Poker w Polsce - uwaga na ustawe

Szybki przewodnik po forum. Najważniejsze informacje dla użytkowników którzy odwiedzili PokerKings po raz pierwszy, oraz kluczowe sprawy bieżące.

Uwaga - UKRYTE DZIAŁY. Najważniejsze działy forum są widocznych dopiero po zalogowaniu!

GrzesVP
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3445
Rejestracja: 25 lip 2008, 09:17

Postautor: GrzesVP » 28 paź 2011, 18:36

A jak ustawa ma do turnieju w którego cały zysk pójdzie na cel charytatywny? Gracze poza przyjemnością nic z tego nie mają... ale ma osoba na którą idą pieniądze, np. chore dziecko. Jak to się ma do ustawy?

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 28 paź 2011, 22:37

GrzesVP - tutaj nie grasz o nagrody rzeczowe - tak naprawde BI jest darowizna na cel charytatywny, a gra to turniej na playmoney... tak przynajmniej na logike mi to wyglada...
...kto nie złapie dyni, ten płaci patola...

a_violent_day
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 17
Rejestracja: 09 paź 2011, 16:52

Postautor: a_violent_day » 29 paź 2011, 00:29

Wydaje mi się, że nie masz racji... przy tej ustawie logika się kończy i obawiam się, że i tak miałbyś wjazd na turniej. Poker to hazard, nawet jak grasz na zapałki, a wojna już np. nie. To na jaki cel idzie kasa jest irrelevant. Wpłacasz siano, zeby grać, ergo uprawiasz hazard.
volenti non fit iniuria

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 29 paź 2011, 01:10

a_violent_day pisze:To na jaki cel idzie kasa jest irrelevant. Wpłacasz siano, zeby grać, ergo uprawiasz hazard.


Grami losowymi są gry o wygrane pieniężne lub rzeczowe, których wynik w szczególności zależy od przypadku, a warunki gry określa regulamin.


GRA BEZ NAGROD NIE PODLEGA POD USTAWE! MOZNA SOBIE ORGANIZOWAC TURNIEJ POKERA, JEZELI NIE JEST TO GRA NA PIENIADZE.
...kto nie złapie dyni, ten płaci patola...

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 29 paź 2011, 11:27

Slodziak - wszystko zalezy jak do tego podejdziesz - ustawa mowi wyraznie, ze gra losowa o wygrane pieniezne/rzeczowe jest dozwolona. Jezeli turniej wyglada tak, ze wygrany dostaje kase i ja wplaca na dany cel - to rzeczywiscie - wygral kase i ja wydaje. Jezeli zakladamy, ze nie ma kasy, a wygrana to jedynie przywilej wskazania, na jakie konto wplaca gracze BI, to nie jest to wygrana rzeczowa
...kto nie złapie dyni, ten płaci patola...

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 29 paź 2011, 15:22

Slodziak, nie moge sie zgodzic

Wg zapisow w ustawie: "Grami losowymi są gry o wygrane pieniężne lub rzeczowe".

Powiedz mi prosze, jaka wartosc ma wygrana w turnieju, w ktorym cala pule zawodnicy zdecydowali sie przekazac na cele charytatywne? Nagrody jako takiej nie ma, turniej toczy sie na playmoney, wiec nie jest to gra losowa w rozumieniu ustawy.
...kto nie złapie dyni, ten płaci patola...

