Moneybookers

Informacje na temat popularnych systemów płatności umożliwiających wpłaty do poker roomów.
Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3710
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:04

Postautor: drynk » 10 sty 2011, 21:03

FarseerPL pisze:nie wyobrazam sobie takich sytulacji no co jak bym np chcial wpalic/ wplaic jakas o wiele wieksza kwote dajmy an to 3000$ to co zjadbo my mi 200 zeta o.O chyab ze problem lezy w tym ze na money bookers mam ustawione zł a nie dolary gdyby tak zmienic domyslna walute z MB moze by to zadzialalo no nic bede sie zastanawial w przyszlosci jak bede wyplacal z Hey poker ( jesli bedzie co wyplacac :roll: ) XD


Przede wszystkim, jeśli zamierzasz często robić operacje między roomami i moneybookers, to obowiązkowo musisz się zaopatrzyć w konto w walucie, w której najczęściej grasz (sądząc po poprzednich postach, będą to zielone amerykańskie $). Wtedy wpłacasz i wypłacasz kasę zupełnie bezprowizyjnie, korzystasz z promocji jak Ci pasuje i nie kalkulujesz każdej transakcji. Oczywiście konto w Polsce przeważnie jest w PLN więc jednorazowo przy wypłacie na konto bankowe będziesz w plecy na przewalutowaniu, ale tego się uniknąć nie da, bo w końcu pieniądze będziesz wydawać w Polsce, więc potrzebujesz PLN, a gdzieś je przecież musisz przewalutować, czy będzie to kantor czy MB nieistotne. Istotne jest jednak to, ile na tym stracisz - czy więcej zwinie MB czy kantor. Wydaje mi się, że przy niskich kwotach zupełnie nie ma się coś bawić w zakładanie konta w banku w obcej walucie, żeby potem przewalutowywać coś w kantorze, bo różnice będą nieadekwatne do przedsięwzięcia (rzędu 1-5gr).
To że kurs jest 3,02 wcale nie oznacza, że po takim zostanie Ci policzone przewalutowanie. Jasną sprawą jest, że jeśli wpłacasz PLN przewalutowanie na dolary będzie po kursie ~3,15-3,20, a jeśli wypłacasz $ i przewalutowuje na PLN dostaniesz kurs ~2,90PLN za 1$. Oni z tego żyją, więc nie licz na fifty-fity :)
Zmiana waluty w koncie moneybookers nie jest możliwa (tłumaczą to jakąś tam historią transakcji konta i niemożność jej zdefiniowania po zmianie waluty). Kiedyś już o tym pisałem i była dyskusja na ten temat, bo też chciałem zmienić walutę na koncie. Obszedłem to w pewien sposób: drugie konto na dane kogoś z rodziny. Od razu zaznaczam, że jest to w pełni legalne, bo upewniłem się mailując z supportem moneybookers, czy mama może mieć swoje konto Moneybookers na ten sam adres - zostałem poinformowany, że tak. I to konto, nauczony doświadczeniem, założyłem w $. Nie jest to kolejna akcja w stylu "wycygań bezdepozytowy bonus na kogoś z rodziny", tylko po prostu człowiek zakładając konto moneybookers przeważnie jest jeszcze nieświadomy strat jakie później wynikną z przewalutowania, więc intuicyjnie zakłada je w ojczystej walucie. Problem może się pojawić przy wpłatach na przykład na PokerStars-nielegalny-w-PL!, gdzie sprawdzana jest zgodność danych konta P* i MB, ale na reszcie roomów liczy się tylko to, czy realizujesz wpłaty i wypłaty przy użyciu JEDNEGO konta MB. Jeśli tak, nikt nie wnika czy jest ono założone na Ciebie, matkę, żonę, czy kochankę.
He deals the cards to find the answer
The sacred geometry of chance

Awatar użytkownika
dviper
-#VIP
-#VIP
Posty: 901
Rejestracja: 18 sty 2008, 15:20

Postautor: dviper » 10 sty 2011, 21:23

Ewentualnie jest opcja drugiego konta na neteller, założone z $. A ewentualnie w razie potrzeby można przesłać z jednego na drugie za pomocą kart płatniczych dostępnych w obu serwisach. Neteller ma jeszcze opcje karty wirtualnej, więc nie trzeba płacić za plastik, choć nie jestem pewien czy przy pomocy tej karty można wysłać kasę na mb, ale pewnie tak.
"Be yourself, no matter what they say... "

