Pierwszy live

Strategie i taktyki stosowane w grze na żywo, pozwalające skuteczniej czytać przeciwników i mieszać im w głowach.
salvatore33
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 78
Rejestracja: 26 lut 2010, 08:40

Postautor: salvatore33 » 05 mar 2010, 15:20

Tez nie gralem nigdy live i przymierzam sie do tego od pewnego czasu. Narazie nabieram doswiadczenia w turniejach online i jest z dnia na dzien coraz lepiej.
Moze mam tylko takie mylne wrazenie, ale nie wydaje mi sie zeby gra live roznila sie zbytnio od gry online. Zasady sa takie same, a roznica moze byc nasz strach przed gra live, i powodowac bledy ktorych bysmy nie zrobili grajac online.

PiTeRr
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2009, 17:57

Postautor: PiTeRr » 05 mar 2010, 19:18

Mylisz sie. W grze live mozesz odczytac duzo wiecej rzeczy o kartach przeciwnika czego w internecie nie zrobisz, oraz mozesz byc duzo czesciej czytany.

damianp6
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 178
Rejestracja: 08 lut 2010, 20:47

Postautor: damianp6 » 05 mar 2010, 22:20

salvatore33 pisze:Tez nie gralem nigdy live i przymierzam sie do tego od pewnego czasu. Narazie nabieram doswiadczenia w turniejach online i jest z dnia na dzien coraz lepiej.
Moze mam tylko takie mylne wrazenie, ale nie wydaje mi sie zeby gra live roznila sie zbytnio od gry online. Zasady sa takie same, a roznica moze byc nasz strach przed gra live, i powodowac bledy ktorych bysmy nie zrobili grajac online.



To sie bardzo mylisz. Gra live jest całkiem inna. I tu nie mówie tylko o jakichs wiekszych turniejach ale nawet małych kilkunastoosobowych turkach.

salva
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 58
Rejestracja: 17 kwie 2010, 15:57

Postautor: salva » 17 kwie 2010, 16:06

dokladnie gra live to co innego niz online jest wiekszy stresik, wiecej razy sie pomysli zanim sie zagra

ToJa
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 92
Rejestracja: 01 maja 2010, 10:04

Postautor: ToJa » 21 maja 2010, 22:08

gdy grałem pierwszy raz lieve to naprawdę dziwnie mi się grało bo prawie wszystkie karty pasowałem :D
TAK TO JA

lipek90
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2010, 21:55

Postautor: lipek90 » 01 cze 2010, 08:45

Powiem tak, jest Live i live. W gronie bliskich przyjaciół gdzie gramy o to symboliczne 5-10zł od osoby, przy piwie, muzyce etc. ciężko jest się dobrze nastawić na grę. Zazwyczaj robię głupie błędy i odpadam.
Co do rąk, zawsze trzymam dłonie na stole. Im lepiej przyciśnięte tym mniej drgają. To samo z żetonami, przesuwam, a nie podnoszę.

Luna
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2010, 23:11

Postautor: Luna » 19 lip 2010, 22:23

Pamiętam swoj pierwszy turniej live, ręce się trzęsą, pomyłki w rozdawaniu kart, i proba ich najszybszego rozłorzenia. Ale z czasem stres mija i gra się swoje :). Ps do gier live preferuje grę LAG, chodz online gram TAG :), pewnie dlatego iż dużo graczy przy stole gra słabo i do tego tylko premium hands.

Xarn
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 27
Rejestracja: 03 sty 2010, 01:54

Postautor: Xarn » 11 sie 2010, 15:11

A ja z kolei gram dokładnie na odwrót, sam nie wiem czemu.
Live gram (a w fazach początkowych turniejku to już extra) tight.

Natomiast Online, gram LAG czasem to wręcz maniakalne, po czym dostaje pociski od donków, freaków etc. Ale takie jest życie, nic nie zmienisz! :D

Pozdrawiam!

