Strona 1 z 1

NL HU 68

: 24 sie 2011, 01:03
autor: Chomiczasty
Blindy 150/300, 2 os przy stole, Moj stack 2,5k, przeciwnik 5k
moja pozycja SB, dostaje :6h :8s
ja dorzucam do blinda przeciwnik call
flop: :Ad :6c :3s

I tu teraz zaczyna się moja przygoda.
Mój przeciwnik , zna podstawy holdema, ale raczej bez specjalnych fajerwerków, lubi poblefować, tyle mam informacji.
Ja w tym momencie wrzucam all in:) - a teraz argumentacja:
- na pewno nie złapał Asa ( bez raise przed flopem)
- nie miał żadnych rozsądnych kart do gry - znowu brak raisa przed flopem
- mam druga parę na stole z słabym kickerem - ale korzystając z mojej wcześniejszej myśli jest ona niejako top parą. Jestem pewien na 90 %, że po flopie prowadzę.
Przeciwnik instant call
Co pokazuje przeciwnik ?
:As :9c

Turn
:6s
River
:Kh

Przeciwnik przyznał, że zrobił koszmarny błąd nie raisując przed flopem

Czy mój tok argumentacji jest poprawny? Brak raise Pre flop wykluczył z range Asa więc chyba miałem prawo założyć, że moje 68 jets mocne ?

: 24 sie 2011, 01:27
autor: Ted Forester
Fold preflop na 8,5 bb :mrgreen:

Po flopie raczej mamy najlepszą rękę, ale wolę zagrać normalny bet typu 1/2 pot, gdzie możemy jeszcze jakieś value wyciągnąć. Jednak na takim stacku gram allin/fold, lub trap na mało myślącego przeciwnika. Ale z 86 ciężko trappować - chyba, że jesteś Phil Hellmiut - 'I picked up KT on the cuttoff. Probably I have the best hand, so I limp to trap' :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

: 24 sie 2011, 10:15
autor: masaker
"na pewno nie złapał Asa " No i tu właśnie był twój podstawowy błąd.

A tak poważnie to call pre flop karygodny
Na flopie jesli uważasz że masz najlepsza rękę to wyciagasz vaule a nie starasz sie wyrzucic przeciwnika.
Więc powstaje pytanie po co grasz all in pre flop?Nawet wg Twojej argumentacji jest to NIELOGICZNE

Re: NL HU 68

: 12 paź 2011, 07:18
autor: justnutsbaby
Chomiczasty pisze:
Czy mój tok argumentacji jest poprawny? Brak raise Pre flop wykluczył z range Asa więc chyba miałem prawo założyć, że moje 68 jets mocne ?


wszystko jest tutaj tragicznie :D

Preflop masz 3 opcje:
Fold - imo najlepsza tutaj
Call - w ogole nie wchodzi w gre, co zrobisz jesli przeciwnik shovnie twoj limp? palisz zetony
Shove - 2ga najlepsza opcja, moim zdaniem shove jest tutaj blisko, jesli Twoja reka bylaby suited shove bylby najpoprawniejszy tutaj.

Flop
Wydaje sie calkiem ok, faktycznie Twoj tok myslenia o rangu przeciwnika jest poniekad poprawny, ale trzeba sie zastanowic z czym on ma callnac twoj shove oprocz rak ktore Cie bija? ouchhh... z niczym? moze inne 6x, ale najczesciej jestes z tylu ze wzgledu na swoj kicker.