Mowa ciała itp.

Strategie i taktyki stosowane w grze na żywo, pozwalające skuteczniej czytać przeciwników i mieszać im w głowach.
ToJa
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 92
Rejestracja: 01 maja 2010, 10:04

Postautor: ToJa » 21 maja 2010, 22:06

bo to są jednak zawodowcy :D
TAK TO JA

Chomiczasty
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 92
Rejestracja: 07 sty 2011, 15:19

Postautor: Chomiczasty » 09 sty 2011, 01:29

jako były agent ubezpieczeniowy miałem wiele szkoleń z zakresu mowy ciała, i wiem że teraz przy grze live jestem bardziej wyczulony na gesty przeciwników. Po kilku sesjach a takim samym gronie, coraz lepiej rozgryzam kto ma mocne karty a kto tylko blefuje. Najlepsze sa gry w trakcie ktorych znajomi pija drinki a ja nie moge ( czesto robie za kierowce ). wtedy to dopiero jest ulatwiona gra :)

KRZYSx
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 19
Rejestracja: 27 maja 2010, 12:01

Postautor: KRZYSx » 07 paź 2012, 16:14

gorzej jeżeli mimo opilstwa przeciwników i tak będziesz przegrywać

epod64
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 44
Rejestracja: 07 sie 2012, 10:30

Postautor: epod64 » 07 paź 2012, 18:37

kiedyś miałem warsztaty z mowy ciała na uczelni i ludzie wprawieni w tym temacie są w stanie ocenić emocje po kącikach oczu / ust. sam grając live z kolegami lubie rozmawiać przy okazji o innych rzeczach nie zwiazanych z pokerem, bo wtedy jestem najbardziej naturalny bez względu na to, co mam na ręce

rokrupinski9802
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 21
Rejestracja: 08 paź 2012, 14:48

mowa ciała

Postautor: rokrupinski9802 » 08 paź 2012, 18:07

na temat mowy ciała mozecie sie dowiedziec oglądajac film stuanger

Awatar użytkownika
Soya
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2398
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:27

Postautor: Soya » 08 paź 2012, 18:16

rokrupinski9802 pisze:na temat mowy ciała mozecie sie dowiedziec oglądajac film stuanger


Kolego jak już spamujesz co skończy się dla Ciebie i to jeszcze przed dzisiejszym turniejem, bardzo nie ciekawie to chociaż nie rób takich strasznych błędów Unger, trzykrotnemu zwycięzcy Main Eventu WSOPa choć tyle się należy by nie kaleczyć jego nazwiska.
"Diabli mi zrobili żart
Joba mam na punkcie kart"

gilley
Posty: 0
Rejestracja: 09 gru 2012, 15:43

Postautor: gilley » 07 sty 2013, 00:10

główne telle jak dla mnie (wolę gry live i ostatnio zdarzają się mi dość często) to kąciki ust i oczy (najwidoczniejsze mikroekspresje są w tych miejscach, ale nie ma na to 100% gwarancji że każdy będzie uzewnętrzniał się właśnie tam, ale dobrze zaczać obserwację od tych miejsc)

bardzo często ludzie przygryzają wargi (ale to dla zmylenia i przygryzanie oznacza zazwyczaj dobrą rękę)

ważne jest obserwowanie co robi przeciwnik z kartami na flopie, turnie i riverze...
przykład: flop, patrzysz nic sie nie dzieje, ale ziomek robi raise, wchodzisz... daje river i rzuca karty na stół tak jak by już nie miał na nie zwracać uwagi (sprawdza się tylko z graczami którzy trzymają karty w rękach), to znaczy że ta karta wiele zmieniła, a jak po tym jest raise to wiedz że coś się dzieje...

nie da się nauczyć ruchów ciała, telli itd. można wiedzieć co dzieje się z ludzkim ciałem pod wpływem czego, potem dowiedzieć się jaki impuls jest potrzebny (np. rozszerzone źrenice to podnieta lub strach, przyspieszone tętno i adrenalina, to może być przy blefie lub super dobrym układzie i dużej puli), sęk w tym żeby wyczytywać anomalia u indywidualnych osób.

tyle od siebie, pozdrawiam ;)


edit: warto zwrócić uwagę jak ktoś przełyka ślinę po otwarciu kart... dlaczego? pomyślcie sami ;)

w grze live, nie najważniejsze są Twoje karty, flop to czas obserwacji a nie zastanawiania się co zrobić z Twoimi kartami ;)

Awatar użytkownika
lion_victor
-#VIP
-#VIP
Posty: 1907
Rejestracja: 02 sty 2013, 15:38

