OMAHA

Zasady popularnych rodzajów gier w pokera oraz opinie na ich temat
Robinmaster
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 117
Rejestracja: 06 paź 2008, 12:41

Postautor: Robinmaster » 24 gru 2008, 15:44

omaha to gra swingow jak nam idzie jestesmy w 7 niebie dzieja sie cuda bankroll rosnie w zastraszajacym tempie kazdy kto pogral troszke dluzej w omaszke na pewno byl w sytuacji kiedy na jednym stole wygrywal 5 BI w kilka minut ale niestety , wszystko ma 2 strony rownie latwo mozna na niej kaske stracic ... No ale chociaz matematyka ma w niej takie znaczenie ze mozna podejmowac decyzje doslownie automatycznie .

PoTRiser12
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2009, 22:22

Postautor: PoTRiser12 » 17 lut 2009, 00:40

Moim zdaniem bardzo niedoceniania aczkolwiek bardzo przyjemna odmiana poka.Polecam heads upy w omaszke mmm...miodzio:P

Fregata33
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 63
Rejestracja: 17 lut 2008, 11:58

Postautor: Fregata33 » 17 lut 2009, 10:48

Ostatnio przez omyłkę zagrałem sita na 5 w Omachę, zamiast w Texasa. Miałem jakieś ogólne pojęcie jakie są zasady ale i tak byłem przekonany, że kasa w plecy. A tu miła niespodzianka i pierwsze miejsce. Nie wiem czy to kwestia szczęścia czy wrodzonego talentu :)

Awatar użytkownika
Sebola
-#VIP
-#VIP
Posty: 1561
Rejestracja: 29 lis 2005, 15:56

Postautor: Sebola » 17 lut 2009, 16:56

Fregata33 pisze:Ostatnio przez omyłkę zagrałem sita na 5 w Omachę, zamiast w Texasa. Miałem jakieś ogólne pojęcie jakie są zasady ale i tak byłem przekonany, że kasa w plecy. A tu miła niespodzianka i pierwsze miejsce. Nie wiem czy to kwestia szczęścia czy wrodzonego talentu :)


Na pewno jest to kwestia wrodzonego talentu - i tak oto właśnie odkryłeś swoją żyłę złota

A tak poważnie to ja na początku też grywałem w OMAHĘ dużo zwłaszcza w Hi/Low i na początku też bez problemu wygrywałem. Jednak z czasem gdy poznawałem taktykę gry i grałem bardziej rozważnie z większą selekcją rąk to zacząłem dotkliwie przegrywać. Nie wiem od czego to zależy ale teraz w OMAHĘ grywam tylko czasami gdy jestem znudzony Texasem - tak dla pewnej odmiany i odświeżenia umysłu.
Inteligencja nie polega na tym, że się błędów nie robi, lecz na tym, że szybko się je naprawia - B.Brecht

Awatar użytkownika
Albert
-#VIP
-#VIP
Posty: 696
Rejestracja: 10 lis 2008, 22:54

Postautor: Albert » 09 mar 2009, 00:01

A ja od kilku tygodni gram tylko omahę. Zdecydowanie więcej emocji i ciekawsza gra :) W texas dostajesz dwie karty i masz mniej więcej sprawę jasną, w omaha nie ma tak łatwo :) Wariacja na pewno jest większa, ale z dobrą selekcją rąk można wyjść na sporym plusie. Najbardziej można zarobić na graczach texasu, którzy all inują się z parą asów :]

dla mnie Omaha to jest jakas loteria… Kiedys próbowałem tam swoich sil ale nie była to udana przygoda, strasznie się wkurzyłem jak przegrywałem majac kolor ( A hight) z kareta albo fullem
żeby to był raz albo dwa albo piec ale to było po prostu co drugie rozdanie gdzie stracilem spora czesc swojego bank rola. ( byłem mlody i naiwny teraz jako takie doświadczenie mam)

Boże, człowieku, po prostu nie umiesz zrzucać rąk! Granie flusha, kiedy na stole leży para to najgłupsza z możliwych rzeczy xD Nic dziwnego, że przegrywasz lol.


jednak przerzucilem sie na NL poniewaz moim zdaniem latwiej jest tu ograc slabszych zawodnikow niz na omaha i tu troszke jednak wiecej maja do powodzenia umiejetnosci

Po prostu w texas gra masa ciemniaków. Za dużo myśleć nie trzeba - a to ludzie lubią najbardziej ;)

mozna miec super reke na flopie a po riverze z tego cuda robi się cud dla przeciwnika

Mogę ci pokazać setki takich sytuacji w texas.


no i w zasadzie w dwóch super rozdaniach umoczyłem całą wczorajaszą kasę... no i oczywiśćie moje super rozdanie nie okaze sie tym najlepszym nigdy...

