Mowa ciała itp.

Strategie i taktyki stosowane w grze na żywo, pozwalające skuteczniej czytać przeciwników i mieszać im w głowach.
Awatar użytkownika
decksik
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 252
Rejestracja: 21 paź 2007, 17:18

Postautor: decksik » 19 maja 2009, 17:02

heh, nie o to mi w tym momencie chodzilo..
Sic vis pac um para bellum..
You think, you can bluff me?!

http://decksik.mybrute.com

Awatar użytkownika
Maniak
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 131
Rejestracja: 22 maja 2009, 00:36

Postautor: Maniak » 22 maja 2009, 13:09

Ci co czytali Harrington on Holdem znaja jego teorie: ze przy stole ukrywac swoje emocje mozna na dwa sposoby.

Pierwszy, prostszy, to zamiana w kamien, wymaga nieco cwiczen i dyscypliny. Mozemy sobie pomoc rekwizytami takimi jak czapka czy okulary.

Drugi, trudniejszy, o ile nie bylismy goscmi szpitals bez klamek, polega na zalewaniu przeciwnikow cala masa telli, poprzez rozne wariackie zachowania, szalencze usmiechy, tiki itp. :)

Jezeli chodzi o czytanie przeciwnikow, to poza spostrzegawzoscia i minimalna wiedza na temat mowy ciala, przy sie tzw. czynnik X. Nie kazdy nim dysponuje, a ponoc on warunkuje czy jest sie graczem naprawde wysokiej klady czy graczem swiatowego formatu. :)

fforrest
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 39
Rejestracja: 11 cze 2008, 16:35

MOwa

Postautor: fforrest » 22 maja 2009, 16:13

Pewnie nic mądrego nie napiszę ale może i z tą nadzięją ........
mowa ciała jest bardzo ważna ale jak koledzy pisali próbują zaczynać grac live.
wiec na początek lepiej się nie napalać na mowę ciała tylko na podstawy mowa ciała to następny krok.
wolę stosować we wszystkim metodę małych kroczków najpierw taktyka potem psycholgia
choćby dlatego ze na początku można zostać przygniecionym ilością informacji i niestety nie da się ich prawidłowo odczytać wiec po co uczyć się źle mowy ciała.
pozdro

maji
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 449
Rejestracja: 05 maja 2009, 17:33

Postautor: maji » 13 cze 2009, 11:49

Mowa ciała jest istotna, może nawet dla niektórych najważniejsza. Często bywa tak iż masz na widelcu osobę której mimikę twarzy i gestykulację oraz sposób zerkania na karty oraz rzetony swoje i innych udało wam się poniekąd rozszyfrować. Darmowy fundusz zapomogowy denerwując się umożliwia wam czerpanie dużych korzyści i satysfakcji z gry. Dużo by można o tym pisać ale najlepszym sposobem na ukrycie swoich emocji jest wypoczynek przed kazdym turniejem (sen 2-3h) zmniejsza on niepotrzebnie okazywane reakcje na początku turnieju, a pozniej z biegiem czasu i rosnacym zmeczeniem koncentracja maleje a mimika twarzy robi się coraz bardziej czytelna. Można również czytać patrząc na ręce przeciwnika. Po chwilowej obserwacji można się przekonać że będący na późnej pozycji i dorzucający rzetony gracz próbuje zgarnąć pule blefem ponieważ prawa rączka zadrżała. Najwnikliwszym sposobem na ogarnięcie tego tematu jest praktyka no i dyskretna obserwacja. Nie zdradzajcie się zbyt szybko z mocną ręką. Poprzez zadawane pytania można również wyciągać wnioski, jednak to już wyższa szkółka jazdy. Jeszcze to studiuje :P

Goliato
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2009, 11:10

Postautor: Goliato » 18 paź 2009, 09:35

marcinos pisze:Jeżeli przeciwnik nie ma okularów warto patrzeć w o
Dodam jeszcze, że nasze źrenice mają taki "paskudny" nawyk zwężania i rozszerzania się. Nie kontrolujemy tego - tak jesteśmy po prostu biologicznie skonstruowani. Co zaś można wyczytać ze "zwierciadeł duszy"? Rozszerzone źrenice przy grze w pokera to na ogół oznaka dobrej karty/układu, zwężone zaś blef lub słaba karta/układ. Domyślam się, że to jest głównym powodem mody na okulary przy profesjonalnych stolikach :smile:.

