OMAHA

Zasady popularnych rodzajów gier w pokera oraz opinie na ich temat
niko122
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 29
Rejestracja: 29 kwie 2008, 20:01

Postautor: niko122 » 09 lis 2009, 13:20

Omaha jest fajna ;-) trzeba trochę więcej pomyśleć niż w TH. i bardzo trudno jest blefować! praktycznie nie możliwe jak mi się wydaje ;-) :twisted:

Oskarek

Postautor: Oskarek » 09 lis 2009, 13:47

niko122, lol blefuje sie tak samo jak i w TH

zwierze
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 12
Rejestracja: 01 paź 2009, 18:35

Postautor: zwierze » 09 lis 2009, 14:46

Wlasnie mi sie wydaje, ze tak blefowac jak w th nie ma sensu. Zwlaszcza na H/L. Jezeli blefujesz na High to i tak wejda ludzie z nadzieja na Lo. Ludzie znacznie czesciej wchodza (przynajmniej na niskich stawkach), licza na to ze ich mierny uklad jednak cos znaczy, wiec blefuje sie napewno ciezej.

Maciejjas
-#VIP
-#VIP
Posty: 521
Rejestracja: 10 mar 2008, 16:39

Postautor: Maciejjas » 09 lis 2009, 15:01

Mysle ze w Omaha jest mneijsza przewaga nad fishami ale moge sie mylic.
www.tachoinfo.pl - Portal Kierowców

jog
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2010, 20:37

Postautor: jog » 03 lut 2010, 22:44

jak dla mnie gra w Omaha Hi pl jest o duzo ciekawsza niz gra w TH i grajac w CT gram tylko w nia :wink:

markimark
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 16 wrz 2009, 20:10

Postautor: markimark » 06 lut 2010, 13:33

kazdy ma swoja ulubione gre,omaha jest fajna ale mozna duzo kasy umoczyc i nigdy raczej nie wyczujesz co ma przeciwnik

stawisz79
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 61
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:43

Postautor: stawisz79 » 13 lut 2010, 12:27

A ja w Omahe zaczalem grac od wczoraj - na razie 6 osobowe 5$ dony i szczerze mowiac jak na poczatek idzie mi calkiem calkiem - rozegralem chyba z 20 takich turniejow i zanotowalem 15 wygranych. Moze nie jest to wielkie halo, ale dopiero ucze sie tej gry i z tego co widze ludzie na niskich stawkach graja okropnie. Dobra selekcja rak (podstawa!), umiejetnenosc taniego dobierania, dobre czytanie stolu i nie ryzykowanie calym stakiem bez potrzeby praktycznie gwarantuja dobre wyniki. Wiem ze moze to co napisalem to truizm, ale grajac "ksiazkowo" mam znacznie lepsze wyniki niz w DoN NLH. Mam nadzieje ze to nie przypadek :)

stawisz79
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 61
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:43

Postautor: stawisz79 » 13 lut 2010, 12:55

Dla precyzji, chodzi oczywiscie o Omahe z limitem puli. DoNy gram w wersji TURBO, wiem ze byc moze troche wiecej w nich przypadku, z drugiej strony jednak ludzie zdecydowanie szybciej odpadaja grajac bezsensowne uklady bo brakuje im zimnej krwi. Pogram jeszcze pare dni i zobacze jak beda wygladac wyniki, poki co jestem zadowolony, no i bonus ladnie sie wyrabia :)

Awatar użytkownika
mefius
-#VIP
-#VIP
Posty: 1142
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:43

Postautor: mefius » 11 maja 2010, 20:32

jog pisze:jak dla mnie gra w Omaha Hi pl jest o duzo ciekawsza niz gra w TH i grajac w CT gram tylko w nia :wink:


jeszcze ciekawsza jest omaha hi/lo grając w PS we freerolu o wejścia gdzie na początku połowa ludzi wchodzi allin można dobrze zacząć jeśli dopisze ci szczęście

Redu69
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2010, 19:07

Postautor: Redu69 » 31 maja 2010, 06:18

Generalnie fajna odmiana i czesto grywam . z lepszym efektem niz TH. ale faktem gryam przeważnie Ohama H . H/L raczej zadko ale gra ciekawa.

John Anthony
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 2010, 02:28

Postautor: John Anthony » 03 cze 2010, 22:29

Zdecydowanie bardzo ciekawa gra, dużo akcji. Dużo osób mówi, że w Omahe ma się mniejszą przewagę niż w Holdemie. Zastanawiam się jednak czy nie jest odwrotnie. Otóż słabi gracze bardzo często będą drawować do nienutsowych układów dzięki czemu będą drawing dead/ prawie dead ;) Np ich draw do koloru na 8 ( :D ) vs nasz nutsowy draw. Albo ich draw do strita na sparowanym boardzie gdzie mamy fulla itd.

garvVver
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 68
Rejestracja: 15 lut 2010, 18:12

