Strona 1 z 2
Dać się poznać przeciwnikom??
: 24 gru 2009, 23:11
autor: Robertho
Ostatnio grałem w pokera taką taktyką, żeby dać się całkowicie poznać przeciwnikowi tzn., że do gry wchodziłem tylko wtedy kiedy miałem dobrą kartę (Wtedy mocno podbijałem) lub jeśli zobaczenie kolejnych kart było dość tanie. Jeśli ktoś podbijał mocno to ja z reguły pasowałem (no chyba, że uważałem, że mam duże szanse na grę). Jeśli już grałem do końca to z reguły wygrywałem, a jeśli nie to miałem dobre karty. Tak że na blefowaniu mnie nie łapali. Po dłuższym czasie, gdy przeciwnicy mnie już dobrze poznali to od czasu do czasu blefowałem ze słabymi kartami ale konsekwentnie tzn. przed flopem, po flopie, aż ostatnia osoba nie spasowała. W ten sposób ugrałem bardzo dużo żetonów, ale przyznaje, że było to przy stoliku z pieniędzmi wirtualnymi.
I mam takie pytanie: Czy ta taktyka mogłaby być skuteczna w turniejach lub w grze za real pieniądze??
: 24 gru 2009, 23:47
autor: sir_spider
to chyba podstawowa technika grania Tight Aggressive

na poczatku bardzo dobra dla kazdego pokerzysty

polecam Ci gdyz tak grajac w turniejach mozesz miec naprawde niezle wyniki; sam probuje ja szlifowac ale troche mam malo czasu na granie mtt przez 3+h w ciszy i spokoju

: 25 gru 2009, 06:50
autor: Seko77
Jest to bardzo dobra strategia przy stolikach cashowych. W turniejach jest dobra, ale tylko w początkowej fazie turnieju.
: 25 gru 2009, 12:39
autor: Robertho
Dzięki za odpowiedź. W takim razie będę konsekwentnie grał tą taktyką.
: 25 gru 2009, 14:01
autor: Jah
Seko77 pisze:Jest to bardzo dobra strategia przy stolikach cashowych. W turniejach jest dobra, ale tylko w początkowej fazie turnieju.
Warto zaznaczyc ze strategia tight agressive zostala przeniesiona wlasnie ze stolikow cashowych do turniejow i byla standardem w latach 80. Teraz jak to juz napisaliscie uzywa sie jej glownie w poczatkowej fazie turnieju. Zrodlo: "Harrington o Holdem"
: 02 sty 2010, 12:08
autor: Robal666
Nie jestem specem, ale moim zdaniem nie zawsze to sie sprawdza. Jesli gracze zobaczą jakaś prawidłowość w naszych posunięciach, to sie dostosują i na przykład nie będą sprawdzać.
Ja robię czasem tak, że mam mocny układ (np. strit) juz na floopie i daje przeciwnikowi sie wyszumieć (może blefuje, może ma dwie parki - nie ma to znaczenia). On podbija, ja tylko wchodzę, udając, ze dobieram. Na końcu on zwykle zagrywa ostro, a ja zdecydowanie podwajam stawkę. Zwykle się na to łapią. Kilka razy sam się tak wpakowałem.
: 02 sty 2010, 13:48
autor: markimark
dobra strategia ale mi sie wydaje ze to jest bardziej na turnieje niz cash game.na cash ludzie roznie nieraz graja[zalezy od grubosci portfela] pozdro..
: 03 sty 2010, 00:12
autor: Seko77
Robal666 pisze:Nie jestem specem, ale moim zdaniem nie zawsze to sie sprawdza. Jesli gracze zobaczą jakaś prawidłowość w naszych posunięciach, to sie dostosują i na przykład nie będą sprawdzać.
Ja robię czasem tak, że mam mocny układ (np. strit) juz na floopie i daje przeciwnikowi sie wyszumieć (może blefuje, może ma dwie parki - nie ma to znaczenia). On podbija, ja tylko wchodzę, udając, ze dobieram. Na końcu on zwykle zagrywa ostro, a ja zdecydowanie podwajam stawkę. Zwykle się na to łapią. Kilka razy sam się tak wpakowałem.
Nie zawsze jest to dobrym posunięciem. W takich przypadkach, gdy grałem jak piszesz kolesiowi dochodził kolor lub coś wyższego i musiałem pasować. Wolę mieć inicjatywę w rozdaniu - pewniej się czuję .
Pok
: 08 sty 2010, 13:20
autor: MistrzGry
Jestem świeżym pokerzystą i od pewnego czasu zaczołem grac tą taktyka i musze powiedzieć ze jak narazie to nie wypala co z tego że jeden blef ci sie uda jak złapią cie na dwóch i mozesz sie pozegnac z turniejem.
: 17 mar 2010, 22:30
autor: ryjek88
ja to zawsze po tym jak podbijam ... to na koniec pokazuje jakie mialem karty ... Mysle ze w ten sposob też się dobrze blefuje ... Technika mieszana

