Strategie gry

Ogólne strategie pokerowe do stosowania w grze live jak i w sieci
Kermitoos
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2011, 13:01

Postautor: Kermitoos » 06 lut 2011, 15:41

gram od niedawna i zauwazyłem, moze to przypadek po prostu, ale jak mam karty KJ, KQ, AQ i podobne wysokie zestawienia to zazwyczaj przegrywam, chyba z 80% rozdan tak mialem. takie prawdopodobienstwo czy pecha mam po prostu ? :) jakie sa procentowe szanse na dobre uklady z poszczegolnymi hole hands?

Chomiczasty
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 92
Rejestracja: 07 sty 2011, 15:19

Postautor: Chomiczasty » 06 lut 2011, 16:47

Kermitoos pisze:gram od niedawna i zauwazyłem, moze to przypadek po prostu, ale jak mam karty KJ, KQ, AQ i podobne wysokie zestawienia to zazwyczaj przegrywam, chyba z 80% rozdan tak mialem. takie prawdopodobienstwo czy pecha mam po prostu ? :) jakie sa procentowe szanse na dobre uklady z poszczegolnymi hole hands?


Ale te uklady masz suited czy off? bo to duza roznica. AQ czesto nazywam Anna Qurnikova ;) - ładnie wyglada ale sporadycznie wygrywa. Natomiast KJ , KQ to silne rece ale nie trafiajac na boardzie niczego zawsze osoba z asem moze nas przebic:).

Kermitoos
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2011, 13:01

Postautor: Kermitoos » 06 lut 2011, 17:01

no wlasnie bez roznicy czy w kolorze czy nie, po prostu statycznie karty ze stolu sa zawsze nie do ukladu. pech musi. czesciej wygrywam z nizszymi kartami. ale w koncu takie uroki matematyki ;)
anna qurnikowa, ladnie, podoba mi sie :D

Awatar użytkownika
polak13
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28

Postautor: polak13 » 07 lut 2011, 11:03

KJKQAQAK to bardzo dobre karty tylko że jak się nic nie trafi na flopie trzeba spasować.ważne żeby nie przeczekiwać tylko betować takie karty bo w tedy jeśli nic nie trafimy to jest szansa na blef.Żem to wytłumaczyyłłłł,każdy gra jak chce ale w tym AQ rzeczywiście coś nie halo,ciężko z tym wygrać.
POLAND PRIDE

Chomiczasty
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 92
Rejestracja: 07 sty 2011, 15:19

Postautor: Chomiczasty » 07 lut 2011, 15:02

polak13 pisze:ale w tym AQ rzeczywiście coś nie halo,ciężko z tym wygrać.


Wczoraj z dwoch turkow odpadlem po AI z AQ przeciwko AK I 77. Nie gram wiecej tymi kartami :P

maciej824
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 26
Rejestracja: 13 sty 2011, 18:50

Postautor: maciej824 » 07 lut 2011, 17:24

Ale czasem się przegrywa z AA a to najbardziej boli

Awatar użytkownika
kicza
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 171
Rejestracja: 31 lip 2007, 13:29

Postautor: kicza » 07 lut 2011, 18:50

polak13 pisze:ażne żeby nie przeczekiwać tylko betować takie karty bo w tedy jeśli nic nie trafimy to jest szansa na blef


O tym się wypowiem. Aktualnie rozegrałem jakieś 8k rąk na NL2, jednak dopiero po 4-5k jakoś mnie oświeciło i poznałem jak cudownym narzędziem jest cbet! Może dla was to żadne cuda(nowość, odkrycie itp etc xyz) ale u mnie sprawdza się genialnie; Często właśnie nawet nietrafiony flop ale okraszony tak betem ze 85% puli odstrasza pierwotnych limperów

Wiadomo - nie trafimy tu na fold ze strony przeciwnika w 60% przypadków, może nawet 45% (ja to mam pecha - im lepsza ręka tym więcej foldów leci i vice versa), ale teraz 90% agresywnych PRF otwieram na Flopie cbetem. Jest okej, tylko u mnie kuleje niestety post flop
Nie musicie nas szanować - wystarczy, że się nas boicie.. MUFC

Kermitoos
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2011, 13:01

Postautor: Kermitoos » 08 lut 2011, 01:50

dokładnie! też zacząłem tak grać, z dobrą ręką agresywnie podbijam na preflopie a potem jeszcze raz na flopie i zawsze ktoś sobie daruje dalszą grę i też niestety tak mam że jak mam dobrą rękę na dealerze to cały stół pasuje...i vice versa, ech ;p

markimark
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 16 wrz 2009, 20:10

Postautor: markimark » 12 lut 2011, 09:42

dobra strategia to taka ktora daje na koniec zwyciestwo,bo nawet z top para po flopie mozemy wmoczyc ale powodzenia w grze

Awatar użytkownika
polak13
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28

Postautor: polak13 » 12 lut 2011, 11:47

Wczoraj zagrałem sobie freezaut na expie za 1 $.Nie ma co się freerolli czepiać, 3 rozdanie i się zaczęło :lol: 46,78.JQ 3 all in.Mam AK przebijam 500(wszystko sprawdzali)na flopie 26J więc bije all in,gościu call z 56 i mu się utrzymało.Jak to możliwe żeby sprawdzić za 1/3 stacka z 56?
POLAND PRIDE

WeriDo
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 19
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:12

Postautor: WeriDo » 12 lut 2011, 14:54

Chomiczasty pisze:
polak13 pisze:ale w tym AQ rzeczywiście coś nie halo,ciężko z tym wygrać.


