niskie pary

Dział dla graczy rozpoczynających przygodę z pokerem. Tu poznasz zasady pokera oraz możesz zadać choćby najbanalniejsze pytanie.
sajanino
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2008, 21:41

Postautor: sajanino » 16 sty 2008, 22:10

zielony0528 pisze:
sajanino pisze:ja zazwyczaj calluje do flopa.jeżeli we flopie nie trafie seta to rezygnuje (check/fold)
a dajesz przed flopem jakies podbicie czy nie?? jak tak to jak duze ? i czy jak po flopie jest male call to dajesz?choc nie masz seta pisz bardziej rozbudowane wypowiedzi bo widzisz jakie sa one niepelne


zależy jaka to para.i co jest we flopie. jezeli mam 99 i wyżej i we flopie nie ma wyższych kart to daje bet. set np. trójka. jezeli mam 99 i niżej gram check/fold albo mały call

Normic
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2008, 20:01

Postautor: Normic » 18 sty 2008, 20:28

jesli mam pare od 22 do 99 to nie podnosze przed flopem a wchodze tylko do 2bb a jesli na flopie sa wyzesze karty niz mam to tylko check/fold

Awatar użytkownika
maximus86
-#VIP
-#VIP
Posty: 493
Rejestracja: 29 sie 2007, 09:32

Postautor: maximus86 » 18 sty 2008, 20:31

Normic pisze:jesli mam pare od 22 do 99 to nie podnosze przed flopem a wchodze tylko do 2bb a jesli na flopie sa wyzesze karty niz mam to tylko check/fold

zgadzam się z tym w 100% mam taki sam tok myślenia jak kolega wyżej...

master
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 43
Rejestracja: 22 gru 2007, 04:39

Postautor: master » 19 sty 2008, 10:05

jezeli trafie seta po flopie to gram dalej, nie dociagam w przypadku nie trafienia.
podbijam na 3bb, wszystko zalezy od przeciwnika, z ktorym gram.

misigin21
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:22

Postautor: misigin21 » 19 sty 2008, 10:24

gram na pre-flopie lekki reise do 2 BB jeśli na flopie nie pokaże się karta do seta to check/fold lub niewielki call

fancik
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 11
Rejestracja: 19 sty 2008, 13:02

Postautor: fancik » 19 sty 2008, 17:20

to zalezy od sytuacji.. ale zazwyczaj jak Normic 22-99 call potem fold jak nic nie dojdzie

Awatar użytkownika
radost21
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2605
Rejestracja: 21 lis 2007, 05:36

Postautor: radost21 » 02 lut 2008, 08:39

pytanie brzmi czy w tym konkretnym przypadku weszlibyscie do gry z 33
no i co dalej...
Załączniki
cd 1.2.JPG

marcinos
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 225
Rejestracja: 26 kwie 2007, 21:32

Postautor: marcinos » 02 lut 2008, 09:38

Zle zagrana ręka gość podbił o 5BB jeden call i Ty też call z 33 ? gdybyście jeszcze we 2-3 grali PEŁNYM stackiem to ok jest możliwość trafienia seta na flopie wtedy możesz liczyć że zgarniesz ich całe buy iny ale żaden z was nie grał pełnym więc powinien być fold na pre flopie moim zdaniem.

misigin21
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:22

Postautor: misigin21 » 04 lut 2008, 15:53

ja uważam że za popełniłeś duży błąd wchodząc na pre flopie za taką stawke gdyż jest to duże ryzyko grając z jedną najniższych par a prawdopodobieństwo że ktoś będzie miał przynajmniej wyższą parę od ciebie jest bardzo duże! los jednak uśmiechną się do ciebie dając na riverze trzecią karte do seta:D i jedynie tego można żałowac ale uważam że była to dobra decyzja o złożeniu kart:D

Awatar użytkownika
radost21
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2605
Rejestracja: 21 lis 2007, 05:36

Postautor: radost21 » 04 lut 2008, 16:01

tak sobie myslałem (pare juz mam) jak stół pokaze 3 na flopie to powalcze jak blotki to postrasze a jak figury to bede sie zmywał >> niezaleznie co by przyniosły turn i river
:oops:
żeby być kimś - trzeba być sobą

stoprocent
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2008, 20:51

Postautor: stoprocent » 11 lut 2008, 22:59

a ja to rozgrywam tak..

nie podbijam na poczatku, wchodze tylko, sprawdzam flop, jak dojdzie mi karta wchodze all in:)

Nie zawsze wygrywam, ostatnio cholerny pech mnie przesladuje, zawsze w ostatatniej karcie komuś dochodzi coś lepszego, smutne ale prawdziwe hehe:)

Awatar użytkownika
zubr
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 87
Rejestracja: 07 lut 2008, 13:05

Postautor: zubr » 12 lut 2008, 00:33

Jak rozgrywac niskie pary?
Ostroznie ;)