Gratuluję BM ;)


nie mogę tego doszukać na forum,na jakich pokerroomach,są jakieś fajne freerolle w omaha?

PokerStars-nielegalny-w-PL!.

Robinmaster pisze:No ale chociaz matematyka ma w niej takie znaczenie ze mozna podejmowac decyzje doslownie automatycznie .

Lol, już widzę jak dajesz all ina bez drawa do nutsowego układu... a potem płacz :)
I'm worse at what I do best
And for this gift I feel blessed

Awatar użytkownika
polak13
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28

Postautor: polak13 » 23 mar 2009, 17:12

grałem w to dzisiaj i akurat o tym że kolor pików jest od fulla mocniejszy to nie
wiedziałem
POLAND PRIDE

Kepasa198
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 88
Rejestracja: 10 mar 2009, 22:24

Postautor: Kepasa198 » 23 mar 2009, 17:57

Ja tam lubie w to grac,jest chyba trudniejsza niz normalny Texas,wiecej moze sie wydarzyc i kart w rece dwa razy wiecej kart...

Awatar użytkownika
polak13
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28

Postautor: polak13 » 23 mar 2009, 21:54

sorry za moje głupoty po prostu zasad nie przeczytałem,okazuje się że to całkiem niezła gierka,dzisiaj cały czas gram tylko w omahe i spodobało mi się :mrgreen:
POLAND PRIDE

Bolec88
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2008, 11:50

Postautor: Bolec88 » 23 mar 2009, 22:30

hah a co za filozofia zamiast jak texas z 7 kart koncowo dobierasz z 9 kart , jak potrafisz grac w texas to wiele sie uczyc nie potrzeba zeby znac zasady omahy .. osobiscie nie przepadam zdecydowanie preferuje NLH

charger1988
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2009, 18:24

Postautor: charger1988 » 23 kwie 2009, 18:32

ogólnie ciężko jest przerrzucić sie z TH na omaha. Ale rzeczywiście jak się podłapie to idzie tak samo dobrze

husarzem
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2009, 21:37

Postautor: husarzem » 12 maja 2009, 20:30

próbowałem grać w omahe, ale po kilkudziesięciu rozdaniach uznałem, że to nie dla mnie i odpuściłem - wróciłem do TH ; p

Awatar użytkownika
halfik
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2009, 13:42

Postautor: halfik » 30 maja 2009, 23:49

ja do omahy siadlem jakies 10 dni temu. mialem jakies klepaki na paru roomach - resztki z freerolli, to i postanowilem pograc.

i tak na everest-brak-polskiej-licencji! - $9 - na dzis dzien jest $34.
na chlipoker-brak-polskiej-licencji! - $4 - na dzis jest tego $33 (bywalo juz 38-39 :P)
a na mambo poker z 2euro - 22euro.

omaha faktycznie potrafi miec potezne dowswingi. z racji, ze nigdzie nie mam nawet cienia BR na granie na jakimkolwiek limicie, siadam do stolu odpowiednio z $2 lub 2e. i bywalo ze za 1 sesje szlo 3-5BI w plecy, a na drugi dzien pare bi na +.

ale jak sie gra ostroznie, z pelna koncetracja - gra jest dochodowa IMHO.

napewno jest duzo wiecej akcji niz w HL.

w omaha jak mnie rozjedzie gorszy uklad po all inie prelop, czy flop - tylko sie usmiecham, ze typ mial farta - bo jakby nie bylo, to gra wielkich drawow.

w HL jak mi donkuja flushe i strity na turn, fullem spadajacym na river - to mnie k... trafiala ;p w omaha jakos tak latwiej pogodzic sie z wrypaniem BI mimo lepszej reki w danym momencie gry.

ps. Albert: AA** w omaha to bardzo dobra karta - o ile grasz 1 on 1 ;p

wez zobacz: tutaj

Przeciwko 20% najlepszyk rak startowych w omaha - masz 65% equity ;p

po prostu rekami typu AA**, KK** trzeba nauczyc sie grac :)

ps2. na temat BM - mysle ze 20BI w omaha, to za malo. tutaj moge byc tak potezne wariacie, ze imho powinno sie grac z 30-50BI. bo jakby tak zalapac paredniowego downswinga, to mozna wrypac ze 20BI ;p

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 4810
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:00

Postautor: knoperss » 14 cze 2009, 13:23

misigin21
wcale że nie odkryłem bo odkrył ja kolumb!


kolumb nie odkrył ameryki!

muszę przyznać że ciężko się gra w Omah ale trzeba poćwiczyć jeszcze trochę przed cyklem forumowym żeby nie grać jak największy donk! ^^
TYLKO FALUBAZ!!!FORZA MILAN!!!