Postautor: garvVver » 24 cze 2010, 17:28

Strzeżcie się omahy we freerolach i omijajcie szerokim łukiem jeśli nie lubicie się denerwować. Omg ma się fajną rękę albo układ z flopem i chce się wreszcie zgarnąć jakąś pulę to wejdzie po mnie z połowa kolejnych graczy allinem z byle czym i łapie taki idiota potem lepszy układ od mojego czystym fuksem ehh... Albo ma taki donek na ręce 999x i myśli że z ją za chiny nie odpadnie uważa tą rękę za najmocniejszą na świecie.
($$,)

sheckin
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 18
Rejestracja: 13 wrz 2010, 17:11

Postautor: sheckin » 10 sty 2011, 20:53

Dziś grałem turniej w Omaha, była to moja druga gra w tą odmianę pokera, ale bardzo mi się spodobała. Ale wracając do tego turnieju, to miałem kolor, myślałem, że to najlepszy układ na stole, gracz przede mną ostro podbił, ja go sprawdziłem, on przebił, ale i tak byłem pewny wygranej. Potem nastąpiło pokazanie kart i okazało się, że gość miał pokera. Naprawdę byłem nieźle wkurzony.

paint12
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 09 gru 2010, 20:31

Postautor: paint12 » 24 sty 2011, 15:46

Ta odmiana bazuje się na tym że grając po 4 karty na ręku ma sie bardzo dużo kombinacji właśnie w tej odmianie jest bardzo dużo kolorów i stritów . Najlepiej grac na fula ^^ ja zazwyczaj w tej odmianie nie lubie mieć pary na ręku a już nie raz miałem ze dostałem cztery króle na ręke xD i co niestety trzeba się z tym rzucić

pawlus17
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 8
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:14

Postautor: pawlus17 » 25 sty 2011, 13:49

Mi ta odmiana się nie podoba bo trzeba mieć strasznie wysoki układ, żeby coś wygrać.

Awatar użytkownika
RandomOne
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 279
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:17

Postautor: RandomOne » 25 sty 2011, 13:56

pawlus17 pisze:Mi ta odmiana się nie podoba bo trzeba mieć strasznie wysoki układ, żeby coś wygrać.

Faktycznie argument nie do przebicia! dobrze, że nam uświadomiłeś bo jak się okazuję żyliśmy w błędnym przekonaniu.
Ja dodam od siebie jeszcze, że nie lubię piłki nożnej bo żeby wygrać to trzeba strzelić bramkę.
Idźmy tym tokiem rozumowania!

paint12 pisze:... już nie raz miałem ze dostałem cztery króle na ręke xD i co niestety trzeba się z tym rzucić

Albo nie załapałem dowcipu albo nie myślimy o tym samym.
[Dzisiaj 20:00] knoperss: poker verry funy :D Ale Edek zmotywował mnie :o

d3ment0r
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 106
Rejestracja: 13 cze 2010, 22:09

Postautor: d3ment0r » 25 sty 2011, 22:54

=D imo joke :P

Tomi99
-#VIP
-#VIP
Posty: 685
Rejestracja: 19 wrz 2008, 06:41

Postautor: Tomi99 » 26 sty 2011, 11:52

pawlus17 pisze:Mi ta odmiana się nie podoba bo trzeba mieć strasznie wysoki układ, żeby coś wygrać.


Jesteś gotowy żeby prowadzić familiadę...
Wiele razy się zdarzało wygrywać tylko z jednym pocket A dostając A na floopie. Więc tylko AA wygrywało bez stritów, kolorów i wyżej. Jak pękają kolory do Asa lub nawet full bije fulla to boli bardziej

paint12 pisze:cztery króle na ręke xD i co niestety trzeba się z tym rzucić

a przegrałbyś rozdanie, był showdown?
czemu zrzuciłeś?

bongozz
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2011, 22:26

Postautor: bongozz » 13 paź 2011, 14:54

Najlepsza Odmiana pokera po Holdemie , Trudniej to ogarnąc , Jaki jest najlepszy zestaw rąk w Omaha ?

a_violent_day
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 17
Rejestracja: 09 paź 2011, 16:52

Postautor: a_violent_day » 30 paź 2011, 12:57

Wątek dość stary... mamy 2011 rok, a Omaha wciąż nie jest taka popularna jak przypuszczałem, że będzie. Osobiście od 1.5 miecha przerzuciłem się z NLHE na PLO i nie żałuję swojej decyzji.

Przede wszystkim ta gra jest moim zdaniem przyszłościowa. Jest w niej dużo więcej akcji, fisze częściej wygrywają (luckboxują, bo przewaga equity nie jest taka duża AA** vs random to jakieś 65% equity, gdzie w HE AA vs random to 86%). Stacki często się wrzuca na flipach. Jak już ktoś powiedział, Omaha to gra 60%-40% trzeba się po prostu nauczyć wrzucać jak się ma 60% i już ;d

regów w tej grze jest o wiele mniej niż w HE, a fiszów po prostu masa. Omaha to prawdziwa kopalnia kasy, także dlatego, że generalnie w PLO
średni reg miażdży fisza, ale dobry reg nie miażdży tak średniego rega. w HE
średni reg miażdży fisza, dobry reg miażdży średniego rega.
A mało jest naprawdę dobrych regów w NLHE. Na moim PLO10 mam jednego naprawdę dobrego rega, który świetnie czyta grę.
Poza tym Omaha na microstakes wcale nie jest taka trudna, wystarczy się trzymać zasad pewnych i można ukręcić dobry winrate. A z samego rakebacku (rake wynosi 5% na roomie) mam ponad 7bb/100 więc grając b/e mozna zarabiać więcej niż student w pracy.
volenti non fit iniuria

