Najczęstsze błędy początkujących graczy

Rozbudowane teksty na temat pokera. Strategia, taktyka, analiza oraz felietony.
TomekDybek
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 6
Rejestracja: 16 maja 2009, 17:09

Postautor: TomekDybek » 30 maja 2009, 21:56

Moim zdaniem także brak znajomości jakichkolwiek taktyk (wiem to po sobie ;p) to też w pewnym stopniu wpływa na grę.

Awatar użytkownika
polak13
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28

Postautor: polak13 » 31 maja 2009, 18:58

A moim zdaniem to zbyt małe podbicie przy wysokich kartach np AA i KK bo sam tak kiedyś robiłem.A potem wielki płacz że przegrałem AA z 23 no tak jest nie stety.
POLAND PRIDE

Gderr
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2009, 09:17

Postautor: Gderr » 01 cze 2009, 21:11

Wg mnie, chęć odegrania się przy straconej kasie , wtedy się przestaje myśleć.

skipim
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 27
Rejestracja: 17 maja 2009, 23:13

Postautor: skipim » 01 cze 2009, 23:00

Brak cierpliwości.
Granie przy zbyt wielu stolikach.
Zajmowanie się dupstwami podczas grania - oglądanie filmików, czytanie pierdół.
Gdy masz nieciekawą serię to nie odgrywaj się na siłę tylko zrób sobie przerwę.

Tyle bym od siebie dodał.

Awatar użytkownika
polak13
-#VIP
-#VIP
Posty: 684
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28

Postautor: polak13 » 01 cze 2009, 23:00

O ja mam dokładnie ten sam problem o którym piszę kolega wyżej,b właśnie w ten sposób przegrałem ok 400 $ na pacyfik poker ale teraz trochę zmądrzałem i na małe stawki gram na no limit a już o grubszą kase czyli np 1-2$ i w górę gram już z limitem.Śmiejcie się ale stawki 1-2$ to już są dla mnie duże pieniądze.A tak w ogóle to dla wszyskich początkujących polecam sponsor chipy np spam,blackmoon poker łatwe do wyrobienia ale też można się ogrywać na prawdziwę pieniądze.pozdro
POLAND PRIDE

karol(LP)
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2009, 19:04

Postautor: karol(LP) » 02 cze 2009, 19:09

Zdecydowanie brak cierpliwości,chęc natychmiastowego odegrania się,a najgorsze jest to że zawsze przed jakiś turniejem mówie sobie nigdy więcej all inn na początku gry a kończy się tak samo heh... pozdrawiam

olej_chodziez
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2009, 15:20

Postautor: olej_chodziez » 06 cze 2009, 10:57

Ja najczęściej podlegam emocją nie gdy mam złą passe tylko wręcz przeciwnie. Zgarne z puli kilka razy troche żetonów/kasy i w nastepne pieć do 10 rozdań wszystko przegrywm i robie sobie wielki minus :twisted:

ZychuKK
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2009, 05:37

Postautor: ZychuKK » 07 cze 2009, 17:22

Mi sie wydaje ze czestym bledem jest chec jak najszybszego odergania sie po przeganym rozdaniu i sie zaczyna wchodzenie w duza ilosc rozdan czy tez proby zrzucenia przeciwnikow...:P

olej_chodziez
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2009, 15:20

Postautor: olej_chodziez » 11 cze 2009, 11:19

Albo jeszcze zytni pośpiech. Np. mam sporo żetonów i jak najszybciej chce wyeliminować reszte przeciwników i zamiast gry na spokojnie zaczynam wchodzic wszystkim we wszystko i potem robi sie kicha :cry:

Pitr3k
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 294
Rejestracja: 16 cze 2009, 23:12

Postautor: Pitr3k » 17 cze 2009, 02:29

Nie dawno zaczalem grac i wydaje mi sie z wlasnego doswiadczenia ze moim najwiekszym bledem jest zbyt czeste sprawdzanie. Przykladem moze byc ze gosc stawia 200 kredytow, wiec go sprawdzam potem po zobaczeniu flopa czekam - on podbija lekko o 100, a ja nic nie majac sprawdzam (bo wydaje mi sie to mala stawka) i tak z 200 kredytow trace 600-700 :(. Ale staram sie nad tym pracowac :)

Awatar użytkownika
Glory
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 9529
Rejestracja: 04 mar 2005, 12:14

Postautor: Glory » 17 cze 2009, 03:23

Możecie uznać to za kontrowersyjne, ale moim zdaniem gracze początkujący powinni grać pre flop tylko asy, króle, damy i AK. Bijemy 3xbb i ogólnie dążymy do all-in pre flop.

Po pół roku gry można dorzucić kolejne układy. Ogólnie mega murek tight.

Po pierwsze - bo to uczy cierpliwości. Po drugie - bo to pozwala nabrać doświadczenie przez obserwację. I po trzecie - bo na takiej grze naprawdę ciężko jest tracić.

Największym błędem graczy początkujących moim zdaniem są zbyt częste blefy - blef to zagranie którego używa się rzadko, mając pozycję, sprzyjający board, a już najlepiej - grając pod odpowiedniego gracza. A większość początkujących gra jakieś dziwne bety, nie mające nic wspólnego z pulą, nie mając pojęcia jaki układ chcą udawać. A dla graczy z doświadczeniem to już easy call.
Jeśli Twoje PW jest w folderze "do wysłania" to znaczy, że go jeszcze nie przeczytałem. Cierpliwości.

prezol
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 344
Rejestracja: 10 gru 2007, 20:38

Postautor: prezol » 17 cze 2009, 10:08

glory glory man united pisze:Możecie uznać to za kontrowersyjne, ale moim zdaniem gracze początkujący powinni grać pre flop tylko asy, króle, damy i AK. Bijemy 3xbb i ogólnie dążymy do all-in pre flop.