Postautor: lion_victor » 07 sty 2013, 00:43

Ja należę do graczy "dużo gadających", analizujących na głos stół, a czasem i swoje układy, oczywiście podając czasem prawdziwe, czasem nieprawdziwe informacje. W gronie amatorów sprawdza się to wyśmienicie ;-)

Poza tym 2-3 drinki rozluźniają na tyle, aby uniknąć drżących rąk i dziwnych odruchów ;-) Przynajmniej takie odnoszę wrażenie co do swojej osoby ;-)

gilley
Posty: 0
Rejestracja: 09 gru 2012, 15:43

Postautor: gilley » 07 sty 2013, 00:55

2 - 3 drinki rozluźniają, jest pewna granica do której ludzie mniej uzewnętrzniają swoje emocje (alkochol rozluźnia mięsnie, rozrzedza krew, przez co mikroekspresje są bardziej subtelne) ale wciąż zachowują "trzeźwy umysł i zdolność analizy sytuacji, dopiero po kilku głębszych ludzie przestają dbać o logikę i zaczyna się "bleffuję jak mistrz".

czasem dobrym zagraniem jest przyznać się do swoich kart, zwłaszcza jak nikt nie wierzy i masz dobrą rękę (ale wtedy pokazujesz jak wyglądasz mówiąc prawdę, więc warto przyprawić to zachowanie drapaniem się za uchem albo innym mocnym przełknięciem śliny. Nie zaraz przed albo po przyznaniu się, ale tak żeby ludzie zauważyli Twoją niepewność, chodzi o odpowiednio ktróki czas żeby odruch został powiązany z prawdą ale nie został odczytany jako teatralne zagranie, dobrze wtedy nie patrzeć na nikogo, jak by walczyło się ze samym sobą, zaraz przed przyznaniem zmienić pozycje i z uśmiechem na twarzy powiedzieć co się ma). to po skończonym rozdaniu buduje bardzo rozbierzne emocje u przeciwnikow :)

tyle z mojej teorii psychologii...
tak w ogóle, zacząłem grać w pokera przez to że interesuje się psychologią a nie odwrotnie (to że gra sama w sobie mnie wciągnęla to już inna historia :D ) , a to najlepsze pole do czytania i manipulacji ludzkimi emocjami.

pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 07 sty 2013, 02:01

gilley pisze:jest pewna granica do której ludzie mniej uzewnętrzniają swoje emocje (alkochol rozluźnia mięsnie, rozrzedza krew, przez co mikroekspresje są bardziej subtelne) ale wciąż zachowują "trzeźwy umysł i zdolność analizy sytuacji,


Kurcze, tyle razy próbowałem ją przeskoczyć - ale ten trzeźwy umysł nie chce mnie opuszczać... chyba...
...kto nie złapie dyni, ten płaci patola...

Awatar użytkownika
lion_victor
-#VIP
-#VIP
Posty: 1907
Rejestracja: 02 sty 2013, 15:38

Postautor: lion_victor » 07 sty 2013, 10:26

Zwiększ dawkę ;) Dla mnie 3 drinki po starcie rozgrywki + 1-2 w późniejszym okresie są w sam raz. Dla Ciebie może potrzeba te liczby dostosować do butelek ;)

gilley
Posty: 0
Rejestracja: 09 gru 2012, 15:43

Postautor: gilley » 07 sty 2013, 11:20

Sith pisze:
gilley pisze:jest pewna granica do której ludzie mniej uzewnętrzniają swoje emocje (alkochol rozluźnia mięsnie, rozrzedza krew, przez co mikroekspresje są bardziej subtelne) ale wciąż zachowują "trzeźwy umysł i zdolność analizy sytuacji,


Kurcze, tyle razy próbowałem ją przeskoczyć - ale ten trzeźwy umysł nie chce mnie opuszczać... chyba...



trolling is an art :)

widzę że zainteresowania tematem brak, wiec tyle z mojej strony, idę szukać kart :)

banan123123
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 6
Rejestracja: 25 lip 2013, 00:14

Postautor: banan123123 » 10 sie 2013, 15:35

upaly sprzyjaja w czytaniu przeciwnikow, ostatnio gralismy bez podkoszulkow bo bylo strasznie goraco i widac wtedy puls, jako jedyny to zauwazylem i z latwoscia wygralem. na poczatku badalem graczy bo niektorym przy dobrych kartach mocniej bilo serce a niektorym przy blefie.

toomto
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 29
Rejestracja: 09 paź 2012, 18:54

Postautor: toomto » 10 sie 2013, 18:44

Z tym pulsem to prawda. Ja jak mam bardzo dobry układ i jest duża pula to tak mi serducho wali jakby miało wyskoczyć :)


Wróć do „Strategia i taktyka w grze live”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.