt

a w kolejnych o wyborze pod kątem pokera?
Najlepszy gracz forum.

Jvri
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: Jvri » 11 maja 2012, 10:54

Spoko temacik. Powinien znacząco uszczuplić tematy pod tytułem - pomóżcie w wyborze laptopa :) Jak dla mnie podstawą (to co również napisałeś) zawsze było i będzie przeznaczenie owego sprzętu. Najpierw trzeba sobie uświadomić do czego ma to być, a dopiero potem szukać :)
If You don't live for something, You will die for nothing..

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA

Postautor: knoperss » 11 maja 2012, 11:47

a do diablo 3 co za maszyna? Do 3k? Gt525 starczy
TYLKO FALUBAZ!!!FORZA MILAN!!!

Jvri
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: Jvri » 11 maja 2012, 13:11

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... 844.0.html

Tutaj masz ranking kart graficznych. Ja w betę d3 grałem na swoim i3+6650M na high.
525 jest kilka pozycji niżej, więc na pewno na medium pójdzie swobodnie.
Jak chcesz mieć pewność szukaj czegoś z 540m/6650m i wyżej. 15,6 cala z taką kartą można mieć spokojnie za 2,5k.

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA

Postautor: knoperss » 11 maja 2012, 14:12

te cyferki nic mi nie mówią :(

Jvri
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: Jvri » 11 maja 2012, 15:49

@up to zróbmy inaczej. Geforce GT 540M jest na 121 pozycji. Weźmy go za wyznacznik bo na sporo pozwala w grach, a nie winduje ceny lapsa. A więc szukając sobie lapsa, coś Ci się spodoba, patrzysz na ranking, jeśli graficzna w owym lapsie będzie poniżej 121 miejsca, szukaj dalej :D W razie wątpliwości podrzuć link, ktoś na pewno oceni i pomoże.

BiSkiel
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: BiSkiel » 12 maja 2012, 17:31

Czemu tylko widze procki Intela ? Imho netbook/notebooka powinna cechowac przede wszystkim mobilnosc a niestety ivybridge + integra ciagna wiecej od APU od amd ( procesor i grafika razem ) a i wydajnoscia nawet najslabsze integry AMD sa 2x lepsze od integry intela - dodatkowo dobry laptop z APU AMD A6 3650 mozna dostac za 1.5kpln - czytaj lepsza grafa/troszke slabszy proc ale do czego w lapku proc ???/4GB RAM/500gb dysk i w trybie ogladania filmow 3h+ wytrzymalosc bateri .

Procesor w laptopie to gowno ze tak powiem jesli nie uzywasz go do skomplikowanych czynnosci - a pewnie nie uzywasz ( gry nie sa wymagajaca dla procka tak bardzo jak dla grafiki ) wiec po co placic 3kpln za super wypasni i5 z chu!@# grafika HD3000/4000 jak za 1.5 masz troche slabszego proca / lepsza grafe a reszta tak samo + lepsza wytrzymalosc baterii

Dodam od siebie ze HD3000 ledwo radzi sobie z odtwarzaniem filmow hd+ wiec grafika ma sens - tak samo przy przegladaniu youtuba lub livestreaming czytaj justin.tv

Awatar użytkownika
wheeny
-#zasłużony
-#zasłużony

Postautor: wheeny » 12 maja 2012, 22:31

BiSkiel, po prostu nie ma ofert z dobrą grafiką. 7670m to chyba max, co tam wkładają. Taki komputer kosztuje 2600pln - a apu a6 jednak w benchmarkach sporo odstaje od nowych procków intela.

Wolę dopłacić 400zł do czegoś w rodzaju i5 z gt540.

Pokaż jakieś ciekawe modele to pogadamy.

EDIT: poprawka, BARDZO odstaje od intela w benchmarkach. Serio.
Najlepszy gracz forum.