Awatar użytkownika
halfik
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2009, 13:42

Postautor: halfik » 15 cze 2009, 13:49

knoperss pisze:muszę przyznać że ciężko się gra w Omah ale trzeba poćwiczyć jeszcze trochę przed cyklem forumowym żeby nie grać jak największy donk! ^^


ma byc jakis cykl forumowy w omaha? gdzie mozna znalezc jakies info ? ;p

Jah
-#VIP
-#VIP
Posty: 582
Rejestracja: 27 gru 2008, 17:43

Postautor: Jah » 15 cze 2009, 14:56

halfik pisze:
knoperss pisze:muszę przyznać że ciężko się gra w Omah ale trzeba poćwiczyć jeszcze trochę przed cyklem forumowym żeby nie grać jak największy donk! ^^


ma byc jakis cykl forumowy w omaha? gdzie mozna znalezc jakies info ? ;p


O prosze --> klik

Przewidziane sa 4 turnieje w Omaha.

Swoja droga Omaha nie jest taka trudna. Jak w kazdym rodzaju pokera chodzi o to samo - nalezy ulozyc jak najlepszy uklad. Tylko w omasze (mozna to tak odmieniac :) ?) nalezy pamietac o przymusie uzycia dwoch i tylko dwoch kart z reki ! Reszta to kwestia treningu...

Awatar użytkownika
halfik
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2009, 13:42

Postautor: halfik » 24 lip 2009, 10:25

wracajac do omaha PL - nadal polecam wszystkim tym, ktorzy graja HL :)

gra jest ciekawsza, mozna sporo wiecej zarobic na cash niz w HL.

i efekt uboczny - ma sie wielka za przeproszeniem chcice na HL - co sie przeklada na niezla gre w turkach - bo glod grania HL, jak sie non stop pyka OPL, jest naprawde wielki ;p

a co do rolla, to poprawiam sie - w koncu mam juz troche wiecej doswiadczenia ;p zaleznie od limitu powinno sie miec 50-100BI, bo swingi bywaja potworne ;p

jak sie zlapie tilta - o co nietrudno, jak Ci raz za razem jada mocna reke jakimis runner runnerami - to pozniej jest masakra. traci sie BI, za BI i jak ktos nie potrafi wstac od kompa, a niestety ma jeszcze multum czasu - moze wyjechac na parenascie BI w plecy ;p

podsumowujac: omha pot limit jest piekna do grania i robienia kasy. jest potworna, gdy zaczyna sie tiltowac ;p tilty w HL przy tych w OPL, to bobaski ;p

PS. zeby nie byc goloslownym, to grajac ostatnie 2 miechy tylko omaha - zaczynalem praktycznie od 0 - od paru $ wygranych na freerollach, pykajac zaledwie po 8-16h tygodniowo, w dodatku w wiekszosci wypadkow gralem na stawkach 002-004, 005-01, 003-006 - zrobilem rolla na poziomie +- $250 na dzis dzien - naturalnie momentami bywalo wiecej, no ale jak juz wspomnialem swingi na tilcie na stawkach 0.1-0.2 - sa paskudne ;p

PS2. namowilem kumpla na granie cash OPL - mial gdzies na jakis roomie klepaki, cos kolo 9e, to siadl do stolu pod moim nadzorem. zrobilo sie z tego cos 38e w ciagu 1.5h sesji. na drugi dzien bardzo krotka sesja +-30min - zrobilo sie 56e, trzeci dzien dluzsza sesja - 3-4h - bylo juz 120e :) czwarty dzien, tilt (a mowilem, zeby skonczyl gre, bo tiltuje, to nie sluchal ;p) i strata 60e, piaty dzien, powrot do poziomu 120e ;p

Goshti
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 22 cze 2009, 18:25

Postautor: Goshti » 08 sie 2009, 13:15

Ja tam lubię grać w omaha choć dużo trudniej odczytać drugiego gracza, w omaha kolor jest dosyć mocny bo nawet 5 kart suited nie oznacza jakiegokolwiek koloru u kogoś, dodatkowo ciężko określić czy już ma się nutts, można łatwo wygrać lub dużo stracić i aż do river trzyma w napięciu

Marco_77
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:03

Postautor: Marco_77 » 21 sie 2009, 01:23

Czasem "wchodzę" na Omahę dla chwilowego odpoczynku od Holdem. I powiem szczerze, że ta odmiana wydaje się być bardziej... przypadkowa.