Awatar użytkownika
FarseerPL
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 232
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:53

Postautor: FarseerPL » 11 sty 2011, 10:45

drynk, dviper,

Dzieki za rady, jesli bede wyplacal jakos w przyslosci jakas pokazniejsza kwote to na pewno poczynie odpowiednie kroki zeby straty zwiazane z przewalutowaniem nie siegały jakichs bolesnych sum :mrgreen:
Jasne światło, koniec strachu, blask kiężyca lśni na dachu Stephen King "TO"

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3710
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:04

Postautor: drynk » 15 sty 2011, 16:46

Chcę zrobić wypłatę z MB w okolicach kwoty $200. Kasa ugrana została z promocji bezdepozytowej i wypłacona również bez użycia mojego konta bankowego (żadne pieniądze nie wyszły z mojego konta bankowego na moneybookers ani bezpośrednio na pokerroom). Czy taka wypłata jest bezpieczna? Chodzi mi o to, czy może być jakikolwiek cień podejrzeń, że pieniądze pochodzą z gry w pokera w sieci? Czy bezpiecznie mogę wypłacić i ewentualne nieścisłości przed Urzędem Skarbowym tłumaczyć otrzymaniem pieniędzy za sprzedaż czegoś na allegro czy coś w tym stylu, bo wglądu w to, skąd wzięły się pieniądze na MB Polski US mieć nie będzie?

Wiem, że to trochę śmieszna kwota do takich rozważań, ale wolę dmuchać na zimne (szczególnie w cieniu nowych poczynań pana ministra "niech mu ziemia lekką będzie" kap(l)icy) i zyskać wiedzę na przyszłość na jakie formy wypłaty się nastawiać.

Wiem również, że najlepszą i najtrudniejszą do wykrycia opcją byłaby karta MasterCard z MB, z tym że przy mojej wypłacie nie bardzo mi się opłaca ją zakładać. Jakbym wypłacał regularnie, wtedy bym się w ową kartę zaopatrzył, bo koszty rzędu 40zł/rok i koszt wypłaty z bankomatu=kosztowi przelewu na kontu, byłyby o tyle atrakcyjne, że mam święty spokój jeśli chodzi o potencjalne niejasności finansowe.
He deals the cards to find the answer
The sacred geometry of chance

Awatar użytkownika
Gns
-#VIP
-#VIP
Posty: 1672
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:56

Postautor: Gns » 15 sty 2011, 16:54

drynk, wypłacaj śmiało i niczym się nie przejmuj. Nikt Ci nie będzie sprawdzał skąd pochodzą pieniądze na MB. Do tego fakt, że to tylko jednorazowo 200$. Ja bym się bał raczej wypłat regularnych i sporych sum, ale wtedy tak jak napisałeś karta MB.

GrzesVP
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3445
Rejestracja: 25 lip 2008, 09:17

Postautor: GrzesVP » 15 sty 2011, 17:17

drynk jak taka wypłata Ci sprawia problem i obawiasz się US to może lepiej nie graj w pokera, bo jak wygrasz 2000$ i będziesz chciał wypłacić to już pewnie zawał będziesz miał prawie...

Daj spokój, wypłacaj i weź wybij z głowy US o 600zl...


Jak czytam te wypociny to wydaje mi się że masz 15 lat, a wszystko co napiszą w mediach to myślisz że tak jest lub będzie. Może najpierw pomyśl co powiesz US jak Ci się zapytają skąd masz masz komputer (bo pewnie jest warty więcej niż te 200$)... a gorzej będzie jak Ci naślą człowieka który Cię będzie prześladować i ze wszystkiego rozliczać :razz:

sorki musiałem :wink:

Awatar użytkownika
Suchoparek
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 237
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:20

Postautor: Suchoparek » 15 sty 2011, 18:38

drynk pisze:Chcę zrobić wypłatę z MB w okolicach kwoty $200. Kasa ugrana została z promocji bezdepozytowej i wypłacona również bez użycia mojego konta bankowego (żadne pieniądze nie wyszły z mojego konta bankowego na moneybookers ani bezpośrednio na pokerroom).