Pozdrawiam


Sprawdziłem.. :) działa można dużo wyczytać.. :)

Awatar użytkownika
raper111
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 10 maja 2009, 20:07

Postautor: raper111 » 19 paź 2009, 21:22

Gdy ktoś jest jakimś psychologiem może wyczytac ale taki zwykły łep to może przeczuwac 50 na 50 hehe nie gadajcie głupot i nie wmawiajcie nikomu ;d
PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW

dejwizna
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 17
Rejestracja: 20 paź 2009, 14:57

Postautor: dejwizna » 25 paź 2009, 11:53

Doyle Brunson w swoim supersystem wspominal od przyspieszonym tetnie ktore mozna dojrzec na czyjesc szyji podczas blefowania.. hmm kurcze trudne wydaje sie dostrzezenie takiego ewenementu ;p swoja dorga polecam ksiazke Mike Caro "Caro's Book of Poker Tells " ciekawa ciekawa ;]
I can dodge bullets baby :D

Jah
-#VIP
-#VIP
Posty: 582
Rejestracja: 27 gru 2008, 17:43

Postautor: Jah » 25 paź 2009, 14:56

Na pierwszym turnieju live (chyba po trafieniu nutsowego strita) tak mi zyla na szyi latala, ze nie mam watpliwosci czy ktos to zauwazyl. Ale tak jak napisalem to byl pierwszy live teraz juz gram na luzie nie przejmuje sie tak gra. Probuje przez to powiedziec ze u poczatkujacych graczy latwo odczytac czy blefuje, czy trafil mocny uklad itd. Bardziej obyty gracz juz nie popelnia takich bledow i trzeba naprawde sie skupic aby cos wyczytac z jego mowy ciala - a to i tak beda tylko przypuszczenia.

jkurak
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 65
Rejestracja: 21 paź 2009, 22:25

Postautor: jkurak » 06 lis 2009, 23:57

Ja ostatnio zagralem i dziwne tak mi sie niedobrze gralo ... za agresywnie i za luzno i za glupio . Nieprzemyslane ruchy i wogole ehh jednak poker live nie jest tak latwy jak online ;P

cyzio1981
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 246
Rejestracja: 26 maja 2009, 18:49

Postautor: cyzio1981 » 25 lis 2009, 12:26

Zgadzam się z tym że poker Live jest o wiele trudniejszy od gry online. W ostatnim tygodniu miałem okazję zagrać Live po raz pierwszy. Miało to miejsce w Mistrzostwach Polski everest-brak-polskiej-licencji! Poker. Zakończyłem na 42 miejscu, a było 81 osób. W sumie raz przez cały turniej udało się wyeliminować innego gracza. miałem wtedy KK na jego AJ. A poza tą sytuacją miałem kilka razy dobre karty i niestety nie udało się od nikogo zbyt dużo wyciągnąć. Został też odczytany raz mój blef i to poważnie uszczupliło mój stack. Myślę że w następnym Live będę już trochę mądrzejszy.

worren
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2009, 13:22

Postautor: worren » 26 lis 2009, 16:24

Ja grałem wczoraj w takim turku pierwszy raz Live.
Mogę się pochwalić :D, nie odpadłem od stołu pierwszy.
Ale w całym turnieju byłem ostatni nie wykupiłem się ponownie.
Jak dla mnie gra live jest trudniejsza niż online, w live grają już naprawdę dobrzy gracze.

WeriDo
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 19
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:12

Postautor: WeriDo » 25 gru 2009, 11:54

Ci z was ktorzy pisza, ze gra live jest trudniejsza maja niwatpliwie racje.Mimo wiekszego stopnia trudnosci(przynajmniej dla mnie) gra na zywo jest duzo ciekawsza i przynosi wiecej satysfakcji.Dlatego jesli tylko mam okazje wole pograc w tzw "realu" niz przez internet

Robertho
Posty: 0
Rejestracja: 06 cze 2006, 00:59

Postautor: Robertho » 26 gru 2009, 21:00

Wszystko jeszcze zależy od tego na jakie stawki się gra. Jak z kumplami gram na małe stawki to lajt, szybko zobaczę moje karty, a potem już do nich nie zerkam i praktycznie cały czas tak samo się zachowuje z uśmiechem na twarzy tak jakbym wiedział, że wygram. Ale jeśli już są wyższe stawki, a ktoś jeszcze podbije to moja pewność siebie spada i raczej wtedy widać po mnie kiedy blefuję. Dlatego live gram tylko z kumplami i to o nie wielkie pieniądze :)

proruski
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 18
Rejestracja: 06 sty 2010, 21:28

Postautor: proruski » 06 sty 2010, 23:03

Dobry hint - mniej doświadczeni gracze pamiętają głównie wysokość kart, a nie kolor. Więc jeśli mają rękę off-suit, a pada flop nie typu rainbow, często zaglądają jeszcze raz do swoich kart :wink:

Btomek
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 87
Rejestracja: 09 sty 2010, 12:42

Postautor: Btomek » 09 sty 2010, 15:34

worren pisze:Ja grałem wczoraj w takim turku pierwszy raz Live.
Mogę się pochwalić :D, nie odpadłem od stołu pierwszy.
Ale w całym turnieju byłem ostatni nie wykupiłem się ponownie.
Jak dla mnie gra live jest trudniejsza niż online, w live grają już naprawdę dobrzy gracze.


