Pytania komletnego laika

Dział dla graczy rozpoczynających przygodę z pokerem. Tu poznasz zasady pokera oraz możesz zadać choćby najbanalniejsze pytanie.
Awatar użytkownika
bazee
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 394
Rejestracja: 27 kwie 2008, 16:13

Postautor: bazee » 11 mar 2009, 19:05

jak juz zastanawiacie sie nad poczatkiem przygody z pokerem - to ja jako ze jestem jeszcze swiezakiem polecam:
- na poczatek nauczyc sie ukladow w kartach - wiele osob myli sie ze kolor jest lepszy od ulla choc w rzeczywistosci full bije kolor
- poczytac, poszukac o co chodzi z karta kicker - kiedy jest podzial puli itd
- grac jak najwiecej !!!!!! freerolle przede wszystkim, albo male stawki na poczatek - turnieje za dolara... na poczatku nei pchac sie na cashowki
- w kazdej rece zastanowic sie - nie klikac bez sensu call call call...
- poogladac WSOPy na PokerTube zaczaynajac od poczatkowych epizodow bo gra na poczatkach turniejow bedzie dotyczyc was najwczesniej
:)

Awatar użytkownika
falkor81
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 239
Rejestracja: 15 paź 2008, 12:46

Postautor: falkor81 » 12 mar 2009, 00:03

Ja natomiast zacząłbym od zabawy... na początku polecam obejrzeć sobie "Rounders" potem High Stakes Poker (od pierwszego sezonu bo tam tłumaczą jeśli dobrze pamiętam podstawy gry) później jeszcze Poker After Dark i WSOP zobaczyć jak to wygląda i co ważniejsze rozmieć na czym to polega. Potem jak stwierdzimy że kapujemy wszystko i możemy grać polecam poszukać prawdziwej literatury na temat pokera (znajdziecie jej na necie od metra... osobiście polecam Hellmutha na pierwszy ogień bo jest przejrzysty i konkretny) wtedy dopiero nas olśni że jednak nic nie wiedzieliśmy (dowiemy sie o prawdopodobieństwie oddsach i wielu innych ciekawych aspektach). Tak przygotowani możemy wpłacić trochę kasy (lub wybrać jakiś bonus) i zacząć grać w pokera...

(oczywiście przez cały czas kiedy będziemy oglądać czytać itp itd można grać na play money ale nie polecam gry na $$$ od samego początku... no chyba że ktoś lubi rozdawać swoje pieniądze)

Awatar użytkownika
bartekzet
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 06 sie 2008, 12:54

Postautor: bartekzet » 12 mar 2009, 00:10

ja od siebie moge jeszcze polecic sciagniecie sobie telewizji internetowej joost - duzo relacji z wsopow i ept no i nie tak jak radzi falkor81 grac na play money tylko jak juz to freerolle.
Wyniki Pokerkingsów - Graj i wygrywaj, wyniki wrzucaj w odpowiedni dział, a może to Ty zostaniesz najlepszym graczem miesiąca !!! :)
Poker and BASKETball - zapraszam na swój blog

Kepasa198
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 88
Rejestracja: 10 mar 2009, 22:24

Postautor: Kepasa198 » 12 mar 2009, 00:44

Ja dzis zajalem 2 miejsce w Expekcie i jets kasa na granie normalne,ale ze dopiero zaczynam i chyba wygralem prze przypadek to tez bede musial uwazac na gry w ktorych wklada sie swoja kase...Pozdrawiam i licze na jakei srady

Awatar użytkownika
mx
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1527
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:59

Postautor: mx » 12 mar 2009, 09:11

to narazie za kaske nie graj ... nadaj graj free moze znowu cos wpadnie i znowu a Ty juz sie obedziesz w tej grze i bedziesz mial te pare dolcow ... nie pchaj sie na cash tylko jak cos to s'n'g za 1$ czy 0.50$ bo na expekcie sa chyba takie i nadal graj free ... ja do tej pory gram ;) co ciekawsze ;P

Awatar użytkownika
Ezkalop
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 414
Rejestracja: 12 sty 2009, 22:47

Postautor: Ezkalop » 12 mar 2009, 13:00

pewnie nie wyzucaj wygranych pieniedzy w cash table. Naprawde mozna duzo ciekawych freerolli znalesc a przegrac wygrane jest szybko.
Tez nie warto wpłacać własnej kasy. Chyba ze zarabiasz 10k miesiecznie to co ci tam.