Wypłata z MB do banku wygląda tak:


Kod: Zaznacz cały

PRZELEW ZEWNĘTRZNY PRZYCHODZĄCY
MONEYBOOKERS LIMITED 10-11 CHARTERHOUSE SQUARE WELKEN HOUSE, LONDON EC1M 6EH, UK201140101000003­27056001001TRN ID 152368246

Nic więcej.
Gdyby jednak,to wytłumaczenie dla takiego przelewu przychodzącego na pewno znajdziesz
(zwrot ze sklepu internetowego,aukcjii itp)


GrzesVP pisze:a wszystko co napiszą w mediach to myślisz że tak jest lub będzie


Obrazek
Będzie,będzie

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3710
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:04

Postautor: drynk » 16 sty 2011, 15:33

Hehe, sądząc po reakcjach, potraktowaliście to jako prowokację ;) A to nie była prowokacja... Po prostu co miesiąc czytam nowy topic, że rząd coś tam, że kapica coś tam, że, tu cytat, "JUPIAJEJ" może wjechać na chatę (tak tak, Sith, tych właśnie obawiam się najbardziej:D ), stąd moje wątpliwości. Wiem, że kwota zdecydowanie z kategorii: nikt sobie nią dupy nie będzie zawracał, ale pytanie nie tyczyło się tylko tej kwoty, tylko ogólnie samej idei wypłacania kasy z MB na konto bankowe jednostronnie (tzn. żadnych wpłat z konta bankowego na MB), tylko wypłaty z MB.
No nic, trzeba teraz poczekać na dobry kurs ;)

PS. Grzesiu - żadnych zawałów - serce mam jak dzwon ;)!
He deals the cards to find the answer
The sacred geometry of chance

Awatar użytkownika
wiciu-ck
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3294
Rejestracja: 14 paź 2010, 22:12

Postautor: wiciu-ck » 31 mar 2013, 18:30

Zgadza się do dupy jak cholera... ale mimo wszystko powinno się starać mieć wszędzie konta w jednej walucie, najmniej strat, chociaż też zawsze jakieś będą, karta skrill, no i lepiej niż przelewy bezpośrednie ;) wiemy czemu.

Awatar użytkownika
Sliwa
-#VIP
-#VIP
Posty: 796
Rejestracja: 08 kwie 2010, 18:14

Postautor: Sliwa » 31 mar 2013, 18:52

Nie ma lekko ale co zrobić.. dokładnie to w przypadku transakcji wymagających przewalutowania dodają 2.49% do hurtowych kursów wymiany walut obcych. Więc jak kurs z danego dnia jest np. 3.2729zł to od tej kwoty odejmujesz 2.49%(~0,0815zł za każdego $) czyli wychodzi kurs po 3,1914 za każdego $ po przewalutowaniu.. z 3.2729zł :cry:

Awatar użytkownika
wiciu-ck
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3294
Rejestracja: 14 paź 2010, 22:12

Postautor: wiciu-ck » 31 mar 2013, 18:59

Skrill nie jest PL więc stąd pewnie przewalutowania. Były bonusy, zarobiliście więc teraz na czysto prawie macie ;)

Nie no zgadzam się w pełni z Wami że to złodziejstwo, może nie tyle że zarabiają na tym, bo oni też muszą to przewalutować, pewnie po mniejszym kursie niż my, bo oni hurtowo ale jednak muszą. Także po prostu pobierają za to opłatę i jeśli chcemy "żyć" w państwie Polskim, mając to w dupie i nie martwić się o naszą kasę, musimy się z tym pogodzić (podejrzewam nie tylko Skrill tak robi).

Awatar użytkownika
Sith
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3688
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:38

Postautor: Sith » 15 kwie 2013, 16:39

walmaszka - a co Ty w zooplus kupujesz :D? Daj znac - moze zalatwie CI lepsze ceny i bedzies zmogl bezposrednio przez mb placic :D :D :D
...kto nie złapie dyni, ten płaci patola...