Wczoraj z dwoch turkow odpadlem po AI z AQ przeciwko AK I 77. Nie gram wiecej tymi kartami :P


AQ to przeciez bardzo mocna reka.Nie mozna myslec, ze skoro 2x sie z nia przegralo to przy kolejnej okazji bedzie to samo.Jesli przegrasz 2x pod rzad z AA to tez przestaniesz rozgrywac ta pare?

Awatar użytkownika
RandomOne
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 279
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:17

Postautor: RandomOne » 12 lut 2011, 20:45

polak13 pisze:Wczoraj zagrałem sobie freezaut na expie za 1 $.Nie ma co się freerolli czepiać, 3 rozdanie i się zaczęło :lol: 46,78.JQ 3 all in.Mam AK przebijam 500(wszystko sprawdzali)na flopie 26J więc bije all in,gościu call z 56 i mu się utrzymało.Jak to możliwe żeby sprawdzić za 1/3 stacka z 56?


Sam zauważyłeś, że wszystko sprawdzają więc nie rozumiem po co grałeś tego nietrafionego c-beta skoro wiedziałeś, że i tak Cie sprawdzi ? Swoją drogą jak już chciałeś koniecznie się zestackować z tym AK to nie mogłeś zrobić tego preflop ?

Chomiczasty też bym się dziwił, że mając AQ najpierw bije mnie AK i następnie 77. Nie będę tutaj rozpisywał zasad prawdopodobieństwa w pokerze bo większość pewnie je zna, ale widzę, że masz trochę braki w tej dziedzinie dlatego radzę poczytać, żebyś się na przyszłość nie dziwił :mrgreen:
[Dzisiaj 20:00] knoperss: poker verry funy :D Ale Edek zmotywował mnie :o

Chomiczasty
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 92
Rejestracja: 07 sty 2011, 15:19

Postautor: Chomiczasty » 13 lut 2011, 18:44

Edwarddd znam szanse pre flop AQ przeciwko AK i 77 i tu nie wchodzmy w szczegoly techniczne prawdobodobienstwa i przegrałem slusznie ;) te rozdania ale mi chodziło o to, że mam awersje do tego układu. jest on mocny ale zawsze jak go dostaje to albo odpadam z turka albo robie sie short, poprostu nie mam szczescia do tego ukladu;).

JackKlein
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2011, 08:18

trzeba znac strategie

Postautor: JackKlein » 14 lut 2011, 08:47

trzeba znac nie watpliwie podstawy gry ale trzeba pamietac ze nawet dwoma asami mozna latwo przegrac,ja ucze sie strategi z spam . i jakos idzie
POLECAM: http://pl.spam.com/uU8F7D
http://jackpoker.pl/

powodzonka wszystkim

Awatar użytkownika
polak13
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28

Postautor: polak13 » 14 lut 2011, 12:10

Edwarddd pisze:
polak13 pisze:Wczoraj zagrałem sobie freezaut na expie za 1 $.Nie ma co się freerolli czepiać, 3 rozdanie i się zaczęło :lol: 46,78.JQ 3 all in.Mam AK przebijam 500(wszystko sprawdzali)na flopie 26J więc bije all in,gościu call z 56 i mu się utrzymało.Jak to możliwe żeby sprawdzić za 1/3 stacka z 56?


Sam zauważyłeś, że wszystko sprawdzają więc nie rozumiem po co grałeś tego nietrafionego c-beta skoro wiedziałeś, że i tak Cie sprawdzi ? Swoją drogą jak już chciałeś koniecznie się zestackować z tym AK to nie mogłeś zrobić tego preflop ?

W turkach z wyższym wpisowym zawsze mi się sprawdzało,agresywna gra i jak mam AK,AQ,AJ,lub pary,to już cisnę.Przeważnie było tak że jak już zostałem wzięty za agresora to i tak pasowali mój każdy bet po flopie.Tutaj od razu wiedziałem że przeciwnik nie ma nic bo jak zobaczyłem co oni grają to miałem na nich dobrego reda :grin: Wchodzą z byle czym więc chociaż nie odszedłem z myślą że oddałem wszystko z jakimiś tam ciulowymi kartami jak jakiś pokemon.Jeśli wpadniesz między wrony musisz krakać tak jak one hehe


A co do tematu to gram wszystkie karty grywalne,a jak mam okazje flop zobaczyć w miarę tanio to nie waham się kliknąć przycisku call.Możecie się śmiać ale jak gram turek powyżej tys ludu to początkowej wazie allinuje się z wszystkim gdzie widzę asa bądź króla.Uprzedzam znawców że lepiej odpaść lub nabudować się na początku niż w połowie zostać zjedzonym przez blindy czekając na asy,taka taktyka na masówki.
POLAND PRIDE


Wróć do „Strategie Pokerowe”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.