Markar
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 199
Rejestracja: 29 sty 2010, 18:06

Postautor: Markar » 11 sie 2010, 18:05

Jeśli o mnie chodzi to live gram tight podobnie jak online tylko czasem trochę agresywniej ale tylko dlatego że dobrze znam osoby z którymi gram :wink:

NaVy
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 70
Rejestracja: 20 sty 2008, 21:18

Postautor: NaVy » 18 sie 2010, 09:43

Live gram zazwyczaj bardzo podobnie jak online. Chyba, że ze znajomymi, to zupełnie inna sprawa bo ciężko przewidzieć co może zrobić ktoś zupełnie w pokera zielony :grin:

pegi_gdy
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 18
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:22

Postautor: pegi_gdy » 30 sie 2010, 14:30

ja live gram różnie, zależnie od stawki gry. jeśli jest to gra cashowa ze znajomymi o przyslowiowe 5zł to gram bardziej lag, a w turkach staram się grac bardziej konserwatywnie.

znacie jakies niezawodne telle? ja moge podzielic sie tu swoimi doswiadczeniami

-wpatrywanie się na swoje żetony po podbiciu/sprawdzeniu-mocny układ (zastanawia się prawdopodobnie ile najlepiej podbić)
-nagłe bycie bardzo uprzejmym-dobra reka
-nadmierne patrzenie na board wcale nie musi oznaczać dobierania/słabego układu
-trzęsące się ręce prawdopodobnie o niczym nie świadczą


to takie ogólne do tego dochodzą jeszcze osobiste telle, znacie jakies niezawodne Waszym zdaniem?

Nostra
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2010, 22:23

Postautor: Nostra » 05 wrz 2010, 14:30

Ja mam inny problem... Chodzi o zasady typu jak zachować się jak jest się dealerem (rozdawanie, tasowanie i inne rzeczy o których nie wiem). Następnie zawsze grałem online i wiadomo używałem komend call, check, raise. Czy na live też tak się mówi, czy po prostu wchodzę, podbijam itp. Aha i jak jest się w którymś momencie dealerem to on liczy kto ile dodał do puli itp, czy każdy siebie pilnuje? No i karta spalona i takie zasady, które nie panują w grze online może ktoś się nimi podzielić? ;)

GrzesVP
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3445
Rejestracja: 25 lip 2008, 09:17

Postautor: GrzesVP » 05 wrz 2010, 17:35

Używasz komend tak jak w internecie, call itp. Co do liczenia puli to zależy jaki turniej, ale najczęściej gracz sam siebie pilnuje a jak da za mało to na pewno gracze siedzący obok niego to zauważą i powiedzą że musi dołożyć jeszcze ileś tam itp Jakbyś siedział na końcu stołu to trudno by CI było to tak sprawdzać :grin:

Krzysiek13
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 25
Rejestracja: 20 wrz 2010, 03:57

Postautor: Krzysiek13 » 26 wrz 2010, 04:02

Bardzo ważne jest nastawienie, jeżeli się nastawisz że Ty jesteś najlepszy i będziesz pewny siebie to z pewnością będzie Ci lepiej szło niż gdy się nastawisz w odwrotny sposób i będą Ci się trzęsły ręce przy każdym rozdaniu

artiz15
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 9
Rejestracja: 27 sty 2010, 02:08

Postautor: artiz15 » 25 kwie 2011, 21:13

ja w grze live średnio się czuję...słabo gram :D wole na internecie gdzie ludzie nie widzą mojego wyrazu twarzy.:) Gdy zaczne grać więcej na live to może się zmieni te podejście, ale póki co gra na live średnio mi się podoba :)

vde
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 30
Rejestracja: 29 sie 2009, 14:02

Postautor: vde » 07 maja 2011, 15:22

artiz15 pisze:ja w grze live średnio się czuję...słabo gram :D wole na internecie gdzie ludzie nie widzą mojego wyrazu twarzy.:) Gdy zaczne grać więcej na live to może się zmieni te podejście, ale póki co gra na live średnio mi się podoba :)


ale ty nie widzisz reakcji przeciwników, a to troszkę utrudnia grę w pokera. Poza tym gra live w moim przekonaniu jest ciekawsza i daje więcej satysfakcji :) ograsz się to zmienisz zdanie :D

illegalx
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 13
Rejestracja: 19 maja 2010, 00:21

Postautor: illegalx » 22 sie 2011, 23:04

Pierwszy live jescze przedemna ale juz czuje ze na pierwszym razie sie nie skonczy :D

ader1990
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 5
Rejestracja: 07 paź 2010, 19:18

Postautor: ader1990 » 23 sie 2011, 11:47

Trzeba umiec opanowac emocje :p


Wróć do „Strategia i taktyka w grze live”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.