Awatar użytkownika
polak13
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28

Postautor: polak13 » 13 kwie 2009, 15:55

Dokładnie!chyba najważniejsza zasada to nie wpłacać swojej kasy.Wpłaciłem sobie 50zł do ekspekta i pardą :lol:
POLAND PRIDE

Oskarek

Postautor: Oskarek » 13 kwie 2009, 16:12

polak13, sory ale skoncz nabijac posty! w jednym temacie piszesz ze szukasz roomu by wplacic kase a Tu ze NIGDY nie wplacac kasy xD

Awatar użytkownika
badzio
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2009, 10:04

Postautor: badzio » 13 kwie 2009, 16:36

Przychylam się do zdania bazee, przy czym dużej uwagi z początku nie zwracałbym na pokertube. Myślę, że na początku warto się wyczuć własnego i w miarę skutecznego stylu gry, starając się stosować swoje własne zagrywki. Następnie można podpatrzeć najlepszych, żeby ewentualnie wpleść niektóre zagrania w swój repertuar i być bardziej niekonwencjonalnym.

To tak jak z jazdą na rowerze. Najpierw musisz się nauczyć jeździć i złapać kilka siniaków, a później bierzesz się za oglądanie Tour De France ;)

Kepasa198
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 88
Rejestracja: 10 mar 2009, 22:24

Postautor: Kepasa198 » 13 kwie 2009, 17:00

Ja jzu ponad miesiac pykam w tego pokera i na jednym z pokerroomow mam okolo 20 $,a nic ni ewplkacalem,nawet nie zle,ale to dlatego ,ze prze ostanie dwa dni wygralem okolo 15$ a wczaesniej troche slabo szlo,ale mam nadzieej,ze z dnia na dzien bede cos dopisywal i tak do kilku cyfrowej liczby chcialbym dojsc:P np 5 lub 6:P hehe

bushmk
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2009, 14:15

Postautor: bushmk » 14 kwie 2009, 20:48

Na początku poker powinien bawić. Nie można od razu liczyć przecież na to, że się będzie miliony zgarniać :) Jak już się czasem człowiek wyrobi to potem można zacząć grać tak naprawdę i zdobywać dużo pieniędzy :)

dudiolsztyn
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 8
Rejestracja: 22 paź 2006, 15:06

Postautor: dudiolsztyn » 08 maja 2009, 14:05

Mysle, ze gra w freerollach a za prawdziwe pieniadze to calkiem inna bajka w pierwszym przeciwnicy czesto sie zmieniaja i ogolnie nie wiadomo co i jak kto gra a za prawdziwe mozna wyczuc przeciwnikow, moim zdaniem wplata10$ miesiecznie nie jest duza a gra za prawdziwe pieniadze mozemy sie wiele, nauczyc, no i uzbierac troche punktow lojalnosciwych ktore przepuszczaja do ciekawych turniejow :trophy: .

Awatar użytkownika
raper111
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 10 maja 2009, 20:07

Postautor: raper111 » 16 maja 2009, 19:33

odbiegajac od teamtu moglby ktoś podać linka do takiego Quiza,że jak zdasz dostajesz kase na pookeroomie pozdro

Awatar użytkownika
tomziolo
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 825
Rejestracja: 21 sie 2008, 18:27

Postautor: tomziolo » 16 maja 2009, 19:37

raper111 pisze:odbiegajac od teamtu moglby ktoś podać linka do takiego Quiza,że jak zdasz dostajesz kase na pookeroomie pozdro


i w ten sposob reklamowac inne stronki pokerowe, za to jest ban i polecam google

Witnes
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 18
Rejestracja: 05 maja 2009, 10:37

Postautor: Witnes » 16 maja 2009, 19:41

Wydaje mi się, że zabrania się podawania linków do innych stron, jeśli jednak tak bardzo Ci zależy, takie informacje można łatwo znaleźć samemu (link)

@edit,tomziolo
chyba piszę za wolno^^
Ostatnio zmieniony 16 maja 2009, 19:43 przez Witnes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
raper111
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 10 maja 2009, 20:07

Postautor: raper111 » 16 maja 2009, 19:41

Prosze o wyslanie linka na PW !! mysle ze takie rzeczy mozna zalatwiac na pw dlatego ze osoby trzecie tego nie przeczytaja

Morsik
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 28
Rejestracja: 14 maja 2009, 02:44