Na pre flopie nie risuje, jezeli na flopie nie pojawi sie trzecia karta lub wchodza do gry krole asy, folduje. Jezeli sytuacja jest przyjazna betuje i sprawdzam reakcje innych. Jednak tak bawic sie mozna na stolikach low, na wyzszych stawkach call do flopa a pozniej pas jezeli nie wpadnie trojeczka. Takie jest moje zdanie :)

cruiserjeja

Postautor: cruiserjeja » 14 lut 2008, 12:52

na micro stakes niska para to praktycznie zawsze 'call' jednak musisz miec oddsy, pamietaj ze prawdopodobienstwo trafienia seta na flopie to ok ~12%, wiec jesli juz go trafisz, powinienes wygrac co najmniej 9x tyle ile sam wlozyles wchodzac do tego flopa.

powinno sie wiec grac jesli kolesie we flopie maja full stacka i napewno nie heads-up, im wiecej osob tym wieksza szansa ze kogos zestackujesz.

oczywiscie czasem set nie jest potrzebny, gdyz dla pocketa 6's flop 235 czy 335 jest tez bardzo dobry.

wyzsze pary typu 88+ praktycznie zawsze gra sie raisem, a potem to zalezy od przeciwnika i od flopa, jak na 88 padnie cos jak J62 to betujesz i nie boisz sie tego J, no chyba ze pokaze sile, a np. po raisie z TT flop AQ8 jest jednym z najgorszych, gdyz jest ogromna szansa ze scallowal raisa z A lub Q i to jest latwy fold przy jego becie

_
edit: jak juz trafisz seta, to tez nie od razu allin tylko sprobuj wyciagnac od niego max, jednak to tez zalezy od tekstury flopa- jak sa jakies drawy i stawiasz go na nich to kaz mu placic duzo, ale jak masz 88 na A84 to jest pelna swoboda i mozesz to slowplayowac.

i btw na wyzszych stawkach gra 'hit or fold' nie wyplaca sie nigdy, gdyz jest tam agresywniej i nie dosc, ze za wejscie do flopa placi sie wiecej, to jeszcze jest on zazwyczaj 2-3 handed, tam wiec kazdego, nawet niskiego pocketa gra sie raisem.

dedoel
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 458
Rejestracja: 13 lut 2008, 23:32

Postautor: dedoel » 15 lut 2008, 01:13

nie traktuje 88,99,1010 a nawet czasami JJ jako wysoka pare..all in przed flopem z czyms takim NIGDY

tryko

Postautor: tryko » 21 lut 2008, 21:23

z reguly staram się nie wchodzić ALLIN przed flopem, jak już to po flopie, i to jeżeli dojdzię mi coś do trójki, jak mam niską parę to staram się nie podbijać przed flopem, ewentualnie call ;)

dedoel
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 458
Rejestracja: 13 lut 2008, 23:32

Postautor: dedoel » 22 lut 2008, 00:02

slyszalem kiedys opinie ze z niska para np jakies 55 warto podbic baaaardzo duzo tak serio bardzo duzo i w sumie liczyc na blindy ale jak ktos sprawdzi to wtedy all in na flopie..to ze ktos trafi cos na flopie to jest okolo 33% szans a nawet jak trafi middle pair to nie kazdy sprawdzi all in

Awatar użytkownika
RTOB
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 277
Rejestracja: 14 lut 2008, 17:57

Postautor: RTOB » 22 lut 2008, 13:04

Z niskimi parami staram się grać ostrożnie. Jeśli jestem na Late Position a jeden z graczy podbija to wtedy pasuje (pary do 7 włącznie). Jeśli nie to wchodzę i czekam na 3 kartę. Jeśli nie przyjdzie i ktoś podbije to też pasuje.

Niestety, takie granie nie sprawdziło się raz. Miałem 3,3 na middle position i koleś przede mną podbił. Spasowałem. Na flopie nic, na turnie 3 i na riverze też 3. Przepadła mi kareta :/

Awatar użytkownika
dviper
-#VIP
-#VIP
Posty: 901
Rejestracja: 18 sty 2008, 15:20

Postautor: dviper » 22 lut 2008, 14:57

pary do 6 6, zwykle call do BB jeśli nie jest za duży i mam wystarczająco żetonów. jak ktoś podbija to pasuje. all in na pre flop wchodzę tylko AA KK QQ i JJ. pozostałe pary różnie, zazwyczaj jak ktoś podbije 2x lub 3x BB to sprawdzam. A po flopie to już zależy ilu jeszcze gra przy stole i jak zagrają Ci przede mną.
"Be yourself, no matter what they say... "

GrzechuTG
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 4782
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:46

Postautor: GrzechuTG » 22 lut 2008, 16:26

na niskich parach zazwyczaj można najwięcej zarobić ja bardzo lubię wchodzić do gry z parą 22 czy 33 ale ofc ze zdrowym rozsądkiem i raczej staram sie lekko zraisowac z taka karta żęby zdezorientować trochę przeciwników.
Trzeba się nauczyć ponosić porażki. Nie można stworzyć nic nowego, jeżeli nie potrafi się akceptować pomyłek.