ale przeważnie mam dobre karty.... ze slabymi nie wchodze
: 24 mar 2010, 14:01
autor: azulpf
tez gralem ta taktyka ale tak jak koledzy juz napisali sprawdza sie tylko w poczatkowej fazie turnieju
: 25 mar 2010, 22:45
autor: Goshti
Jak dla mnie wszystko zależy od rangi gry, bo jeśli są to stoły cash o niskich stawkach bądź turniej bez lub z niskim wpisowym to nie ma co grać imagem. W takich grach możesz zrzucić 50 rąk pod rząd a i tak Twojego AI sprawdzi ktoś z any two bo tak mu się podoba i co z tego że jesteś tight. Ale jeśli chodzi o turnieje z wyższym wpisowym gdzie zaczynają przeważać gracze myślący to granie wizerunkiem potrafi być bardzo opłacalne ale działa to w obie strony. Wszystko zależy od stolika jak oni grają loose agressive to graj tight albo na odwrót.
: 28 mar 2010, 13:50
autor: PiTeRr
Czesto mozna stosowac taka taktyke z ludzmi z ktorymi gramy 1-szy raz i niekoniecznie sa wysokiej rangi graczami. udajemy troche niezorientowanych w temacie, gramy troche glupio na poczatku azeby pozniej ich zadziwic :]
: 26 kwie 2010, 18:40
autor: benito82pl
mam pytanko czy warto pokazawyć karty wygrywajace. tzn jak blefowałem pokazuje zeby zmylic przeciwnika i czekac pózniej na lepszy układ i wejsc konkretnie liczac ze przeciwnik mysli ze znowu blefuje,
: 26 kwie 2010, 19:54
autor: mukE
przez pewnien czas moich początków z pokerem miałem ustawioną opcję auto muck cards. Teraz częściej pokazuję karty, i to nie tylko wtedy kiedy blefowalem, ale tez wtedy kiedy mialem mocna karte, zeby pokazać, ze nie blefowałem;)
: 27 kwie 2010, 21:52
autor: abecadło
dziś miałem taką sytuację:
K, K, 10 wszyscy spokój
K - koles podbił na 200, ale ja sprawdziłem, a reszta (3) pas,
A i podbiłem na 100 z niczym, miałem 6 i 4<pokazałem>. koleś nie sprawdził i zgarnąłem małą pulę, ale zawsze coś ;] z reguły nie pokazuję kart, ale z tym wypadku to była konieczność przez co wszyscy myśleli, że tylko blefuję, a z tymi dobrymi kartami później zgarniałem niezłe pule tylko, że mój stolik szybko się rozpadł, ale jak już się na budowałem to później było lepiej.

: 04 maja 2010, 08:14
autor: skuter
mukE pisze:przez pewnien czas moich początków z pokerem miałem ustawioną opcję auto muck cards
- i tak sobie zostaw.
Jak przeciwnicy chcą zobaczyć co miałeś niech zapłacą

: 26 maja 2010, 20:29
autor: mefius
skuter pisze:mukE pisze:przez pewnien czas moich początków z pokerem miałem ustawioną opcję auto muck cards
- i tak sobie zostaw.
Jak przeciwnicy chcą zobaczyć co miałeś niech zapłacą