Postautor: Morsik » 23 maja 2009, 06:22

Ok, znalazłem temat nie będę pisał nowego ... chciałbym się dowiedzieć jak się ma taktyka SSS do freerolli w pozniejszych etapach gry (końcowych) - jestem początkujący, więc proszę bez ostrych wrzutów (nie wszystko jeszcze wiem) :)

Awatar użytkownika
raper111
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 10 maja 2009, 20:07

Postautor: raper111 » 23 maja 2009, 08:38

o której godzinie dokladnie resetuja sie requesty o bonusa ?? na bankrollmob pilne! prosze o odp :wink: :dajpiwo:

piotrek_nowy
-#VIP
-#VIP
Posty: 656
Rejestracja: 21 maja 2009, 09:16

Postautor: piotrek_nowy » 24 maja 2009, 14:22

takie pytanko odnosnie platnosci za miejsca turniejowe.

Zalozmy ze 10 miejsc platnych. 11 graczy przy stoliku, trzech wchodzi z cala pula. Odpadaja dwaj zawodnicy. Ktory z nich dostaje kase za 10 miejsce?

Awatar użytkownika
jon124
-#VIP
-#VIP
Posty: 1373
Rejestracja: 11 lis 2008, 13:49

Postautor: jon124 » 24 maja 2009, 14:51

Siema
@Morsik
Moim zdaniem ma się nijak, jako że jest to strategia cash. W turniejach, a zwłaszcza we free jakbyś ciągle czekał i czekał na premium hands to by cie blindy zżarły.

@piotrek_nowy
Ten który przed rozdaniem miał więcej żetonów.

Awatar użytkownika
badzio
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2009, 10:04

Postautor: badzio » 24 maja 2009, 14:52

Ten, który po wejściu allin miał więcej żetonów. Słowem - ten, który rzucił większego allina.

piotrek_nowy
-#VIP
-#VIP
Posty: 656
Rejestracja: 21 maja 2009, 09:16

Postautor: piotrek_nowy » 24 maja 2009, 15:38

dzieki za odpowiedz.

A czysto teoretycznie - jesli wszyscy mieliby ta sama liczbe zetonow?

Awatar użytkownika
dviper
-#VIP
-#VIP
Posty: 901
Rejestracja: 18 sty 2008, 15:20

Postautor: dviper » 24 maja 2009, 16:10

A czysto teoretycznie - jesli wszyscy mieliby ta sama liczbe zetonow?


Wtedy z tych dwóch osób, które odpadły, na 10 będzie ten co miał lepszy układ.
"Be yourself, no matter what they say... "

bazyn
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2009, 01:00

Postautor: bazyn » 10 lip 2009, 00:41

Witam :)

W pokera dotąd grałem jak zapewne znakomita większość osób - z przyjaciółmi, rodziną, czasem na grosze, czasem nie, ale zawsze jedynie jako dodatek to spotkania towarzyskiego. Ostatnio jednak zapragnąłem nauczyć się grać w tę grę dobrze i w końcu szukając po internecie informacji trafiłem tutaj. Na początek miałbym do Was 3 pytania /prośby o opinie, lecz na pewno będzie ich więcej :) A więc:

- jaką polecilibyście książkę, która ogarnia wszystkie podstawy niezbędne do zbudowania właściwego fundamentu pod dalszą naukę, lecz nie nudzącą zbyt dużo np. poprzez tłumaczenie że król jest silniejszy od damy?

- jakie byście polecili miejsce w internecie do gry jeżeli nie chcę jeszcze wpłacać własnych pieniędzy?

- i od czego jest skrót bb? :)

Z góry dziękuję za pomoc :)

Awatar użytkownika
sextasy
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 304
Rejestracja: 09 sty 2008, 16:24

Postautor: sextasy » 10 lip 2009, 01:50

Książka - Poker. Vademecum gracza - godna polecenia moim zdaniem

Raczej bez różnicy co do pokerroomów jeżeli chcesz na początku pograć o wirtualną kasę, wybierz taki gdzie jest dużo freerolli czyli turniejów z darmowym wpisowym, osobiście
poleciłbym Ci unibet-brak-polskiej-licencji! lub PokerStars-nielegalny-w-PL!

BB - Big Blind czyli duża ciemna, podstawowa stawka, którą wnosi gracz dzięki której zaczyna się licytacja


Wróć do „Podstawy pokera”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.