BiSkiel
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: BiSkiel » 12 maja 2012, 23:12

blad

Awatar użytkownika
kicza
-#aktywny
-#aktywny

Postautor: kicza » 13 maja 2012, 08:58

O co wy już tak na Ivy bridge siedliście, jak te procesory dopiero wchodzą w rynek i do tego są droższe.
Sandy bridge rozwiał wszelkie wątpliwości co do aktualnych wymagań od procesora.

A temat fajny. Jakieś naukowe podłoże tych zainteresowań czy po prostu hobby, Wheeny ?
Nie musicie nas szanować - wystarczy, że się nas boicie.. MUFC

Awatar użytkownika
wheeny
-#zasłużony
-#zasłużony

Postautor: wheeny » 13 maja 2012, 10:32

kicza, już można kupić ivy i7 - zużywa mniej prądu. I ma zintegrowane HD4000. Ja jestem za nowościami, na dłużej starczają. Jeśli ktoś chce i7.

Jeśli nie, to oczywiście sandy wystarczy.

Hobby.

knoperss, nie jestem pewien, czy Ty pytasz o to Diablo3, czy stwierdzasz. Chcesz coś kupić pod tę grę?
Najlepszy gracz forum.

BiSkiel
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: BiSkiel » 13 maja 2012, 11:02

I7 to wyrzucanie pieniedzy w bloto - 3k za lapka ze zintegrowana grafa
Wheeny do czego ci tak wydajny procek - podaj mi codzienne zastosowanie takiego procka jesli juz atomy calkiem niezle sobie radza do przegladania neta- ja tez jestem za nowosciami ale nie za wyrzucaniem kasy w bloto - w lapku najwazniejszy sa grafa/ram/dysk/zlacza i to ile pradu pobiera a prockiem to ja bym sie wogole nie przejmowal bo i tak max w stresie zuzywasz 30/40% procka

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA

Postautor: knoperss » 13 maja 2012, 11:36

tak chcę kupić diablo 3 za tydzień :D

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA

Postautor: drynk » 13 maja 2012, 12:59

BiSkiel, meshowanie modeli 3d w Ansysie, CAD'ie, obliczenia wytrzymałościowe w Sofistiku etc. Kumpel ma stacjonarkę z I7, chyba 8gb ramu, kawał solidnego Radka i dysk bodajże 7200 obr/min i mu niektóre obliczenia tak stresują kompa, że 2minuty ma na zaparzenie kawy, czy co on tam pije ;-). Fakt robi to właśnie na stacjonarce, a nie na laptopie, ale to dlatego, że nie potrzebował mobilnej konstrukcji. Ale wcześniej miał tylko starego Asusa, który mu przy tych obliczeniach ledwo zipał.
He deals the cards to find the answer
The sacred geometry of chance

Awatar użytkownika
wheeny
-#zasłużony
-#zasłużony

Postautor: wheeny » 13 maja 2012, 13:08

BiSkiel, nie wiem czy mówisz serio - w nowoczesnych grach procek ma ogromne znaczenie.

Jeśli nie chcesz grać, to faktycznie, nie jest niezbędny. Ale jeśli szukasz komputera "najtańszego z możliwych", to w ogóle idziesz na wiele kompromisów.

knoperss, mam jakieś problemy z rozpoznawaniem żartów dzisiaj. Kupujesz laptopa specjalnie pod D3? Też bym chciał, tylko kasy nie mam.

Dla siebie bym brał coś z nowym i7 (Q!) i 635m chyba. Pełen wypas. Tylko drogo, ponad 3K na pewno.
Najlepszy gracz forum.