Awatar użytkownika
Soya
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2398
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:27

Postautor: Soya » 29 paź 2011, 15:26

Sith, jeśli się mylę to podobnie myśli Boniek. Impreza charytatywna na która zresztą zaprosił Kapice. Trzeba zobaczyć czy mu wpadną czy nie, jeśli nie to powoływać się na ten casus.
"Diabli mi zrobili żart
Joba mam na punkcie kart"

Awatar użytkownika
M@jkel
-#VIP
-#VIP
Posty: 832
Rejestracja: 18 lip 2008, 21:43

Postautor: M@jkel » 29 paź 2011, 15:27

Nie probujcie interpretowac czegos, czego pewnie sam autor nie potrafi zinterpretowac : P

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 29 paź 2011, 15:31

Soya - nie wpadna raczej... wydaje mi sie ze caly problem z punktu widenia prawa, jest taki, kto bedzie na dokumencie KP. Jezeli wygrany bedzie jako darczynca calosci, to zgodnie z logiką - wygral pieniadze - i wplacil gdzie chcial. Jezeli kazdy gracz dostanie KP na swoj udzial w puli, to zgodnie z logika - kazdy wplacil kase na wybrany cel...
...kto nie złapie dyni, ten płaci patola...

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 29 paź 2011, 16:22

Slodziak - nikt ich nie wygrywa, ktos je dostaje... co do milionerow - moze problem byl taki, ze tam pieniadze trzeba wygrac, jezeli sie je wygra, to sie ma co dac na cele charytatywne, pula nie jest bowiem stala.

W turnieju - nikt pieniedzy nie wygrywa, od razu gracze zakladaja, ze kasa jest darowizna, nie ma wiec tutaj mozliwosci wygrania/przegrania czegokolwiek
...kto nie złapie dyni, ten płaci patola...

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 29 paź 2011, 17:12

Slodziak - przyjedziesz? Bo jakbym nie mial, to wole sie wpierdolic w doborowym towarzystwie :D.
...kto nie złapie dyni, ten płaci patola...

Kacpersky
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2011, 19:50

Postautor: Kacpersky » 04 lis 2011, 20:00

W takim razie co w tym kraju jest nie zakazane ;/ ! Jeśli człowiek chce sobie pograć w pokera na drobne pieniądze to o co chodzi ? Nie pojmuję tego kraju... :cry:

Amiina
Posty: 0
Rejestracja: 29 kwie 2010, 17:21

Postautor: Amiina » 07 lis 2011, 22:20

a ja przez te wszystkie ustawy zrezygnowalam w ogole z gry.. i mi tego jakos tak brakuje :(

Awatar użytkownika
Glory
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 9529
Rejestracja: 04 mar 2005, 12:14

Postautor: Glory » 08 lis 2011, 13:39

Na 99% jesli wygrana mialaby zostac przekazana na cel charytatywny to jest to i tak zakazana.

Logika jest prosta - Cel charytatywny czy nie - podatek trzeba zaplacic. A podatku nie da sie zaplacic, bo jest to przychod nielegalny (hazard poza kasynem)

Generalnei to ostroznie za ta dobroczynnoscia, bo nawet jesli nie bedzie to turniej pokerowy, a jedynie zbiorka po 50 pln od kolegow i calosc przekazacie na jakis tam cel to i tak podatek od tego powinno sie uiscic !
Jeśli Twoje PW jest w folderze "do wysłania" to znaczy, że go jeszcze nie przeczytałem. Cierpliwości.

Pyskaty8
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 22
Rejestracja: 16 wrz 2011, 16:04

Postautor: Pyskaty8 » 08 lis 2011, 14:31

Ostatnio na EuroSporcie właśnie był Poker EPT jeśli dobrze pamiętam i tam komentatorzy się bulwersowali na tą całą ustawe :D były teksty w stylu że najlepsi pokerzyści w PL muszą się wstydzić jadąc za granice :D między innymi tłumaczyli to że Poker nie jest grą na zasadzie kto ma większe szczęście tylko grą dobrych wyborów , kalkulacji z odrobiną szczęścia .
Heh w PL jest dużo dziwnych wyborów między innymi z Pokerem lub z reklamami bukmacherow na piłkarskich koszulkach a tak większość zna nie jednego dobrego Bukmachera.
Oczywiście na całym świecie są reklamy na koszulkach i kluby na tym zarabiają i nie tylko kluby ... ale nas w PL stać na wszystko więc na co to nam :mrgreen: <ironia>


Wróć do „Ważne informacje”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.