Kacpersky
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2011, 19:50

Postautor: Kacpersky » 04 lis 2011, 20:07

Właśnie ja też przypuszczałem że omaha w Polsce szybko się rozprzestrzeni... a tu Lipaa PokerStars-nielegalny-w-PL! jakoś nie stara się zachęcać Polaków do gry w tą odmianę myślę że 70% polskich playerów nie zna zasad a szkoda...

dolarkarola
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 36
Rejestracja: 16 sty 2012, 13:45

Postautor: dolarkarola » 17 sty 2012, 17:34

alves pisze:dla mnie Omaha to jest jakas loteria… Kiedys próbowałem tam swoich sil ale nie była to udana przygoda, strasznie się wkurzyłem jak przegrywałem majac kolor ( A hight) z kareta albo fullem
żeby to był raz albo dwa albo piec ale to było po prostu co drugie rozdanie gdzie stracilem spora czesc swojego bank rola. ( byłem mlody i naiwny teraz jako takie doświadczenie mam)
Te doświadczenie wyleczylo mnie z grania w omahe na kase raz a dobrze… teraz ewentualnie jakies freerolle
Ja osobiście uwazam ze da się w to wygrac grajac strasznie konsekwentnie i cierpliwie (znam ludzi którzy wiele wiecej kasy zarabiaja na Omaha niż na Texasie i tym mi imponuja) ale ja się zupełnie do tego pociągu nie nadaje i już do niego nie wsiadam.
Respect dla tych co potrafia ugrac spora kase na Omaha!



Jak dlamnie to dośc intratna odmiana pokera
Dolar

dolarkarola
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 36
Rejestracja: 16 sty 2012, 13:45

Postautor: dolarkarola » 17 sty 2012, 17:36

bongozz pisze:Najlepsza Odmiana pokera po Holdemie , Trudniej to ogarnąc , Jaki jest najlepszy zestaw rąk w Omaha ?



Tutaj niema 100% procentowego układu preflop.Drawy drawy 60/40 stacked:)
Dolar

dolarkarola
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 36
Rejestracja: 16 sty 2012, 13:45

Postautor: dolarkarola » 17 sty 2012, 17:38

paint12 pisze:Ta odmiana bazuje się na tym że grając po 4 karty na ręku ma sie bardzo dużo kombinacji właśnie w tej odmianie jest bardzo dużo kolorów i stritów . Najlepiej grac na fula ^^ ja zazwyczaj w tej odmianie nie lubie mieć pary na ręku a już nie raz miałem ze dostałem cztery króle na ręke xD i co niestety trzeba się z tym rzucić


Nie można,, grac najlepiej na fulla'' co to za gra? majac staty na przeciwnika calujesz dwie pary na jego miss draw bluff
Dolar

dolarkarola
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 36
Rejestracja: 16 sty 2012, 13:45

Postautor: dolarkarola » 17 sty 2012, 17:42

a_violent_day pisze:Wątek dość stary... mamy 2011 rok, a Omaha wciąż nie jest taka popularna jak przypuszczałem, że będzie. Osobiście od 1.5 miecha przerzuciłem się z NLHE na PLO i nie żałuję swojej decyzji.

Przede wszystkim ta gra jest moim zdaniem przyszłościowa. Jest w niej dużo więcej akcji, fisze częściej wygrywają (luckboxują, bo przewaga equity nie jest taka duża AA** vs random to jakieś 65% equity, gdzie w HE AA vs random to 86%). Stacki często się wrzuca na flipach. Jak już ktoś powiedział, Omaha to gra 60%-40% trzeba się po prostu nauczyć wrzucać jak się ma 60% i już ;d

regów w tej grze jest o wiele mniej niż w HE, a fiszów po prostu masa. Omaha to prawdziwa kopalnia kasy, także dlatego, że generalnie w PLO
średni reg miażdży fisza, ale dobry reg nie miażdży tak średniego rega. w HE
średni reg miażdży fisza, dobry reg miażdży średniego rega.
A mało jest naprawdę dobrych regów w NLHE. Na moim PLO10 mam jednego naprawdę



dobrego rega, który świetnie czyta grę.




a uwzgledniasz wariancje?
Poza tym Omaha na microstakes wcale nie jest taka trudna, wystarczy się trzymać zasad pewnych i można ukręcić dobry winrate. A z samego rakebacku (rake wynosi 5% na roomie) mam ponad 7bb/100 więc grając b/e mozna zarabiać więcej niż student w pracy.
Dolar


Wróć do „Rodzaje gier w pokera”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.