"auto muck cards" u mnie różnie z tym bywa, ale uważam że opcja przydaje sie do zgarnięcia dożego blinda od osoby która jest po tobie. chodzi o to że jeśli wszystkie osoby przed tobą spasują i zostajesz ty i osoba z big b. wchodzisz allin z bardzo dobrą kartą i pokazujesz mu te karty, a potem jak wchodzisz allin to już raczej bedzie pasował (oczywiscie nie zawsze). taka jest moja strategia
: 26 maja 2010, 21:02
autor: skuter
mefius pisze:osoba z big b. wchodzisz allin z bardzo dobrą kartą i pokazujesz mu te karty, a potem jak wchodzisz allin to już raczej bedzie pasował (oczywiscie nie zawsze). taka jest moja strategia
-a jak myślisz czy pokazując karty za darmo przeciwnik nie wie po co to robisz???
btw: w kolejnej wojnie blinds ode mnie dostaniesz call w 95% jak zagrasz all in.
: 27 maja 2010, 18:50
autor: mefius
skuter pisze:mefius pisze:osoba z big b. wchodzisz allin z bardzo dobrą kartą i pokazujesz mu te karty, a potem jak wchodzisz allin to już raczej bedzie pasował (oczywiscie nie zawsze). taka jest moja strategia
-a jak myślisz czy pokazując karty za darmo przeciwnik nie wie po co to robisz???
btw: w kolejnej wojnie blinds ode mnie dostaniesz call w 95% jak zagrasz all in.
masz rację, ale gram troche w pokera i to nprawde skutkuje, na pewno w pokerze online jest więcej amatorów, niż doświadczonych graczy, zresztą przedtem napisałem że
różnie z tym bywa, na stole trzeba być nieprzewidywalnym i tyle.
: 27 sty 2011, 17:34
autor: Cannabis
jak dla mnie bez sensu jednak
: 28 sty 2011, 21:47
autor: areczkens
moim zdaniem najlepiej byc takim zawodnikiem po ktorym nie wiadomo czego sie spodziewac, szczegolnie jesli chodzi o turnieje
: 06 lut 2011, 15:29
autor: Kermitoos
racja, gra bez schematu się opłaca, ale tylko w grach on-line
: 22 lut 2011, 15:11
autor: Misiacz3k
właśnie mnie oświeciło(oba przypadki po 3 graczy wraz ze mną), odpadłem ostatnio 2 razy i przy każdym ze stołów był taki Tight Aggressive, z początku myślałem, że totalny asekurant, nie może mi zaszkodzić i skupiałem się żeby rozgryźć pozostałego gracza, pewność siebie i złudne przekonanie pozwoliły mi oddać całą pulę;f
: 08 paź 2011, 01:18
autor: shack4l
spotkałem się ostatnio z dość ciekawą strategią przeciwnika, a że niejako ma to związek z rozpoznaniem umieszczę to tutaj i nie będę zakładał nowych tematów...
gracz dominujący w turnieju jest na moim stole, ma jakieś 40% więcej żetonów niż kolejna trójka, jest jakaś środkowa faza turnieju ... agresywnie gra all-iny na mniejszych graczy z dobrymi kartami (kilkukrotnie sprawdzany) ... następnie przez wiele rąk większość pass, nikt nie chce wdawać się z nim w pojedynek.
I w tym momencie koleś znika (status : nie gra )... jest poza grą przez dłuższy czas, niektórzy łącznie ze mną zaczynają walczyć o jego BB, i tak koleś oddając swoje żetony przeczekał może z jakieś 4 całe kolejki ? ... ale przez cały czas obserwował stół, przy naprawdę ładnej puli z pozycji BB jak tylko dostał dobre karty gdzie wszyscy zaczęli podbijać ... wsadza na końcu przed flopem all-ina, nie brałem udziału akurat w tym rozdaniu bo podbicia były zbyt wysokie a ja na wczesnej pozycji, ale wysadził w powietrze 3 graczy jednym ruchem - zrobiło to na mnie naprawdę wielkie wrażenie.
Teraz jak myślę o tym to nie jest chyba najlepsza strategia, w końcu jakie są szansę na nutsa z BB na coś takiego może sobie pozwolić jedynie koleś z kolosalną przewagą... ale jeśli chodzi o kwestie zmylenia przeciwnika ? takie posunięcie to mistrzostwo świata ;>