Po pół roku gry można dorzucić kolejne układy. Ogólnie mega murek tight.

Po pierwsze - bo to uczy cierpliwości. Po drugie - bo to pozwala nabrać doświadczenie przez obserwację. I po trzecie - bo na takiej grze naprawdę ciężko jest tracić.

Największym błędem graczy początkujących moim zdaniem są zbyt częste blefy - blef to zagranie którego używa się rzadko, mając pozycję, sprzyjający board, a już najlepiej - grając pod odpowiedniego gracza. A większość początkujących gra jakieś dziwne bety, nie mające nic wspólnego z pulą, nie mając pojęcia jaki układ chcą udawać. A dla graczy z doświadczeniem to już easy call.


czyli to prawda że lepiej unikac blefowania gdzieś już o tym czytałem ale nie byłem pewny ale jak glory tak mówi to musi by to prawda
jednakże z takim stwierdzeniem ciężko się zgodzic "gracze początkujący powinni grać pre flop tylko asy, króle, damy i AK"
Dlaczego a powiedz mi jak często takie ręce wchodzą czasami nie ma ich wcale i co mamy czekac aż blindy nas zjedzą bo my będziemy czekac na tylko takie karty???

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 4810
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:00

Postautor: knoperss » 17 cze 2009, 14:38

prezol pisze: jak glory tak mówi to musi by to prawda

Glory sory nic do Ciebie nie mam ale poczułem tutaj straszny cukier....
czyli że co? jak Glory coś powie to prawda bo to Glory? czy o co Ci chodzi? uzasadnij swoją wypowiedź...jeżeli jakiś pretendent by napisał to samo czy przyznałbyś mu taką samą rację?

glory glory man united pisze:blef to zagranie którego używa się rzadko, mając pozycję, sprzyjający board, a już najlepiej - grając pod odpowiedniego gracza. A większość początkujących gra jakieś dziwne bety, nie mające nic wspólnego z pulą, nie mając pojęcia jaki układ chcą udawać. A dla graczy z doświadczeniem to już easy call.
daltego powinniśmy unikać blefowania :mrgreen: aczkolwiek nie zawsze to wychodzi :mrgreen:
a co do zagrań jeżeli analizujemy nasze zagrania to nie tylko przegrane ;) bo i te wygrane są często źle zagrane!
TYLKO FALUBAZ!!!FORZA MILAN!!!

prezol
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 344
Rejestracja: 10 gru 2007, 20:38

Postautor: prezol » 17 cze 2009, 16:00

knoperss pisze:
prezol pisze: jak glory tak mówi to musi by to prawda

Glory sory nic do Ciebie nie mam ale poczułem tutaj straszny cukier....
czyli że co? jak Glory coś powie to prawda bo to Glory? czy o co Ci chodzi? uzasadnij swoją wypowiedź...jeżeli jakiś pretendent by napisał to samo czy przyznałbyś mu taką samą rację?
[quote]





nie po prostu gdzieś czytałem by unikac blefowania i glory też tak napisał czyli utwierdził mnie w przekonaniu. Glory po prostu z tego co widze ma doświadczenie więc chyba wie co mówi no .

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 4810
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:00

Postautor: knoperss » 17 cze 2009, 16:49

na ten temat niema co dyskutować bo napewno ma....(kurde teraz chyba ja cukruje) ok dzięki za wytłumaczenie pozdro i powodzenia w turasach i udanych blefów xD :mrgreen:
TYLKO FALUBAZ!!!FORZA MILAN!!!

Czołgista
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 30
Rejestracja: 11 gru 2012, 15:19

Postautor: Czołgista » 11 gru 2012, 16:29

Czytam, czytam i widzę siebie, kiedy zaczynałem! :o
Czyli wcale nie tak dawno..
Zgadza się w 100%, większość tak zaczyna i trudno się oduczyć po kilku sesjach play money.

zb00j
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2013, 16:31

Postautor: zb00j » 14 sty 2013, 17:34

CaleZycieNaMelanzu pisze:moja slabaoscia jak bylem poczatkujacym graczem bylo granie za duzej ilosci rak , no ale z czasem zawezilem ten limit rak i szlo coraz lepiej


Ze mną na początku było dokładnie tak samo, a teraz to i od czasu do czasu uda się jakiś turniej wygrać.

Awatar użytkownika
magik89z
-#VIP
-#VIP
Posty: 708
Rejestracja: 06 wrz 2012, 21:37

Postautor: magik89z » 14 sty 2013, 17:59

zb00j, Ogarnij sie i skoncz nabijac bezsensowne posty w odgrzebanych tamtach.

pisz sobie spokojnie posty , odnoaszac sie do aktualnych tematow, 20 tak nabitach postow i tak nic nie da dostaniesz bana, jutro w trunieju i tak nie zagrasz , takze spasuj troche pisz SENSOWNE posty a w kolejnym napewno zagrasz.

Awatar użytkownika
mara
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3142
Rejestracja: 18 lis 2010, 20:35

Postautor: mara » 14 sty 2013, 18:01

pisz sobie spokojnie posty , odnoaszac sie do aktualnych tematow, 20 tak nabitach postow i tak nic nie da dostaniesz bana, jutro w trunieju i tak nie zagrasz , takze spasuj troche pisz SENSOWNE posty a w kolejnym napewno zagrasz.


Magik spokojnie :mrgreen: Już został poinformowany ;)
Żeby do czegoś dojść, trzeba zapierdalać!


Wróć do „Artykuły o pokerze”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.