A dziś na Evereście (SnG) dostałem na rękę... karetę waletów :). Zaczęli przebijać, więc... zrzuciłem :shock: Tak przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku, że to w tej odmianie bardzo słaba ręka - bo masz tylko parę, do koloru i strita nie dobierzesz, trójka, ma się rozumieć, też odpada, zostaje tylko full, ale trójka musiałaby się pojawić na boardzie, a wtedy ktoś z pozostałych prawdopodobnie dobierze do karety, ostatecznie wyższą parę do fulla... Ale i tak przykro było ją zrzucać :wink:

Awatar użytkownika
rzepa
-#VIP
-#VIP
Posty: 655
Rejestracja: 19 wrz 2007, 17:08

Postautor: rzepa » 21 sie 2009, 09:52

Marco_77 pisze:I powiem szczerze, że ta odmiana wydaje się być bardziej... przypadkowa.

IMO , bardziej matematyczna. Jestem laikiem a omahe, ale wydaje mi się ze jest wiecej starting hands potencjalnie dobrych, ale flop bardzo szybko wefyfikuje potencjał naszej karty. Dużo draw-ów , ale tylko dobieranie do nutsa lub drugiego nutsa jest sensowne, a oprócz tego nieznajomość zasad wśród grających powoduje dochodowość tej odmiany pokera.
Gdzie fishów sześć tam będzie co jeść.

Awatar użytkownika
halfik
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2009, 13:42

Postautor: halfik » 22 sie 2009, 23:33

rzepa pisze:IMO , bardziej matematyczna. Jestem laikiem a omahe, ale wydaje mi się ze jest wiecej starting hands potencjalnie dobrych, ale flop bardzo szybko wefyfikuje potencjał naszej karty. Dużo draw-ów , ale tylko dobieranie do nutsa lub drugiego nutsa jest sensowne, a oprócz tego nieznajomość zasad wśród grających powoduje dochodowość tej odmiany pokera.


Dokladnie. Omaha to juz czysta matma. Jak na moje oko jakies 40% rak nadaje sie do grania - jedne lepsze, inne gorsze preflop - ale flop moze wszystko zmienic.

I co najwazniejsze, jest duzo wiecej akcji niz w holdemie. Kolejna zaleta - jak wspomniales - gracze z NLH - ktorzy, jak widza AA na rece, bardzo czesto cisna tym do konca - ida na stacki :)

Na niskich stawkach, faktycznie gra moze wygladac jak z przypadku. Na wyzszych juz tak nie jest (nie mowie o high stakes, bo tam prosi cuda robia) - gracze, raczej nie allinuja sie preflop - chociaz czasem sie zdarza - glownie z rekami AAxx - single lub double suited. Procz tego od PL50 - zaczyna sie sporo blefowac - pozycja nabiera powaznego znaczenia - widac co sie dzieje i jest miejsce na blefa. Juz od PLO100 jak na moje oko jakies 30% tego co sie tam podbija to sa blefy.

No ale, ze jestem poczatkujacy w te klocki - gram cos 2miechy, to zdanie poczatkujacego moze byc wielce bledne :)

Fakt faktem, ze w OPL czuje sie znacznie pewniej niz w NLH. Wiem co sie dzieje i wiem, czy chce grac i co chce grac - matma.

granik
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 97
Rejestracja: 23 lip 2007, 14:14

Postautor: granik » 23 wrz 2009, 10:16

Duzo sie pisze o omaha w Internecie. Ale czy w Polsce odbywaja sie jakies turnieje live?

zwierze
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 12
Rejestracja: 01 paź 2009, 18:35

Postautor: zwierze » 08 lis 2009, 11:36

Gram w omahe czasem, ale bez wiekszych sukcesow. Bardziej ludzie h/l grac.
Jakie sa najlepsze karty preflop na omahe high?

Oskarek

Postautor: Oskarek » 08 lis 2009, 11:49

zwierze, AAKKds i AAJTds

zdzisio
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 25
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:49

Postautor: zdzisio » 08 lis 2009, 15:27

a ja mam pytanie bo dopiero zaczynam kumac omahe i tak:
Na stole jest 5 kart w jednym kolorze i jeżeli ja mam w ręce jedną kartę z tego koloru to w rezultacie nia mam flussa musze miec 2 karty z tego koloru racja? tak samo jak na stole sa 4 karty w kolorze a ja mam 1 w tym kolorze w rece to tez nie mam tego flusha? bo MUSZE uzyc 2 kart z reki? to duzo zmienia przy przesiadkach z TH na OMAHE :)

Oskarek

Postautor: Oskarek » 08 lis 2009, 15:30

tak musisz uzyc 2 kart z reki nawet jeśli na stole będzie 5 kart w kolorze to i tak nie masz flusha jesli nie masz 2 kart z tego koloru po prostu zmniejszaja sie szanse na to ze przeciwnik tez ma flusha


Wróć do „Rodzaje gier w pokera”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.