BiSkiel
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: BiSkiel » 13 maja 2012, 13:22

tak zwlaszcza gra na laptopie - jak chcesz grac w gry na med/high to musisz w lapka wlozyc 4k+ optymistycznie , a do mmo styka prosty procek - obecnie llano/zambezi ma wydajnosc core2duo - a chyba wiesz jakie to byly wydajne procki - drynk - jak pracujesz to pracujesz glownie w pracy chyba nie , na komputerach stacjonarnych i7 w lapkach to imho przerost formy nad trescia - laptop/notebook itd to urzadzenia przypomne - mobilne - wiec sa stworzone do troche innych celow - a jak chcesz grac to za 3k masz konsole + mase gierek lub wypasionego pceta + dobry wyswietlacz

co do dyskow 7200 to shit obecnie - powiedzialbym minimum - spojrz na wydajnosc dyskow ssd ktore sa cora popularniejsze i wolabym miec 128/256gb dobrego ssd + zewnetrzny 750gb niz 750/1tb hdd 7200

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA

Postautor: knoperss » 13 maja 2012, 13:35

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA

Postautor: drynk » 13 maja 2012, 14:37

knoperss, pójść pójdzie... ale na Twoje potrzeby (czyli jednak głównie granie w d3) to strasznie nędzna konfiguracja. Masz procesor, w którym praktycznie nie wykorzystasz jego wydajności w diablo 3 (dopłacasz za coś, co jest mocno przewymiarowane) i kartę graficzną która nie robi szału. Ta karta ma mniej więcej osiągi mojego radeona 5650 - a kupowałem kompa prawie 1,5roku temu (mam ten sam komputer czyli dell inspiron tyle że aluminiowy i to model 15r, więc z gorszym prockiem, mniej ramu inna grafa - ale design etc jest ten sam - ten laptop jest średnio udaną konstrukcją, trochę za ciepły jak na mój gust, w gierkach na WSADzie jest baardzo ciepły, bo tam ma wywiew, więc to jest zasadniczy minus, poza tym klawiatura trochę klekocze względem konkurencji, ale nie jest tragiczna jak ktoś pisał większość życia na wysokoskokowych klawiaturach od stacjonarki aka maszyna do pisania :P ). Także ta grafika jest dużo za słaba jak na te czasy i będziesz zawiedziony odpalając diablo na midium/hight, na low powinno śmigać, ale chyba nie po to kupujesz lapka za 2,8k żeby na dzień dzisiejszy nie ciągnął komfortowo gierki, pod którą głównie go dedykujesz. Więc za tę kasę poszukałbym czegoś z i5, a lepszą grafiką. W miarę możliwości szybszy dysk, niemniej jak przyjdzie Ci dołożyć na ssd to i tak wyjdzie drożej, więc warto poszukać czegoś z 7200 obr/min - zawsze to trochę lepiej niż to co tam siedzi.

Edit:
BiSkiel pisze:laptop/notebook itd to urzadzenia przypomne - mobilne - wiec sa stworzone do troche innych celow

Ja kompa używam w zdecydowanej większości w akademiku (czyli jestem na miejscu, podpięty do gniazdka itd.). Niemniej kupiłem laptopa, bo jeżdżę do domu, bo potrzebny mi czasem na uczelnię, żeby jakąś prezentację wyświetlić, bo czasem trzeba iść do kumpla zrobić projekt itd. Więc nie bardzo rozumiem dlaczego mam sobie w tej sytuacji nie kupić w miarę mocnego laptopa, na którym raz że pogram, dwa że obsłużę potrzebne na studiach/ w pracy, programy inżynierskie, trzy, że mam mobilnego kompa z którym wszędzie mogę wyjść. Gdybym miał kupę kasy to mógłbym sobie w domu używać stacjonarki z super grafą i generalnie mieć kombajn do grania czy pracy w domu, a lapka mieć dużo słabszego do ewentualnego odpalenia filmu w podróży, skorzystania z neta, czy wyżej wymienionych prezentacji. No ale niestety na to wszystko nie ma funduszy i ja od swojego laptopa oczekuję wielozadaniowości, więc jak najbardziej wydajny procek jest w nim potrzebny. Może nie i7, bo na dzień dzisiejszy to dopłacenie do czegoś, co przez większość czasu nie będzie maksymalnie wykorzystywane, ale i5 uważam za minimum w kompie, z którym dzisiaj chcę wyjść ze sklepu.