Markus
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 387
Rejestracja: 16 paź 2007, 20:51

Postautor: Markus » 22 lut 2008, 17:58

Ja gdy dostaję niską parę nigdy nie raisuje przed flopem, spokojnie sprawdzam, a nuż dojdzie do "trójki" a wtedy mozna juz sie ładnie wzbogacić. Spokojnie sprawdzenie pozwala mi uniknąć utraty żetonów w przypadku fatalnego flopa, a co za tym idzie zasugerowanie przeciwnikowi że wcale nie muszę mieć mocnej ręki. Z reguły to własnie na niskich parach mozna sporo zarobić dlatego w 8/10 przypadkach wchodze z nimi do gry :)

Renton2525
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 71
Rejestracja: 14 sty 2008, 12:49

Postautor: Renton2525 » 22 lut 2008, 20:51

a ja gram zupełnie odwrotnie niż wszyscy, każda niską parę raisuje i w większości robie re-raise, no chyba że wiem że przeciwnik nie wchodzi w rozdanie z niczym wtedy trochę uważam, według mnie takie zachowanie bardziej w pełni pokazuje siłę naszej reki, jeżeli po moim re raisie jest all lub jeszcze raise to folduje lub sprawdzam w zależności od wcześniejszych poczynań przeciwnika, a jeśli tylko call to znaczy że przeciwnik na ma AA lub KK tylko coś słabszego, jesli nie trafiam seta to tylko continuation bet i większość myśli że mam oveir pair, a jeśli mój cbet trafia na opór i re raise to spokojnie pasuje. Nie wiem czy to dobry sposób bo nie liczę ile na tym zyskuje ale tak gram od zawsze i jakoś wydaje mi się że to dobry sposób na niską parę, oczywiście do takiego grania wskazane jest mieć pozycje przy stole jak najbardziej tight agresywną.

cruiserjeja

Postautor: cruiserjeja » 22 lut 2008, 21:41

Renton2525 pisze:a ja gram zupełnie odwrotnie niż wszyscy, każda niską parę raisuje i w większości robie re-raise, no chyba że wiem że przeciwnik nie wchodzi w rozdanie z niczym wtedy trochę uważam, według mnie takie zachowanie bardziej w pełni pokazuje siłę naszej reki, jeżeli po moim re raisie jest all lub jeszcze raise to folduje lub sprawdzam w zależności od wcześniejszych poczynań przeciwnika, a jeśli tylko call to znaczy że przeciwnik na ma AA lub KK tylko coś słabszego, jesli nie trafiam seta to tylko continuation bet i większość myśli że mam oveir pair, a jeśli mój cbet trafia na opór i re raise to spokojnie pasuje. Nie wiem czy to dobry sposób bo nie liczę ile na tym zyskuje ale tak gram od zawsze i jakoś wydaje mi się że to dobry sposób na niską parę, oczywiście do takiego grania wskazane jest mieć pozycje przy stole jak najbardziej tight agresywną.



tak sie powinno grac pockety na wyzszych stawkach, gdzie 'callem bb' nie zobaczysz praktycznie nigdy flopa, wiec wtedy trzeba myslec nie "a noz trafie seta, a jak nie to fold" , tylko "co moge zrobic zeby wygrac z tym co juz mam, mam pare a przeciwnik prawdopodobnie overcards i musi trafic - 33% szans na trafienie"

na nizszych stawkach raisem polecam grac tylko 88+ pary, nizsze to call i hit or fold (NIE zawsze call, czasem i 77 to fold, jesli podbil tylko jeden koles, ktory jest shortstackiem, wtedy nasz set- trafiany zreszta w 12% przypadkow) nie wyplaci nam sie.

dedoel
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 458
Rejestracja: 13 lut 2008, 23:32

Postautor: dedoel » 22 lut 2008, 23:28

niska para naawet na AK to jest 50-50 zawzsze takze sama loteria

sympek
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 161
Rejestracja: 23 sty 2008, 19:03

Postautor: sympek » 23 lut 2008, 13:05

Ja może gram ostrożniej niż niektórzy tutaj, wiec z niską parą nie podbijam. Jeśli nastąpi podbicie to w zależności od tego czy mnie na to stać oraz o ile nastąpiło podbicie. Nie wiem jak inni ale zawsze biorę pod uwagę poprzednie 1-2 rozdania. Bardzo często dostaje parę np 77 gdy w poprzednim rozdaniu na stole te karty były na stole (najczęściej 2 :) ) i wtedy przy czyimś podbiciu daje zawsze fold. Przy okazji chciałem się dowiedzieć czy też bierzecie ten czynnik pod uwagę przy analizie swojej ręki?


Wróć do „Podstawy pokera”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.