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3710
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:04

Postautor: drynk » 15 kwie 2013, 18:17

walmaszka pisze:bedzie ciezko z nich zrezygnowac, oni daja takie male kaczuszki gratis :grin:


hah, Sith, Twój marketing właśnie legł w gruzach :mrgreen:
He deals the cards to find the answer
The sacred geometry of chance

Awatar użytkownika
knoperss
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 4810
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:00

Postautor: knoperss » 15 kwie 2013, 18:35

ale zawsze Sith załatwi Ci papużkę taką a'la Głupi i głupszy :D
TYLKO FALUBAZ!!!FORZA MILAN!!!

luki1118
-#VIP
-#VIP
Posty: 485
Rejestracja: 06 lis 2011, 20:24

Postautor: luki1118 » 29 kwie 2013, 23:11

Mam pytanie odnośnie karty mb. Ile czeka się na jej wyrobienie od złożenia wniosku? Czy można wypłacać ze wszystkich banków i będzie pobierana tylko jedna opłata 1,8 euro? Czy można nią płacić tak samo jak kartami bankowymi we wszystkich sklepach (zbliżeniowo lub normalnie)? Jeśli tak czy jest pobierana za to jakaś opłata (mb w zł)? Czy można w dowolnej chwili zrezygnować z karty?

Awatar użytkownika
toadie3k
-#aktywny
-#aktywny
Posty: 402
Rejestracja: 03 sty 2011, 13:10

Postautor: toadie3k » 29 kwie 2013, 23:17

Ile czeka się na jej wyrobienie od złożenia wniosku?

2-3 tygodnie

Czy można wypłacać ze wszystkich banków i będzie pobierana tylko jedna opłata 1,8 euro?

tak, za każdą wypłatę 1,8euro

Czy można nią płacić tak samo jak kartami bankowymi we wszystkich sklepach (zbliżeniowo lub normalnie)?

tak, normalnie

Jeśli tak czy jest pobierana za to jakaś opłata (mb w zł)?

płacenie w sklepach jest za free

Czy można w dowolnej chwili zrezygnować z karty?

tak, można zawiesić kartę
Zapraszam do oddania głosu w ankiecie.

Awatar użytkownika
mariusz133
-#VIP
-#VIP
Posty: 758
Rejestracja: 18 wrz 2007, 10:30

Postautor: mariusz133 » 17 cze 2013, 11:31

walmaszka pisze:skrill przestał wysyłać potwierdzenie wypłaty na maila?


ja dziś wpłacałem przez Skrill i potwierdzenie przyszło na maila odrazu . ;)

no fakt pytanie było o wypłatę zakręcony jestem :lol:
Ostatnio zmieniony 17 cze 2013, 14:49 przez mariusz133, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
drynk
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 3710
Rejestracja: 04 cze 2008, 17:04

Postautor: drynk » 17 cze 2013, 14:25

mariusz133, Chyba chodziło o potwierdzenie wypłaty, a tego chyba nigdy nie wysyłali, albo nie do końca rozumiem pytanie.
He deals the cards to find the answer
The sacred geometry of chance

Awatar użytkownika
mariusz133
-#VIP
-#VIP
Posty: 758
Rejestracja: 18 wrz 2007, 10:30

Postautor: mariusz133 » 18 cze 2013, 13:15

ja dziś wypłacałem i otrzymałem takie coś .

Otrzymali Państwo nowe środki

Szanowny/a xxxxxx, xxxxxxx

Pozdrowienia od www.skrill.com! Pragniemy poinformować, że otrzymaliście Państwo płatność od sportingbet-brak-polskiej-licencji! (Management Services) (moneybookerspln@sportingbet-brak-polskiej-licencji!.com).


to raczej coś u siebie pogrzebałeś .

Awatar użytkownika
Spiegol
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2170
Rejestracja: 08 lis 2007, 00:43

Postautor: Spiegol » 20 cze 2013, 08:19

Czy można używać karty MasterCard ze Skrill na zasadzie karty kredytowej/debetowej? Czyli do zakupów online?

Wyczytałem gdzieś na skrill, że można, ale jak rejestruje kartę w Google Play to wyskakuje mi komunikat "Nieprawidłowa karta kredytowa."

Czy trzeba gdzieś tą opcje aktywować czy jest po prostu nie dostępna?