BiSkiel
-#pretendent
-#pretendent

Postautor: BiSkiel » 13 maja 2012, 15:37

Ja jestem zdania ze laptop to takie urzadenie troche nie potrzebne 15" to nie jest malo a wagowo srednio sie to prezentuje no i znakomita czesc bardzo mocno sie nagrzewa imho dla mnie sprzet mobiny istnieje do 12/13" - trzyma dlugo i wsytarcza do bardzo duzej ilosci rzeczy / mozna nawet na nim pograc/popracowac ( czytaj apu amd ) jesli jednak czyms sie zajmuje juz profesjonalnie to imho stacjonarka bije na glowe kazdego lapka w podobnej cenie i nikt mi nie wmowi ze tak nie jest - sam bylem studentem jeszcze rok temu ale laptop przydaje sie tylko na studiach imho gdzie mozesz sobie na wykladzie odpalic film/gre porobic cos innego - w pracy masz sprzet i na nim pracujesz - nie potrzebujesz nosic sprzetu ze soba - jak chcesz pracowac w domu robisz backupa na zewnetrzny i robisz to wydajniej - a do przegladania net/filmow w podrozy czy na miescie/podczas przerwy w pracy 13" wystarcza ;) a co do gier chyba nie bedziesz gral w gry typu diablo w autobusie czy pociagu ;) tylko wlasnie w domu

Awatar użytkownika
wheeny
-#zasłużony
-#zasłużony

Postautor: wheeny » 13 maja 2012, 15:45

knoperss, będzie chodziło przyzwoicie, ale drynk ma rację, trochę nie pasuje grafika do procesora... Chcesz 15 cali? Bateria ważna? Będziesz korzystał z 4 rdzeni? (akurat ten laptop ma dwa fizyczne rdzenie, więc już na starcie ściema sprzedawcy, no i dysk 5400rpm do wymiany IMO).

Na przykład:

http://allegro.pl/msi-gaming-ge620dx-i3 ... 56032.html

(nie polecam Ci tego modelu, nic o nim nie wiem, po prostu sensowniej pasuje grafika do procesora - jeśli nie korzystasz z silnie wielowątkowych aplikacji, to taki procesor wystarczy)

BiSkiel, rozumiem o co Ci chodzi, choć nie ukrywam, że przez ścianę tekstu bez kropek i przecinków trudno się przebić. Ale obecne apu amd są po prostu dużo mniej wydajne. Czekamy na trinity, podobno ma być lepsze.

EDIT:

http://allegro.pl/hit-laptop-msi-ge620d ... 55595.html to samo z i5 (555 = 635, to rebranding)
Najlepszy gracz forum.

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA

Postautor: drynk » 13 maja 2012, 16:51

wheeny pisze:(555 = 635, to rebranding)
w sensie że odgrzany kotlet z podkręconymi zegarkami, czy jak?

Ten MSI to swego czasu bardzo popularny komp w różnych konfiguracjach. Jedna z najbardziej konkurencyjnych pod względem cenowych konstrukcji, która pozwala za niezbyt wygórowane pieniądze pograć w większość tytułów. Różne czytałem opinie na jego temat, ale myślę, że nie będzie jakoś zasadniczo odstawał jakością od konstrukcji dellowskich czy innych, które tak po prawdzie jadą na opinii marki, a nie zawsze to idzie w parze z jakością (nie mówię tu o topowych modelach za dużo większe pieniądze). Kiedyś czaiłem się na podobny model MSI dla graczy za około 3,5k, ale stwierdziłem, że jednak zaufam dellowi, gwarancji next business day itd. i faktycznie taka gwarancja to naprawdę świetna rzecz, bo każda awaria jest mniej stresowa i praktycznie w 2dni stawiasz kompa z powrotem na nogi.