A ja CI powiem że gram regularnie przez internet i różne dziwne historie się zdarzają np przegrywam z AA z reki na 10 6 a na 6 turniejów live 5 razy wygrałem więc nie wiem czy gra live jest taka trudna:) Pozdro:)

MistrzGry
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2010, 23:21

Postautor: MistrzGry » 11 sty 2010, 23:51

gra na żywo na duże pieniądze jak na daną osobę musi wyzwalac emocje tam nikt raczej nie wejdzie za wszystko z niepewną kartą i przy tym nie wyda z siebie żadnych emocji tylko na poczatek trzeba wiedziec jak dana osoba mówi nam ciałem ,że ma słabe karty bo kupa w gacie pewnie nie pójdzie choć pewnie zdarzały sie takie przypadki:)

markimark
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 16 wrz 2009, 20:10

Postautor: markimark » 12 sty 2010, 11:18

Wiadomo gra live polega na tym ze widzisz przeciwnika i mozesz wyczuc co ma po jego zachowaniu a przez internet to tylko od wcisniecia call dowiesz sie co mial

Kmilson
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2010, 13:59

Postautor: Kmilson » 17 sty 2010, 17:15

W grze live głównie początkujący często zdradzają się tellami, blefować według mnie nie blefują bo nikt nie chce wcześnie odpaść. Główne telle to nerwowość - wycieranie dłoni o spodnie, trzęsące się ręce, to głównie oznaka mocnej ręki.

kris280
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 21 wrz 2007, 09:57

Postautor: kris280 » 28 sty 2010, 12:20

Gra live niewątpliwie jest trudniejsza musisz mieć się na baczności i starać się nie zdradzić nic swoją mimiką i zachowaniem. Grając przez internet możesz się uśmiechać zacierać ręce jeśli masz nutsa a inni podbijają a w grze live nie możesz sobie pozwolić na takie zachowanie tylko musisz się kontrolować. Wiadomo, że za pierwszym razem się tego nie nauczysz, ale trening czyni mistrza i za którymś razem będzie już lepiej ;)

prayer89
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 177
Rejestracja: 02 mar 2009, 19:20

Postautor: prayer89 » 28 sty 2010, 14:45

A mi wlasnie live sie gra duzo lepiej jakos, sam jestem spokojny i wydaje mi sie ze trudno mnie odczytac, natomiast ja z odczytywaniem przeciwnikow(nie zawsze rzecz jasna) nie mam strasznie duzych problemow. Zdecydowanie wole gre live od tej w sieci

maji
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 449
Rejestracja: 05 maja 2009, 17:33

Postautor: maji » 20 kwie 2010, 08:46

mam ciekawą książkę 'mowa ciała" niestety dla niektórych może być problem bo jest ona w języku angielskim ale chętnie się nią podzielę. Są opisane zachowania, gestykulacje. Ogólnie mówiąc mowa ciała :) jeśli ktoś byłby chętny to poproszę o PW sądzę że w bibliotece publicznej też by się znalazła taka książka. Polecam.



minute to lern a lifetime to master

AdamM
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2010, 13:46

Postautor: AdamM » 23 kwie 2010, 22:39

Jaki jest tytuł tej książki? ;)

Awatar użytkownika
zubr
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 87
Rejestracja: 07 lut 2008, 13:05

Postautor: zubr » 23 kwie 2010, 22:44

Pewnie chodzi o ksiazke Allana Pease'a: Body Language & Poker ;) Faktycznie jest dobra i latwo sie ja czyta. Ebooka mozna latwo znalezc w sieci.
Porsche Challenge - 0,0034%

AdamM
-#zwykly
-#zwykly
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2010, 13:46

Postautor: AdamM » 23 kwie 2010, 22:53

Dzięki, poszukam sobie. ;)

15:49
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 37
Rejestracja: 16 kwie 2010, 21:54

Postautor: 15:49 » 24 kwie 2010, 22:13

A co powiecie a zawodowcach? Moim zdaniem możliwość "wyczytania" ich minimalna. Oglądając filmiki z nimi można zauważyć, że zachowują się identycznie bez względu jaką posiadają kartę.


Wróć do „Strategia i taktyka w grze live”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.