MrCoolAsFukk
-#pretendent
-#pretendent
Posty: 33
Rejestracja: 22 kwie 2013, 19:59

Postautor: MrCoolAsFukk » 20 cze 2013, 22:02

mozna placic ta karta online, nie trzeba tej funkcji nigdzie aktywowac

Awatar użytkownika
Spiegol
LEGENDA
LEGENDA
Posty: 2170
Rejestracja: 08 lis 2007, 00:43

Postautor: Spiegol » 24 cze 2013, 10:57

Może ktoś podpowie w takim razie jak to zgrać z kontem na Google Play żeby działało?? ;)

Awatar użytkownika
karwek
-#VIP
-#VIP
Posty: 1905
Rejestracja: 05 lis 2012, 23:43

Postautor: karwek » 18 lip 2013, 21:36

jako, że nie mam jeszcze portfela internetowego (sic!), postanowiłem wybrać MB, chyba najpopularniejszy i bezpieczniejszy niż neteller.

Widzę, że pytanie przewija się praktycznie wszedzie, ale nigdzie nie znalazłem jasnej odpowiedzi: w jakiej walucie najlepiej otworzyć konto?

konto bankowe naturalnie mam w PLN, jednak głównym powodem założenia MB jest P*,na którym wszystko mam w zielonych. Domyślam się, że jesli będę miał MB w $ i p* w $, to MB <-> p* będą bezprowizyjne, natomiast bede płacił za przewalutowanie MB <-> mój bank. Natomiast pytanie teraz, czy jesli bede posiadal MB w PLN to przelewy do banku będą bezprowizyjne? bo wtedy wystarczyłoby zadać pytanie gdzie zamierzam czesciej kasę przelewać :P


czy wypłata środków z bankomatów wiąże się zawsze z pobraniem 1,80eur z konta, niezależnie od wyboru waluty na MB?

Czy jest różnica w przewalutowaniu między pokerroomem a bankiem czy wszedzie jest to 1,99%? wtedy wystarczyłoby wiedzieć gdzie planuje czesciej operować :P


Od kiedy można robić wypłaty? wystarczy weryfikacja konta czy trzeba jakiś depozyt zrobić?

tyle chwilowo :)

Awatar użytkownika
TR08
-#VIP
-#VIP
Posty: 451
Rejestracja: 10 mar 2013, 15:22

Postautor: TR08 » 18 lip 2013, 21:46

To może jeszcze ja się dorzucę. Jeśli przelewamy z konta bankowego(pln) na mb($), to tną na przewalutowanie, ale czy w drugą stronę również? W tym wypadku to bank by chyba przewalutowywał, a w banku mam bez prowizji.

Awatar użytkownika
karwek
-#VIP
-#VIP
Posty: 1905
Rejestracja: 05 lis 2012, 23:43

Postautor: karwek » 18 lip 2013, 21:56

Slodziak pisze:Moi mzdaniem najwygodniej jest w PLN, bo wtedy za wypłate z bankomatu płacisz ok 7zł, ale za to we wszystkich sklepach, stacjach itp bezprowizyjnie.


wow, czyli jak wezmę nie w PLN to zawsze płacę z prowizją? to ja tak nie chce, za czesto chodze najebany do sklepów, a wtedy gotówki nigdy już nie mam :D


Wróć do „Sposoby płatności”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Kopiowanie calosci lub fragmentow bez pisemnej zgody zabronione. Strona jest kierowana do uzytkownikow polskojezycznych zamieszkalych w krajach, w ktorych korzystanie z Serwisu jest zgodne z prawem. Wiadomosci prezentowane w serwisie sa dozwolone wylacznie dla osob podlegajacych jurysdykcjom prawnym, w ktorych uczestnictwo w grach pokerowych online jest legalne. Korzystajac z serwisu, uzytkownik deklaruje wobec administratora, ze uczestnictwo w grach pokerowych online jest w jego jurysdykcji dozwolona i ponosi pelna odpowiedzialnosc za prawdziwosc zlozonego przez siebie oswiadczenia.

Na terytorium Polski poker online moga oferowac jedynie te podmioty, ktore posiadaja zezwolenie Ministra Finansow. Gra w pokera u operatorow, ktorzy nie posiadaja licencji Ministerstwa Finansow jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi. Serwis jest przeznaczony tylko dla osob, ktore ukonczyly 18 lat. Korzystajac z serwisu, uzytkownik potwierdza, ze ma ukonczone 18 lat.