BiSkiel, owszem gram na kompie w domu, ale biorąc pod uwagę, że często tym domem jest mój dom w rodzimym mieście na przemian z akademikiem, to jednak wolę mieć kompa, z którym jestem w stanie wejść do pociągu. Naprawdę waga laptopa 15,6'' nie jest jeszcze tak zaporową, żeby go gdzieś ze sobą nie zabrać, a z mojego punktu widzenia możliwość korzystania z kompa w różnych warunkach jest dość istotną sprawą. Także powiedzmy jadę na wakacje do domu, biorę kompa, tam sobie gram w pokera czy w cokolwiek, mam praktyki w mieście w którym studiuję, biorę kompa w drugą stronę i ciągle mam swoje ustawienia i potrzebny zasób mocy do pogrania/pracy.

Awatar użytkownika
wheeny
-#zasłużony
-#zasłużony

Postautor: wheeny » 13 maja 2012, 19:01

drynk, trudno to nazwać odgrzanym, bo prawdziwie rewolucyjnej architektury nie ma tak często, wystarczy spojrzeć na tik-tok intela, 2011 to sandy w 32nm, 2012 to ivy w 22nm ale z grubsza ta sama architektura, dopiero 2013 będzie coś nowego - wszyscy tak robią.

Albo podobnie. Radeon 6770 to radeon 7750 (z grubsza) i tak dalej.

635 / 555 jest naprawdę wystarczające do diablo3, z zapasem. Nawet w skyrim się na tym pogra.
Najlepszy gracz forum.

Awatar użytkownika
Loncik
-#graczroku
-#graczroku

Postautor: Loncik » 26 cze 2012, 22:23

Analizując swoją grę po raz kolejny doszedłem do wniosku, że jest ona bezbłędna. Długo szukałem leaków i kiedy już myślałem, że nic nie znajdę oświeciło mnie. Słabym ogniwem jest mój komputer, który jest wolny jak muł, nie pozwala praktycznie grać więcej niż 4 stoły i strasznie mnie tiltuje.

Chyba więc kupię sobie jakiegoś laptopa i tu liczę na pomoc fachowców (Wheeny :) )
Dużo pisaliście o dobrych laptopach z dobrą grafą, aby poszło Diablo itd. Ponieważ gram w gry bardzo mało i jak już to na konsoli, to dochodzę do wniosku (nie wiem czy słusznego), że grafika mnie nie interesuje. Czym kierować się wobec tego, jeśli interesuję mnie demon szybkości, obliczeniowy potwór. Czy da się te oszczędności przerzucić w coś innego i czy są gotowe takie zestawy?

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA

Postautor: drynk » 27 cze 2012, 15:25

Loncik, oczywiście że są. Wybór laptopa z dobrą grafiką jest na dzień dzisiejszy nie lada wyzwaniem, natomiast wybór laptopa, który ma wszystko piękne oprócz grafiki jest o wiele prostszy, bo wszystkie laptopy teraz to mają. Za zestaw z prockiem intel i7, 8gb ramu, zintegrowaną grafiką i może nawet dyskiem SSD ~128gb + dołączonym dużym przenośnym powiedzmy 500gb myślę, że powinieneś wyrobić się do 3k. Z tym że zawsze można próbować uciąć procka do i5, jeśli to ma być laptop do pokera to tej mocy raczej i tak nie wykorzystasz, tak samo 8gb ramu nie jest koniecznością, więc właściwie można by się próbować zamknąć w 2,5k, jeśli zupełnie nie potrzebujesz w nim dedykowanej karty graficznej. Ceny tak trochę z kapelusza daję, ale to kwestia przejrzenia ofert poszczególnych producentów i myślę, że nie są one zawyżone.

Wróć do „Wolny ring”